Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce plante putem creste in balcon ?

In jos 
+15
georgiana
geodezia
sicamin
Marga
bubu
Karla
penelopa
duduta190578
Tinkerbell
stefana
doinabacau
gabriela60
doina
Vernil
Myosotis
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 09, 2013 6:47 pm

duduta190578 a scris:
Superba muscata ta Laura.Mi-a inflorit englezeasca alba de la tine,imi place mult.

Da ? Ma bucur mult Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 2422189467 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 10, 2013 10:51 pm

Ai dreptate, Laura! Nici eu nu ma mai chinui cu iernatul muscatelor curgatoare,ca ocupa mult loc si cresc lungi si firave peste iarna ... asta, cand nu mor:face:  Fiindca n-am decat 6 jardiniere mici pentru dumnealor, prefer, ca si tine, sa cumpar primavara rasaduri (nu butasi) mici si multi monkey  .... tot 10 lei am dat si eu pe 10 rasaduri.

In ceea ce priveste caldura de vara, eu deja n-o mai suport Evil or Very Mad ... chiar imi este rau clown  N-am mai fost la mare de 6 ani What a Face 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 10, 2013 11:36 pm

Pene inca n-a fost prea cald, am auzit azi la stiri ca anul trecut pe vremea asta aveam 38 de grade. Eu zic ca momentan e bine, cat o mai tine vremea asa, ca nici mie nu-mi place caldura...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 12:06 am

Iar eu sufar de frig pe aici.. Hmmm 18 grade astazi si un vant rece.... Brrr
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 9:55 am

Ei, hai, nu te mai vaita ca ai la parcuri si gradini de vizitat, tot sa-ti uiti de frig Laughing 
Laura, muscata ai e de la Gommer ? E foarte frumoasa.
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 3:03 pm

Wow, ce splendoare de muscata ai, Laura! Superbisima! In genul asteia, extrem de infloricioasa, am si eu una, numai ca e mov. Este neobosita. Am si alba (exact ca a ta) rosie, dar nu au fost asa harnice ca cea mov. Le-ai ajutat cumva cu ingrasamant ? eu nu le-am pus nimic, deocamdata. Insa este clar ca fiecare infloreste in voia ei, fiecare are aceleasi conditii (stau una langa alta, la soare) si acelasi timp de pamant si ghiveci.
Ma gandesc ca fiind vremea mai rece, sa mai tai din cele englezesti, au crescut ca nebunele. Ce ziceti, o fi bine sa le tai acum ?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 3:20 pm

E bine sa le tai acum, dar e si mai bine daca pui la prins ce tai Razz 
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 8:43 pm

penelopa a scris:
E bine sa le tai acum, dar e si mai bine daca pui la prins ce tai Razz 

Tai si pun intr-un ghiveci cate o tija din fiecare "englezoaica". Scriu pe el Penelopa Very Happy 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 8:56 pm

Vernil a scris:
Wow, ce splendoare de muscata ai, Laura! Superbisima! In genul asteia, extrem de infloricioasa, am si eu una, numai ca e mov. Este neobosita. Am si alba (exact ca a ta) rosie,  dar nu au fost asa harnice ca cea mov. Le-ai ajutat cumva cu ingrasamant ? eu nu le-am pus nimic, deocamdata. Insa este clar ca fiecare infloreste in voia ei, fiecare are aceleasi conditii (stau una langa alta, la soare) si acelasi timp de pamant si ghiveci.
Ma gandesc ca fiind vremea mai rece, sa mai tai din cele englezesti, au crescut ca nebunele. Ce ziceti, o fi bine sa le tai acum ?


Da da e bine sa tai acum daca vrei sa tai sau cel tarziu in august. Imediat ce tai , dragele de ele o sa dea lastari si tot asa lastarilor  le trebuie  timp pana intra in iarna sa se maturizeze.



http://laurabv.sunphoto.ro/
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 9:02 pm

Myosotis a scris:
Ei, hai, nu te mai vaita ca ai la parcuri si gradini de vizitat, tot sa-ti uiti de frig Laughing 
Laura, muscata ai e de la Gommer ? E foarte frumoasa.


Nu e de la Gommer, e de la fuchsia .be . Cele de la Gommer nu prea s-au dezvoltat , cred ca din toata comanda daca am ramas cu 2 sau 3 ok. Pe vremea aceea era si mama la noi si ca sa nu moara muscatele  le-a tot udat.... si le-a tot udat pana au putrezit   Evil or Very Mad  

De la Fuchsia ne-a ajutat cu coleg de pe forum si s-a dus personal dupa ele la pepiniera, asa ca am primit muscate super ok, dar nu cred ca o sa mai avem sansa asta🇳🇴


http://laurabv.sunphoto.ro/
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 11, 2013 11:51 pm

A, pacat. Nici eu nu mai am nici una. Dar am avut mult mai putine, cred ca vreo 3-4. Una chiar tot cu prea multa apa am terminat-o. Celelalte s-au dus cu mutatul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce plante putem creste in balcon ?
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Subiecte similare
-
» Gradina de legume...unde? in balcon!
» Bazin cu plante
» Troc/schimb/oferte/surplusuri plante
» Daunatori plante
» caut urmatoarele plante

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: In gradina :: Amenajari-
Mergi direct la: