Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cea mai variata gama de perene, produse in RO

In jos 
+11
Marga
GetaV
doinabacau
Tinkerbell
Myosotis
Vernil
bubu
stefana
Carina
penelopa
levviking
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 12:06 pm

Pe balconul meu s-a topit incet, dar sigur, menta indiana Neutral
In schimb ii merge grozav busuiocului acela cu frunzulite miici. Oare pot sa ii folosesc frunzulitele pentru pizza?
E planta anuala sau daca il tai mai spre iarna o sa lastareasca din nou in ghiveci la primavara.

Apropo de targ, intre ce ore este deschis?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 2:04 pm

Având în vedere că am locuit 13 ani în vecinătatea parcului Tineretului, cred că am să trec şi eu pe-acolo ... mai ales că mă interesează primula asta dar şi Helena. Wink
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 2:08 pm

Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 2:56 pm

Da, frumoasa-i asa rasfirata Rolling Eyes , numai ca la tine sta la aer, o mai bate vantul. La mine i-o fi fost prea cald, sau oi fi udat-o prea mult Neutral
Sus In jos
levviking




Numarul mesajelor : 69
Localizare : Sacele
Joburi/Distractii : gradinaria Plant-Shop Garden Sacele
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 19/08/2010

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 11:19 am

stef a scris:
Pe balconul meu s-a topit incet, dar sigur, menta indiana Neutral
In schimb ii merge grozav busuiocului acela cu frunzulite miici. Oare pot sa ii folosesc frunzulitele pentru pizza?
E planta anuala sau daca il tai mai spre iarna o sa lastareasca din nou in ghiveci la primavara.

Apropo de targ, intre ce ore este deschis?

Nu ştiu încă programul târgului, dar având în vedere că este în parc, cred că de dimineaţa până seara.
Vă aştept cu drag.
Sus In jos
levviking




Numarul mesajelor : 69
Localizare : Sacele
Joburi/Distractii : gradinaria Plant-Shop Garden Sacele
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 19/08/2010

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 11:21 am

penelopa a scris:
Având în vedere că am locuit 13 ani în vecinătatea parcului Tineretului, cred că am să trec şi eu pe-acolo ... mai ales că mă interesează primula asta dar şi Helena. Wink

Vă aştept cu drag.
Încă nu ştiu sigur cât ţine acest târg, dar vineri-sâmbătă-duminică vom fi prezenţi.
Am înţeles că acest târg ţine din 16 până pe 25 septembrie.
Acum voi vedea când ajung la faţa locului.
Sus In jos
GetaV




Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Flori
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 07/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 5:57 pm

Nu-i asa ca ne intalnim la targ si apoi veniti la mine?
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 6:04 pm

E invitatie oficiala Very Happy?
Sus In jos
GetaV




Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Flori
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 07/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 8:12 pm

DA ,
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Sept 15, 2011 8:13 pm

Eu nu pot veni la targ, dar daca puneti de o intalneala, ziceti din timp, ca eu imi facusem alte planuri. Si ziceti exact, zi, ora, locatie, ca sa inteleaga tot omu'
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeVin Sept 16, 2011 2:04 pm

Eu sambata am alt program (plec din Buc. ) dar duminica la orice ora ziceti voi.
La expo cred ca ajung vineri mai spre seara.
Sus In jos
GetaV




Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Flori
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 07/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeVin Sept 16, 2011 7:45 pm

OK ,veniti duminica ,sau cand va convine ,numai sa stiu din timp
Sus In jos
levviking




Numarul mesajelor : 69
Localizare : Sacele
Joburi/Distractii : gradinaria Plant-Shop Garden Sacele
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 19/08/2010

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 7:51 pm

O lovitură sub centură, dată de un ministru român, care şi-a tăiat creaca de sub el.
A lovit acolo unde nu trebuia, probabil avea capul plin de alc..l, din vin franţuzesc, obţinut cu butaşi cumpăraţi din olanda, produse în Kenya, băut din pahare fabricate în china, cu dop de plută din Australia, şi sticle produse în Bulgaria.
Din păcate este o lovitură sub centură, o aberaţie care ne loveşte pe noi, locuitorii acestei ţări, pe importatorii, furnizorii, florăriile şi producătorii de plante şi flori de la noi din ţară, de propriul nostru ministru, care a vrut să le arate olandezilor, că şi guvernul din pROstMania, le poate face rău olandezilor, în cazul în care nu vor vota pt intrarea româniei în schengen.
Iarăşi din păcate, paguba va fi estimată (până în prezent, marţi 20 septembrie)la peste 1 milion de euro, pe care tot noi o vom plăti, cetăţenii acestei ţări, deoarece guvernul român a încălcat legile în vigoare, cu privire la mărfurile cu circulaţie liberă în Uniunea Europeană.
Aveau dreptul să oprească aceste camioane cu marfa perisabilă, pentru verificări, pt maxim 24 de ore, după care trebuiau să le dea drumul sau să le confişte, să le distrugă şi să plătească despăgubiri.
Vă daţi seama că orice firmă care are pierderi de pe urma acestei acţiuni nejustificate, vor da în judecată statul român, vă daţi seama cine va câştiga. Şi vă daţi seama din banii cui se vor scoate banii...
Eu plâng pentru acele plante, care au nevoie de lumină, apă etc..
Este o cruzime.
Este o ruşine.
Este o nouă dezinformare a opiniei publice.
Eu sunt un producător mic, am doar vreo 5000 de răsaduri într-unul din aceste camioane.
Dar cei ce au câteva camioane de plante acolo? Toţi sunt români, firme din românia, care plătesc taxe şi impozite. Pt ce? Ca un miniscru să îşi bată joc de ei. Ruşine să ne fie.
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 8:23 pm

Sint deacord cu tine Lewy.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 8:55 pm

si eu sunt de acord cu tine pagubiti sunt tot romanii care au contracte cu Olanda
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 21, 2011 9:52 am

levviking a scris:
O lovitură sub centură, dată de un ministru român, care şi-a tăiat creaca de sub el.
.......... că şi guvernul din pROstMania, le poate face rău olandezilor, în cazul în care nu vor vota pt intrarea româniei în schengen.

Bine spus. Ar trebui sa aflati cine sunt cei care mai au de suferit si sa dati statul/guvernul/ministrul in judecata. Sa cereti daune. Altfel nu se invata minte in veci.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 21, 2011 7:48 pm

hm..................si din buzunarul nostru se platesc tampeniile incompetentiloir
oare de ce greselile nu se platesc din buzunarul celor care gresesc
la noi la firma cine greseste plateste,la stat nu se poate?
ca oricum de vreo cativa ani ministrii se dau in spectacol sa fie cat mai tampiti,inculti si nesimtiti


Ultima editare efectuata de catre Tinkerbell in Joi Oct 13, 2011 9:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 1:20 pm

Partea proasta e ca, "spectacolul" guvernantilor si politicienilor e .... pe banii nostri scratch
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 1:52 pm

Pana la urma care o fost bacteria aia cremenala? Ca tot n-am aflat scratch
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 2:44 pm

Mileniul urmator , ai rabdare bounce doamna Stef Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 1198068053
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 8:49 am

atunci cand era nebunia cu aviara copii mein erau in vizita la neamuri la Fagaras de unde au primit un cocosel si o gainusa din cele pitice
a doua zi dupa ce au ajuns ei acasa au venit cu aviara lor si le-au omorat oamenilor toate pasarile din curte
ai nostri au trait bine mersi nu ne-a murit nici o pasare, iar de la ei am acum urmasii
asa-i si bacteria ucigasa
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 9:38 am

Da. Daca se mai intampla vreo "aviara" (Doamne fereste) ascund pasarile. Twisted Evil
Sus In jos
levviking




Numarul mesajelor : 69
Localizare : Sacele
Joburi/Distractii : gradinaria Plant-Shop Garden Sacele
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 19/08/2010

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 2:27 pm

A apărut oferta de preţ al plantelor perene pt 2012.
http://www.plant-shop.ro/content/10-oferte-pret
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 5:53 pm

In aprilie sunteti de gasit la Agronomie ca si anul trecut?
Sus In jos
levviking




Numarul mesajelor : 69
Localizare : Sacele
Joburi/Distractii : gradinaria Plant-Shop Garden Sacele
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 19/08/2010

Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 05, 2012 3:26 pm

A aparut catalogul de fuchsia 2012.
http:/www.plant-shop.ro/content/12-catalog
Vizionare placuta.

Inca nu stiu cand voi veni la Bucuresti.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai variata gama de perene, produse in RO   Cea mai variata gama de perene, produse in RO - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cea mai variata gama de perene, produse in RO
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: In gradina :: Din toate cele ... verzi :: Flori perene-
Mergi direct la: