Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 6:15 pm

Doamne ajuta Dana, ca mai e nevoie si de el in astfel de cazuri.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1059784619 

Coara, te-am lamurit cu dansul ? Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2147529457 Laughing
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 6:22 pm

Da,dar inca nu imi revin din socul incurcaturilor genealogice ale lui Frenk  Shocked Daca nu-mi spuneai nu mi se parea nimic...anormal la el.  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 6:41 pm

Laughing Laughing Laughing Ai ma Cora, hai sa-ti mai spun ceva. Tatal uli Frenk, avea exact freza asta  afro , iar Frenk este chel  cyclops  
 dureri de cap
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 9:30 pm

Astazi am fost la terapie  sunny  Si nu aveam cum, in drumul meu spre casa, sa nu ma opresc si la terapie pentru suflet.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am sperat sa gasesc ceva special, o pelorica, poate un papucel, ceva.. Ei bine, nimic care sa-mi dea emotii..
Dar, am comis-o oricum.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 67172415  Ca tot ne povestea Aura de muscate, voi mi-ati facut pofta cu comanda, etc.. Asa ca, doamnelor, mi-am luat Muscate colorate Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 57490470
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da stiu, sunt o tradatoare  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 3926825235 Dar imi plac foarte mult si muscatele si multe, multe alte flor. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1992828207
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 9:37 pm

Vai Doini pai chiar incepusem sa ma ingrijorez ca nu ai mai postat nimic in gradinita ta de mai mult de 24 de ore !  Laughing 
Imi plac foarte mult muscatele,prima si ultima sunt preferatale mele Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 10:14 pm

Laughing Laughing Laughing  Ai ma Cora, chiar asa? Laughing LaughingLaughing
Si stai ca am omis sa va spun ca mi-am luat si o frumusica Clematis 'Westerplatte'   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 67172415 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 57490470
Este plina de bobocei, si este prima mea clematita rosie  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2147529457 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 67172415 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 57490470
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 7:46 am

Vai ce pofta mi-ai facut cu muscatele! Cred ca nu este floare sa nu-mi placa.
Trebuie sa le scot si eu din beci pe alea zonale, dar muscate englezesti trebuie neaparat sa-mi cumpar, pe ele nu le pot trece iarna.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 8:59 am

Erau atat de multe si de frumoase, incat nu am rezistat in fata frumusetiinlor.  Rolling Eyes cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 3:50 pm

Chiar sunt foarte frumoase, toate! Sa-ti traiasca sanatoase, Doini! A fost o vreme cand am avut si eu. Imi plac si acum dar nu mai am cum pune jardiniere in afara, iar in interior....nu-i loc!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 5:52 pm

eeee..ce frumoase sunt!!!ce-mi plaaac!muscatele sunt peste tot prin curtea mea ,indiferent de ce alte flori mai am,ele sunt nelipsite.vai ce ma bucur Doini ca ai cazut in capcana muscatelor...  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2945718842 ai vazut ca nu ai rezistat,atat sunt de frumusele...sa le pui direct in balcon ca le place..
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 5:54 pm

DanaA a scris:
Vai ce pofta mi-ai facut cu muscatele! Cred ca nu este floare sa nu-mi placa.
Trebuie sa le scot si eu din beci pe alea zonale, dar muscate englezesti trebuie neaparat sa-mi cumpar, pe ele nu le pot trece iarna.
..Dana,toamna le scurtezi tulpinile la 5cm ,le pui la racoare si lumina.primavara le scoti tufe si cu bobocei in varfuri.sunt cel mai usor de trecut iarna,fata de curgatoare care fac fite.  Wink si ce tyai din ele infigi in pamant si primavara ai mai multe.eu am acum inflorite din lastari pusi la prins in octombrie.  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 8:45 pm

Asa ca sunt foarte dragute!? Aveau multe culori.   Shocked  Mi-a fost foarte greu sa ma rezum doar la 6  monkey 


Dintotdeauna mi-au placut si, am avut muscate. Este o traditie pe care am mostenit-o de la mama.


Cand am vazut albumul Laurei cu muscate, am incremenit,  Shocked  nu mai vazusem asemenea muscate frumoase. Apoi, aruncand cate un ochi la ce comandati voi de la Nea Gomer, incepusem inca de pe atunci sa poftesc la ele  monkey 
De asemenea, imi amintesc muscatele Penelopei, atunci cand am avut sansa sa cunosc o parte din fete.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1059784619 
Doamne cat de multe si de diferite mai erau!  cyclops Cat de multi lastari mi-a dat si mie.., saru mana.  Dar au ramas in urma..

Aici, in  apartament, imi este mult mai greu sa-mi satisfac poftele. In principiu, nu ar trebui sa-mi lipseasca leandrii, pe care ii ador! Imi amintesc de copilarie, de strabunica care m-a crescut, de leandrul mare cat un pom, de la fantana, hmm, parca ii mai simt si acum parfumul.. Avea florile batute si formau buchete mari incat stateau aplecate. Of Doamne ce parfum..
Dar, chiar nu am cum sa tin asa ceva in apartament. 

Ce imi lipseste foarte mult, sunt Calele albe.. 
Acasa, avea mama o minunatie de Cale, si le vorbea si le dragalea. Avea o reala colectie si de muscate.
Cand vorbea mama de noi, de sora mea si de mine, spunea ca este mandra de noi, ca de de florile ei din feastra; Ca suntem frumoase precum florile ei din fereastra;  Ca suntem florile ei, etc.. Numai astfel de comparatii facea, atat de mult isi iubea florile, exact ca pe noi.

Am avut Cale in trecut, dar nu reuseam sa le fac sa reinfloreasca. Imi amintesc ca si mama avea una care nu facea flori, si cand o intrebam, imi amintesc ca imi  spunea ca este "mascul" si ca infloreste o data la 7 ani.. Poate am visat asta, dar imi suna tot timpul in minte..  drunken 

Maine, ma duc sa-mi caut o Cala! Si daca nu gasesc maine, imi iau oricum cat de curand una. Am zis! 

Asa dar, daca as dispune de o casa mai mare, macar de o terasa, multe as mai strange  cheers Dar trebuie sa ma limitez si cenzurez la spatiu si conditii, pe care uneori simt ca le cam depasesc..

Acum, a inceput o ploaie urata si rece.. Fug sa-mi feresc Cymbi de ea.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 10:40 pm

Doini ce muscate frumoase ti-ai luat applause applause applause applause applause eu sunt indragostita de ele. Muscatele au ceva aparte, o energie pe care o transmit...o stalucire aparte si o stare......asa ......parca-ti spun, lasa ca noi suntem aici, te asteptam pana  cand iti trec ceilati gargauni( adica dragul de alte flori)...sa nu mi-o luati in nume de rau Embarassed  Embarassed  Embarassed . Eu asa sint, mai ales pt. muscatele zonale
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:03 pm

Laura, sa faci bine, si tu si Leonora, sa ma invatati cum sa le ingrijesc pe aceste frumoase, ca nu vreau sa ajunga cracanate precum curgatoarele.


Si daca tot m-a luat valul, poate faci bine si deschizi un topic la muscate, cu identificari  king 
La tine am vazut niste minunatii, la Leonora de asemena, asa ca, sunt convinsa ca va este usor sa le identificati si pe ale mele. Da?!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2147529457
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:13 pm

Doini eu ma impac mai bine cu muscate zonale, cele regale sunt foarte apreciate de musculita alba ( mai ales pe perioada iernii) asa ca am putine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Frumoasa asta pare sa rie Rimfire, o am si eu si mi-a tare draga.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cred ca e Zofia Poppe.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:35 pm

Hai ca m-ai dat pe spate!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2627208998 

Hai ca nu am cuvinte sa-ti multumesc pentru identificarile facute   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2422189467 

Laura, hai sa dam mana cu mana, si sa ridicam forumul cat mai mult! 
Avem "di tati" zice un cantec, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] iar noi chiar suntem fete de treaba  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2302975194 
Invatati-ma si pe mine cum sa le ingrijesc, iar eu la randul meu, va transmit ganduri bune  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 421221538 Laughing marar si patrunjel, urechi si cartofe, papusoi...etc

Na, lasand gluma la o parte, sa sti ca apreciez din suflet ajutorul tau!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 2480021943 
Ajuta-ma te rog sa inteleg ceva ce nu stiu, si nu-mi este jena sa o recunosc...
Care este treaba cu zonalele? Adica cum? 
Ale mele sunt englezesti si sunt fitoase.? Pai vi le trimit prin DHL Laughing


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mier Mar 19, 2014 1:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:36 pm

Maine!!! Ca tot sunt acasa! Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:41 pm

Hai alaira, mai ai doar 4 bucati  bounce  bounce  bounce  bounce
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 12:17 am

laurabv a scris:
 Suspect Doini ce muscate frumoase ti-ai luat applause applause applause applause applause eu sunt indragostita de ele. Muscatele au ceva aparte, o energie pe care o transmit...o stalucire aparte si o stare.....

Scumpa mea, asa simt eu cu orhideele. Cu Vandele si papuceii, in mod special!

Ascult muzica mea  " [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  "  impreuna cu ele.
Stau cu ele mai mult decat cu mandru  Suspect  Laughing Simt o reala euforie cand le privesc, cand le ating, cand le adimir.
Imi dau acea stare de "zen" ma fac sa ma simt bine, implinita, mandra, etc..

Astazi, sora mea mi-a trimis un mail, in care imi spunea ca in pauza unei prezentari din Paris, a pus pe propiector in ditamai sala de prezentare, cu multi lideri de opinie din lumea cercetarii medicale, poze de pe albumul mei de pe flickr  Rolling Eyes 
Am primit aplauze din parte unor oameni care nu detin aceasta pasiune, pe care nu-i stiu si nu ma stiu, dar care mi-au apreciat daruirea..Ce mai vreau?!
Hmmm, o Sanderiana Pink Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 12:48 am

Va rog, ascultati aceasta compilatie 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O voi pune si la semnatura, si poate din cand in cand, va veti amintinde ea  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1059784619
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 7:01 am

Doini, scuze ca nu am mai rapuns aseara, dar vin rupta de la servici...ma dor atat de tare ochii de la calculator ca nu ma suport sa stau si acasa la el...
Muscatele englezesti( sau regale ) nu neaparat sunt mai fitoase dar ele sunt in mod deosebit apreciate de musculita alba...pe mine m-au omorat in iarna asta. Daca esti atenta si stopesti la timp nu o sa ai probleme. In rest lumina multa ( chiar soare ) si ingrasamant ( 20-20-20) o data la 2 saptamani in perioada in care au flori si udate cand au pamantul uscat ( suporta mai bine lipsa apei decat apa in exces )
Zonalele sunt cele clasice ( pe care le vezi in majoritatea ferestrelor din Romania ) , cu frunze netede si pufoase si moi , uite aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .....dar le stii tu foarte bine.
Pe frunza apare o zona mai inchisa la culoare ( la unele soiuri chiar foarte inchisa ) de aici le vine numele de zonale  flower
Cele curgatoare, au frunza mai mica si lucioasa, ele sunt foarte frumoase vara afara, dar peste iarna nu se descurca prea bine in casa.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 1:33 pm

Multumesc mult Laura.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1059784619 Stai linistita te rog! Raspunzi cand pot,i  ca nu arde! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 1059784619 

M-ai lamurit foarte bine  king Voi respecta instructiunile primite  cheers 
 Englezesti nu am avut pana acum. Am avut zonale si curgatoare.
Dar spune-mi te rog, trebuie sa le stopesc prevenitiv, ca sa nu apara musculitele?
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:33 pm

Motivul fericirii de azi?  bounce bounce bounce bounce bounce bounce 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:35 pm

Il gasesti la "Doini si aventurile ei"  .Pe larg Laughing 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 17 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 17 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: