Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 12:56 am

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1922459146  wow
alea portocalii m-au dat gata.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 1:01 am

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1922459146  Myo, asa de tare ma bucur ca sunt aici, si ca imi pot face de cap  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 
La toamna, cand vor fi toate astea inflorite, oare cum o fi? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2627208998 
Ma pitulesc in sera si raman acolo!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 2:02 am

Top 5 cu 6 poze  geek 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 7:58 am

Si mie Cattleya portocalii imi plac  cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 8:24 am

Innebunitor de frumoase, toate! Si vande si catt! Culoare, parfum, frumusete, ce-ti mai poti dori? Rolling Eyes 
Sa le ai, evident! Twisted Evil
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 8:42 am

Sunt foarte frumoase.
Eu nu intervin prea des pe subiecte de orhidee, dar le admir intotdeauna.

Din cate inteleg, e ca pentru trandafiri: exista toate culorile de orhidee, numai albastru nu.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 10:27 am

da...sunt superbe!!!pt sf de an am si eu una facuta cadou ..ramane sa-mi aleg culoarea...si poate mai lipesc si eu una...mai vedem ..sa vad cum ma descurc cu cele 2 pana atunci..Doini trimiti colete si in decembrie ,nu?  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 12:30 pm

Karla a scris:
Din cate inteleg, e ca pentru trandafiri: exista toate culorile de orhidee, numai albastru nu.
Vanda este si albastra (chiar daca bate usor in purpuriu )  Rolling Eyes , numele de fapt ii este chiar Vanda coerulea.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 1:08 pm

Va spun eu sigur ca Coerulea, specia, este albastra albastra!

Aceasta este o clona:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar aceasta, este albastra albastra!  king 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Karla, mai sunt specii de orhidee albastre  flower  Iti amintesti cand postam la identificari orhidee? Sunt Cattleya albastre sau bleu  flower Laelia, si cate or mai fi, ca la zecile de mii de specii  cate sunt...drunken


Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Mai 26, 2014 2:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 1:31 pm

Vrei sa spui ca in realitate e albastra, ca poza nu reda culoarea? Ca eu o vad violet...
Doini, daca mai dai de albastre pe undeva sa-mi spui si mie cum le cheama. Deja am uitat cum o cheama pe aia alba care mi-a placut mie (o sa-ti solicit tot tie memoria) ca acus mi-e gata veranda in itnerior. Mai e  putin de munca.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 2:34 am

Nu stiu cum am ramas in urma cu raspunsul catorva mesaje  Rolling Eyes 

Dana Caras a scris:
Innebunitor de frumoase, toate! Si vande si catt! Culoare, parfum, frumusete, ce-ti mai poti dori? Rolling Eyes
Sa le ai, evident! Twisted Evil

Si le vei avea, exact pe cele pe care ti le doresti  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2480021943   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 

aura a scris:
.Doini trimiti colete si in decembrie ,nu?  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619  

Cred ca in Decembrie voi trimite de doua ori pe saptamana, ca am ganduri pacatoase  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 67172415  Twisted Evil 
Voi zapaci de cap multi iubitori de orhidee cu Cymbi curgatori, cu Cambrii fel de fel, cu Cattleya (apropo, pe astea pe care le am acum inflorite, miros si la ora asta  Shocked !!!!! ) Ca sa nu va mai spun ca va veni vremea papuceilor atunci si nu ma las eu pana nu ajung in vizita si pe acolo Wink Am un as in maneca cu o sera de Phala specia botanica Wink Am un colectionar particular de Dracula si unul de Miltonia.. Ehe, timp sa am ca le fac eu pe toate Wink
Maresc oferta La Taraba lu` Doinita  geek  cu orhidee cat se poate de speciale  king 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karla a scris:
Vrei sa spui ca in realitate e albastra, ca poza nu reda culoarea? Ca eu o vad violet...
Sunt albastre. Cea cu care am facut eu furori pe Sunphoto, este un albastru puternic. Pote in functie de cum bate lumina pe petale sa aibe si reflexe violet, dar asta asa, ca mic detaliu dar care nu schimba cu nimic culoarea.


Karla a scris:
Doini, daca mai dai de albastre pe undeva sa-mi spui si mie cum le cheama. Deja am uitat cum o cheama pe aia alba care mi-a placut mie (o sa-ti solicit tot tie memoria) ca acus mi-e gata veranda in interior. Mai e  putin de munca.

Sigur voi da de orhidee albastre, in toamna cand ma voi duce in sera de Cattleya. Am ratat eu una anul trecut de imi vine sa ma zgarii de ciuda  Evil or Very Mad  De asemenea am lasat o Laelia bleo  Evil or Very Mad 
Cum ar fi Karla sa iti trimit si tie orhidee cu trenul Laughing In 3.51 sunt orhideele la Paris  king  Glumesc  geek  Dar cu autocarul cred ca iti pot trimite si iti umpli veranda cu fel de fel de parfumate!!!  Cool  Laughing  Glumesc bis  Dar cateva Cattleya si cateva Miltonii parfumate trecuie sa ai!!! Am zis si nu mai glumesc  cheers  geek  Rolling Eyes  Embarassed 

Anul trecut, tie ti-au ramas ochii la o Phala alba de la compania Tsarine.  Nici eu nu-mi mai amintesc numele modelului dar cred ca este usor de recunoscut  queen  Avem cateva site-uri puse la acel topic si o cautam.
Asta este site-ul  http://tsarine.nl/ celei pe care ai vazut-o in gradinarie.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 2:56 am

Daca tot nu pot sa dorm, macar sa va arat ce reinfloriri am la Pahele:  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2783239913 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A treia, este cea aruncata pe geama de amorezii isterici  afro  Scumpa de ea, a fost tare tare asteptata. Este prima mea Phala  cheers  De cand o am, i-au crescut 3 frunze dar a pierdut o parte dinnradacini in iarna. E, nu-i nimic, ca am pus-o eu pe picioare  clown   Razz  Mira-m-as sa ma mir  Laughing cheers Laughing 

Stiti ca si acum mai am flori la phala asta;
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La fel si la Liodoro  cheers  Mai are scumpica doua flori si o gramada de bobite de glucoza  cheers 

Aaa sa nu uit, Mini Mark, (cel luat de la Gradina Tropicala ce pe primul meu Mini l-am dat unei prietene la tura trecuta de Vande trimise) mi-a facut si el doua floricele  Basketball


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Mai 26, 2014 1:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 8:30 am

Ce fete harnice si frumoase ai, s-o tina tot asa!  applause applause applause 
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 11:46 am

Merci, Doini,asa e, Tsarine...
Nu-ti fa griji ca pot sa-mi comand de aici, nu e nevoie sa te deranjez pentru asta. Doar sa stiu ce vreau sa comand.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 1:43 pm

Exotica taraba, exotica florareasa, Doini! tongue 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 2:10 pm

Sunt intr-adevar harnicute ma Dana si ma bucur sa le revad. Este primul ciclu de reinflorire si am trecut priin multe emotii, suficiente pierderi, frustrari neantelegand de ce se "topesc" radacinile, si mai apoi am prins curaj sa le verific pe toate, sa scot muschiul, bucatele de burete etc de sub colet, iar acum ma rasplatesc  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 2147529457 

Uite Karla ce mi-ar placea sa ai in noua veranda  king Trebuie sa intalnesti parfumul Cattleyelor! 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 




Ai mea Pene ca sunt florareasa exotica, dar parata, ca le-as tine pe toate pentru mine..  tongue  geek  dureri de cap
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 2:35 pm

Asta e splendida, ar merge de minune... doar ca nu stiu sa ingrijesc decat de-alea clasice, phalaenopsis. O sa trebuiasca sa ma pun pe citit.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 8:43 pm

Karla, sti cat de repede treci de hop-ul asta?! Imediat!!! Sunt categori de orhidee recomandate pentru incepatori, iar printre acestea se afla chiar regina orhideelor, Cattleya. Daca are soare si sufera de apa doua zile, este o fericita!
Ai timp sa te gandesti si sa alegi ce iti doresti. Nu vreau sa para ca pun presiune, dar asteapta te rog pana in toamna cand drumurile mele in sera vor fi mai dese, iar numarul pozelor vor fi cu zecile. Vom alege impreuna niste modele desavarsite, asa cum daca le-ai comnanda pe site-uri, iti garantez cu toata prietenia, ca ai avea la preturi uriase, niste puisori!!!
Sa iti mai spun ceva, cat ai plati transportul de la site-uri, atata va fi si de la mine spre tine.. Ca site-urile sunt majoritatea nemtesti sau olandeze, iar daca citesti ce au primit fetele de la ei, te vei razgandi sa comanzi online.

Eu iti port mult respect, multa recunostinta si asta ar fi dovada aprecierii mele fata de tine, fata de tot ce ai facut si faci pentru mine!  Fata de tot ce am invatat de la tine si pentru inca cele pe care ma inveti!


Eu sunt aici!!! Iar pentru mine placerea de a ajuta un prieten adevarat este uriasa!!!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 8:56 pm

Doini ,ce zambet frumos ai ! Esti mandra,fericita si implinita .

Esti exemplul viu al persoanelor care au facut o afacere din pasiune.Ce fericire ! Si mai aduci si fericire altora ! Ce fericire !

Sper ca de acum incolo sa nu mai vad niciodata semne de interbare .(stii tu ,nu?)Asta pentru ca ti-ai dovedit ca poti . M-a inclin! queen Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 9:07 pm

Sa va arat orhidutele luate sambata, cand m-a uitat Dumnezeu la raionul de trandafiri, iar eu la randul meu l-am uitat pe Frenk in masina  clown  Rolling Eyes 
 
Acestei Miltonii i-am simtit parfumul inca de cand ma indreptam spre raionul orhideelor. 
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
Comenatam pe Facebook (apropo, am un cont de facebook undercover    pirat  "Orhidee Speciale" ) ca probabil din pur egiosm, nu mi-am mai luat cel putin o Miltonia, (avea si un desen, asa...viclean, parca avea niste ochi intredeschisi care stateau la panda  Cool  ) gandindu-ma ca aristocratii mei, nu ii vor aprecia parfumul in lipsa mea) . Sa va spun ca mi-am facut deja socoteli cum ca imediat cum ajung in Haga, la prima ora, ma duc sa o iau?  jocolor  clown  Laughing  Circ de om, nu?  Laughing


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mar Mai 27, 2014 12:56 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 9:26 pm

Sunt frumoase si parfumate. Imi plac foarte mult, si daca le scoti muschiul dintre radacini de la inceput, n-ai probleme cu ele.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 9:31 pm

Nu-i problema Doini, pica chiar bine ca abia am pus gresia in veranda. N-am nicio mobila inauntru si nici nu cumpar, ca ne atacam la terasa suspendata. Deci e timp berechet.
Merci pentru solicitudine...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 9:33 pm

Rux a scris:
Doini ,ce zambet frumos ai ! Esti mandra,fericita si implinita .

Esti exemplul viu al persoanelor care au facut o afacere din pasiune.Ce fericire ! Si mai aduci si fericire altora !  Ce fericire !

Sper ca de acum incolo sa nu mai vad niciodata semne de interbare .(stii tu ,nu?)Asta pentru ca ti-ai dovedit ca poti . M-a inclin! queen Very Happy 

Ruxandra, sunt o fericita, iar tu si cei apropiati, care fara sa fie nevoie sa le spun ceva, stiu asta! Sunt o norocoasa care multumeste si care este recunoscatoare sansei! (universului imi place mie mai mult farao )   

Este intr-adevar minunat sa faci o mica afacere din pasiune! Ce simt eu pentru orhidee, cata energie imi dau ele, apropo de ce porcari se spun, cum ca ar fi vampiri prajiti sau mai stiu eu ce sugative de energie... Pai cata energie mi-au dat mie plantele aste, cata forta si cata ambitie mi-au reamintit ca am, cata dorinta de joaca, de noi aventuri, de noi descoperiti, de placerea de a-mi dovedi ca reusesc absolut tot ce-mi propun.entuziasm! jocolor  geek 

Ador sa stiu ca pot sa vorbesc de la egal la egal ( a se citi de la pasionat la pasionat  farao ) cu cei mai importanti oameni de pe piata de orhidee din Europa, sa le vizitez serele atunci cand vreau, sa le spun visele si aspiratiile mele.

Sti Ruxandra, este un fel de da ma departe! (Ai vazut filmul) 
Uneori ma uit peste albumele fetelor care au luat Vanda prin mine, si le ciitesc randurile si le inteleg afectiunea si aprecierea, tot ele ma recomanda cu incredere, iar eu, atunci, cu mai mare bucurie, cu mai multa daruire, ma indrept catre mai mult, caut sa descopart alte si alte noi sere. 
Apropo, acum pregatesc o comanda de peste 20 de Vanda si 17 Cattleya. E minunat! Si le multumesc tuturor! 

Ruxandra, iti multumesc cu mult drag pentru incurajarea pornirii mele pe acest drum!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 1059784619 M-ai ajutat sa trec un prag in viata mea! Karla, Dana Caras si Aura si voi mi-au fost stalpi de sustinere! Va multumesc!   cheers 


Gata cu declaratiile!  geek Acum, sa trecem la treaba! Am o gramada de liste-listulete de facut Laughing si ma panichez si ma invart ca un coi intr-o caldare  Embarassed  clown  Laughing 


Cora, te intreb aici, mai vrei Cattleya pistruiata ori ba?!


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mar Mai 27, 2014 3:24 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 9:49 pm

Da, o vreau ,i-am gasit (cu greu) si loc pe balcon.  Very Happy Sa-mi spui daca vrei sa-ti depun banii in cont sau ti-i dau cand ne vedem.
Cu vanda nr 2 nicio sansa,nu?  Rolling Eyes
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 10:05 pm

Vanda nr 2 este o eroare Thailandeza Laughing dar speram sa mai fie inca cateva astfel de erori trimise in Olanda Laughing Oricum lista cu cei care o astepta este facuta si este si transmisa! Dar, toate la timpul lor  farao 

Cred ca mai nou, am un slogan: Eu sunt aici, si voi face tot ce pot ca toate sa aveti cel putin ce am eu. Timpul ni le aduce pe toate! Oricum au atat de multe modele superbe, modele pe care cred ca din ignoranta nu le observam.. Eu acum, sunt fan absolut: Vanda. Magic Black!!! Este in albumul meu de pe flickr la "Show Models"  

Daca ai drum spre o banca, trimite-i acum, pana ajung in sera, la sfarsitul saptamanii. E un confort psihologic sa va platesc floricele cu banii vostrii  farao 

Laura, cata "iarba" vrei?  Ma voi duce ca Mita Biciclista (a se intelege mare circ, eu cu agaricii pe bicicleta) sa va iau, dar as vrea sa stiu cate vreti si care vreti. 
Eu am platit pe ea 5.99€ Gasiti poza pe sunphoto, in albumul "Magazinul preferat" . Este poza cu ele intinse precum rufele la uscat, vorba lui Myo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 32 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 32 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: