Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 6:41 pm

Daca KARLA confirma ce zic eu............s-ar putea sa ai de unde lua
O sa pun o poza la mine in gradina
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 6:51 pm

Am notat, Doinita.
O sa vin mai pe deseara sa-ti las o lista Very Happy
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 6:53 pm

PS. Souvenir de la Malmaison clg e foarte dificil, necesita timp... insa nu e greu de gasit.
Uita-te sa vezi daca nu e la Fabien Ducher, el are multi trandafiri vechi si ultimul tipat.
Expediaza in Romania.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

(vezi sa nu lesini......)
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 6:56 pm

S-ar putea sa-l aiba mai aproape
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 9:18 pm

[quote="Tinkerbell"]Doini si cand ne inviti la tine? Very Happy
Lista e impresionanta

poarta imi e deschisa cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 9:20 pm

Karla a scris:
PS. Souvenir de la Malmaison clg e foarte dificil, necesita timp... insa nu e greu de gasit.
Uita-te sa vezi daca nu e la Fabien Ducher, el are multi trandafiri vechi si ultimul tipat.
Expediaza in Romania.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

(vezi sa nu lesini......)

am lesinat deja Shocked
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 9:43 pm

Karla a scris:
Am notat, Doinita.
O sa vin mai pe deseara sa-ti las o lista Very Happy


oooaaauuu!!!!!!
sarut mana Karla!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 10:25 pm

Tinkerbell a scris:
S-ar putea sa-l aiba mai aproape

mama mia Tink-ule dar chiar ca ai minunati in gradina!!!!!!
Shocked Shocked

te pup
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 10:30 pm

uiati ce...Eu ma simt ca muc cel groaznic tongue

care e treaba cu trandafirii vechi? sa inteleg ca sunt mai parfumati si cu mot in frunte...sau infloresc mai mult de cele doua valuri pe sezon????

aaaa, imi vine sa tip Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842
poate e mai bine sa imi cumpar o carte Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842
dar..., habar nu am ce carte Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842

sunt praf!!!!
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 10:50 pm

Vasazica, Doinita, am inteles ca si tu esti tot ca mine: flori sofisticate, nu simplitati Very Happy

-De la Meilland poti conta fara griji pe Polka si Mischka. Sunt nuante diferite de oranj-roz, forma de floare veche, rezistenta de fier (banuiesc ca atunci cand ai 100 si ceva de trandafiri de ingrijit, e un factor important). Oricum, sunt mai puternici decat edenii, pe care nu ti i-as recomanda doar pentru faptul ca prea-i are toata lumea...
In galben exista Rimosa (auriu superb, insa fara parfum) -are un nume anglosaxon, o sa mi-l amintesc pâna mâine dimineata...
Apoi, ultima creatie (pe care toate fetele de pe forum au placut-o): Ines Sastre. Nu stiu sa-ti spun mare lucru, pentru ca abia a iesit pe piata...

-De la Delbard poti folosi Nahéma pentru parfum (cu adevarat o splendoare); atat el cat si Papy Delbard sunt perfecti pentru arcade (florile, grele, curg in jos). Stiind totusi ca o sa ai aceleasi probleme cu ale Edenilor...
In rosu exista "Sallambô", culoare care ne-a dat gata pe toate (il gasesti in poze la mine in gradina)
Ultima creatie se cheama "Billet doux", o minunatie pe care am vazut-o cu ochii mei, un roz dulce striat cu roz pal, aproape bej, flori in buchete, te doare mintea... doar parfumul e slabut.

- in englezesti iti recomand "Penny Lane", "Canterburry (Perpetually Yours)" de la Harkness. (Austin e de aruncat)... Daca-i gasesti, pune mâna pe ei, ca au tot ce-ti trebuie...

-de la Kordes, eu am o parere super despre Goldmarie si Margot Koster clg. Nu au paarfum, au flori marunte si nu prea sofisticate, insa sunt niste peisageri care te lasa fara voce... sa-mi amintesti sa-ti caut niste poze facute la un rosarium, au un efect vizual teribil...

-dupa mine, un grimpant ideal e Violette Parfumée (Dorieux). Un mov-intens si parfumat, si rezistent, si prolific... e de gasit la calugarii de la abatia de Valsaintes (trimit si in Romania, ca doar nu-i invatam noi pe popi sa faca bani..)

-in trandafiri vechi (eu te-as sfatui sa-i eviti) sunt de preferat mai degraba Noisette decat Bourbon. Sunt mai rezistenti si infloresc mai rapid. Cu bourbonii ai o periada lunga in mijlocul verii in care n-ai flori.
Poti incerca "madame Alfred Carrière" (Schwartz) sau "Liane Desprèz jaune" (comericalizata de Meilland)
Daca tii totusi la bourboni, incearca clasicul duo "Madame Isaac Perreire-Madame Ernest Calvat", sunt trandafiri-surori, merg foarte bine impreuna... o sa ai mai putine probleme decat cu Souvenir de la Malmaison...
daca nu, Fabien Ducher a creat un bourbon care se cheama "Hommage à Soupert and Notting", cu el nu risti nimic. E cel mai nou bourbon de pe piata. Il gasesti pe site.

Ar mai fi clasa trandafirilor rari, cam greu de gasit in Romania, insa iti dau doua nume, care corespund perfect la ce cauti:
Cybelle (Massad pentru Guillot) - are toate cerintele tale
Parc de la Belle (Jardibelle) -idem.
Un trandafir superb, original, pe care tocmai mi l-am oferit: Petit Bonheur " de la Adam -lipseste doar parfumul, insa e compensat prin frumusetea incredibila a buchetelor...


In fine, daca-mi mai vin idei, iti mai spun... in orice caz, evita Elfe pentru arcade: are tendinta sa devina arbustiv, ii e greu sa urce, prefera sa-si consume energia producand ramuri de la baza.. deci, o sa trebuiasca sa-l croiesti scurt, sa tai constant lastarii de la baza ca sa-l determini sa urce... insa cred ca ai destui Tantau, de-aia nu m-am oprit la ei...

pup, si daca mai ai intrebari, iti raspund maine cu placere
Seara buna






Ultima editare efectuata de catre Karla in Mier Iun 22, 2011 10:56 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 10:54 pm

Doini a scris:
uiati ce...Eu ma simt ca muc cel groaznic tongue

care e treaba cu trandafirii vechi? sa inteleg ca sunt mai parfumati si cu mot in frunte...sau infloresc mai mult de cele doua valuri pe sezon????

aaaa, imi vine sa tip Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842
poate e mai bine sa imi cumpar o carte Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842
dar..., habar nu am ce carte Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842

sunt praf!!!!

Ei nu...
tocmai, ca infloresc mai putin si au nevoie de mai multa ingrijire (ce ti-am dat eu mai sus sunt trandafiri care infloresc toata vara)
Cei vechi infloresc, de regula de doua ori: in iunie si august-septembrie.

Cei vechi sunt majoritatea parfumati, cei moderni mai putin.
Cei vechi se imbolnavesc rapid, necesita tratamente anti-ciuperci si puceroni, cei moderni mai putin....
Cei vechi au o valoare de patrimoniu, cei moderni au valoarea de noutate...
Cei vechi au mai mult farmec, merg mai bine in ambiante vechi (cladiri istorice), cei moderni in spatii contemporane - sunt materie vegetala recenta..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 11:20 pm

imi pare rau ca nu imi poti vedea fata!!!! sunt atat de incantate de tot ce mi-ai scris!!!!

sarut mana, iti multumesc din suflet pentru tot!!!
scuza-ma ca am raspuns asa de greu, dar eram afara la udata de rosii....

asa, sa revin.
ce mi-ai scis tu aici....face cat China!!!!! m-ai ajutat enorm, avand in vedere ca-s lipici...dar vreau trandafiri Razz

dabea astept sa mai citesc si eu despre ei pe HMF...adevarul e ca deja am tras cate un ochi...si doamne ce frumos este acesta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

toti imi plac de imi vine sa lesin!!!!

iti multumesc frumos!!!!
noapte buna!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 2:28 am

m-am indragostit ...., de Canterbury !!!!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 9:02 am

Ai grijă, te îndrăgosteşti prea uşor ❤ ... vei putea fi "rănită" prea uşor! Twisted Evil
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 10:44 am

Doini stai linistita am trecut toti prin efervescenta asta
Cand mi-am luat gradina am adus butasi de trandafiri in noiembrie si i-am pus sub borcane in decembrie
E drept ca parca erau vreo 16-18 grade...era in prin 2000
IN 1998-1999 pusesem zeci de butasi sub borcan la bunica-mea in curte.........bineinteles ca atunci cand am vrut sa-i mut am constata ca facusera "picioare"
Asa ca in toamna aia am luat butasi din toti trandafirii bunica-mii,am trecut si pe la sora maica-mii,am facut drumuri pe la toate neamurile cu gradina,pe la manastiri si am venit cu o sacosa de butasi
Multi s-au prins,unii au fost furati de vecini cand nu stateam acolo,atii inca ii am,altii s-au pierdut oricum in vara lui 2001 aveam deja trandafiri infloriti in gradina
Nu mai zic ca-ti am cumparat
De aceea iti ziceam sa incerci sa prinzi tu,sunt mai rezistenti decat cei cumparati si nu stiu cum dar parca iti devin mai dragi
Am descoperit cu stupoare ca anul trecut am pus din SISSI si din celalalt violet mai inchis si mi s-au prins,au si fost infloriti la inceputul lui iunie
Acum ma asteapta Black Madonna sa pun la prins si unul crem cu margini roz...............floarea e superba si nu se deschide prea tare,amandoi parfumati
Au inflorit puternic,dar ploile le-au stricat florile(acu "betele" le bag eu sub borcan)
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 10:46 am

asa Pene, bravo !!!
baga-mi mintiile in cap!!!
🐰
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 11:09 am

IN caz ca nu reuseste asa......o ia cu picerele 👽
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 11:10 am

Tink[b], asa e...
ca ar fi mai rezistenti...nu stiu, pt ca nu ma pricep, dar de drag, cu siguranta iti sunt poate mai dragi, pt ca, simplu: sunt prinsi de tine....
uite, eu, am pus la ghivecel 6 butasei ( rupti de caini, de grindina, etc) si ma uit zlnic la ei, ma bucur sa-i vad cu mugurasi...etc, dar mai mult, ce crezi? vreau sa fac si o altoire Cool
iti dai seama ce drag imi va fi mie trandafirul ala Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 421221538

si mai e ceva....eu din pacate nu am nici bunica nici matusa...ba eu nici macar vecini iubitori de flori nu am...asa ca nu am de unde lua butasi...cu atat mai mult, de soiuri frumoase...etc

(apropo, imi este asa de mila de trandafirii vecinei incat eu ii tunt, eu ii sropesc...ca sa nu spun ca eu i-am salvat de la plantatul totalmente gresit...si fac asta pt imi sunt dragi si pt ca eu am insistat sa isi ia si ea trandafiri si sa-i planteze pe langa gardul de plasa care ne desparte proprietatile)
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 11:57 am

Doini,"vecini" iubitori de flori ai................Pene,Ariciu si cu mine suntem un fel de vecini
Ti-am zis ca daca iti place ceva iti dau butasi
Ai vazut ca i-am cerut lui Pene butasi din trandafirii care mi-au placut,deci intra in clubul"cersetorilor"
Rad,pt ca acum cativa ani am trecut pe langa o casa veche care avea fatada imbracata in trandafiri de cateva culori si cum pe strada eu umblu cu ochi dupa case,detalii,flori si alte chestii de astea si de obicei mai dau si cu nasul de asfalt,ma oprisem si ma uitam la c asa si trandafiri
Era o doamna in varsta care stea la fereastra de la etaj si care m-a intrebat foarte draguta daca ma poate ajuta
La raspunsul meu cam fastacit ca admiram trandafirii de pe casa ,i-a spus sotului(ccare era in gradinita si pe care nu-l observasem ) sa-mi deschida poarta sa vad mai bine trandafirii si m-a intrebat daca vreau un buchetel
A ras cand i-am zis ca nu vreau decat 2 butasei cu flori ofilite sa prind si eu
Mi-a dat un buchetel de butasei (3-4 parca) si mi s-au prins
Barbatul meu a zis ca sunt de groaza
Vecinii barbatului meu cand ma vad pe strada (exista o colectie intraga de babe pe strada )ies in fuga mare sa ma intrebe daca imi place nu stiu ce floare si daca nu vreau si eu
Ieri mi-a venit una din vecine cu o prajitura si cu niste butasi de trandafir TH vermillion..unii Baccara
Poftisem mai de mult si s-a dus special la o amica de a ei ca sa faca rost(butasi de dupa prima inflorire)
Mai spre toamna te invit la o plimbare prin ronduri si pe stradutele de pe langa Herastrau
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 12:28 pm

cu drag astept plimbarea!!!!

sa fiu sincera, ieri cand mi-am insirat numele trandafiriilor pe care-i am...( unii inca foarte mici si de nepozat) am si anuntat ca o fac in ideea in care poate pe unii dintre ei nu-i aveti si ii vreti, dar, am avut si o speranta ascunsa...ca poate cu ingaduinta voastra, voi scrie unde imi este permis...poate chiar aici in gradinita mea...ce trandafiri imi doresc...si poate, unii dintre voi ii aveti!

cu butasitul nu sunt foarte priceputa...cei drept pana acum nu mi-a iesit....si sunt foarte curioasa sa vad rezultatele din ghiveclee cu cei pe care i-am pus in urma cu 2 saptamani....adevarul e, ca nu mi-ar prinde rau sa devin mai priceputa in ale butasitului avand in vedere ca banii nu imi prisosesc...

din pacate pt mine, nu sunt chibzuita...ci sunt un veritabil cumparator...imi face o deosebita placere sa vad ca, cu banii pentru care munces imi pot lua "lucruri" care sa imi bucure sufletul....
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 12:47 pm

Pentru putin Very Happy
incearca sa-i descoperi si cu google, prin bloguri sau forumuri.... o sa ai o idee mai clara despre ei, mai putin comerciala decat cu helpmefind sau alti identificatori... Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 12:57 pm

asa voi face flower

cand ai un piculet de timp...arunca un ochi pe siteul sarbului...http://www.petrovicroses.rs/english/collection/index.htm
in momentul asta preturile nu sunt afisate, dar nu sar de 2.5 - 3.5 euro/bucata

Geodezia are trandafiri luati in iarna de la el...si din cate stiu sunt ok...dac pot spune asa...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 12:59 pm

doamnelor....plec in curte la omorat acarienii trandafirilor!!!!
cand intru sa beau apa...iau si o portie de club Very Happy
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 1:05 pm

Pe canicula asta ? Shocked
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 1:28 pm

am in cap baticut. sunt imbracata cu camasa cu maneca scurta....si data cu crema de protectie
diseara ma duc la meci pe stadion...asa ca o fac acum...


acum ca am revenit pt putin timp in casa...si cand am mai citit pe aici...am observat ca ma batuse soarele in cap inainte de a iesi afara!!!

nu am scris nimic corect cherry
1. vroiam sa spun ca am pe cap baticut...nu in cap Razz
2. camasa are mnecile lungi, nu scurte Razz
3. cu crema de protectie am uitat sa ma dau Razz Razz Razz

deci, cum facem ???? Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Ultima editare efectuata de catre Doini in Joi Iun 23, 2011 3:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 9 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: