Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita Danei Caras

In jos 
+17
adrianam
duduta190578
puffy80
Paunita
DannyElle
bubu
aura
ella06
DanaA
laurabv
Cora-Maria
Myosotis
popescugp
penelopa
leonor
Doini
Dana Caras
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:29 pm

Voi continua
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:37 pm

Mama mia ce frumoasa este pelorica  cyclops Gradinita Danei Caras - Pagina 9 421221538 Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1922459146 vai ce imi place!!! Gradinita Danei Caras - Pagina 9 421221538 Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1317549515 

Dana sa te bucuri de ele! Toate sunt super super frumoase!  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2627208998 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:42 pm

Deci ai reusit o realizare remarcabila: 5 phale si niciun plagiat ! Laughing 
Ce pot sa zic si eu acum: sunt foooarte frumoase! Sa-ti traiasca  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:53 pm

Va multumesc!  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2422189467  Ce mandra sunt de mine! Si mai luasem una dar la casa am vazut ca avea 2 tije terminale care fusesera taiate, asa ca am lasat-o acolo.
Gata, ma potolesc o perioada!  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2783239913 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:56 pm

Da stiu ca e greu dar mai sunt doar 5 saptamani pana aduc orhideele pentru Paste  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2945718842 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:01 pm

superbe orhidee ti-ai luat Dana...care este pelorica???  scratch 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:03 pm

Utima !!!! Of Doamne Aura si ti-am facut instructaj :petale mai ciudate ...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:19 pm

Ma bucur ca-ti plac Aura.
Cora, eu incerc sa pun sus in balcon o teava de care sa le agat. Am vazut la Danny. Acuma nu stiu cum am sa le agat, trebuie sa studiez problema. Si imi mai pun o polita sub pervaz, tot in balcon. Si-a procurat sotul tot ce-i trebuie, asa ca astept sa le folosesc cat mai repede.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:31 pm

Inteleg Dana dar e clar ca balconul tau e mai mare decat al meu. La mine nu merg smecheriile astea...M-am resemnat si am inceput sa le pun in camera care da spre balcon intai pe masuta cu televizorul apoi pe noptiera...nu stiu unde o sa ajung... Shocked 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:51 pm

hahaha va verificaaaamm  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2945718842 Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2945718842 ma gandeam eu ca frumusetea ceea putea fi .[retinusem ca tb.sa aiba o petala ca o limbuta mica]...prea era deosebita..  Laughing


Ultima editare efectuata de catre aura in Lun Mar 10, 2014 10:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:01 pm

Dana,sa stii ca ideea cu teava prinsa din tavan nu-i rea deloc.asa am eu in depozitul de flori.si duc ghivecele cu tot cu carlige peste iarna.acum pt balcon ,pt ghivecele de orhidee,te pot invata sa-ti faci niste suporti ghiveci gen hamac din sfoara din aceea de rufe,sau din sfoara simpla dar mai groasa.. [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  ceva gen...dar mult mai simple...se fac f.usor...in 10 minute faci un suport...  cheers
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:02 pm

Hai ca mi-a venit inima la loc,deci nu esti o cauza pierduta Aura  Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:05 pm

Cora-Maria a scris:
Hai ca mi-a venit inima la loc,deci nu esti o cauza pierduta Aura  Very Happy 
...haha...never say never... Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1059784619 retin usor si uit pe traseu..  Laughing 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:08 pm

aura a scris:
Cora-Maria a scris:
Hai ca mi-a venit inima la loc,deci nu esti o cauza pierduta Aura  Very Happy 
...haha...never say never... Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1059784619 retin usor si uit pe traseu..  Laughing 
...Cora asa din 5...si cu atentionare din partea voastra ca una e pelorica,desigur ca o recunosc,n...nu stiu ce m-as face intr-un stand cu orhidee...  scratch dar prin eliminare probabil ca as nimeri..  flower 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:11 pm

Dar intrebarea este:iti plac peloricele astea?  Very Happy Mie mi se aprind ochii instantaneu cand le vad (foarte rar din pacate). N-am ratat niciuna vazuta si neluata  Very Happy 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 6:29 am

Minunate, dar eu vad doar 3, unde-s 2?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 7:11 am

Ciudat eu vad 5 : una pusa un picut inainte,apoi inca 4 ..
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 7:57 am

sincer,i-mi plac mai mult aceste orhidee cu flori mici mici si mai dese,decat cele cu flori mari.i-mi par mai finute si mai gingase.si eu mi-am luat cateva prin decembrie tot asa cu flori mici...dar nu erau pelorice..cred.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 8:08 am

Aura, ma gandesc ca, trebuind sa le dau jos la cateva zile as putea agata tijele in suporturile astea si le-as rupe. Dar e o idee intr-adevar si sunt si dragute.  Twisted Evil   In plus, recunosc spasit ca sunt un anti-talent la lucru manual!  Embarassed  Multumesc  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2422189467  si poate ai si alte idei. Tu sau altcineva! Am cumparat tot ieri si 2 suporturi pentru ghivece din acelea rotunde si mari, cum ai luat tu zilele trecute, din Kaufland cu 9 lei bucata.
Imi pare bine si ca ati lamurit cum e cu peloricele si semipeloricele astea.  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 2147529457
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 8:47 am

Dana,baga noutatile si pe flickr  Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 2:06 pm

eee..Dana suporturi am eu fel de fel,i-ti dadusem varianta cea mai ieftina,si la indemana ca ti le faci tu,si apoi cu udatul ,fiind din sfoara le poti baga cu totul la udat.nu sunt complicate deloc,...eu am cateva facute si vara le agat prin copaci....toamna le bag la masina si sunt ca noi...astea de sfoara albe..la ele ma refer..  flower 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 3:07 pm

Pai la asta cu udatul cu tot cu suport nu m-am gandit! Ma gandeam ca trebuie sa le scot de fiecare data si mi se parea complicat.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 3:59 pm

Am aflat aseara ca se numeste brassidium si azi ca miroase superb [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nou inflorite [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 4:39 pm

Dana, ce frumuseti  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1922459146 
Pe draguta paianjenita o am si eu, dar nu da semne ca ar vrea sa-mi faca si o tija cu flori frumos parfumate.

A doua Phala, cea cu petele roz, chiar poti spune ca este un fluturas in zbor  Gradinita Danei Caras - Pagina 9 1070322242 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 4:49 pm

Doini, nu-i brassia, e brassidium. Am si brassia. Si mie imi place phala aceea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita Danei Caras
Sus 
Pagina 9 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: