Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 10:03 am

Scuze, o sa pun textul cu orhideele mai tarziu decat am promis. Am o febra de nu ma vad....
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 12:30 pm

Stai linistita Karla, si ai grija de tine! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2480021943  Sa te faci bine repede! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 3:23 pm

Myosotis a scris:
Am gasit pozele. Sunt din sera respectiva. La poza asta stersesem obiectivul aparatului foto.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hmmm, nu e departe de cum arata la mine in baie, cand fac dus  Rolling Eyes Embarassed Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 4:35 pm

Hibilica-Bibilica, mi-a facut, o pitica floricica cheers 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 6:16 pm

Frumusel hibilica!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 6:49 pm

Dar tare mititica floricica Neutral ......
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 7:01 pm

Mai fetelor-cochetelor, dar voi nu ati observat ca eu mi-am luat o Vanda Suspect  Laughing 

Ca s-o vedeti mai bine, v-o prezint prin mai multe poze pirat tongue 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Si, pentru ca presimteam ce urmeaza cand apar acasa cu Vanda in brate, mi-am luat-o si pe miniuta asta: Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 7:07 pm

Asa arata gasca mea de dragute-miniute:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Mi-am facut un album cu orhideele pe Flickr [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 7:48 pm

Ce bine arataa asa in gasca Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2092491260 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 8:06 pm

Sunt frumoase,la cat mai multe Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 8:49 pm

Va multumesc frumos fetelor Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619  
Leonor, urarea ta este bine primita ( de mine nu si de Frenk Laughing ) , dar pentru o perioda ma voi abtine Neutral Duminica, Frenk mi-a numarat orhideele What a Face  dupa ce am aparut cu Vanda in brate clown
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 9:29 pm

Deci... opreste-te ... macar o vreme.... nu aduce omul in pragul disperarii,Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842  ca parca vad ca-i da telefon trandafiristului si-i zice sa ne trimeata toate cioatele
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Oct 29, 2013 9:39 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842  Doamne fereste Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 

Gata, pentru o porioada ma potolesc din achizitionat, ca sta cu ochii pe mine ca pe butelie
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 9:43 am

Foarte frumos albumul pe flikr. Si la astia se vad pozele bine. Umple timpul de cumparaturi cu altceva, ca sa te poti opri. Altfel, nu stiu ce te faci. Cand n-am mai avut loc de plante normale, am inceput sa cumpar suculente, mintindu-ma ca ocupa loc putin si nici nu costa asa mult. M-amales cu o intreaga colectie, de care acum bineinteles ca mi-e mila sa le las sa-nghete. Ca tot nu am reusit sa gasesc un loc sa adapostesc chiar toate plantele.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 9:47 am

uf boala grea nu te poti opri din cumparaturi
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 9:49 am

Aha, decat fortat de imprejurari Neutral
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 9:54 am

Of Doini, o sa-ti fie putin greu dar o sa te descurci. Eu mi-am dezvatat fetele de a mai cere jucarii scumpe zilnic, le duc printre jucarii si ma duc fara bani in buzunar. Bafta
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 10:23 am

Referitor la achizitionat flori,tu trebuie sa stii cand sa te opresti si in primul rand sa ai vointa,nu constrans ca asa faci exact invers,in ciuda celuilalt Razz
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 10:24 am

eu nu fac in ciuda nimanui da nu ma mai pot abtine .. imi vine sa imi bag miinile in ghips
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 10:32 am

Daca vrei, poti sa nu mai achizitionezi...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 1:36 pm

Ai ma fetelor, ca suna de parca as avea un viciu Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998  , sa ma apuc de terapie de orhidita la orhitologii anonimi?  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2945718842 

Eu ma oftic ca ma restrictioneaza. In primavara ma intreba, de ce am nevoie de atatea clematite si passiflora, dar cand acestea au crescut, inflorit si imbracat plasa de protectie a pisicilor, ii placea domnului,  ca nu ne mai puteau vedea otomanii de vis a vis. 
Nu ma lasa sa-mi amenajez peretele verde, cu toate ca nu mi-a fost usor sa am cuiburile... Ca sa nu va mai spun, ca acum, cand a venit prietenul meu in Olanda, l-am pus sa-mi aduca cate cuiburi mici, in speranta ca macar pe acestea ma va lasa sa le montez.... 

Eu nu-l restrictionez pe el cu nimic..., pai ce ar fi sa ma opun si eu placerilor si nevoilor lui? Ar mai avea atata curaj sa se unfle in pene?!
Dar nu o fac, pentru ca eu sunt toleranta si tot timpul am oferit ce mi-ar placea sa primesc in schimb...
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 2:26 pm

Vanda este superba ☀are o culoare deosebita .
Mereu le admiram in Hornbach sau Brico Rolling Eyes , dar la mine n-ar avea conditii. De dragul ei mi-am cumparat odata un fir de Mokara (floarea ca vanda dar mai mica si de culoare grena) desi sunt impotriva florilor taiate.
Cred ca poti sa o ridici putin in vaza aia sa stea frunzele de la baza ceva mai lejer. Si ai grija cand ii faci baie, sa scurgi bine apa.

Singura "tehnica" de a nu mai achizitiona orhidee, care a dat rezultat la mine, a fost sa nu mai intru in florarii sau raioanele cu plante din supermarketuri. Nu este absolut eficienta, pentru ca uneori cand am o dispozitie negativa trebuie musai sa intru printre plante. Macar mi-am impus sa nu mai iau decat chestii deosebite (si nu stiu cum se face ca mereu apar din astea drunken  ).
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 2:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
eu din asta albastra am vazut in tg jiu la 120 ron
mi-a placut enorm dar cum stiu ca sunt paralela cu florile astea  am facut pasi
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 2:55 pm

Doamna Stefana Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619  Ce mai faceti? Tare drag imi este cand  intrati in gradinita mea virtuala Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 

Am ridicat-o, asa cum ma sfatuiti dvs, asa sta acum. Pozele facute, sunt din prima seara de cand am adus-o in casa, inainte de a o scoate pt prima baita cu vit B1. 
 Ea, statea draguta toata bagata in vaza. Puteti vedea poza din magazin 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Va spun un secret (in gura mare). Nu am cea mai stralucita stare sufleteasca..., iar ele, ma ajuta sa-mi mai incarc sufletul.... si sa ma simt putin mai bine.


Asa e, asta este o cale buna sa nu-mi mai cumpar.  Dar in cazul asta, nu ma mai duc la supermarket, pt ca la fiecare iesire, exact in fata caselor de platit, sunt asezate orhidutele-dragutele... monkey
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMier Oct 30, 2013 4:50 pm

superb albumul /lickr.!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sunt superbe toate !acum i-ati una albastra asa..de colectie... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 32 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: