Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)

In jos 
+4
Dana Caras
laurabv
bubu
Doini
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 5:09 pm

Cea mai frumoasa imagine gasita, cu flori de Vanda  queen 



Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  10wr1o9

Bentita este foarte simpa si are un suport unde se pune fiola speciala cu floarea de Vanda. 

De asemenea exista si pentru barbati de pus in piept. Asta i-am propus surorii mele  queen 

Initial vroiam sa iau pentru mine aceasta bentita, gandindu-ma ca ea va avea diverse natii de bijuterii, pietre sau alte minuni.. ca doar este una din pasiunile ei, dar apoi usor usor, am convins-o sa poarte o floare natura, ba mai mult, sa fie preferata mea  geek  king
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 5:16 pm

Cateva poze absolut superbe!

Un buchet absolut superb  cyclops 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  30ac00k

Asta imi place de mor.. 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  J939dt


Si umbreluta lui Rux este absolut superba!!  


Asta este o idee buna pentru noi Wink De mult ma tin sa fac si eu asa ceva  bounce 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2i27rr6
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 8:57 pm

Daca nu vorbiti cu mine pe tema aranjamentelor, ce ziceti de sandalele mele, alese pentru nunta?  jocolor 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Photo_1Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Photo_2Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Photo_3
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 10:16 pm

Doini sunt frumoase, dar trebuie sa faci antrenament sa stai o noapte intreaga cu ele. Sau faci ca mine, la deschidere ma duc cu toace mari (chit ca-s inalta) si mai pe la miezul noptii trec la tocuri mici, sa ma simt bine.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 10:38 pm

Ehe, Bubule ce dragut ca mi-ai scris  cheers 
Sa sti ca le-am ales cu toc potrivit, tocmai ca sa nu le schimb.. Sper.. Zic si eu acum, dar Dumnezeu stie ce-o iesii la nunta asta.. (vreau sa iasa o super super petrecere)Am doau rochii lungi, si am nevoie de tocuri, desi am si eu totusi 1.70  jocolor  ca nu sunt chiar un buric (cu sani mari) de om Laughing
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 10:48 pm

Doini din poza tocurile par mari, de aceea am zis sa ai rezerva. Eu am o colectie intreaga de pantofi cu tocuri foarte mari, si nu prea pot sa stau mult pe ele. In zilele normale umblu fara toc, conduc mult, numai tocuri nu-mi trebuie. Dar ador pantofii, mai ales cu toc mare, am destule perechi neincaltate inca.


Dar recunosc, ca de cand dau atatia bani pe flori nu prea mai cumpar pantofi care sa stea in dulap asteptand ocazia potrivita sa-i port.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 10:54 pm

E Bubule, si eu am damblaua pantofilor.. dar de cand sunt aici, si nu prea am unde sa-i port, m-am mai potolit. Oricum aici daca mergi pe strada cu pantofi cu toc, se intorc toate privirile dupa tine..
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 11:42 pm

Niste incuiati, sa nu zic altceva. O prietena care fuse in SUA acum ceva ani a venit tare mirata ca oamenii umblau pe strada numai in treining si papuci (nu era un oras mare) si ca se uitau toti urat cand punea fusta. Dar ea asa se-mbraca in mod normal, in fusta, si nu scurta, pana la genunchi.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 12:30 am

Bubule, tu nu mai ti minte cand va povesteam anul trecut, cand m-a scuipat arabul ca m-a confundat cu o aeraboaica??? Eu daca sunt bruneta, imi machez ochii, am parul lung si negru, posibil sa par o musulmanca de-a lor.. iar cretinul, a crezut probabil ca sunt vreo dezmatata care a renuntat la burca Laughing
De olandeze si de cum se imbraca, ma abtin.. Nu vad sensul de a-mi pierde timpul sa va povestesc cat sunt pe praf la capitolul feminitate...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 12:38 am

Ok, am vorbit cu sorela, si a renuntat la Vandele plante.. A renuntat si la bentita, asa ca eu voi purta o vanda mov sau albastra in par  geek  iar Frenk un in piept  king 

Acestea vor fi aranjamentele pentru masa mirilor:
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2ml4rq

Iar din acestea, inca avem de ales, pt restul meselor:
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  10qds3p
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  V8cwgx
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2s93877
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  9le69w
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  30wqiom
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2uorkmg
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 6:55 am

Draga mea ma bucur ca o sa porti tu bentita cu vanda ...era clar ca te reprezinta si o sa-ti dea o stare de spirit minunata. Aranjamentele sunt superbe, nu prea le am eu cu florile taiate, dar la o nunta trebuie cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 8:27 am

Am ramas fara cuvine! Orice va fi, va fi frumosul absolut.
Doini, vei fi capta atentia invitatilor fara discutie.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 2:39 pm

Eu m-am cam speriat aseara cand le-am primit.  cyclops  Sunt frumoase, luxuriante, dar mie mi se face rau, de teama ca nu voi avea loc in duba de toate ce am de dus in tara. Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2627208998

Frenk inca nu le-a vazut..  dureri de cap El oricum este speriat de ce-l astepta. Nu intelge de ce costa totul atat de mult.. (mai ales rochia Laughing ) care este treaba cu darurile si cu darul Wink Nu intelege de ce tine petrecerea toata noaptea si a doua zi dimineata va manca ciorba (nu i-am zis ce contine ciorba)  Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2627208998 

Si eu ma bucur ca voi purta bentita cu Vanda. Mi se pare firesc sa am o Vanda in par, la cate am in cap  dureri de cap Laughing Iar Frenk , sa aibe una infipta in piept, ca in ochi are o gramada Laughing
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 3:27 pm

Dumnezeule, ce aranjamente! Eu cand m-am casatorit(2002) nici nu stiam ca exista orhidee, eram proasta bata! dureri de cap 
De bentita, nu mai zic, e super! Cat costa o asemenea bentita? Mie mi-ar place sa o port si pe strada si as pune tot timpul alte flori, alte culori... Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2147529457 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 11:20 pm

Dragul de Frenk...sa nu-l innebuniti prea tare, fiti blande cu el !
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 1:31 am

Mai Doinito eu credeam ca nunta e in Olanda. Ca sa duci asa aranjamente iti trebuie un camion, nu o duba. Sunt foarte frumoase, chiar de poveste as zice. In ce oras e nunta ? Ce faci cu blanosii si vandele cand oi pleca de acasa ?
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 7:57 am

Myo, blanosii au grija de vande si viceversa!  Laughing 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 9:05 am

De flori are grija mama lui Frenk am inteles !!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 2:04 pm

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2422189467 DanaA m-ai facut sa rad, dar esti prea dura cu tine!  Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2422189467  Ce micuta erai cand te-ai maritat. Bravo tie! Ai si baieteii mari.. ehe ce bine de tine!

O bentita, daca nu ma insel, costa 19 euro.

Myo, voi lasa cateii unei vecine, iar pisicii si vandele, raman acasa si va veni un alt vecin zilnic la ei..
Nunta este in Bucurest. Aranjamentele vor fi facute in tara, dar eu aduc florile.

Ce bine ar fi DanaC.. Nu as mai avea nicio grija Laughing
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 3:23 pm

Mai draga, dar eu de ce descopar de-abia acum topicul asta?  Rolling Eyes 
Deci m-am uitat la tot cu mare placere Very Happy 
Pantofii imi par si mie cam incomozi...
Cam cat e de mare duba?  Laughing 
Si...unde e poza cu rochia? Sau cu rochiile daca se poate (a ta si a surorii) ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 12:23 am

E, uite cu chiulul asta al meu de pe Club, am uitat sa raspund...
Daca sandalele imi fac necazuri, chiar nu am nicio jena sa dansez la nunta surorii desculta.. Rochia este atat de lunga, incat nimeni nu poate observa asta  afro 

Duba este mare, este chiar prea mare pentru gusturile mele de sofer ce sunt  king 

Rochitele le veti vedea poate chiar in ziua nuntii. Voi posta o poza cu mine si sorela mea!  cheers  sau cele din Bucuresti, care veti avea vandute si cattleya de ridicat, le puteti vedea pe viu, la noi acasa  cheers


Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Mai 19, 2014 7:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 9:33 am

Sa aveti parte de o zi frumoasa si sa fiti fericite in zilele astea
sa nu lasati nimik sa va supere asta ca sa aveti amintiri frumoase
bine un pic de plins acolo trebuie ca altfel nu va aduceti aminte de nimik
dap
sa fiti frumoase si fericite cit mai frumoase si cit mai fericite
iar noua sa ne arati poze cit mai multe poze
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 2:21 pm

Mai Geo, nu am apucat sa raspund la timp dar iti spun acum, aici, ca a fost minunat! 
Am plans zilele de dinaintea nuntii, suficient cat sa nu mai plang in ziua cea mare. Ma rog, m-am ferit sa o privesc la "aranjatul miresei" si am stat departe la cantatul "ia-ti mireasa ziua buna" desi au fost anuntati lautarii sa nu cante si la voce acest cantec..
In biserica iar nu prea am stat langa ea, tot de teama plansului, dar dimineata, la hora miresei, am plans ca o turbata  dureri de cap (As fi vrut ca si mama sa dansese acea hora ) 

Dar hai sa nu intru in detalii sufletesti si mai bine sa va arat singurele poze facute cu tableta, cand se imbraca si machia..
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Image
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 4:06 pm

Acesta a fost aranjamentul.
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  2n06714
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 4:24 pm

Vandele alese pentru nunta :Crimson Red
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Image


Si Phalele luate din una din cele trei sere din Nl, specializate doar pe tije taiate. 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  ImageAranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Image
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Empty
MesajSubiect: Re: Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)    Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)  Icon_minitime

Sus In jos
 
Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)
» Orhidee
» Identificare orhidee
» Papucul Doamnei - orhidee
» Orhidee in magazinele din tara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: