Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutorMesaj
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 12:27 am

Toate sunt frumoase, bravo Doini, sa-ti traiasca! Cel mai mult imi place papucelu'  Very Happy .
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 1:51 am

Ehe ce mi-ar mai placea si mie "hanca" niste papucei Laughing . Urmatoarea sera pe care vreau s-o vizitez, este cu papuci si au si specii botanice pe langa hibrizi  drunken 

Multumesc Bubu, Doamne ajuta, ca tare dragi imi sunt! Sunt nerabdatoare sa-si deschida bobocii cea mare, dar si cea careia i-am uitat deja culoarea  clown Iar papucelul, cred ca maine imi arata toata fata  cheers
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 8:04 am

Superbe Doini,sa fie mosul si mai darnic Laughing
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 8:06 am

Ce frumos ! Si eu vreu un papucel...ma gandeam sa-mi iau de Craciun...la noi am vazut cu 80-90 de lei, destul de mult. De cate ori infloreste  ? E mai pretentios decat phala ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 8:43 am

Doini, sa te bucuri de flori multe ! Ca tare mai sunt frumoase !
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 8:53 am

da ma florile ca florile da mitu e mortal ...
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 10:19 am

Tare multe frumuseti mai ai tu acolo. Iar cele care zici ca erau de aruncat sunt superbe,cum pot sa le arunce daca nu mai au flori? Ce mi-as dori sa fie si la noi asa,insa ai nostri chiar daca sunt moarte si ofilite tot le vand cu preturi exagerat de mari. Splendide si cat mai multe iti doresc .
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 2:46 pm

Va multumesc doamnelor   cheers 

Leonor, cred ca Mosul a fost suficient de generos, eu una, sunt multumita Very Happy
Laura, imi pare si mie foarte scump 60-80 de lei. Pai o Cattleya cat costa, daca un papucel este asa de scump?
Cat despre reinflorire, eu sunt o norocoasa, ca am cumparat un papucel cu inca 3 puisori, iar unul deja m-a bucurat cu floricica, dupa cum vezi  cheers Fac floare doar cresterile noi.
Nu sunt "experimentata" in ale papucilor, si nu-ti pot spune de cate ori infloresc pe an. Dar, ce stiu, este ca are nevoie de un ingrasamant cu calciu, sau sa-i pui coji de ou sau scoici pisate in substrat Wink ; sa nu-i schimbi locul cel putin 3-4 luni si uneori, mai functioneaza si o criza de apa (2-3 saptamani de sete) 
Doamna Stefana are papucel de mai multi ani, si cred ca ne poate lamuri  drunken 

Geo, ca tot esti in goana dupa comenzi, poate in viitor, vei comanda orhidee de la mine, ca ma bate un gand sa incer sa trimit in tara specii care se gasesc cu greu in tara Wink 
Pisicul, nu ti-l trimit, dar poze pot  Razz 

Myo, nu-ti pot spune ce parfum este in dormitor! D. Nobile mov, miroase a zambile de te da pe spate!

Ghana, imi place avatarul tau  bounce 
Cea care urma sa ajunga la gunoi, nu numai ca are destule radacini bune, dar are si tija cu floricele si o tija cu pastaie Wink Cele care cad de pe banda de lucru ajung la gunoi! Mie, mi-a fost jena, si am luat-o doar pe cea prezentata, dar nu-ti spun ca-mi venea sa-mi bag mainile pana la coate si sa le iau pe toate "tomberonezele"  Embarassed 
Pacat, ca se pare, ca am luat una buna la fel ca tomberoneza, dar nu-i nimic pana la urma. Poate o daruiesc sau o vand   Rolling Eyes pe cea buna, care este plina de bobocei.
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 2:51 pm

Multumesc, poza de la avatar e un puiut mic de dendro care mi-a inflorit. Incep si orhidutele mele sa infloreasca.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 2:59 pm

Micut, dar harnicut  cheers 
Astazi, daca nu uit  Rolling Eyes  Pun poze cu D. Nobile mov, total inflorit si el  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 57490470
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 4:58 pm

Sigur se vor gasi doritori daca vrei sa vinzi din ele,spor la inmultit Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 1059784619
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 5:16 pm

Doini,i-mi plac foarte mult ultimile achizitii ,si in mod special dendro portocaliu cu frez...si pestrita e minunata...cat despre phala eguestris ,sunt preferatele mele...  Very Happy si sunt si cele mai prolifice...i-mi imaginez ce e la tine in casa...un vis...  queen 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeVin Dec 20, 2013 5:35 pm

Leonor, nu m-as apuca de inmultit.Nu am spatiu si inca sunt lipsita de experinta, iar cu rabdarea stau foarte prost, de fel Laughing Vreau sa cumpar doar de la producatrori, si astfel, le-as vinde mai departe iubitorilor de orhidee din tara Wink
trebuie sa ma gandesc  si sa studiez cererea din tara Question  Exclamation  study 

Merci Aura  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 1059784619 
Cel putin in dormitorm fac aromaterapie  drunken drunken drunken
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeDum Dec 22, 2013 4:03 pm

Dragutelor, ieri am mai adaugat poze cu orhidutele mele in albumul de pe flickr.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O parte din Cattleya, au "explodat" iar astazi, as vrea sa le fac si lor cateva poze. Le gasesc fabulos de frumoase, dar cel mai tare ma incanta parfumul lor! Asa ce ma bucur ca le am  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 1982394566 In dormitor miroase a gradini tropicale Wink  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 421221538 Laughing  iar eu, sunt ZEN Laughing
Sus In jos
costieanuconstantin




Numarul mesajelor : 223
Localizare : codlea
Joburi/Distractii : gradinarit , albine ,noutati
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeDum Dec 22, 2013 5:54 pm

noua ne place, le-am postat si pe pag.fb  a sotiei , sper sa nu te superi !!! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 1059784619 Razz 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitimeDum Dec 22, 2013 8:51 pm

Ma bucur sa aflu asta Very Happy
Cat despre faceboock, sigur ca nu ma deranjeaza. Albumul este unul public, si daca aduce zambete si altora, ma bucura si mai mult!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 57490470

-------

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 40 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 40 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: