Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeLun Mar 31, 2014 9:29 am

Buna dimineata,
Va doresc o saptamana buna si cu multa liniste!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeLun Mar 31, 2014 9:33 am

Buna dimineata! O zi si o saptamana minunata, tuturor! Sanatate si spor la treaba!  flower 
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeLun Mar 31, 2014 10:24 am

Buna dimineata doamnelor si domnilor !
S-aveti spor ... pe ogor  Very Happy 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeLun Mar 31, 2014 10:35 am

Buna dimineata! Sper sa ma ceva spor de maine, ca raman 3 zile de CO acasa sa ajung graficul din urma  pirat
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeLun Mar 31, 2014 10:37 am

Buna dimineata,am avut spor la tara la sapa doua zile,am semanat si florile pentru soacra,acu am febra musculara,dar ma bucur ca trandafiri de dulceata au frunzulite Very Happy 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 8:03 am

Deja au frunzulite ? ...waw, ai mei inca nu...cat de mult se cunoaste totusi diferenta de temparatura ...la noi noaptea in oras sunt 5 grade iar in camp sigur mai mut de 3-4 nu sunt.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 2:02 pm

Buna ziua,banuiesc ca daca au frunzulite s-au prins...ce ma enerveaza ca 9 sunt plantati in gradina din spate si un trandafir in fata casei in gradina de legume si soacra vrea sa-l scot ca acum vrea sa planteze vinete si o incomodeaza Evil or Very Mad 
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 2:27 pm

Fetelor voi ati scos dopurile de pe peturi la butasii de trandafiri ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 2:38 pm

Fetelor, sa aveti o luna buna, plina de bucurii si sa aveti spor si noroc in toate!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 3:25 pm

hei unde sunteti unde disparurati ... soare frumos trebuie sa  ma intind la soare deseara precum sopirla ...
da venira plantutele de la swiat asa ca deseara iar la floricultura cu sapa ce ma bucur ce ma bucur voi avea si eu bujori soiosi (adica de soi)  Razz Razz Razz Razz 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 11:53 pm

leonor a scris:
Buna ziua,banuiesc ca daca au frunzulite s-au prins...ce ma enerveaza ca 9 sunt plantati in gradina din spate si un trandafir in fata casei in gradina de legume si soacra vrea sa-l scot ca acum vrea sa planteze vinete si o incomodeaza Evil or Very Mad 

Nu-mi spune de soacra pt ce ma enervez...si a mea s-a apucat sa mute trandafirii de la Bran in primavara asta....tot asa ca i se parea ca nu au locul potrivit...nu mai spun ca i-a taiat pe toti in primavara asta  affraid ....am crezut ca mor  No M-am jurat ca nu mai plantez nimic acolo...dar m-am razgandit intre timp king 

Leonor daca zici ca deja are frunzulite, e cam riscant sa-l mute acum  Suspect ....spune-i si tu sa mai aiba rabdare pana la toamna Rolling Eyes 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 8:40 am

Buna dimineata! Sa aveti o zi cu spor si sa fiti sanatoase, vesele si fericite!
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 8:57 am

Buna dimineata,ploaie si frig la mine!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 9:15 am

Buna dimineata,frigut si la noi si gripaaaa peste tot !!!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 9:38 am

Buna dimineata,frigut si aici,la noapte cica ploua. flower 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 12:32 pm

la mine s-a infectat picioru si il am cit butura fac la penicilina si dau cu betadina si apa oxigenata macar am reusit sa ingrop florile venite
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 1:11 pm

Uff ma Geo, dar cum ai reusit sa te ranesti?! Sanatate multa!

Fetelor, am la poze de pus..
Ieri dupa cum stiti deja, am fost pe campii  clown  Parca simt inca parfumul zambilelor Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 2627208998

Ba mai mult, am o super super poveste! Ieri, am fost atat de emotionata si datorita acestei descoperiti, incat am crezut ca imi iau zborul de atata fericire.

Cu timpul stau cam rau, ca imi imbaiez Vandele, care cred ca sunt peste 28 de bucati.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed  sau nici eu nu mai stiu.. Ca de povestit cate mi-am mai luat sau comandat, nu am mai facut-o de rusine  Embarassed 

Sper sa reusesc sa ma organizez, si sa va impartasesc din bucuriile mele.

Sa aveti o zi buna si cu multa liniste in suflete.  cheers 
Iar tu Geo, ai grija de buboi, si stai locului linistita si trateaza cum trebuie  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 2480021943 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 1:39 pm

ma duc la urgenta ca de se umfla rau
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 2:15 pm

Bafta Geo!
Iti tinem pumnii!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 2:23 pm

laurabv a scris:


Nu-mi spune de soacra pt ce ma enervez...si a mea s-a apucat sa mute trandafirii de la Bran in primavara asta....tot asa ca i se parea ca nu au locul potrivit...nu mai spun ca i-a taiat pe toti in primavara asta  affraid ....am crezut ca mor  No M-am jurat ca nu mai plantez nimic acolo...dar m-am razgandit intre timp king 

Leonor daca zici ca deja are frunzulite, e cam riscant sa-l mute acum  Suspect ....spune-i si tu sa mai aiba rabdare pana la toamna Rolling Eyes 
Tot socrii au zis sa plantez trandafirul in fata ca de sa vada lumea,si acum au taiat cativa pomi pentru gradina si trebuie sa-l scot...
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 2:32 pm

Sanatate D-na Geo  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 1059784619 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 2:44 pm

am cazut peste un prag ca am picioarele blege m-am impiedicat na nu am bagat in seama si s-a facut pojghita pe urma duminica ma pus gaia si am rupt pojghita si s-a infectat acum e cit buturuga
de seara vist la urgenta ca e rosu rau in jurul bubii ..de durut nu ma doare doar e rosu si e umflat piciorongu
n-am ce face ma duc da mie nu imi place pe la doctori uf ..
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 3:55 pm

Sanatate Geo! Crezi ca se duce cineva de placere la ei? De nevoie!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 8:19 pm

Off Geo, ai grija de tine. Sanatete multa Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 1059784619 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 8:30 am

na am fost la urgenta cica miine sa ma duc sa ma taie sa scobeasca acolo si sa imi puna grefa de piele ..brrr sper totusi sa nu ajung acolo ca am luat la oxacilinia ospexin si penicilina .. aseara nu mai era asa rosu ..era grena ..acum de dimineata mai era umflat dar mai daduse innapoi ..brrr mi-e groaza de doctori ...ei si cutitele lor ascutite ...poate fentez ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 11 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 11 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: