Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
marirogo




Numarul mesajelor : 10
Localizare : Baia Mare
Joburi/Distractii : multe
Stare de spirit : f. buna
Data de inscriere : 23/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 9:09 am

Doini a scris:
Buna Mari(rogo) Presupun ca esti Mari dar daca vrei iti spun asa cum este ID-ul tongue
De fapt sunt Violeta Marinela, dar poti sa-mi zici oricum.
Si eu am renuntat la multe alte lucruri in favoarea florilor, asa se intampla cand nu le poti avea pe toate, alegi cei mai important, adica florile!!!! Laughing 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 9:18 am

applause applause applause applause bounce bounce bounce 
si eu la fel ... doamne cr scandal am prin casa .. va dati seama 3 contra 1
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 10:57 am

Pe mine m-a tinut in loc spatiul la bloc pana acum,
dar de cand am inceput proiectul cu livada.....nu mai am nici o problema Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 2147529457 


 doar banii   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 1992828207





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 12:27 pm

paI NOI
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 2:11 pm

Cred ca toate suferim de aceiasi boala,eu cand primesc pachet sotul zice iar flori,ajunge ca nu mai sunt bani,eu zic nu ca asta e schimb de flori,nu platesc nimic,postarita e deja avertizata sa nu-i spuna cat costa pachetul Shocked 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 2:55 pm

Buna strategie Paulyna Wink
Eu cred ca am mai povestit de cateva ori pe aici cum faceam, daca pachetele cu trandafiri imi soseau sambata cand fostul era si el acasa..., il puneam pe soferul de la curierat sa ma sune cand intra in Corbeanca iar eu ma duceam urgent pana la Mega Image "ca aveam nevoie de ulei" Laughing 
Iar cand ii vedea plantati, ii spuneam sa sunt, ba cadouri din parte fetelor de pe frum, ba ca i-am luat de la babele din sat Laughing 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 6:23 pm

Eu cu sotul meu am ajuns la un compromis....el nu ma intreba de plante, eu nu il intreb de pescuit.......si asa am facut  pace flower



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 8:42 pm

La mine este mult mai bine:amandoi iuibim florile dar sotia, avand dreptate,imi reproseaza la noi achizitii; amandoi fiind mai in varsta si cu probleme de sanatate,are dreptate.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 9:01 pm

eu sunt o norocoasa...sotul meu i-mi cumpara flori si plante periodic....cel putin flori pt vaza i-mi aduce de cate ori face piata.. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 421221538 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 10:06 pm

Ma bucur pentru voi fetelor si domn Popescu cheers 

Eu mai am putin de "educat" la hollandezul zburator..., mai ales in privinta cuiburilor pt care ma tot amana spunandu-mi sa mai astept si sa ma bucur de arajamentele cu orhidee..
Al naibi om, nici nu comenteaza de noua mea gasca de orhidee din dormitor de ma si enerveaza..., sa zica si el ceva acolo..

Dar, de placut stiu sigur ca-i plac ca l-am auzit vorbind cu mama lui la telefon si ii spunea acestea ce frumoase sunt... Rolling Eyes 
De exemplu ii pare rau pt durerea se esecul meu cu Phala alebe..,
De asemenea, oricine vine in casa noastra, il duce sa-i arate balconul si ma numeste "my flower girl" Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 3926825235 
In schimb nu pot sa-l dezvat sa imi cumpere flori taiate.., nu pot sa neg ca nu apreciez si ca nu-mi plac de mor, dar imi este mila de ele si cand trebuie sa le arunc, parca arunc o particica din mine..
I-am propus sa-mi cumpere cate o floare dintr-o lista pe care o pot face Wink (pt ca din cateva calcule numai pt cuiburi am nevoie de peste 20 de plante ...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 10:13 pm

Sa va spun ca toata ziua m-am distrat ca o nebuna si am ras de niste copilasi tare draguti..
Ma aflu la un spectacol care se desfasoara chiar in momentul acesta.., este vorba de scoala de dans a unei matusi a lui Frenk, care in fiecare an organizeaza un spectacol cu toti cursantii scolii care au intre 3ani si 18 
Cei mici sunt niste papusele impiedicate Laughing  care provoaca rafale de aplauze si rasete in sala..

Am facut cateva poze dar na, calitatea lor cam lasa de dorit ca tableta nu are si bit.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Masa tehnicienilor king ( e si Bradutul cu noi Wink )
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 10:29 pm

Apropo de ce vorbeam mai devreme, George, fostul meu prieten, mi-a trimis poze cu gradinita lu' Doinita ..., nu cred ca va inchipuiti ce am simtit cand am vazut pozele si cum se adunau lacrimile in barba de dorul ei, de dorul si grijile duse trandafirilor, clematitelor, bulbilor care trebuiesc scosi din pamant.., etc..
Nu se compara cum am lasat-o, dar oricum ar fi, apreciez ca are grija atat cat se pricepe si plateste un nene care vine saptamanal sa mai piguleasca una alta...
Voi pune pozele....
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 11:00 pm

Off, ce greu trebuie sa-ti fie sa-ti vezi fosta gradina in care ai pus atata suflet ...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 11:03 pm

S-a terminat "circul" piticilor dansatori Very Happy



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Socrela zborela Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Frenk si Bradutu

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Scena cu piticii dansatori

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Impreuna cu socrela zborela
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 11:08 pm

laurabv a scris:
Off, ce greu trebuie sa-ti fie sa-ti vezi fosta gradina in care ai pus atata suflet ...
Mi se strange inima, asta simt..., dar, imi las adesea sufletul sa umble liber prin ea...
Am cateva poze facute in martie in grainita mea.., mai am poze si de la vecina care ma tine la curent cu ce se intampla prin ea...
Dar, ca sa imi revin, imi spun ca viitoare mea gradinita va fi una mai frumoasa si mai plina de flori care mai de care mai frumoase....
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 11:11 pm

Asa bravo Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 1059784619  Doamne ajuta !
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeSam Sept 14, 2013 11:51 pm

Sigur va fi mai frumoasa, Doini Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 1059784619 .

Eu am reusit sa-mi dezobisnuiesc rudele/prietenii sa-mi cumpere flori taiate, dar a durat ceva...
Acum ma intreaba " ce vrei cadou" sau "mai bine iti iei tu singura si noi decontam" .
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeDum Sept 15, 2013 12:20 am

Corect....nici eu duc flori taiate si toata lumea din familie stie ca la mine sa nu vina cu buchete, dar nici nu ma pot lauda ca imi aduc  ceva ce-mi place  


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Dum Sept 15, 2013 8:59 am, editata de 1 ori
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeDum Sept 15, 2013 12:24 am

A, nu ma bazez pe ce-mi aduc, ca turbez, ori imi iau singura, ori mergem impreuna Very Happy.

Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 16, 2013 12:42 pm

M-am plans celor 5 matusii ale lui Frenk ca acesta nu ma lasa sa-mi amenajez peretele verde..., nu aveti idee ce ma mai distram in sinea mea ca un dracusor, cand toate i-au sarit in cap! 
sa vedem ce-o iesi, ca au spus ca vor venii in vizita sa-mi vada florile si s-o vada si pe Mara, (n-au vazut-o pana acum)  si poate, poate se indura si nesuferitul asta sa-mi faca pe plac Rolling Eyes
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 30, 2013 4:21 pm

Sa va arat ce se mai intampla in balconul meu Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 57490470 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Passi ma incanta zilnic cu cate o floricica 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zorelele sunt in plin spectacol

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Draguta asta, chiar daca florile ii sunt mult mai micute, e o bucurie sa o vad printre frunzele zorelelor

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Muscatele sunt si ele pline de viata

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Iar Pink Fantasy nu a contenit toata vara sa infloreasca, iar mai nou, a binevoit sa ma incante iar.


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mar Oct 01, 2013 4:21 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 30, 2013 4:26 pm

Sa va mai arat cateva poze cu passi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 30, 2013 4:30 pm

Mare bucurie pe capul meu! Orhideele traumatizate si-au mai revenit. Florile au prins putere!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 30, 2013 7:37 pm

o intreaga colectie de passiflora ai !ce frumoase sunt ! applause sa-ti traiasca toate sa te bucuri si la anul de ele!cea din penultima foto mi-a placut in mod deosebit! :sunny 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 30, 2013 8:38 pm

Multumesc frumos Aura cheers 
Pe aceea o cheama Victoria. Din pacate doua din cele cinci pe care le am, nu au vrut sa-mi arate si florile..., poate la anu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 26 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 26 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: