Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:25 am

mai Doini...ce sa zic...cred ca microbul il ia sotul meu..ca urmareste entuziasmat pas cu pas...toate fotografiile postate si la colete a facut ochii mari   Shocked cat un ciclop...eu zic,doamne ajuta sa-l prinda microbul..ca nu strica la casa omului... mai mult decat mine ,esteapta vandele.  :cheers:si nici nu stie de a doua,va fi ...wow!surprise... a doua e cadoul meu pt el..va fi a lui.. Wink 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:32 am

cea din prima fotografie este bleo-mov???data viitoare te rog sa tii minte ca voi vrea una la fel...te rog tine minte tu pt mine.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1059784619 
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:45 am

Doini , ma bucur enorm pentru realizarile tale ! Ai inflorit si tu odata cu ele . Ma bucur ca soarele este pe strada ta. Apropo .. stii ca nu reusesc sa fiu la curent cu tot ce scrii ... am "auzit " ceva despre o nunta ... ? Te casatoresti ?
Poate mai imi scrii si mie cite ceva ,candva,nu ?
Sa fii iubita.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:55 am

Da Doini poate ne spui ce varietati ai in comanda asta, sa ne clatim si noi ochii king 
Aura ma bucur mult pt. ca sotul tau este alaturi de tine. Sa stiti ca vandele astea au ceva de-i atrag si pe barbati Suspect nici sotul meu nu trece nepasator pe langa Vandana, nici nu are cum pt. ca i-am pus cosul chiar in sufragerie unde sta el la televizor Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2302975194  ...o urmareste mai mult decat pe celelalte flori ale mele cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 9:02 am

dap...pai ce-i frumos...nu pot fi nepasatori,chiar daca sunt barbati,recunosc si ei cand o floare e mai deosebita decat celelalte.in cazul meu meritul este al sotului,el m-a indemnat sa cumpar si eu vande de la Doini...de aceea pe cea de a doua luata fara comanda...o sa o pun in bratele lui..  Laughing deja ma trimite dupa vase de sticla,da zic sa vedem intai floarea si pe urma...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 5:01 pm

Aura, ma bucur pentru tine, te vei indragosti in cateva secunde de ele, sunt convinsa. Si pe urma vei vrea una rosie, una alba, una albastra, una cu picatele, alta cu dungulite, si tot asa! Doini, are sa te starneasca aratandu-ti alte minunatii, si tu ai s-o vrei si pe aia si pe cealalta, crede-ma ca stiu ce zic! Eu am pe lista cateva deja si credeam ca spun stop, ca am destule! (tocmai am vazut una portocalie, in doua nuante!)
Dana, tu cate ai pe lista? Rolling Eyes
Boala e grea, dar daca ar fi in lume doar astfel de boli....

Superbe noile tale fete Doini, sa fie fericite alaturi de celelalte!  applause applause applause 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 5:37 pm

Dana sa dea Dumnezeu asa sa fie!Doini sa ma starneasca si eu sa am cu ce...   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2092491260 sau cu mine..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 6:08 pm

Hai sa traiti sa infloriti  cheers

Voi corecta numele Vandelor. Ambele sunt hibrizi de Sanderiana. Inca nu am reusit sa fac rost de Sanderiana Alba, dar cea pe care o am, este foarte aproape de Alba,. Ma rog, chiar am luat-o pe campii cu ele..
Dar, ce va pot spune,  este ca simt ca mi-am cam atins dorintele.. Nu stiu ce as mai vrea.. Poate una portocalie Somon Wink am vazut eu una chiar si ieri in sera, dar am spus "data viitoare" , pe cea pe care v-am prezentat-o aseara, si fireste, orice ma lasa masca cand mai am drumuri in sera  Basketball 

Dana, ma intrebai ieri cum de nu am inca bicicleta.. Pai chiar asa?!  Rolling Eyes  Pentru ca sunt comoda si pentru ca sunt soferita de cand eram pustoaica  afro . Dar acum, sunt hotarata sa imi iau cea mai frumoasa bicicleta. Am gasit una retro  flower , dar actualul proprietar,  inca nu mi-a raspuns ofertei facute. 

Hehe, ce bine ii spui Aurei.. Asa am inceput eu si acum uite cate pot avea.. Chiar asa? Cate sunt acum?  clown  Laughing 
Rux, ce imi place cand imi vizitezi gradinita  cheers Sa ma vizitezi mai des!  
Ai inteles tu ceva despre o nunta, dar nu este nunta mea, ci a sorelei. 
Astazi si maine sunt inca prinsa in schimbul nebun de mail-uri si diverse informatii cu cei care au luat Vandele, dar de marti, (cand vor ajunge la toti destinatarii) , ma linistesc, si iti voi scrie multe si marunte .

Aura, nu te arunca la cumparat de vaze! Stai sa le vezi si apoi iei decizia marimii, formei, sau poate chiar le ti agatate pe terasa sau prin copaci (am o fixatie cu agatatul prin copaci) 
Sper ca sotul tau sa fie incantat de ele, si sa isi faca si el o colectie ca a mea Laughing 

Laura, in principiu sunt cam ce am si eu in colectie.  jocolor 
Am trimis doua Himba Gold, Red Spot (Noutatea) in doua exemplare, 3 albastre (nu retin niciodata numele) una Yellow Magic, una mov-albastrui, pe care eu nu o am,  una Coerulea, doau Dark Chocolate Brown si o Lava. Aa, si i-am trimis unei prietene, Cymbilica curgatorul.

Apropo de bicicleta, vreau sa aibe cos mare ca sa imi incapa viitoarele mele Vande. (De bine ce spuneam mai sus, ca nu prea mai am ce-mi dorii) Am gasit un traseu de bicicleta, care duce chiar la sera  bounce Si daca am nevoie de mai mult spatiu, imi cumpar remorca Laughing Hmm, poate gasesc un traseu si pana in satul unde este sera de Cattleya  geek
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:45 pm

Am uitat sa imi plantez bulbii de Amaryllis  dureri de cap Noroc cu bulbul pe care i l-am trimis Aurei, ca astfel ma ocup si de ai mei.
Ghivecele pregatite, sunt prea mici? 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aura, pentru a mia oara, invata-ma te rog!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:53 pm

Sau asa este mai potrivit? 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Iar acum, sa va arat minunatia mea de leustean!  bounce 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:20 pm

Doini,ca regula generala,ghiveciul e bine sa fie mai mare in circumferinta cam cu 4 cm decat circumferinta bulbului [cam cu 2 degete..intre bulb si ghiveci]si adancimea sa fie de 2 ori adancimea bulbului..pune-i 3/4 in pamant si stropesti o dara de apa de jur imprejurul bulbului.apoi nu le mai faci nimic..astepti sa scoata capsorul bobocul/cii  cheers[atentie insa,daca le dai apa multa ,vor facefrunze in detrimentul bobocilr...si chiar daca da boboc apa cu zgarcenie..abia cand se face tija mai inalta decat frunza incepi sa le dai apa+ingrasamant plante cu flori]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:32 pm

vreau sa-ti zic ca cei din martie,acum sunt la a doaua serie de flori...[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:35 pm

iar acestia acum s-au scuturat..dar cred ca vor mai face inca odata flori anul acesta..[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:44 pm

la tine ,la cel din mijloc se vede deja bobocul...cu siguranta si ceilalti il au pregatit sa iasa...dar cei de pe dulap ce fac???cum se prezinta??
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 9:06 pm

Sunt superbi Aura  applause  cheers  cheers  cheers 
Mi-ar placea sa am o colectie si de Amarylisi, daca mi-ar intra in cap ce ma inveti, inca din toamna incoace  Embarassed  Laughing  dureri de cap 

I-am plantat, si arata asa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]sper sa fiu in stare sa-i ingrijesc si sa i i faca florile lor superbe! 


Cei de pe dulap, sunt probabil prin Austria  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207 poate chiar pe ringul Vienei  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207

Iarta-ma, am uitat sa iti multumesc frumos pentru bunavoina  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2422189467
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 9:27 pm

e foarte bine cum i-ai plantat,si cu siguranta te vor incanta cu florile lor mari si deosebite!numai sa nu o faca exact cand vei fi in Romania..sa inteleg ca pe cei de pe dulap i-ai facut cadou?/de ce??ce cusur aveau?? dupa o pauza binemeritata i-ti infloreau si aceia...dar asta-i mai putin important,important e ca ai facut pe cineva fericit...  applause Wink
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 2:06 pm

Cu atatea pe cap, am uitat sa va arat singura mea Vanda cu flori mici  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2627208998 Este frumusetea de White Angel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In cautarile mele dupa fel si fel de nume si noi modele, am dat peste aceasta poza, absolut superba!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi-ar placea si mie sa stiu sa-mi folosesc camera si sa fac asemenea poze  scratch 

Mai nou am si doua Phale care mi-au reinflorit dar nu am reusit inca sa le fac poze  dureri de cap
Poate reusesc sa le fac, fiindca si ele dragutele, ma bucura enorm. farao


Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Apr 28, 2014 5:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 4:31 pm

Is foarte edificatoare si astea pe care le faci! Daca-s mai bune de atat, chiar o sa stau toata ziua cu nasul in albumul tau, si o sa visez si la aia, si la aia, si la cealalta...  drunken drunken drunken 

Bravo pentru harnicute! Frumoasa si cea alba cu limbuta albastra! Sa fie sanatoase si harnice, toate!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2422189467 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 4:35 pm

Ca de obicei, iti iei cele mai frumoase vande, cu care ne imbolnavesti si pe noi. Toate sunt superbe!!!!!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:02 pm

 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2422189467 Va multumesc mult!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1059784619 

DanaC, am de invatat cum sa o folosesc. Este pacat sa detin asa "scula" si eu sa fiu praf.
Uite diferenta de culoare la minunatia asta mov. Asa arata in realitate,
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si asa imi iesea mie:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ehe DanaA, eu nu o am Lava  geek pe care o gasesc minunata!!! Poaza este facuta de Frenk  farao 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fetelor, nu vreti sa imi dati o mana de ajutor la completarea informatiilor despre ingrijirea Vandelor.
Nu stiu daca ati apucat sa vedeti topicul pe care l-am deschis ieri seara:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Voi aveti vande de ceva vreme si poate sfaturile voastre pot fi valoroase Aurei si Brindusei, care nu au mai avut Vande pana acum.
Ca sa nu mai spun ca primesc fel si fel de cereri de ingrijire a acestor minunatii de la cei care au luat prin mine, si nu as vrea sa spun tampenii. Eu am scris asa cum le ingrijesc pe ale mele..
Daca am gresit cu ceva, sa ma corectati!!!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2422189467 

Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:26 pm

Ce ma bucur Doini, ca se umple Romania de vande superbe, care nu au fost vazute vreo data prin magazinele noastre!
Tine-o tot asa!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:30 pm

Am citit si e perfect ce spui. La teorie ma pricep, cu rezultatele practice stau prost. Continui sa pierd radacini si altele noi abia la una au inceput sa apara. Apa mea e foarte dura si recunosc, nu o fierb intii.
Cora, Dana, Mariana, Bianca, Danny, tu sunteti in masura sa dati sfaturi, eu mai am de asteptat...dar tot sper ca va veni si ziua aia...Vandele sunt singurele carora nu le-am descifrat secretele, desi imi sunt nespus de dragi, sunt singurele care nu merg asa bine si frumos ca celelalte specii.

Doini, ai dreptate! Invata sa folosesti "scula", fii o adevarata fotografa, nu induce lumea in eroare cu culorile!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Pai daca vreau bleu sa nu vad mov, ca nuante galbene si portocalii pot fi oricum!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2945718842

Dana asa e, Iasi-ul cand il umplem?  Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre Dana Caras in Lun Apr 28, 2014 6:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:40 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1992828207 
Dar am recunoscut de la inceput ca nu reusesc sa-i redau culorile si v-am atras atebntia ca poza facuta in sera este exact asa cum e fata mea
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sxcula este mult prea mare si prea tare pt mine  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2945718842 Eu nu sunt o persoana tehnica si nici cu rabdarea nu stau bine  dureri de cap  Dar, usor usor ma prind cum e cu ea.. Mi-am luat si o chestie care sa nu influenteze soarele lentila.. Vreau sa imi iau lentila si de aproape.. E numai fotograf nu eram, dar adevarul este ca imi place sa fac multe poze Laughing

Ah fetelor, a ajuns si Vanduta Melanie din Tg Mures  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2783239913  si am si pozele dar le voi pune la topicul deschis.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 2302975194 
Si mai am si pozele altor doua "'bucurestence"  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 1317549515 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:55 pm

Dana, am omis sa spun ca tu ai mana buna, de aur  sunny si sunt convinsa ca le vei gasi tu "butonul"si Vandelor.
Eu nu am inca reinfloriri.. asa ca, pana atunci, am emotii.. De udat inca fac experimente..
Eu le stropesc cu apa fiarta si racita, de cand mi s-a spus in sera. Mi-a mai spus si Luis (din gradinarie) dar atunci nu l-am ascultat.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 7:17 pm

Am s-o fac si pe asta, cu apa fiarta, poate, poate...
Am mai cumparat cateva sticle de apa dedurizata, macar de rusine ar trebui sa inceapa cu radacini noi ca vad cat le dragalesc si le cocolosesc...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 29 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 29 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: