Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 cat de greu

In jos 
+13
Cora-Maria
Marga
Dana Caras
gabriela60
duduta190578
Paulyna
Doini
geodezia
ella06
aura
laurabv
leonor
Myosotis
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 11:10 pm

Erica se pastreaza peste iarna in casa la racoare si putin udata cu pamant putin acid si nu ca pentru azalee-3-4 ci 4-5 PH.;fuchsiile merg tot la racoare,dar lumina buna si udate doar daca se usuca pamantul;atentie sa nu aiba musculita alba caci sunt ,magnet pentru aceste plante si la iernat ,la caldura si umezeala vor ataca si alte plante.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 8:25 am

Buna dimineata! Ploua si-i ceata! Mult mai urat ca ieri!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 8:52 am

Buna dimineata! A vrut sa ploua dar s-a razgandit pe moment si pare sa iasa soarele.Pentru mine este foarte bine pentru ca mai am de moment de taiat 5 cocosi(am luat pui in primavara si s-au numerit cam multi cocosi).Am zis de moment ca mai am cam toti atatia dar par mai mici.M-am lecuit de pui.
Multumesc domnule Popescu pentru informatia cu erica pentru ca eram tare indecisa.In fiecare an o plantam afara si murea.Ieri am fost nevoita sa ud putin gradina pentru ca trandafirii au inebunit si se umplu de boboci si au si inflorit iarasi si se vedea ca au nevoie de apa.A si era sa uit.Invatati-ma cum sa tai murul fara tepi si daca acum se taie.Va multumesc si sa aveti o zi cu soare.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:14 am

Buna ziua ! Deci vremea rea la tine a venit intai Dana . De maine ajunge si la noi Sad
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 12:58 pm

S-a mai inseninat, mai apare ocazional cate o raza de soare...e acceptabil acum. As fi vrut sa fie in continuare o toamna frumoasa, dar asta e. E sfarsit de octombrie! Wink
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 1:37 pm

la noi o zi placuta si de maine se anunta ploaie si apoi se raceste dar temporar din ce am inteles din cele 3 prognoze meteo ce le pun cap la cap,dar oricum vine iarna in curand.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 4:42 pm

Vine frig si lapovita,sper ca nu vine iarna asa repede...
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 8:04 am

neata nu mai primesc postari noi ce s-o fi intimplat
a plouat de az noapte de la 11 frumos linistit asa mocaneste de toamna inca nu am terminat sa bag toate florile in casa mai am muscatele pe care am de gind sa le las pina in decembrie ..stati linistite ca o sa vina iar vreme buna de luni incolo restul am pitit prin toate ungherele casii -florile
dupa problema cu ligamentele la picior acum un virus groaznic ne face sa tusim si sa hiraim precum curcile si gainile bolnave de ciuie ..o saptamina groaznica a fost din pdv medical
spor la treaba
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 11:13 am

Buna diminata,ploua si eu si sotul tusim de ceva timp,cu toate pastilele de le-am luat,si mai avem si o nunta sambata...
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 11:39 am

aseara matusa mi-a dat un plic de faringo hot drink , acc pulbere solutie orala si un fluimucil 200 m-a lasa noaptea sa dorm asa ca azi luai iar cite un plic inceputul este bun adica nu mai tusesc si nu mai hirai asa rau matusa a zis ca dinsa a luat 2 zile la rind cite 2 tratamente din astea pe zi  si intr-adevar nu o mai aud tusind si expectorind prin curte sper miine sa scap si eu ca fac tratamentul agresiv fiind mai multa in continut carnal deci voi face 3 tratamente
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 1:28 pm

Sanatate, tuturor! cat de greu  - Pagina 8 1059784619
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 2:10 pm

Multumim frumos! cat de greu  - Pagina 8 1059784619
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeSam Oct 25, 2014 7:20 pm

Ninge,ninge de nu se mai opreste...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeSam Oct 25, 2014 8:31 pm

Of,of Leonor ce soc am avut azi cu ninsoarea asta ...Nu mi-am revenit inca Shocked Da parca a lasat-o mai moale acum Rolling Eyes
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 7:29 am

Buna dimineata.La noi nu ninge dar ploua.Si este frig.Si nu vreau iarnaaaaaa.... Sad Si nu mai vreau nici viroza din asta ca a trecut deja o saptamana si este la fel.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 8:16 am

Buna dimineata! cat de greu  - Pagina 8 1059784619 O zi cu sanatate, bucurii si odihna! flower Sau...cu petreceri alaturi de Dumitri! cat de greu  - Pagina 8 2302975194
La mine nu a nins, e soare si -5 grade. Nici eu nu vreau iarna in octombrie! Evil or Very Mad
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 10:09 am

Buna dimineata ! Nu te invidiez Dana cu cele -5 grade ale tale Neutral Dar nici nu ma bucur de ninsoarea care m-a intampinat plina de avant de dimineata la 1 grad . Acum s-a mai potolit...
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 10:59 am

Buna dimineata,nu mai vreau zapada...
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 7:59 pm

De-abia a venit ..........
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 27, 2014 10:05 am

Myosotis a scris:
De-abia a venit ..........
.... si, deja, a inceput sa dispara!!!! What a Face
La mine s-a topit, nemernica, dar a scos untul din mine zilele trecute, cand am inghetat spalandu-mi ghivecele de afata si m-am cocosat carandu-le la etaj affraid 2 zile pana la ora 1,00 noaptea si am reusit sa bag in casa plantele de interior.
Am ramas restanta si afara: n-am scos gladiolele din pamant, n-am plantat bulbii de lalele si narcise, n-am mutat trandafirii sortiti mutarii clown , n-am pregatit gradina de iarna si nici cainii monkey
Eu cred ca se indreapta vremea si revine toamna in drepturile ei.... nu de altceva, dar am ramas pe cap si cu plantele fetelor care, intre timp, au crescut destul de mari si e musai sa le trimit ca nu am loc si pentru ele in casa!!!!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 27, 2014 10:10 am

Aoleu Penelopa iti plang de mila la cat ai avut de munca Neutral
Dar ai dreptate,incet dar sigur vremea isi revine la ce ar trebui sa fie Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 27, 2014 10:40 am

Buna dimineata! cheers Sa aveti o saptamana grozava, sa fiti sanatoase si sa aveti spor la treaba! cat de greu  - Pagina 8 1059784619 E mai cald ca ieri si am soare. cat de greu  - Pagina 8 2147529457
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 27, 2014 1:30 pm

Ziua buna,asa mai merge soare cat cuprinde...eu gladiolele le las in pamant sa vad daca rasar la anul,la fel si crizantemele,ca nu am unde sa le tin iarna.
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:29 pm

La noi a plouat mocaneste cu vant;asteptam ziua de joi ,poate isi mai revine vremea.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 28, 2014 9:25 am

Doamne-ajuta sa-si revina macar 1-2 saptamani ! 
Gladiolele si eu le-am uitat in alti ani in gradina. Am avut surpriza sa rasara si anul viitor. Dar nu au mai facut atat de multe flori. Multe din cele aparute erau din bulbi mici , puii celor mari. Si crizantemele tot afara in gradina. Am mai aruncat ceva frunze - pamant peste ele dar nu prea mult. Au trait, dar nu sunt din cele cu florile mari, pline. Acelea am inteles ca ar fi foarte sensibile la geruri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





cat de greu  - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: cat de greu    cat de greu  - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
cat de greu
Sus 
Pagina 8 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: