Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 9:06 pm

Aura, tu zici de Himba Gold, cea caramizie cu portocaliu. Este o minune de floare.
Am facut cateva poze cu noul aparat si am redat frumusetea exacta.  king clown Cool  (sa ma vezi cum ma chinuie talentul, si cat este de grea masinaria  clown )
Vezi ca am pus poze cu ele si pe Sun Photo.

Daca ar fi dupa mine, as trimite o data la doua saptamani, nu mai des.. O fac cu mare placere si pe langa asta, ma bucur ca ma plimb prin sere  bounce  Sper sa nu mai cad in ispita, ca deja e grav  dureri de cap 
Oricum am una pe lista de dorinte.  dureri de cap 

Sigur ca mai poti spune si altora, doar ca am o singura conditie, mai ales pentru cei pe care nu-i cunosc, ideal este sa primesc banii inainte. Sunt plante scumpe, si nu imi permit sa ma joc cu sumele astea, sa ma trezesc cu cineva care se razgandeste, sau nu mai raspunde.  affraid 

Ora si locul de intalnire vor fi scrise in privat pe mail. Veti primi si un numar de telefon dar si voi la randul vostru veti fi sunate ca sa confirmati coletul.



Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 9:30 pm

E foarte bine asa.cu siguranta banii in avans:-)cine nu are ganduri ascunse, nu are nimic de obiectat:-).da,cred ca despre himba gold e vorba:-):-)e frumoasa tare:-):-)o sa intru si pe sun sa o vad. 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 10:20 pm

Dana Caras a scris:

Trebuie sa negociez cu Adi, cat il costa o camasa spalat-calcat. In fiecare zi ia una! N-am calcat in 30 si ceva de ani, camasi de-ale sotului, cate i-am calcat lui in ultimul timp! Ar fi o solutie, ca daruri in contul diverselor ocazii...le-am epuizat demult.
Acu, ca am la ce medita, parca e mai suportabil si genunchiul!  Laughing 

Negociaza la sange Dana, ca uite cum arata Speciala Angelica  drunken  drunken  drunken 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 8:34 am

Doini, pe cand deschizi magazinul de Vande ?  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 11:14 am

Doini, e o planta splendida dar nu are loc la mine.  Sad  E buna pentru cineva cu mult spatiu la dispozitie.
Eu, de nevoie trebuie sa ma limitez la una cum e Maruta. Le-as chinui prea mult si pe ele si pe mine si pe cele de sus agatate, efectiv abia am loc sa ma misc. Nu mai zic de boscorodeala celor din casa ca nimeni nu mai incape pe nicaieri. Dar, am sa-ti spun cand, deocamdata n-am inceput tratativele.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 1:58 pm

Myo, cred ca mult nu mai am  dureri de cap   clown Oricum v-am spus ca mi-am deschis taraba virtuala  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 67172415 
Ar trebui macar sa deschid si un topic despre Vande. Dar stau rau cu timpul.

Dana, ai perfecta dreptate, este o planta superba, perfecta as putea spune. Dar, are nevoi de spatiu.
Noi, astazi, vrem sa amenajam un nou suport pentru agatatul Vandelor, in camera unde le tin pe cele mari. Va sa zica, imi fac un perete de Vande  clown 
Acum, stau in plin soare si nu vreau sa risc prea mult. Cand se incalzeste, le scot in balcon, dar categoric nimeni nu va mai avea loc de atatea Vande. Apropo, nu le mai stiu numarul  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 57490470  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 3926825235  dureri de cap  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 2627208998
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 2:22 pm

Doini, abia astept sa-ti vad dorinta implinita, peretele plin de vande. Va fi ceva de vis, cu siguranta.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 3:11 pm

Dana, nu imi va iesii asa cum imi doresc. Nu am cum dintr-o camera sa fac chiar ce as vrea eu.. Nu se cade  clown 
Am o barna de mahon, lunga de 3 metri pe care o vom prinde de perete, si astfel imi intind Vandutele, precum rufele la uscat  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 57490470 vreau doar sa le feresc de soarele direct, dar sa le ofer lumina si spatiu.

Te voi suna eu pe Skype sa-ti arat circul  clown 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 3:43 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]   [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cam asa Doini...cele din urma ,pot fi cele dintai...oricare dintre acestea ... cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 3:58 pm

asta ce vanda este?  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 9:29 pm

Doini cam la ce distanta de fereasta va fi peretele cu vande ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 9:56 pm

Aura fetita, vezi ca niciun link nu merge, (asa cum le-ai pus) cu exceptia ultimului, celui cu Vanda Mokara, de care isi doreste doamna Stefana  king Aceea este o vanda pitica, cu flori mici.
Poti sa reeditezi mesajul    Basketball 

Laura, camera este foarte luminoasa. Imi bate soarele toata ziua in ea.Dar pe peretele dedicat lor, barna va fi pusa la vreo 40-50 cm de fereastra.
Voi avea o perdea din in, ca sa filtreze putin puterea soarelui.

Am facut-o de oaie cu cea Somon. Mi-a tampit-o soarele  Shocked Si nu ma asteptam sa mi se intample asa ceva, mai ales in perioada asta.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 1:23 am

Dragutelor, am mai pus poze noi, facute in cartier.
Pe pagina asta aveti rate cu mot  jocolor
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe restul paginilor albumului, se vede cat ma chinuie taletul de cand am noua masinarie Cool 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 2:12 am

Uitati fetelor diferenta dintre o Vanda luata din sera, si una luata de pe Ebay  Evil or Very Mad  Sa imi amintiti sa va dau si link-ul  What a Face 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Frumusetea asta, ma coplesteste cu florile ei. De cand o am, niciuna nu a cazut.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si ca sa nu spune-ti ca arat doar vande uriase, mai am poze si cu una de dimensiuni mai normale, dar tot usiasa pe langa panarama asta mica.  
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La fel si frumoasa pelorica salbatica  Cool 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aura, ea este Speciala. Ti-o arat doar ca sa observi culorile.
Cu blitz : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Fara blitz: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Draguta asta, imi face a 3 a tija  bounce 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am si eu o reinflorire  clown 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acum, va invit sa rasfoiti singurele albumul.  geek 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Doini in Sam Apr 12, 2014 2:24 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 2:12 am

Va era dor de dracusorii sefi?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu am mai pomenit atata dragoste pe un pisic si o catelusa. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 421221538
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:34 am

Doini,stii tu ce-mi place,sa nu fie roz atat,in rest orice culoare,mai important e sa fie ea dezvoltata .atat.nu-ti fa griji ca vei gasi exact ceva /gustul meu.  Very Happy Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 1059784619 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:37 am

Pisicul e mortal tuns asa...cred ca la tine am vazut prima data o pisica tunsa.... dureri de cap
Imi place poza cu cele 2 vande, sa o pui si in albumul de vanzari ....e taaare sugestiva king 
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:06 am

Ce dragute sunt animalutele... mai ca-mi vine sa-mi iau si eu, insa ma abtin Very Happy
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 12:42 pm

Frumoase toate, dar pisoiul tuns e mortal.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 1:32 pm

Aura, ne gasim noi pe mess si stabilim ce iti trimit.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 1059784619  Chiar vreau sa fie super super!

Laura, am facut mai multe astfel de poze, si le voi pune in acel album. Ideea este ca asa sunt si pe site-ul ala olandez de unde tot chiraiam ca vreau Cymbi negru.., de unde mi-am luat Cattleya cu 23€ sau cat a fost, si nu avea nici o radacina What a Face 

Da, Strauss arata bestial tund. Si parca se si prosteste mai mult. Are si mai mult chef de porcarele fel de fel. Cu siguranta este mai fasnet  bounce si mai zapacit.

Laura, daca nu-i tund, e vai de capul meu cu parul. Pai saracul meu om e chel, dar tot timpul plin de par de pisica. Iti poti imagina ce nasol arata  afro  Laughing 

Karla, imi vine greu sa admit ce urmeaza sa iti spun, dar o fac din tot sufletul!
Nu iti lua animale! Este al naibi de dureros cand te desparti de ele. Daca ajungi sa le intelegi si sa le iubesti cu adevarat, atunci cand mor, o parte din tine se rupe, iti distrugi sufletul de durere. Poti trai adevarate socuri care sa iti dezechilibreze sufletul. Si nu tine de cat de puternic esti, tine de cat de flexibil esti. Eu nu sunt flexibila. Imi este teribil de greu sa accept ceva negativ. (Ma rog, intelegi tu ce vreu sa spun)
Un papagal, o broasca testoasa, te sfatuiesc sa-ti iei. Astia traiesc mai mult ca noi!  Cool cheers 
Papagalii sunt extrem de veseli si au si capacitatea sa vorbeasca  clown 
Vezi ca nu am uitat ca spuneai ca iti iei papagal in primavara acestui an!  Sunt cu ochii pe tine cyclops Laughing

Merci Bubu  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 1059784619 
Pe Amarige inca nu v-o arat, ca ea draguta este atrofica, desi papa tooooata ziua. Dar din cauza bolii pe care o are, nu asimileaza nimic, si arata ca un opossum. Laughing
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 2:20 pm

Minunate toate pozele din album.  applause  applause  applause Mi-a facut mare placere sa le revad pe toate, flori si animalute. Sa-ti traiasca sanatoase, TOATE!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 2:49 pm

Multumesc de asemenea Dana scumpa  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 1059784619 

Mi-ar fi placut sa postez pozele direct, dar aparatul este setat pe o dimensiune mult prea mare, si ar insemna sa imi dau topicul peste cap.
Oricum le-am redimensionat ca sa fie acceptate de flickr.  bom 

Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:47 pm

Tare frumoase sunt phalele acelea doua pozate ultimele, frumusetea despre care ziceai nu i-a cazut nicio floare pana acum si pelorica pistruiata...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 4:18 pm

Da ma Cora, sunt foarte incantata de cele doua, dar mai am inca doua pe care nu le-am pozat, dragutele.
Aaa si pe Liodor o am la fel, de cand o am luat-o, si-a pastrat toate florile
In schimb cea cu frunze marmorate, acum o saptamana zici ca a inebunit. Toate florile s-au ofilit in cateva zile, si apoi si tijele s-au uscat  Suspect Radacinile si frunzele sunt frumoase si par sanatoase, dar na.. Asa a vrut ea sa protesteze Laughing
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 4:25 pm

Asa ma gandesc si eu Doini, de aia mi-e teama. In plus, daca se imbolnaveste vreun animal, iarasi cred ca mor eu inainte. Numai ce-mi povesteste mama ca pisica ei a racit rau de tot si tuseste, si mi se face parul maciuca.

Pasarele imi iau, am ochit deja o colivie insa trebuie sa-mi amenajez veranda inainte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 24 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 24 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: