Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 2:31 pm

Pai stai putin ca nu ai zis asta pana acum  Shocked 
Aoleu trebuie sa ma decid azi-maine si sa-ti trimit mail cu ce vreau ???
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 2:35 pm

Cora-Maria a scris:
Sunt alaturi de tine in greaua suferinta cauzata de retinerea autoimpusa de a mai cumpara orhidee... Sad 
Stai ca am omis sa-ti multumesc pentru sustinere  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1059784619 
Ca sa vezi cat de tare ma tin, desi zilele astea a fost cald si frumos si as fi putut sa ma duc la plaja, am preferat sa nu ma duc, fiindca ar fi insemnat sa trec chiar pe langa o gradinarie imensa, de unde mi-am luat o gramada de orhidee anul trecut si sigur as fi picat in ispita.  dureri de cap

Nu Cora, ma refer la listele de actualizare dintre mine si ei.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 5:01 pm

Pai da ,ca ai plaja din belsug .Mi-a ramas gandul la ea,sa stii.

Maine ma gandesc la Brutulica si la ceea ce va suporta.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 5:56 pm

Dragutul de el, poate niste injectii il ajuta. Cu ani in urma, pe Ticutu l-au ajutat acele infiltratii de cateva ori. Era o labuta din spate, nu putea calca cu ea.

E splendida cambria ta  Twisted Evil , nici eu n-am reusit s-o reinfloresc pe a mea. Felicitari!!!!!  applause  applause  applause  applause Si da, Cora are dreptate, din albumul ei i-am luat numele (si inca multe altele!  Laughing )

Iti tin pumnii, sa reusesti sa nu pui orhidee in cosul cu cumparaturi Evil or Very Mad  si costul la veterinar sa fie cat mai mic! Iar Brutulica sa se faca bine, foarte repede ca daca el e bine, esti bine si tu!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:15 pm

Hup. Hup Holland    Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2147529457  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2147529457  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2147529457 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu am rezistat si mi-am luat o Miltonie parfumata  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998  

Sa dea Dumnezeu ca micutul meu sa nu fie nevoit sa suporte pozitiile necesare unei radiografi. 
Rux, Dana, va muultumesc din suflet pentru ganduri. El categoric este puiul mamii si acum imi arata cat de mult sufera.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:21 pm

Vai ce super sunt pozele! Hai ca m-ai binedispus instantaneu  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842 
Si ce tare e suportul de bere ! Laughing 
Aratati super, ce mai suporteri !
p.s si miltonia arata bine da nu se prea vede de voi ...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:27 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2422189467 Multumim Cora, asta a fost si ideea, sa va inveselim  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1239631719 
Sti, leul este emblema tarii, si noi avem leutul nostru, Toulouse  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998 
Strauss, s-a ascuns cand ne-a vazut cu dragciile astea pe cap  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842


Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Iun 23, 2014 7:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:40 pm

Frumosi toti 3 suporterii! Noroc ca are portocaliu de la natura ca altfel poate il "aranjati" si pe Tuluzica! Felicitari, m-am bucutat pentru Frenk cand a castigat Olanda! N-am o preferata, asa ca "HAI OLANDA!"
Ai cumparat miltonia aceea care miroase dumnezeieste, sa fie sanatoasa si sa infloreasca de cateva ori pe an!
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:42 pm

Hai ca santeti haiosi .Sincera sa fiu nu-l vedeam pe Frank in postura asta .Dar ,tot sincer ,imi place.Unde-i voie buna este si iubire . Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 7:50 pm

Rux, hai sa-ti spun ceva: in cazuri de acest gen, Frenk este capul rautatii  king 
Bine ca am scapat de vuvuzele pe care le-a luat pentru prietenii din Romania.. Pe mai noul sau cumnat, l-a impopotonat tot in portocaliu  Laughing . 
Intr-o parcare din Cehia, era oprit un autocar cu turisti americani care faceau turul Europei de Vest. Unul vazandu-ne pupilindu-ne s-a indreptat spre noi si ne- a felicitat ca nu suntem stingheri sa ne pupam in vazul lumii... Astfel am intrat in vorba cu Albert din NY si sotia lui.. La plecare, Frenk i-a oferit ultima vuvuzele, norocul meu  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998 

Dana, abia l-am oprit sa nu cumpre tricouri animalelor  dureri de cap
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:12 pm

Da,am vazut ca a fost o intrega isterie cu produse de tot felul ,pentru evenimentul asta.Si de ce nu daca au cautare ,nu?

Ma bucur sa aud ca va pupilati. Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:18 pm

Da orhidee portocalii, nu vrea? Rolling Eyes 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:21 pm

Ne pupulim si ne dragalim tot timpul  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 421221538 Rux  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1059784619 
Fain a fost ca tampitii de olandezi. au facut colturi portocali si prin magazinele din Germania  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842 

Ati vazut albumul asta pe care l-am facut in 2012 la campionatul European? Asa arata si acum intreaga Olanda. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dati click pe  sageata din stanga  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1922459146
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:23 pm

Dana Caras a scris:
Da orhidee portocalii, nu vrea? Rolling Eyes 

Astazi am fost in Hornbach si as fi vrut sa-mi iau un ghiveci cu rosii iar el vroia sa-mi ia o Phala portocalie, dar vopsita  Razz . Pana la urma am luat o Miltonie roz Razz
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:36 pm

ce va distrati voi 2acolo!si ma distraz si eu cu voi de aici,cand va vad fetele alea..sunteti de coma!  Laughing Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1059784619 nu sunt microbista da-mi place atmosfera si distractia...asa ca sa nu va dezamagesc zic si eu ca Dana...HAI OLANDA!!!  cheers 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:47 pm

Ne distram ca doi nebuni  cheers  geek  bounce  cheers  geek  bounce Hai. Olanda!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 421221538 
Ne distram si pe seama unor vecine (stam zidin zid) si tipa ca nebunele de zici ca sunt niste p...zde aruncate in jar (vorba bunicii mele)  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2945718842 De fiecare data cand echipa olandei se apropie de poarta cilienilor, ele tipa ca nebunele de se aud in tot cartierul  dureri de cap  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:49 pm

Ura, 2-0! Hai Olanda!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:56 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 8:59 pm

Da e clar a avut efect spectacolul vostru a castigat Olanda  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 9:01 pm

Ma bucur pentru fericirea voastra, FELICITARI!!!! Tin pumnii si randul viitor!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 9:06 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2422189467  Data viitoare, ne vom mascarii si mai mult  afro
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 9:56 pm

Doini a scris:


Ati vazut albumul asta pe care l-am facut in 2012 la campionatul European? Asa arata si acum intreaga Olanda. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dati click pe  sageata din stanga  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1922459146


Tipic mie  dureri de cap Incurc si in scris stanga cu drapata  dureri de cap 
Sageata trebuie sa fi accesata in dreapta  dureri de cap
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 10:12 pm

Doini mortale pozele, am ras cu lacrimi. Sincer eu am tinut cu Chile, dar asta e, sa nu ma spui lui Frank  Very Happy Very Happy . Sa-ti traiasca noua achizitie !
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 23, 2014 10:53 pm

Bubu, ma bucur  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 1982394566 sa stiu ca ti-au placut pozele noastre!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 421221538 Asta a fost si ideea, sa va bucuram cu nebuniile noastre  geek 
Nu-i spun lui Frenk,  dar stie si el ca sangele latin tipa in noi  drunken  cherry 
Eu cand stateam in tara, traiam niste sentimente oribile fata de echipa Olandei.. Ete tronc, uite-ma acum mare sustinatoare a Portocalei Mecanice  jocolor  king  Laughing 

Fetelor, asa ce oferta buna de orhidee aveau la Hornbach. Cu 11€ erau Nelly (mai stiu eu cum o chema) Dendro Nobile alb, Brassi,  Dendro Phala, si Miltonii, incat maine, cred ca-i dau un papuc in cap lui Frenk si fug cu bicicleta sa-mi iau cateva, ca nu mai pot, sunt si eu om, si sunt dependent de orhidee  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 2627208998 
Nu mi-as lua decat doua Miltonii poate si pe aceatsa Nelly. Dendro iau din sera direct, Cambrii la fel.. Si imi mai doresc enorm macar o Phala, doua, ceva foarte special.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitimeMar Iun 24, 2014 6:19 am

Laughing Laughing Laughing Doat atat? Laughing Laughing Laughing 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 39 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 39 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: