Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Balconul Corei

In jos 
+11
Karla
Paunita
DanaA
leonor
aura
penelopa
stefana
laurabv
Dana Caras
Doini
Cora-Maria
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 8:44 pm

Este nemaipomenit de frumoasa! Este incredibil de frumoasa  drunken  Balconul Corei - Pagina 11 2627208998  Balconul Corei - Pagina 11 1922459146 

Cora, sa te bucuri de ea mult si bine! Sa fie harnica si sanatoasa!  cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 8:45 pm

Vai, dar eu nu am mai vazut asa ceva, atat de frumosa poate fi!  Balconul Corei - Pagina 11 1922459146
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 8:47 pm

Asta e belea :))) Da tu mai ai loc in balconul ala ? Laughing Da oricum asta nu era de lasat , chiar de ar fi sa o culci cu tine  Laughing Eu am o singura pelorica , e de anul trecut si acum a inflorit frumos , la fel ca si cand am cumparat-o , uite asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 8:50 pm

Mersi frumos Doini, e fotogenica draguta de ea  Very Happy
Multumesc de incurajare Mariana,o cunosc pe pelorica ta (le stiu pe dinafara pe peloricele tuturor  Laughing )
Si nu,nu mai am loc in balcon,m-am extins in camera...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 11:58 am

Mama, ce frumusete, ce FRUMUSETE!  affraid  E o nebunie!  Shocked  Imi placeeeeee!  applause  applause  applause  Sa-ti traiasca Cora, si sa fie la fel de frumoasa la fiecare inflorire!
Cea care iti place tie, nu a inflorit inca, a pierdut 3 bobocei mari si ceva ma face sa cred ca la fel se intampla cu ultimul. Am pus poze dincolo, cred ca le-ai vazut.
Mariana, foarte frumoasa este si a ta! Sa infloreasca la fel, mereu!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:06 pm

Multumesc mult de tot Dana  Very Happy 
Stiu de preferata mea in ce stadiu eu ,o monitorizez permanent . Imi pare tare rau de ea...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:21 pm

Nu pare sa aiba nimic in neregula, am sa o agat si pe ea, poate ii va placea mai mult.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:32 pm

Foarte bine atunci , asteptam urmatoarea inflorire  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 2:56 pm

Toc toc toc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Te rog spune-ne ca esti in pelerinaj, dupa noi superbitati  bounce  bounce  bounce
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:01 pm

Nu, sunt acasa tocmai am venit de la coafor  Very Happy  Saptamana asta am sarit-o  Laughing 
Adica am fost in Cora ca acolo imi fac cumparaturile saptamanale si in Auchan. Nu am luat nimic.(aveau phale banale)
Dar ma odihnesc acum in week-end si imi iau avant pentru saptamana viitoare.
Luni sunt la Hornbach daca aduce marfa.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:12 pm

Dupa ce ti-am scris mesajul, am vazut ca esti online..  cheers  Dar cum eu apar online non stop fiindca nu inchid niciodata pagina forumului de pe tableta  Rolling Eyes ..


Sa iti fie de bine si sa iti stea freza mult si bine Wink Laughing 
Chiar astazi ma uitam in oglinda, si am observat cum m-au doborat firele albe. Desi nu imi place sa ma vopsesc, incep sa fiu nevoita sa o fac  farao . Numai ca nu stiu niciodata ce culoare sa aleg..

Mda, deci te-ai tinut tare si nu ai facut pelerinaj si de Florii. 
Ma gandesc ca ar trebui sa aibe flori deosebite in perioada asta..

Chiar Cora, la piata florilor de la Cosbuc, nu ai incercat? 
Eu cand stateam in tara, ma duceam acolo si imi incarcam masina cu diverse. Mi-am luat multe clematite de acolo, ca erau mult mai mari fata de magazine. 
Parca Aura si-a luat Cymbi din piata florilor.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:29 pm

Da,am fost in piata Cosbuc de cateva ori anul trecut si chiar mi-am luat vreo 2 phale (aveau si dendro si cymbi) dar apoi nu au mai adus orhidee si nici eu nu am mai fost.
Dar de ce am nevoie sa merg acolo, cand am Cora,Obi,Hornbach, Baumax,Auchan si Mr Bricolage ? Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:43 pm

Laughing Pai, un loc in plus nu strica, plus ca acolo poti negocia  pirat 
Sa ma fi vazut pe mine cum ma intreceam cu tiganii in negocieri Laughing Nu prea le placea de mine  geek 


Ieri am vazut doau Phale superbe in Metro, si mai erau si la 7€ cu doua tije, dar, florile erau toate ofilite, plantele neudate. Asa ca, am stat cuminte, dar tare dor imi este si mie de un pelerinaj ca cele din toamna.  Balconul Corei - Pagina 11 1317549515
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:33 pm

Si eu care credeam ca-i plin aici de noutati!
Si eu ar trebui sa ajung sa ma tund ca deja nu ma mai suport.
In Baumax, am vazut cateva phale dragute pe care nu le am, dar am rezistat eroic.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:10 pm

Pai si eu asteptam Dana sa-ti amintesti subit ca te cheama si...Camelia si sa te cadorisesti cu cate ceva saptamana asta Laughing 
Ce cuminti am fost Rolling Eyes 
Ei lasa ca ne facem de cap saptamana viitoare Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:16 pm

Poate tu, ca eu sunt cuminte si saptamana viitoare!  Laughing 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:22 pm

Ce sa zic Dana,cum mi-o fi "norocul"....Ca zic eu ca nu mai cumpar ca nu am unde sa le mai pun, dar daca tot ma duc si vad ceva super doar n-o s-o las acolo?
Deci singura solutie e sa nu ma mai duc,ceea ce o sa fac o vreme dar dupa Paste  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:31 pm

Si eu am plecat din magazin neimpacata dar mandra ca am putut sa ma abtin. Dar eram curioasa sa vad ce mai este pe acolo. Poate am timp zilele urmatoare sa vad si-n Mr. Bricolage ce este, la Auchan-ul nostru erau 3-4 phale amarate, zilele trecute.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:48 pm

Aoleu, mai bine nu va citesc, ca imi faceti pofta de colindat prin magazine  dureri de cap 

Dar stiti ce ar trebui sa fac, sa ma fudulesc si sa va arat ce de radacinute fac Vandutele mele vechi. Aa, si Catt parca se intrec in facut puisori si niste radacini, Shocked de zici ca sunt viermalai  Balconul Corei - Pagina 11 1922459146 Balconul Corei - Pagina 11 2627208998 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:53 pm

Sa-ti marturisesc Dana un mare secret, care dovedeste cat de grava este orhidita cronica de care sufar: de fiecare data cand am plecat neimpacata dar mandra de mine cum zici.....m-am intors apoi s-o iau pe sursa neimpacarii mele.Neutral  Cam asa sta treaba cu mine pale
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:08 pm

Nu esti singura   Balconul Corei - Pagina 11 1059784619 
Ne numim Orhiditii Anonimi  clown geek Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:13 pm

Am vazut ieri la Horbach Corbeanca orhidee de toate felurile si foarte mari si foarte frumoase si ... foarte scumpe  flower  Asa ca, am ramas cu vazutul! monkey 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:41 pm

Adica de exemplu ce ai vazut mai exact,Penelopa, fii mai clara nu ma alarma degeaba  Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:10 pm

Adica, erau niste insule mari cu orhidee .... de toate felurile  monkey caci, n-am avut timp sa ma holbez prea mult la ele, fiindca imi striga sotul "hai, ca ne grabim, nu vezi cat costa una? .. 2,80 mil .lei (vechi) ".
Erau niste phale imense, cu niste flori imense si foarte colorate si pictate si pistruiate si ... erau dendrobium de-ala (porumbul cu flori albe  Razz ), erau vande (pe--astea le-am recunoscut dupa radacinile zbarlite prin aer  pirat ) si mai erau unele cu flori mai simple, despre care ziceati voi ca's parfumate ... desi nu miroseau  Wink
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:21 pm

Mersi mult Penelopa  Very Happy Apreciez ca te-ai straduit sa faci o descriere cat mai buna desi nu esti "profesionista" in domeniu  Balconul Corei - Pagina 11 2422189467
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balconul Corei - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 11 Icon_minitime

Sus In jos
 
Balconul Corei
Sus 
Pagina 11 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: