Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 10:58 pm

Pai, da, tot patitu-i priceput clown
Sus In jos
Mihai

Mihai


Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Gradinarit.......dupaureche
Stare de spirit : Confuza
Data de inscriere : 04/05/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:04 pm

stef a scris:
Pai, da, tot patitu-i priceput clown
Ai nimerit-o de dat asta,Stef.
Pai, din auzite nu prea vorbesc.Aşa ca ,spun şi eu ce am observat la mine in gradina.Poate la alţii acest trandafir este FABULOS.
Pentru mine este o mare dezamagire.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:08 pm

Carina a scris:
Mama draga, pai tu ai o adevarata colectie acolo Shocked Stiu ca te-a prins rau microbul ...

asa este Carina, ...
imi pare rau, ca muti dintre ei sunt inca foarte pricajiti...si am facut ochi de melc iar de matanii pe langa ei nici nu mai vorbesc...hi hi,
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:11 pm

Mihai a scris:
stef a scris:
Pai, da, tot patitu-i priceput clown
Ai nimerit-o de dat asta,Stef.
Pai, din auzite nu prea vorbesc.Aşa ca ,spun şi eu ce am observat la mine in gradina.Poate la alţii acest trandafir este FABULOS.
Pentru mine este o mare dezamagire.


eu, nu pot spune decat ca al meu a avut floarea asta mai multe zile, ca este parfumat si poate cel mai important...referitor la ce spui tu Mihai...are doar cateva luni de cand l-am plantat....

oricum imi pare rau!
Sus In jos
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:20 pm

Subscriu la ce a spus Mihai, si eu m-am fript cu acest trandafir. Deci daca vrei ti-l donez si pe al meu Shocked
La mine merge si mai prost pentru ca nu-i place deloc clima umeda si rece de la munte si toate florile se deschid cu petalele exterioare vestejite. A fost cumparat in prima serie de trandafiri care au ajuns la mine in gradina, in toamna lui 2007, iar pe atunci luam trandafirii cu bratul din supermarket, uitandu-ma ce frumos arata pe ambalaj, fara sa am idee de cum creste, cat de rezistent e. Or asta e un trandafir cu rezistenta la frig 7b, eu stau in zona 5b Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 1929889961 Deci in fiecare iarna ingheata pana la musuroi, si in plus e sensibil la patare neagra. I-am schimbat locul mai la soare si degeaba.
Si de atatia nervi cati mi-a facut nici culoarea nu-mi mai place, e spalacita rau Twisted Evil
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 11:26 pm

Karla a scris:
Pentru putin Very Happy
incearca sa-i descoperi si cu google, prin bloguri sau forumuri.... o sa ai o idee mai clara despre ei, mai putin comerciala decat cu helpmefind sau alti identificatori... Very Happy

draga Karla,
aceasta este potecuta pe care vreau sa construiesc "tunelul" cu trandafiri urcatori

te imbratisez
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 2:32 pm

Presupun că, de-a lungul potecii/cărării, vrei să amplasezi mai multe arcade din metal sau lemn , cu un crac într-o parte şi altul în cealaltă parte, pe care să cocoţi trandafiri care să facă un tunel pe sub care să-ţi zgârâi toate părţile acoperite cu piele! Sau, cum .... What a Face
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 2:48 pm

Poate face doar cate un crac imbracat in trandafiri, dupa ce analizeaza cu atentie consecintele Twisted Evil . Doini, uite bolta de la Bubu, la intrarea in casa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Are un singur trandafir acolo si nu mai stiu cat de intepacios este Very Happy
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 8:21 pm

Stef nu e prea intepacios, dar este singur momentan. La toamna o sa aiba companie Very Happy .
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 8:44 pm

Oh, Doini, ai suficient spatiu ca sa-ti iasa o adevarata minunatie... Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 8:51 pm

Karla a scris:
Oh, Doini, ai suficient spatiu ca sa-ti iasa o adevarata minunatie... Very Happy

cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Ah ce ma bucur....Karla...ce ma bucur sa vad ce imi scri cheers

Doamna Stefana, da! asa ceva vreau, dar pe toata lungimea "potecutei"

Pene,...sunt deja zgariata...iasa ca, o mai duc.... Very Happy
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 9:36 pm

Doini,si eu cred ca va fi un vis acolo la tine.
Superba imagine vei avea! Parfumul este bonus!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 9:45 pm

Te pup Rux !!!!

asa este...si sunt asa de fericita....pt ca si lui G ii surade un "tunel" parfumat king

usor usor...va iesii asa cum vreu eu queen
Sus In jos
Mihai

Mihai


Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Gradinarit.......dupaureche
Stare de spirit : Confuza
Data de inscriere : 04/05/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 11:03 pm

Da şi eu sunt curios cum va ieşi şi mai ales in cat timp.........
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMier Iun 29, 2011 8:47 am

.. daaa, o să iasă, dar tare mă tem că toată lumea va circula pe lângă tunel Laughing
Sus In jos
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMier Iun 29, 2011 10:05 am

Sau poti sa plantezi Zephirine Drouhin, care nu are ţepi bounce
Si are un parfum foarte puternic, de bourbon
Nu stiu insa cat o fi de rezistent, avand in vedere ca e un trandafir vechi, asta o sa ne spuna Karla Very Happy
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMier Iun 29, 2011 10:53 am

Rezistenta destul de slaba, o sa fie nevoie de tratamente...
In general, bourbonii se comporta mai bine in spatiu aerisit; vor ca aerul sa le circule din plin printre crengi, sa le usuce rapid frunzele dupa ploaie... Deci, pe o arcada, bine orientati si bine ordonand ramurile s-ar simti bine...
In regula generala, bourbonii nu trebuie amplasati langa un perete sau un gard astupat, unde aerul nu circula: e aproape moarte sigura...
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 3:55 pm

Doiniţooo, pe unde umbli, bre?!!
Nu vezi că ţi-au crescut bălăriile de când n-ai mai trecut prin grădina ta ? pirat
Ai păţit ceva?
Spune-mi, că imediat vin la tine!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeVin Aug 19, 2011 6:26 pm

azi am umblat prin gradina ta doini si mi-a placut tare mult si-mi plac la fel de mult si facatoarele de dovezi solide sa-ti traiasca si florile si elen ambele ne fac mai placuta viata
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeSam Aug 20, 2011 12:01 am

Iti multumesc frumos Gabriela... s,i ma bucur ca ti-a placut sa te plimbi prin gradina mea!!!!
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeSam Aug 20, 2011 11:00 am

Acum am citit si eu despre problemele cu Mainzer Fastnacht.... Pai, asta e Sissi!... N-ar trebuie sa faca mofturi chiar in halul asta...
Daca i se ingalbenesc frunzele si cad, sigur are o boala, nu ca "zici ca are toate bolile" Very Happy Very Happy Chiar le are... Very Happy
Nicio planta nu-si pierde clorofila degeaba, ceva se intampla... Acuma, ori solul e de vina, ca e prea calcaros sau cu umiditate stagnanta. Ori din sol lipseste grav fierul si magneziul, adica cloroza e fatala.
Deci, ori trebuie ameliorata structura si pH-ul solului (acidificatori ori materii drenante), ori trebuie adaugate substantele care lipsesc (magneziu, fier, azot)... Ori amandoua variante, ca e mai sigur.
Deci compost, balegar uscat, extract de urzici in ingrasamant, sange deshidratat, plus aporturile de ingrasamant organic...
Daca nici floarea nu rezista mai mult de doua zile (la ploaie oricum nu rezista prin natura ei), asta inclina balanta catre amandoua ipotezele.... e de verificat...

Oricum, trandafirii cu flori mov sunt sensibili, necesita mai multe ingrijiri decat ceilalti, la asta te astepti...Very Happy
Si, uitam: cand e vorba de teahibrizi, e un mare avantaj sa ingropi complet punctul de grefa la plantare. De verificat si daca nu cumva punctul de grefa e prea in aer....
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeDum Aug 21, 2011 9:10 am

Doinita draga, ce se intampla cu tine?!!! .... Unde e entuziasmul ala de la inceputul gradinii tale ???
Ce fac cei peste 100 trandafiri ai tai?!!!
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 26, 2012 11:15 pm

Ia nda cu matura pe aici ,Doini
Spune-ne despre tine
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 2:45 am

Buna sera si la multi ani!!
Ce draguta esti Tink

in seara asta, cu tristete in suflet am citit si mi-am impartasit condoleantele pierderii pisicutei Codrutei, ocazie care parca mi-a dat un imbold sa imi impartasesc si eu in gradina-mi plina de buruieni..., pierderea.
Dragilor, dati-mi voie sa plang macar in gradina mea virtuala pt obisnuiam sa fac asta atunci cand ma durea mai tare si mai tare..., ma ascundeam undeva in gradina si imi plangeam amarul printre florile melei si insotita de animalutele dragi

Olanda, da dupa cum deja stiti este noua mea tara.., am lasat in urma amintiri durerose, prieteni dragi, o profesie pe care o iubesc si pe care sper ca intr-o buna zi sa o pot practica si aici, gradina mult visata si iubita, o colectie de 121 de trandafiri, o colectie de gladiole si multe alte minunati de flori ..,

m-am mutat doar cu o parte din haine si in prima faza cu cei doi catei, minunati prieteni in ochii stainilor, dar adevarati copii in sufletul meu..,http://doini.sunphoto.ro/Daunatorii_gradinitei_cu_flori/35460384
in decembrie m-a dus in tara dupa ceilalti doi copilasi, pisicutii mei aristocrati Mozart [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si Amarige [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
a trebuit sa le fac documentele de calatorie care implica pasaport, cip si fireste fisa medicala la zi. Am ales acelasi medic care a intocmit si documentele cateilor, ma rog, la consultatie, i-am cerut daca poate sa le faca si detartraj avand in vedere ca nu a fost facut niciodata iar persanii sunt predispusi la tartu si alte minuni bucale.., zis si facut, l-am scos din cutia de transport mai intai pe Mozart, medicul i-a facut anestezia, a mai asteptat putin si a inceput procedura.., a terminat-o f repede, a introdus si cip-ul iar in timp ce completat pasaportul eu imi priveam pisicul cum doarme adanc.., a urmat Amarige unde spre mirarea mea, doctorul a ales sa-i faca detartrajul pe viu.., tinuta cu ajutorul unui asistent.., eu am preferat sa ies afara si sa nu asist la procedura.., parca usor barbara.., dar m-am gandit ca medicul stie ce face..., , nu vreau sa o lungesc mai mult de atat..,dar.., observand graba doctorului parca transmisa acum si mie.., am plecat cu Mozart si Amarige din cabinet catre masina.., in timp ce conduceam, cutia pisicilor era pusa pe scaunul din dreapta mea, si m-am gandit sa imi mangai baiatul si sa simta ca mami este cu el.., oameni buni, sa va fereasca Dumnezeu sa traiti ce am trait eu, ca sa nu mai spun de micutul meu Mozart.., care era mort, nu mai respira.., in teroarea acea am lovit o masina in trafic incercad sa-l fac sa respire, m-am intors in facultatea de medicina veterinara, pt ca acolo se petrecuse totul si alegand si urland din tot suflul meu dupa cineva care sa-i administreze adrenalina..tarziu.., am observat tarziu ca iubitul de el murise..
si, da, doctorul stia ce face, a ales sa nu-i mia faca si lui Amarige anestezia pt ca tocmai ce anestezia pe care i-o facuse lui Mozart a fost o doza mult prea mare pt el...

asta se intampla pe 5 decembrie, pe 7 dimineata era intorcerea in Olanda.., trista, ingenunchiata de durere am ales sa-l incinerez si sa-l iau cu mine.., doar mami venise dupa amandoi.., asa ca m-am intors cum am mai scris ingenunchiata si cu un gol cumplit in suflet.., nimic nu mai era cum trebuia sa fie..,

si de parca nu era suficienta durerea atat de greu de suportat, pe data de 7 ianuarie fetita mea Chanel [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a fost lovita mortal de o masina....

plang neancetat, imi plang copiii si ma gandesc de ce a trebuit sa se intample asa..
nu am facut decat sa imi caut fericirea, sa ma bucur de dragostea unui barbat deosebit care ne-a adoptat, pe mine si pe cei patru puisori.., copii mei..., eram convinsa ca nimic rau nu mai ma poate atige.., ca nu voi mai plange decat de fericire, ca voi aveao viata plina de dragoste si de veselia celor patru sufletele care, parca depaseau cu mult standardul si frumusetea rasei lor.., erau mandria mea.., ei mi-au mangaiat sufletul trist de-a lungul anilor.., ei m-a faceau sa rad.., si da, pot recunoatse ca tot ei au fost singurii care m-au facut sa ma simt importanta in toat perioda trista a ultimilor ani din viata mea..

Nu pot sa imi stapanesc lacrimile care se aduna ora de ora in barbie sub forma unui buchet de flori.., si sa le aprind lumanarele langa urnele care le tin loc de cosulete...

Asa cu i-am scris si Codrutei.., de fapt, cu riscul de a fi privita asa cum veti alege dumneavoastra.., va declar ca singura explicatie pe care vreau sa o accept si pe care cu tarie mi-am facut-o rugaciune, este ca, sufletelele lor s-au dus intr-o calatorie, mai scurta sau mai lunga unde vor invata si vor evolua..si, se vor reintoarce la mine sub forma in care vor hotar ei impreuna cu bunul Dumnezeu.

Mai stiu ca timpul te mai ajuta.., asa este.., dar parca nu imi doresc sa treaca timpul.., ci doar sa-l intorc

Sa fiti sanatosi, si sa pretuiti tot ce iubiti, sa va ingrijiti si sa daruiti dragoste, sa nu lasati nimic din ceea ce aveti de facut acum, pe mai tarziu..

ma inclin
Doini
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 6:13 am

Doini te inteleg si-ti impartasesc durerea mai ales ca si eu am pierdut acum un an si jumatate un animalut foarte drag pentru care plang si acum dar asta este...poate asa a vrut Dumnezeu oricum eu incerc sa ma consolez si sa-mi aduc aminte de toate amintirile placute petrecute alaturi de noi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 11 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 11 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: