Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi

In jos 
+19
doinabacau
ghana
Paulyna
stefana
Raluca G.
bubu
penelopa
gabriela60
geodezia
DanaA
Doini
laurabv
popescugp
Dana Caras
Marga
leonor
duduta190578
ella06
Myosotis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 04, 2014 9:21 pm

geodezia a scris:
salve la mine a plouat ieri
nitel mai mult la stoina unde  a fost rupere de nori si ieri si azi
asa ca aseara am facut concurenta matusii si i-am aratat iar fasolica rasarita rapid intr-o saptamina mai ales ca o uitasem la umflat
aseara am mai aruncat niste fasole la metru si ceva fasole cu bob roz cu alb adus de fii-mea am pus si penultimele rosii si varza plus ca am aruncat in pamint niste cartofi rataciti prin niste plase la care au dat coltii treaba treaba treaba asa ca aseara am picat lata pe la 10 am dormit neintoarsa
azi iar ploaie aici la stoina vreo 30 de minute rupere de nori zise cumnata ca dete si pe la mine un pic deci uda ce am pus aseara uf ma scuti de o munca .trebuie si eu sa fac niste sirop de trandafiri neaparat trebuie sa citesc reteta ..deci pup
Marga frumoasa floarea  parca e hoya multiflora daca retin sa iti creasca mare si frumoasa sa dai si tu lastari si la noi ca e tare frumoasa
Geo e hoya multiflora am pus un lastar la prins sa vad daca face radacini .Multumesc mult .
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 04, 2014 9:25 pm

penelopa a scris:
In sfarsit, am si eu ocazia sa va spun "Buna ziua"... de la serviciu, ca acasa n-am avut timp nici sa respir  monkey 
Sunt obosita, epuizata fizic si psihic, nu mai fac fata plantelor si m-am incurcat cu 2 pisoiasi, culesi de pe marginea santului
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt mici, urati si neajutorati. Veterinarul zice ca mai mult de 10 zile nu aveau cand i-am luat. Le dau, cu seringa,  lapte "fabricat" pentru pisoi (l500 ml lape + 1 galbenus crud + 1 lingurita miere + putin gris).
Nu stiu ce-am sa fac cu ei, daca nu gasesc sa-i dau, ca am atatia caini afara, iar in casa imi vor distruge plantele, mai ales muscatele Gommerite, pe pervazul lung al living-ului  pale 
Ce mici sunt Pene nici eu nu am avut pina acuma pisica din cauza ciinelui si acum am primit unul prima zi si-a cam aratat coltii la el dar acuma se joaca cu el desi daca vine unul strain il pune pe fuga .Cu florile asa este se urca in ghiveci si face pisi dar eu l-am invatat in pod ziua sta in curte si noaptea i-am facut culcus in pod .
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2014 9:47 am

Dana esti o figura  applause applause applause 
te simti ca o regina intre ele asa ca vrei sa iti pastrezi supusii ... si eu as face la fel
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2014 2:38 pm

Buna ziua! Ce ploua aici! Imi adun apa pentru vande!
Geo, i le-am dat pe toate Danei ca erau ale ei! Dar avea 2 pe care nu le am si sunt GROZAVE!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2014 3:25 pm

Ziua buna,mohorat afara...
Sus In jos
Raluca G.

Raluca G.


Numarul mesajelor : 504
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 20/01/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2014 6:00 pm

d-na Dana ce minunatii aveti, eu nu am mai vazut asemenea culori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 06, 2014 9:37 am

Buna dimineata! O zi grozava, pentru toti! Deocamdata, nori, vant si soare uneori.

Raluca, multumesc frumos  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 2480021943  daca te referi la florile mele! Sau, poate e DanaA care de asemenea are niste flori minunate ? (doar avem furnizori comuni!  Laughing ).
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 07, 2014 8:32 am

Buna dimineata! O zi minunata, sa avem!  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 1059784619 
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 07, 2014 9:18 am

Buna dimineata astazi sunt mosii de vara asa ca o sa pregatesc sarmale supa de gaiona cu galuste si cozonac si placinte. La noi este un obicei astazi se da pomana in vase de lut. o zi buna va doresc .
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:00 am

Buna dimineata! sunny 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 11:05 am

Buna dimineata! O zi...minunata si pentru voi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 12:02 pm

Ce bunatati .Multumim ,a fost tare bunnnn  Very Happy Laughing 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 3:42 pm

Bate vantul mai sa ia ghivecele pe sus din balcon,bine ca sunt ancorate cu banda adeziva... Embarassed 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 9:07 am

Buna dimineata! O zi cat mai buna, tuturor!  flower 
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 10:49 am

Pe aici cerul este senin si se anunta o calduraaa  drunken 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 11:49 am

Canicula deja Embarassed 
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 2:34 pm

Caldura mare si la noi,saracii trandafiri nu apuca sa infloreasca,ca deja-i arde soarele  sunny
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 5:47 pm

A trebuit sa merg pe afara in zona mea (canicula asta ma termina Neutral) . Sumedenie de catalpe au abundenti ciorchini de flori si frunze imense care fac umbra binefacatoare pentru pietoni Rolling Eyes
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 8:58 pm

hello Doini, te-ai distrat la nunta ?
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 10, 2014 10:44 pm

Buna seara,de cand nu am mai scris a venit vara. Va citesc zilnic,insa timpul parca nu-mi mai ajunge. Azi am facut dulceata de capsuni si inca o portie de dulceata de trandafir cu coacaze. Noapte buna tuturor
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 11, 2014 8:04 am

Timpul asta parca fuge de noi Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 15195598 
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 11, 2014 8:56 am

Buna dimineata, asa e timpul fuge. O zi buna tuturor
Sus In jos
Raluca G.

Raluca G.


Numarul mesajelor : 504
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 20/01/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 11, 2014 9:03 am

si la Craiova caldura mare, ieri cred ca au fost 30 grade
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 11, 2014 9:10 am

Buna dimineata! Si aici foarte cald!
O zi asa cum va doriti! Si...multa sanatate!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 11, 2014 10:28 am

Din cand in cand, mai trec si eu poe aici... deci, "Buna ziua" pentru zilele trecute si cele care vor urma  tongue 
Si eu stau prost cu timpul ... de fapt, stau prost cu toate cele din viata mea  pirat
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi
Sus 
Pagina 3 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: