Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 cat de greu

In jos 
+13
Cora-Maria
Marga
Dana Caras
gabriela60
duduta190578
Paulyna
Doini
geodezia
ella06
aura
laurabv
leonor
Myosotis
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 9:30 am

leonor a scris:
Ziua buna,asa mai merge soare cat cuprinde...eu gladiolele le las in pamant sa vad daca rasar la anul,la fel si crizantemele,ca nu am unde sa le tin iarna.
Dna.Leonor,rasar cu siguranta,dar sa fie mai adsanc,la vreo10 cm in pamant.mie mi-au rasarit.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 9:32 am

Penelopa,e timp,au anuntat vreme frumoasa,de toamna tarzie,pt inca 2 saptamani,cel putin,..asa ca fichting!!daca statem mai aproape venem sa-ti dau o mana de ajutor.. cat de greu  - Pagina 9 1059784619
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 1:02 pm

Aura te rog sa nu ma mai domnesti ca sunt mai mica,eu ar trebui sa te domnesc spre rusinea mea Embarassed .In legatura cu gladiolele parca mai adanc le-am plantat in primavara iar crizantemele anul trecut le-am scos, chinuite pe o masa in bucatarie la soacra,lumina cam chioara si din 12 soiuri una sau doua pana primavara s-au dus dracu.Acum le las afara cu putin musuroi,sunt cu floare mare ca de am zis sa aiba soacra soiuri bune Very Happy
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 6:11 pm

Din experienjta mea |( si apoi am renuntat la ele) crizantemele cu flori mari nu rezista peste iarna afara;ele terbuiesc scoase si tinute eventual la beci peste iarna si replantate in primavara.Si eu le-am lasat afara si s-au dus.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 6:55 pm

da,da,...subscriu la ce a spus si domnul Popescu..crizantemele[nu tufanicile]cele cu florile pampon ,mari,NU REZISTA!degera. tb tinute intr-o camera racoroasa.[5-7]..apa.f putina..vecina mea le tine in beci,sau magazia de lemne.unele fac flori pana prin ianuarie chiar acolo,fiind frig ,le tin mult.doar inveleste galetile in pleduri.atat.mai bine pierzi 1-2 decat pe toate!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 4:13 pm

Ieri am fost pana la tara si am sapat pe la crizanteme buruienile ,si tocmai cand vroiam sa le fac poze m-am luat la harta cu socru ca am plantat un bat de zmeura unde nu i-a convenit(am atentat la tarlaua lui cu lucerna),asa ca am plecat enervata de la tara si n-am mai facut poze.Data viitoare cand ne vom duce poate le mai prind cu flori,daca nu le scot si am terminat si cu florile,sa puna cine vrea...
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 6:39 pm

Calm calm Leonor; cu vorba buna treci marea;spune un proverb
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 9:43 pm

Cu vorba buna...e schimbator socru ca vremea,azi vorbim ceva,maine nu mai e asa...
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeVin Oct 31, 2014 8:26 am

asa sunt toti stai calma
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 01, 2014 7:58 am

Buna dimineata.Ceata dimineata dar in restul zilei soare cat cuprinde.Busu spunea ca la noi si astazi ar fi la fel.O zi buna.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 01, 2014 12:51 pm

pe mine ma lua frigul ca degeaba am eu piciorul in pioneze ca tot ma apucai sa fac curatenie prin bucataria de vara unde imi tin muraturile sa scot vechiturile dulapuri nefolositoare etc si ma lua frigul in curte am picioarele inghetate dar macar nu este ploaie si zapada ..ploaie mi-ar trebui ca sa nu ma mai duc cu galeata si stropitoarea sa ud rosele puse chit ca era pamintul ud fleasca tot trebuie sa ud
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 02, 2014 2:42 pm

Ziua buna, insanatosire grabnica la picior D-na Geo! cat de greu  - Pagina 9 1059784619
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 02, 2014 6:12 pm

Sanatate multa Geo!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Noi 03, 2014 7:41 am

Lasa ca mai ai parte de vreme buna pentru ca au anuntat inca zile calde.Asa ca spor la udat Geo.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Noi 03, 2014 9:41 am

multam am si udat mai cu stropitoarea mai cu galeata naspa piciorul asta inca 16 zile acasa ..asa ca il trag dupa mine sper sa ma mai lase durerea ..
cer acoperit dar nu foarte frig asa ca de dimineata am continuat cu adunat in saci bogatia acumulata vorba fiica-mii ... ma mai bag in casa mai ies afara .. sa stiti ca e tare greu doar sa stai ..pe mine ma apuca nervi .. dar cite-odata ma doare de lesin asa ca nu am ce face trebuie sa stau in pat pur si simplu asa a zis si doctorul doar sa stau ...na nu imi  vine sa stau trebuie sa fac ceva ... sunt asa bucuroasa ca am si eu rose din productie proprie ..dupa ce I-am pus pe aia in gropi udat etc am pus iar creci la prins acum om vedea la anu ..mai am in vreo 2 galeti citiva prinsi dar sunt de anul trecut din toamna si citiva din primavara asta asa sa zic inca vreo 10-15 .. sunt tare bucuroasa pentru treaba asta ...asa ca trebuie sa ud sa se prinda sa nu ii pierd na am pus la poarta sper sa nu dea iama vecini in ei ii urmaresc indeaproape mai ales ca acum sunt acasa m-au vazut si sper sa fie cuminti sa nu ii jumoale ..
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 08, 2014 5:15 am

Buna dimineata.Sunt cam matinala dar nu mai am somn si sforaie si sotul meu si catelul si m-am saturat sa-i tot zgaltai.Pe sot il iert ca mi-a scos ieri din pamant o ditamai hortensia (cu ranga si topor caci nu a mers la harlet) asa ca sunt datoare.Nu va spun cat a putut bombani pana a reusit si cat m-a blagoslovit cu florile mele.Nu am taiat inca trandafirii pentru ca fiind cald tot lastaresc si mai fac cate o floare.Si nu am pus anemonele in pamant.Dar saptamana viitoare ma ocup si de asta.
Va doresc o zi minunata,plina de soare(ieri a fost o zi de maneca scurta) si LA MULTI ANI tuturor celor ce-si sarbatoresc astazi ziua numelui.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 08, 2014 6:43 am

neata si eu nu mai e ceata sper sa fie soare sa pun rosele de la floribunda ati vazut treaba cu sobolanii si buburuzele ? mai gasira o chichita sa creasca preturile ca ajunsese 3 ron banita de griu la Dolj
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 08, 2014 2:21 pm

La noi o zi de toamna cu nor si fara soare ,dar caldut.Poate o mai tine asa sa mai economisim la gaz,chiar daca pentru nepotel centrala merge la minim nonstop.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 9:02 am

Buna dimineata, o duminica minunata! La mine e soare, sper sa fie o zi la fel de frumoasa ca cea de ieri.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 9:04 am

si la mine frumos soare fara ceata fara bruma ma bucur ca am ceva treaba nu multa dar am ...
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 1:25 pm

Ziua buna,mohorat afara...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 1:28 pm

Buna ziua. Chiar asa Leonor mohorat pe la Bucuresti dar macar nu e prea frig.
Soare nu cred ca vedem curand...
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 6:42 pm

Si cat mai e pana la primavara...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 7:03 pm

Ce haioasa esti Laughing  Acum e bine inca, sa ne vedem la iarna! Shocked
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Noi 09, 2014 8:36 pm

Nu-mi place iarna,doar perioada cu sarbatorile,luminite,fulgi mari,alea,alea...De ce cand postez nu apare si la mine marul ala verde? ca-mi sta pe creier Embarassed
Sus In jos
Continut sponsorizat





cat de greu  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
cat de greu
Sus 
Pagina 9 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: