Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)

In jos 
+15
bubu
Dana Caras
Myosotis
Cora-Maria
DanaA
Paulyna
laurabv
geodezia
aura
penelopa
Karla
ghana
stefana
duduta190578
Doini
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 11:34 pm

Ehe, ma bucur ca ti-a placut draga Laura  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619 
Mi-a facut mare placere sa stau de vorba cu seniorul, eu la o cafea, el la o ciocolata calda ;)M-a incantat cum un om de varsta lui, vorbea cu atata claritate engleza, scuzandu-se ca doar in vacante o mai vorbeste.
Da, impresionanta dezvoltare. De la astfel de oameni avem foarte multe de invatat.

Si tu ai un vis mare, care se contureaza frumos, si cu siguranta vor trece anii si ne vom aminti cand si cum ne incurajam una pe cealalta, sa ne urmam visele si dorintele.  cheers  farao 
Am mai spus asta, toata viata mea, a fost conturata si a evoluat, pe baza dorintelor si viziunilor pe care mi le cream si doream.
Pentru inceput, eu vreau o ferma, chair si cu o casuta micuta si veche, dar sa aibe mult pamant si sa fie departe de lume.  monkey  Restul hmmm, este superb creat de mintea mea..
O sera, o gradina plina de trandafiri, bujori si bulboase fel de fel, copii veseli si iubitori de animale, un tractor roz  Laughing  dureri de cap Un cal negru, gaini si rate, o pensiune de animale de companie, ehe, si cate si mai cate!  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 57490470 
Hai ca fac ce fac si iar scriu mult  dureri de cap

Sa fim sanatosi cu totii si toate dorintele sa ni se indeplineasca  farao cheers 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 8:04 am

Doini , ai fost in rai  Very Happy Ma bucur ca ai o gandire asa pozitiva si ca tot universul lucreaza la indeplinirea dorintelor tale  Very Happy  Esti o fericita ca ai intalnit oameni minunati si ai putut vedea asemenea frumuseti si ai mai si primit cateva cadou .Sa ai parte de ele si sa-ti bucure sufletul si privirea cu frumusetea si delicatetea lor !
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 9:37 am

Doini, iar m-ai tinut cu gura cascata pana am terminat de citit episodul 2!
Parca am fost si eu acolo cu tine si am trait aceleasi emotii! E fabulos ca ti-au dat vandele cadou, repet esti cea mai norocoasa fata din lume! Sunt convinsa ca datorita ambitiei tale, vei ajunge departe!
M-a dat pe spate dorinta cu tractorul roz! Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 2945718842 
Te pup! Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 10:02 am

Totul, dar absolut totul sa devina realitate!  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 10:37 pm

Doamne ajuta, nou tuturor sa ne fie dorintele indeplinite!  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619 

Mariana, sunt o fiinta puternica si pozitiva, chiar daca am si sensibilitatile mele (date de anumite traume) dar, nu voi renunta niciodata la ce am creat in minte, la ce imi doresc!  farao 

Am fost in raiul Anco, iar cand voi avea iar masina mea,  ma voi mai duce  bounce  Acum, daca ma aude Frenk ca mai vreau, chiar ca ma lasa acolo Laughing 

Ehe Dana, detaliile oferite, pozele facute cu gandul la voi, toate astea, au fost redate in ideea de a va face atat cat se poate, sa simtiti cat mai pe viu, ce am trait eu in acea dimineata.

Si zici ca te-am dat gata cu tractorul meu roz? 
Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 ImageDoini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 ImageDoini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 ImageDoini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 ImageDoini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Image


Si.. Spune? Tu pe care il vrei? Laughing 


Doamne ajuta DanaC  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 10:46 pm

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 2945718842 Nu pot sa cred ca chiar sunt cu adevarat ROZ!
L-as vrea pe primul...sau al trei-lea.... sau nu conteaza, roz sa fie! Super!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:02 pm

Si ala cu parasolar e fai Laughing in cazul meu, cum ploua aici zilnic, e perfect Laughing Laughing

A lui Frenk a fost ideea, cand imi cautam fosta masina. M-a chemat in gura mare, sa-mi arate ca mi-a gasit masina perfecta. Era un tractor roz Laughing

De atunci, imi doresc enorm un tractoras, dar Frenk vrea musai roz, ca sa se asigure ca nu-l voi pune pe el sa-l conduca si sa faca treaba prin ferma Laughing smecher "holandezu" asta Laughing
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:14 pm

Smecher rau! Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:26 pm

Se fofileste cu fel si fel de idei smechere Laughing
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:28 pm

Se pare ca doar noi doua mai bantuim pe aici!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:35 pm

Si aici si oe S.P Laughing
Dar mie imi place. Sunt singurica, cocotat mot in farful patului si vorbesc cu tine  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:42 pm

La mine toti dorm si cred ca o sa-i urmez si eu, noapte buna!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 11:55 pm

Ma retrag si eu, ca deja vorbesc singura Laughing 
Noapte buna!  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 1059784619
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 25, 2014 7:40 am

Vai ce haioase sunt tractorasele astea roz  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 2945718842  Al doilea cu parasolar imi place,are un aer mai...profesionist  Laughing 
Dar si voi sunteti haioase DanaA si Doini  Very Happy 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 25, 2014 11:22 am

Doini , la cum te stiu eu , nu mai dureaza mult si ne arati tractorasul tau roz  Laughing Eu il prefer pe al doilea , la fel ca si Cora  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 25, 2014 2:11 pm

Sa te ti atunci panarama de om ce voi fi  clown  cu tractorul pe campii  dureri de cap Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 2945718842 

Da si mie tot acela imi place, ca sa ma protejeze de ploaie  jocolor 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMier Apr 16, 2014 10:53 am

gata am gasit
pt excursie eu vreau da sa imi ziceti cind va hotariti ca la noi e cu programare co si sa nu mai arunc banii pe ici pe colo
ioi ce experienta tulai doamne da cite vande are acolo .. iti dai seama cita pasiune pot pune ca fara pasiune nimik nu se cladeste
citi si eu pe nerasuflate ce patisi cind fusesi acolo asa ca daca pui de excursie ma infiintez si eu sigur ..ioi sper sa nu dau coltu acolo intre atitea frumuseti
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 8:42 am

Frumos !

P.S. "...sunt o fiinta puternica si pozitiva..." Ei ,Doini ,ce ma bucur ca spui asta .
Iti aduci aminte de semnul ala de intrebare pus intr-un anumit context ? ce ma bucur ca acum el nu mai este dar si ca te simti asa cum te descrii! Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 3:45 pm

Ei, Ruxandra, ce ma bucur sa te citesc aici in "jurnalul pasiunii mele" 
Mai am eu momente cand pic.. ca parca uneori prea vin navala pe mine, dar ma scutur repede, si mai stiu si cui sa cer un sfat,  cui sa ii povestesc ce simt.. 

Iti multumesc ca ai scris, ti-o spun inca o data! Cu prilejul asta, am recitit cu placere ce am scris cu cateva pagini in urma.. Cat de putin a durat sa imi indeplineac visul cu Sanderiana, de unde de fapt a plecat totul..
Pe atunci aveam 16 Vanda, acum chiar nu le mai stiu numarul cu exactitate.

Mi-am creat un folder pe PC-ul mare, unde am cateva poze pe care vreau ca intr-o zi da vi le arat., dar, sa fie ale mele, sa fie din gradina mea interioara, fiindca asta imi doresc..

Pana atunci meditez, gandesc pozitiv, si imi pun ideiile in ordine  farao si in aplicare, cat se poate pentru acest moment..
Sa fim cu totii zen  cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 10:09 pm

De cand am lasat agaricii in Germania, acesta a fost kilometrajul pe care a trebuit sa-l parcurgem.Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_008Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_058
Am facut un popas in Cehia si mi-am intins eu paturica in iarba.. am umplut-o de maracini  Laughing  Laughing  Laughing  Nici acum nu am reusit sa-i refac fata  dureri de cap 

Dragelor, asa arata duba noastra:
Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_093Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_095Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_097
Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_098Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_083Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_084Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_088Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Roamnia_Iunie_2014_089

Fiind pe maxima fuga, ca sa nu pierd autocarul spe Iasi dar nici programarea la stomatolog (pe ea am ratat-o) am uitat totalente sa fac poze si celor care au plecat spre voi.
Pe ale Danei din Bucuresti de asemenea am uitat sa le pozez, dar draga de ea mi-a trimis poze pe mail imediat ce a ajuns cu ele acasa.

Cuatia cu Cattleyele mari au ajuns la Iulia in C-ta, iar Hortensia la bunica.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 10:16 pm

Vaaai de mine !  Shocked 
Zi mai departe  bounce 
Pozele de la Dana aceea ni le poti arata si noua?
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 5:59 am

Bine ai revenit Doini!
Ma bucur ca excursia voastra cit si nunta au fost asa cum ati dorit.
Pe de alta parte ,apreciez la maxim ideea ta de a duce orhidee la nunta sororii tale(care ,apropo,seama leit cu tine).
De ce mergeti prin Cehia?

P.S. Eu te-am cautat .. desi stiam ca esti plecata...
Frumos oras Haga.

Tot nu mai tin minte cum se pun pozele,hehehe
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 7:36 am

Ce de vande.... si ce-ai facut cu ele??? Laughing 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 8:10 am

tare frumos ai avut mama draga si tu un gargaune tare frumos cu orhideele aste la nunta tare frumos
vorba la Dana ce ai facut cu ele dupa nunta ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 6:28 pm

Te pup Rux  Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 2422189467 
Multumesc frumos! A fost un eveniment de 5 stele si asa cum a spus si sora mea, aranjamenetele, desi foarte simple, au luat ochii tututror, tocmai pentru ca erau aceste Vande atat de speciale..
Am adus si tije de Phala care au zapacit multe fete de asemenea. Nu am apucat sa va arat mai multe poze, dar o voi face.. Prezidiul a fost cu Hortensia, Bujori, tije de mini Vande si Phale, de asemenea foarte frumos aranjamentul.


Rux, acum, cu noul mod de pus poze direct de pe forum, este mai simplu ca buna ziua. Joaca-te putin si vei vedea! Sau incearca cu www.postimage.org

Ma bucur ca ai ajuns in Haga. Este intr-adevar un oras superb, foarte aerisit si cu niste parcuri cum rar intalnesti. Periferiile Hagai sunt nemaipomenite! Cartierele rezidentiale sunt pline de conace care mai de care mai frumoase cu domenii uriase, ca nu le poti numi curti  Rolling Eyes Iar satele olandeze, sunt un vis! 
Imi pare sincer rau ca drumurile ne-au fost facute in asa fel incat anul asta nu ne-am mai vazut, dar vorba ta, mai avem timp..

Am ales Cehia pentru ca am lasat cateii la prietenii din germania, si de acolo unde porneam la drumul spre Romania, daca am fi ales sa o luam prin Austraia, drumul s-au fi lungit cu 300 de km si nu merita. A fost frumos ca am gresit si in loc sa o luam pe ringul Pragai, am intrat direct prin Praga si am trecut chiar pe langa frumoasa cladire a operei (sa va arat pozele) 

Pe majoritatea Vandelor le-am vandut chiar la sfarsitul nuntii  king  Am (au) avut succes, nu gluma! Pe unele le-am daruit, pe una am luat-o cu mine..

Ba da Cora, voi pune pozele Danei pe Club. Este atat de incantata de ce i-am adus, incat chiar daca nu le pune ea, sigur se va bucura sa i le admiram!


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mier Iun 18, 2014 11:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)   Doini si aventurile, dupa noi orhidee :) - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Orhidee
» Identificare orhidee
» Orhidee in magazinele din tara
» Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)
» Papucul Doamnei - orhidee

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: