Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Oaza mea de relaxare!

In jos 
+15
Karla
bubu
Paunita
stefana
Cora-Maria
Dana Caras
Myosotis
laurabv
aura
popescugp
duduta190578
leonor
Doini
penelopa
DanaA
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 3:19 pm

Super floare super Dana  cyclops cyclops cyclops cyclops 
Sa fie sanatoasa si sa te bucure cu multe flori "nemuritoare"

Si stiti ceva? Eu nu o am.. deci, ce ziceam mai devrem in gradinita DaneiC, fuga la magazine sa o gasesc si eu Laughing
Glumesc, chiar stau cuminte ca sa primesc ce-mi doresc, si anume vizite la sere  bounce 


Fetelor, sufletele noastre sunt pline de frumusete, de tinerete de bucurie si veselie! Asa ca vorba aceea "tinerete fara batranete"
Nu va spun ca am o jena  Embarassed  Embarassed  Embarassed  si simt ca am facut o gafa  Embarassed  Rolling Eyes scriindu-i lui Myo ca in tineretile ei, fara sa am grija sa pun in ghilimele acel cuvant, atunci cand am pus link-ul cu dansul seductiei de pe plaja, si cand spuneam ca sunt sigura ca dansa mai frumos ca mine  clown 
In concluzie, eu nu simt vreo diferenta de varsta intre noi si pentru mine, sunteti toate tinere, si frumoase!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 1059784619 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 3:25 pm

Asa e Doini!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 4:09 pm

Doini, cunosc persoane tinere care par batrane, atat fizic, cat si ca atitudine!!!
Deci, eu cred ca omul este asa cum se simte el!!!
Eu, de multe ori, trebuie sa ma temperez, amintindu-mi ce varsta am, ca sa nu creada lumea ca am dat in mintea copiilor  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2783239913 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 4:31 pm

exact asa,,cum spune Penelopa...frumusetea nu consta in fizic,sau doar in fizic,si nici nu trebuie sa te multumesti cu cea fizica,poate fi un miraj...daca pot coexista amandoua e ideal...in general oamenii voioso,optimisti,si frumosi sufleteste reflecta asta pe chipul lor....aaa,si cu mintea ..open ca sa zic asa...iportant cred eu este sa traiesti in prezent fara a-ti uita trecutul si fara a te stresa prea mult pt viitor...pe cat se poate.....eu in cercul meu de apropiati nu ma temperez..[.ma cunosc cum gandesc si actionez in restul timpului.]..dar atunci cand ne intalnim ,ne distram...daca-i de distractie,bineinteles...daca-i tb.serioasa,punem umarul la treaba..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:19 pm

Dana, de la mine pentru tine  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 57490470 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 7:08 am

Multumesc Doini! Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 1059784619 
Nu crezi c-ar trebui sa-ti schimbi emoticonul de la avatar? A venit primavara![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:38 pm

Imi voi schimba si emoticonul  geek  Desi, eu il percep ca pe un ingeras in nori  geek 

Dar, acum voi cauta ceva plin de culoare  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2092491260 

Dana, eu chiar acum ma plimb prin gradinita ta, si m-am oprit la aceasta minunatie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu vred ca am mai vazut acest tip de narcisa  Embarassed Este superba!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2627208998 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:41 pm

Cadourile mele de 8 martie!
Un frumos dendrobium nobile de la sot!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]

Un zygopetalum de la o cumatrita!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]

Un dendrobium phalaenopsis de la soacra mea!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]

Si o phala frumoasa de la mama mea!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:43 pm

Doamne Doini, lalelele sunt prima mea dragoste! Abia astept sa le vad in gradina mea!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:46 pm

Stai ca am incurcat link-urile..  Embarassed  dureri de cap Eu ma refeream la minunatia asta  cheers 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iti place emoticonul?  geek 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:47 pm

Stai! BIS! lol! 
Ce de cadouri minunate! Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2302975194  king 
Super familie, super sot, super flori! Jos palaria  jocolor
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 12:37 am

Sunt hipnotizata  drunken  drunken  drunken  drunken 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai Dana, eu ma simt rusinata, acum  Embarassed 
Abia acum descopar ce plante frumoase si diferite ai tu in gradinita!  cheers 

Vara trecuta, faceam tumbe pe Club, intreband fetele ce floare este aceasta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am fost prinsa foarte usor in mrejele ei, am ramas neclintita si ma invarteam oe langa ea pe toate partile Laughing cyclops 
O gasesc foarte frumoasa si cu florile ei asa mari... Hmmm, o nebunie!
Ma bucur sa descopar ca ai in gradinita asemenea frumuseti.  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2480021943
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 7:48 am

Da Doini, imi place emoticonul tau! Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 1059784619 
Ma bucur ca iti place gradina mea, ma strduiesc cat pot si eu, avand in vedere ca ma ocup singura de ea. Baietii mei sunt prea mici ca sa ma ajute, iar sotul sa nu auda de flori, el, daca s-ar putea sa-mi planteze copaci si pe trotuar, ma sufoca cu ei! Evil or Very Mad 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:11 am

Dana, sa-ti traiasca si sa infloreasca cadourile, sunt superbe! Sa-ti traiasca fericiti si cei ce ti le-au facut!
La Mr. Bricolage, au redus pretul. Acum costa 35 si 40 lei. Erau si miltonii!
Spor la treaba si in gradina!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:20 am

Multumesc Dana! Ma gandeam sa fac un tur prin magazine maine!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:50 am

Sa-ti traiasca si infloreasca cadourile intr-adevar !(scuze,da acum de dimineata n-am gasit ceva mai original de spus decat ce a zis DanaC). Chiar ca imi plac toate,sunt foarte frumoase, si nu o am pe niciuna. Da ...ce-ti mai trebuie sa treci prin magazine ??  Laughing
Si gradina ta imi place  Very Happy 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:08 am

Frumos, DanaA, ca pui pozele intregi la orhidee si vad si eu, in picioare,cu frunze cu tot, cum arata un dendrobium din ala nobil  monkey 
Cat priveste gradina de afara, te inteleg perfect, ca si eu tot singura o ingrijesc pe a mea  pale 
Te-as intreba cum faci tu cu Calele ?? ... le pui direct in pamantul din gradina?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:42 am

Trebuie sa recunosc ca, fara invitatie, nu prea umblu prin gradinile voastre de pe
sunphoto. pirat
Sunt eu curioasa din fire, dar numai intre anumite limite What a Face  
Deci, fiindca tu m-ai invitat sa-ti vizitez gradinile, am facut-o si am ramas placut surprinsa de ceea ce am vazut. Ai o multime de flori, dar m-au uimit narcisele tale deosebite si, mai ales, narcisele alea batute (de vara, dupa cate stiu eu, ca la mine nu merg deloc  pale ) si, binenteles, liliacul lemon, eu fiind o indragostita de liliac. Daca ai o poza cu liliacul asta inflorit, te rog s-o pui, fiindca si eu mi-am dorit liliac galben, dar am fost descurajata de alti detinatori ai arbustului, pe motiv ca florile sunt nesemnificative, de un galben spalacit  Neutral 
De asemenea, imi place cum ai amenajat la fantana, asa ca ma voi inspira si eu  Twisted Evil 
Ai o gradina mare cu multe plante, drept pentru care, te admir o data in plus, avand in vedere ca te ocupi singura de ea!!!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 1:16 pm

Multumesc Cora, pai cum ce mai vreau, vreau sa vad ce a mai ramas, reduceri... Laughing 
Pene, iti multumesc si tie, ma bucur ca iti place gradina mea, care de la an la an e altfel.
Calele le pun direct in gradina si le scot toamna, am incercat la inceput in ghivece, dar nu a fost ok. Narcisele merg bine la mine, le-am luat de pe AtlasPlant.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 11:53 am

Dana, unde sunt crocusii  cyclops cyclops cyclops cheers bounce 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 12:56 pm

Mi-era foame, dar tu nu ma lasi sa mananc! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Glumesc!
Iata cativa din crocusii mei!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 1:27 pm

Iti este foame? Stai sa-ti fac eu si mai mare pofta  geek Sti ce gatesc chiar acum?  jocolor  Sarmale  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 1992828207 

Am vazut unul portocaliu super super  cyclops 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar, floricica asta,  m-a turbat de cap, ce culoare frumoasa poate sa aibe.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 1:34 pm

Doini, nu-mi fa pofte, sunt la dieta! Tocmai am mancat o supa Dukan si acum mai caut ceva prin frigider ca inca mi-e foame! Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 2627208998 
A doua floricica care iti place e iris pitic!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 1:42 pm

Oo.. Pardon, atunci nu iti mai spun ca voi face si o mamaliguta si ca le voi manca cu smantana si ciusca murata  clown geek 

Sa ma gandesc cu ce sa iti mai fac pofta astazi... Hmmm, gata! Stiu! Cu 6 Vande  queen  geek  Laughing 

Succes cu Dukan-ul stiu ca da rezultate bune!  cheers 

Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 1:44 pm

Stii ce Doini, nu te ma fatai prin gradinile altora facandu-le pofta, du-te la tine in gradinita si pune surpriza aia odata !  Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 15195598 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Oaza mea de relaxare!
Sus 
Pagina 7 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» oaza mea de culoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: