Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce plante putem creste in balcon ?

In jos 
+15
georgiana
geodezia
sicamin
Marga
bubu
Karla
penelopa
duduta190578
Tinkerbell
stefana
doinabacau
gabriela60
doina
Vernil
Myosotis
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
sicamin

sicamin


Numarul mesajelor : 389
Localizare : timisoara
Joburi/Distractii : drumetii ,gradinarit
Stare de spirit : destul de buna
Data de inscriere : 01/04/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 1:23 pm

Mult succes Pene !
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 1:28 pm

Multa splendoare-n gradina ta,Sica!

Penelopa,te invidiez pentru hotararea luata si te admir,bafta!
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 4:13 pm

Wow, se anunta schimbari mari in sera lui Pene. Auzi, 2 roabe ... pai se vor simti cam singurele printre flori, fa-le rost si de un Adam ... Very Happy
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 4:21 pm

Nu, cu roabele e Corcodel farao
http://corcodel.sunphoto.ro/Kama_Sutra_cu_roabe
Ale mele sunt ... robite, ca sunt mici si, daca incape un ghivecel intr-una.
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 4:24 pm

A, deci roabe de carat ghivece Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 2945718842 unde dai si unde crapa Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 2945718842 Ce mai face Corcodel ? e rob pe plantatia de la serviciu ... ca altfel nu se poate ...
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 6:26 pm

Asa-i! Si, mai are si-un pici de 3 ani, care e la gradinita de o saptamana si, nu-i prea place. Sta Corcodel cu el cate 2 ore, dar cand pleaca, urla piciul dupa el : "tati Ediiiiiiiiiiiiiii!!!!" affraid ca, asa-i zice si lui, si maica-sii "mami Eli" What a Face
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 7:23 pm

E cea mai frumoasa varsta, acum descopera ei lumea si incearca sa ne comunice impresiile lor ... ah, cat sunt de draguti ... dar dupa ce vor creste, vor deveni un mic corcodel sau o mica corcodea ... Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 1059784619 si cineva aflat la conducere va face cu noi toti fie un compot acru, fie un gem ca o peltea ...
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 7:26 pm

Doamne cat e de curioasa si a mea si are doar 2 ani si 2 luni.Sunt tare curioasa cum o sa se comporte peste 3 luni cand vine fratiorul!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 7:52 pm

Duduta iti tin pumnii. Nepoata-mea avea 2 ani si 9 luni in septembrie cand s-a nascut frate-su, la inceput a fost foarte incantata, dar pe urma au inceput problemele cauzate de gelozie. A fost destul de nasol, acum s-a mai potolit. Nici la gradinita nu a mai vrut sa mearga, ca bebe statea acasa si ea nu.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 7:53 pm

Cine stie ce-oi pati si eu.La gradinita o dau in toamna!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 7:58 pm

Tocmai d-aia am zis ca iti tin pumnii. Trebuie sa ai nervi tari, cel putin in prima perioada.

Eu sunt mai mare cu 1 an si 9 luni decat fratele meu si din ce povestesc parintii mei am fost foarte geloasa. M-au prins cu ciocanul in mana si le-am zis "Dau bebe poc au", e clar ce vroiam sa fac Very Happy . Au pus incuietori sus la usi, sa nu ajung si sa nu pot intra peste el.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 10, 2013 8:27 pm

Te cred,trebuie sa am mare grija!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 9:54 am

bubu a scris:
Tocmai d-aia am zis ca iti tin pumnii. Trebuie sa ai nervi tari, cel putin in prima perioada.

Eu sunt mai mare cu 1 an si 9 luni decat fratele meu si din ce povestesc parintii mei am fost foarte geloasa. M-au prins cu ciocanul in mana si le-am zis "Dau bebe poc au", e clar ce vroiam sa fac Very Happy . Au pus incuietori sus la usi, sa nu ajung si sa nu pot intra peste el.
Laughing
Eu sunt mai mare decat urmatorul frate al meu (ca mai am unul si o sora, mai mici) cu 1 an si 8 luni. Pe mine m-au prins cand voiam sa-i bag degetul in ochi lui "coca" pirat
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 10:19 am

Ptiu,nu ma mai speriati!Ziua o sa mearga la gradinita,iar dupa amiaza oricum o sa fiu in preajma lor continuu,mai ales ca momentan stam intr-o garsoniera.
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 1:10 pm

Fiicele mele au o diferenta de varsta de un an si 5 lun. Cand am imbracat-o pe cea mica si am pus-o in port-bebe,apoi in trasurica celei mari,aceasta si-a vazut pozitia amenintata si a inceput sa planga. Am luat-o in brate,am bagat-o pe ea in port-bebe si am culcat-o in trasurica si iar a inceput a plange,nu-i convenea nici asa si a acceptat ca trebuie sa mearga de manuta...Lucrurile se aseaza de la sine,important e a fie sanatosi copiii!
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 1:37 pm

Asta-mi doresc cel mai mult,mai ales ca acum la baiat nu am mai facut ca la fata mai multe teste,si eco performante,ca sincer nu mi-am mai permis.Ma las in grija celui de sus.Cand eram insarcinata cu fata am fost tocmai la Brasov sa fac ecografie morfofetala care e destul de scumpa.
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 2:18 pm

Elena,o hotarare inteleapta!
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 2:16 pm

Abia astept sa scot afara muscatele si leandrii, chiar ma gandeam ca daca nu vor mai fi nopti cu minusuri, cel putin o saptamana, sigur le scot afara. Nu mai am rabdare cu ele.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 2:40 pm

Si mai ziceai de mine ca n-am rabdare . Eu vroiam numai sa ies putin prin gradina, la curatat uscaturi, sa trag o stropire. Tu direct vrei sa dai florile afara Very Happy .
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 2:50 pm

La mine erau dimineata -5 grade!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 11:18 am

frig frig nu e de scos florile afara am mai patit-o eu anu trecut cu monstrera mea de mi-a terminat amindoua plantele de 10 ani acum am filodendron de 1 an asa ca acum stau cuminte
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 2:19 pm

Primavara asta e cam atipica!!! scratch
E mai mult iarna decat primavara cheers
Si eu m-am fript anul trecut cu plantele, asa ca, anul acesta, nu le scot afara decat dupa 1 mai.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 2:20 pm

pai da mai devreme nici eu nu mai incerc ..am vazut la citeve casa muscatele si amarylisi scosi afara .mi-am facut cruce
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 3:44 pm

Muscatele,daca au pamantul uscat,sau usor umed,nu se lasa doborate de cateva grade sub zero,e mai rau de pomii fructiferi,care-si pot pierde rodul!
Sa mai rabdam cateva zile,caldura e chiar langa noi...!
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 25, 2013 5:35 pm

Aseara am adus rapid in casa hibiscusii pe care ii scosesem voiniceste in balcon. Am zis ca o calire de cateva zile sub 10 grade nu are ce sa le faca, dar deja frigul se lungeste.
Diseara cred ca mai aduc si altele in casa.
Pe balconul de la birou am lasat vineri o zambila cu boboci, azi dimineata ghivecelul era inghetat Neutral .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce plante putem creste in balcon ?   Ce plante putem creste in balcon ? - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce plante putem creste in balcon ?
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina de legume...unde? in balcon!
» Bazin cu plante
» Troc/schimb/oferte/surplusuri plante
» Daunatori plante
» Plante foarte parfumate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: In gradina :: Amenajari-
Mergi direct la: