Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:06 pm

E superba si are o culoare...  si mai e si harnica tare, draga de ea applause Sa-ti traiasca sanatoasa si sa faca de-a pastai, pline cu flori pana te plictisesti de ea!  Laughing 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:06 pm

Vai de mine,dar nu-i cam mare ?  Laughing  E superba Doini  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:11 pm

Multumesc fetelor dragutelor  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2480021943 

Dana, asta este din aceia fara pastai  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 3926825235 Face direct bobocel  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 3730850031 
Nu m-am prins care cum sunt. Celelalte sunt cu pastai.. Oh, ma doare capul  dureri de cap Laughing

Cora, asta chiar are floarea mare  geek Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 421221538 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:23 pm

Doini, eu n-am apucat sa citesc despre cattleya. Trebuie sa studiez problema!
Si mai e si parfumata, numai ++++++++
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:05 pm

Sa studiezi Dana, si sa ma lamuresti si pe mine  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 57490470 

Va mai amintiti cand va spuneam ca Frenk imi face poze tampite?
Priviti una  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca ma gandesc mai bine, arat ca un hot posedat   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:12 pm

Doini, unde iti mai incap primulele, panselutele?
Poza e o amintire draguta! Mie imi plac instantaneele!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:23 pm

Poza este facuta in 2012, primavara. Imi pregateam balconasul.. Ehe

Sa va arat o poza cu mine indragostita pana peste urechi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este facuta in 2011, la finalul primei noastre intalniri.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 421221538 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:00 pm

Sa va mai arat poze haioase cu mine si tataia.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:24 pm

Sa pun si cateva poze cu mine, ceva mai serioasa  geek 

Asta este facuta in prima mea primavara aici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si din prima vara  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 67172415 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:36 pm

Catt senzationala! applause applause applause 
Tu si mai senzationala! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:53 pm

Multumesc scumpa Dana  Embarassed  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 1059784619  Senzational de razna as spune eu  clown  Laughing 

Cautam prin calculatorul vechi o poza trasnet pentru avatar, si am dat de toate astea. Am ras de una singura in dormitor, de Frenk intrase la banuieli, ca vorbesc cu un alt barbat Laughing

Da, Catt este o frumoasa si o parfumata. M-am invartit astazi ca un titirez pe langa ea, printre pauzele de gazda ce sunt  clown  cu Lia-Coocarlia
Chiar, ati vazut ce flori si ce poze frumoase are?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:06 pm

Cochetelor, am ales sa pun poze cu Shalimara mea, la topicul animalutelor  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 1059784619 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:18 pm

Frumoase amintiri...cand te apuca nostalgia vremurilor ce au trecut le rasfoiesti cu drag si=ti retraiesti clipele pas cu pas...mie i-mi plac f.foarte mult instantaneele din viata noastra.in timp ele ne dovedesc ca am fost acolo,ca am fost alaturi de persoana draga...ele dainuesc in timp....in prima foto zici ca esti "madame buterflay":-):-):-)
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:21 pm

In prima poza sunt ca Lula Nebuna!!!!
 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842 

Mie nu-mi plac instantaneele, fiindca nu sunt fotogenica  dureri de cap Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 1992828207 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:29 pm

Astazi ii spuneam lui Frenk ca trebuie sa isi cumpere un nou costum pentru nunta surorii...
Acum, ma cheama sa-mi arate pe internet, ca a gasit haine pentru amandoi..   Suspect 
Zic eu, "Ai mai du-te mai baiatule, nebunule"

Ce imi arata el?
Asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842 
Cum ar fi? Laughing
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 8:32 am

mai Doini 'papagali???'sa gaseasca si e lo tematica mai reprezentativa ,nu papagali ,nu magarusi si alte alea,...ceva gen muschetari,tarzan & jane, ursuleti panda, pinguini,perechi ce raman pe tota viata...ca papagalii's papagali..  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2422189467
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 11:52 am

Poate niste lebede, gratioase si elegante  king Dar si papagalii sun frumosi, ca sunt veseli si bine dispun  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2092491260 Iar noi doi, asa cum ne sunt caracterele, cu siguranta vom anima nunta, indiferent de costumele pe care le vom purta  pirat  jocolor Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 421221538 Laughing
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:07 pm

Daca vreti sa puneti mirii pe locul 2, si sa animati nunta...Oricum, are haz Frenk, si pe mine m-a amuzat poza.
Bunicul e un "dulce", plin de viata si cu umor! Sa-i dea Domnul zile muuuuuuuulte si usoare cu sanatate si bucuria de-a fi si strabunic!
Doini si pozele cu tine sunt grozave, mai bine tu esti foarte frumoasa, isi da seama Frenk cat e de norocos? Eu i-as aminti de cateva ori pe zi!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 4:24 pm

Aaa, nu, in niciun caz sa eclipsam mirii ci doar sa le facem nunta de neuitata  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2302975194 
Eu voi si canta  Rolling Eyes din repertoriul Marie Tanase  queen Iar Frenk, va invita nuntasii la mese, spunandu-le "Treci la loc, fuga fuga" Laughing 
Dana, ar trebui sa-l vezi pe Frenk in hora, sau dansand o batuta (vorba bunicii mele), o geampara  jocolor Mori de ras! Zici ca este un elefant impiedicat Laughing 

Da poza cu costumele m-a distrat pe cinste, de aceea am si pus-o aici. Am vrut sa va distrez si pe voi, si sa va mai arat cat de haios este mandrul meu  king 

Ii amintesc Dana, fiindca suntem intr-o "concurenta de scos ochii". El, ca nu mai are loc de orhideele mele, iar eu, ca ce fata buna si frumoasa are.. Si tot asa... Laughing
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 4:45 pm

Si ar trebui sa accentuezi mereu ca tot el are sa fie in castig tot timpul, indiferent cate orhidee iti vei mai lua! Eu sunt aici si te sustin!
Cu elefantul impiedecat, mai Doini, de ce esti rea? Asa sunt unii, unele, eu...Dar nu poti fi chiar perfect, pe mine ma impiedica cred Rolling Eyes  , doar dansul ca-n rest... Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:03 pm

Hai bine, ca sa nu fiu rea.. Dar tot arata ca un barzoi cracanat  Laughing Ridica picioarele de parca ar fi la can can Laughing  Dar cand danseaza salsa, hmm face furori  king 

Asa sa faci Dana, sa ma susti si sa ma inveti  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 1059784619 Chiar acum ma duc sa-i fac ochi dulci  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 57490470
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:18 pm

Hai ca m-ai dat gata Doini, numai la Frenk dansand salsa ma gandesc acum  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 2945718842 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:44 pm

Cora, daca l-ai vedea dansand muzica latino... Hmmm.  cyclops  Wink  king Este un metis cu sange intortocheat.


A copilarit in  Curaçao , tatal lui fiind antilian, de culoare. Am o poza cu el in portofel, asa de frumos era. 


 .. Frenk este o mixtura foarte exotica. Bunica paterna se trage din parinti de culoare, din Columbia si Jamaica,  bunicul din Curaçao, dar cu parinti mama dominicanca tata olandez. Din partea soacrei mele, bunicul este indonezian.., nascut si crescut in Indonezia, iar singura bunica olandeza, este cea materna.


Sunt convinsa ca imi va face copii foarte frumosi  sunny
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:51 pm

Sa dea Domnul, frumosi vor fi oricum ca sunt ai tai, sa fie si sanatosi, si norocosi, si fericiti si sa va bucurati de ei! Dar, vezi ca timpul zboara...si o rabdare ai acum, alta mai tarziu.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 6:02 pm

Dana exact asta e si parerea mea sunt 100% de acord cu tine  Very Happy 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 16 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 16 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: