Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 11:36 am

Multumesc  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 1059784619 
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:12 pm

Frumoasa tufa de phlox. Voiam sa intreb ceva , melcii de gradina cu cochilie sunt daunatori? cam asa arata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si am o gramada in gradina.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 4:19 pm

Buna ziua! Soare, cald, nici un nor! sunny  Spor la gradinarit! Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 1059784619 
Superbe lalelele, liliacul si magnolia, Pene! Si celelalte, bineinteles! Felicitari!  applause applause applause 
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 4:50 pm

Soare si la mine azi ! Ghana melcii mananca frunze de la diverse plante. Dar daca nu observi daune mari, cred ca-i poti lasa in pace. N-am mai vazut de mult timp melci cu cochilie.
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 5:03 pm

Multumesc,o sa urmaresc capsunii si straturile cu legume,in rest nu ma deranjeaza, oricum am doua mii de metri patrati si nu am cum sa-i fugaresc,. La mine e plin de melci cu cochilie si dungati , si muuulti puisori mici
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 6:02 pm

Crescatorie de melci...daca dau atacul la plante in oala cu ei Very Happy 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 7:42 pm

soare frumos asa ca ma trezi pe la ora 11 si nu sezui degeaba ma apucai incet spalat 3 masini de rufe carat 100 kile de pamint si desfacut pus mutat tot felul de buruieni curatat trandafiri din gradina de bolbotenii ca sunt vreo 20 pusi in gradina de legume asa ca am avut ceva de munca plus ziua cumnat
na cu mutarile mai naspa ca avem unghiile pline de pamint facut mizerie mare d-l Pipi facut curatenie asa ca activitate intensa
miine seara vreau sa pun vreo 100 de rasaduri de rosii ca intelesei ca de lunii ploua iar
cele 30 puse lunea sau martea  trecuta vad ca sunt batoase foc
le pun in gradina ca sunt batoase foc si le cresc radacini noi pe tuplina deci e timpul de pus in pamint
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 8:16 pm

Si eu acum am intrat in casa am pus vreo 50 de fire rosii am pus ardei gras am facut curat prin morcovi si capsuni iar dimineata am facut cozonaci si pasca pt pastele mic .Si la mine au dat atacul melcii dar cei faca cochilie am vazut ca-mi maninca crizantemele .Sotul a stropit ca trandafirii aveau un fel de musculite . O seara buna va doresc sunt frinta .
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 9:20 pm

Am stropit si eu azi trandafirii,am vazut fainare la Falstaf si la minirose i-am dat cu topsin si mospilan.
Louise Odier are boboci mari in doua zile se deschid,am mai afanat pamantul in jurul trandafirilor si am casapit vreo doi crini pe care nu i-am vazut  Shocked 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 7:35 am

Buna dimineata. Si eu am fost ieri in camp si am sapat buruiana  in jurul  gardului viu de gladita. Am vazut ca se pregatesc sa intre in vegetatie cei mai putin inalti ( 20 cm ) Cei peste 40 cm nu dau deocamdata nici un semn de viata. Oare sa-i tund pe toti la 20-30 cm ? Ce ziceti ?

In gradina din fata blocului si eu calc cu grija, nu mai stiu unde aml pus crinii si gladiolele  Rolling Eyes asa ca ma abtin sa dau cu sapa  cheers
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:12 pm

Frumoase zile am avut pe sfarsitul asta de saptamana dar ma pregatesc sufleteste pentru urmatoarele ploi.Trandafirii mei au fainare(nu toti) si daca ploua nici nu pot sa-i stropesc.Cred ca de la atata umezeala.Dar toti au boboci.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 7:34 am

Pe gt am vasit niste vietati mici cred paduchi verzi la 2 boboci i-am stropsit in mina
cred totusi ca trebuie sa ii stropesc pe toti preventiv cu decis ..fira-i ei sa fie ca si anu trecut am avut dar pe cardinal ..na asta e de la prea multa apa le prieste
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 8:03 am

Buna doimineata fetele cine are adresa lui Duduta va rog sa -mi dati si mie am facut un colet si as vrea sa-l pun la posta multumesc .
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 8:30 am

Buna dimineata, sa aveti o zi si o saptamana minunate!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 1059784619 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 3:05 pm

Myosotis a scris:
Soare si la mine azi ! Ghana melcii mananca frunze de la diverse plante. Dar daca nu observi daune mari, cred ca-i poti lasa in pace. N-am mai vazut de mult timp melci cu cochilie.
Iti dau eu, plocon, un kil de astfel de melci  Laughing 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 11:29 pm

Fetele eu astept cu nerabdare sa infloreasca irisii mei....pana atunci imi clatesc ochii cu niste specimene mai deosebite, uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Tare as vrea sa am si eu cativa din astia mai ciudati  cheers 
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 8:08 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Buna dimineata!
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 8:19 am

Buna dimineata ,la noi ploua Sad .Imi facusem de a planuri ca ma duc la casa  Sad 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 11:08 am

laurabv a scris:
Fetele eu astept cu nerabdare sa infloreasca irisii mei....pana atunci imi clatesc ochii cu niste specimene mai deosebite, uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Tare as vrea sa am si eu cativa din astia mai ciudati  cheers 
... insinuezi ceva  Wink Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 1:03 pm

Buna ziua, e cald si frumos! cheers 
Marga, multumesc! Cafeluta minunata, decorul superb, parfumul se simte de aici!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 2147529457 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 2:06 pm

Buna ziua,sta sa ploua iar...
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 9:26 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]O seara buna si la noi a inceput ploaia dar este bine pentru rasaduri,
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 9:59 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:19 pm

Foarte frumoasa Geo!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:52 am

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 1059784619 
astia i-a aparut si un puisor anul asta sper sa reziste pina la toamna ca vreau sa o mut undeva linga casa
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 20 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 20 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: