Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 2:10 pm

Geo, iti trimit si eu un fum  clown  Razz  Laughing
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 3:10 pm

 De la tigara electronica?  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 3:30 pm

Desi doar tigara electronica pufai, recunosc ca m-am gandit la un fum de alte nebunii Laughing  sa o zapacesc pe Geo a noastra Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 3:37 pm

Bine ca ai zis, Gabriela. de gandacii de crini ... anul trecut mi-au cam halit crinii  Neutral  Cum ajung acasa, trec la verificat si la storcit, apoi stropit cu insecticid, ca tot a stat ploaia  pirat 
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 7:55 am

Buna dimineata ! Astazi este o zi frumoasa asa ca o sa mai fac citeceva prin gradina ,ieri am stropit tot la mine toate daliile le-a mincat melcii iar pe crini am avut niste musculite .Am stropit cu insecticide si cu funcicid .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]O zi buna va doresc .
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 8:01 am

Gandaci asti la crini se vad sau trebuie sa caut sub frunze ? Nu am avut pana anul asata nici gandaci affraid nici crini  king 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 8:03 am

sunt rosii asa ca ii vezi clar sunt diferiti de ailalti
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 8:06 am

Deseara ma duc in inspectie !. Merci Geo Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 1059784619
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 8:09 am

Laura vezi ca sunt niste nehaliti
mie intr-un an mi-au ros si tulpinele alea groase
anu asta mi-a scapat un crin pe sub frunzele margaretelor si il gasii aseara halit de tot toate frunzele halite tija goala doar un smoc de frunze in virf
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 9:03 am

Am vazut si eu la ai mei sunt grasuni rosii,halesc frunzele la crini am dat cu Actara,am stropit si trandafirii ca am vazut gazgania ai care mananca porumbul ratusca parca ii spune.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 9:22 am

na eu la niste bujori ierbosi am vazut pete maro trebuie sa dau cu niste topsin
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 3:02 pm

laurabv a scris:
Deseara ma duc in inspectie !. Merci Geo Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 1059784619
Sunt ca niste gargarite rosii, Laura, dar unele moi si slinoase la atingere.  Neutral 
Ar trebui culesi cu mana, apoi stropit cu insecticid.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 5:13 pm

Si ? Mor de la insecticid sau is d-aia hotarati ? N-am, dar sa stiu in caz de....
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeMier Mai 07, 2014 10:10 pm

geodezia a scris:
Laura vezi ca sunt  niste nehaliti
mie intr-un an mi-au ros si tulpinele alea groase
 anu asta mi-a scapat un crin pe sub frunzele margaretelor si il gasii aseara halit de tot toate frunzele halite tija goala doar un smoc de frunze in virf

Doamne Geo ! Asa scarbosi sunt ? Eu am crezut ca melcii sunt cele mai hidoase si urate fiinte din gradina de flori affraid 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 1:37 am

Mai fetelor, m-am prapadit de ras pana acum. Cautand niste informatii  cyclops  pe Sun Photo, am descoperit acest anunt:

""vandceapasiusturoi.sunphoto.ro/IOI_DOAMNE_FERICIRE_MARE_A_FATAT_VACA_GINUTA mio fatat vacuta Ginuta ioi Doamne fericire mare si ammu va dau tuica la toti care veniti la adunati-copaceni si antrebati de petrica cuceritoru ""

Curioasa de fire, am intrat sa vad care este treaba cu nea` acesta Laughing
E uitati si voi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Iar la albumul asta, m-am parapadit de ras, citind  schimbul de mesaje

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2945718842
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 7:31 am

Ceputa verde :))
Mai omul are nume la toate animalele !
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 7:46 am

Si afara ploua,p[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]loua.........
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 8:22 am

Neata! O zi foarte buna, tuturor! E soare! Multumesc Marga!
M-a distrat Petrica Cuceritorul si ceputa lui! Mersi Doini!


Ultima editare efectuata de catre Dana Caras in Joi Mai 08, 2014 9:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 9:04 am

Buna dimineata. Azi e soare si frumos, insa bruma e cate putin in fiecare dimineata
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 9:15 am

Neata si la mine soare
face omu reclama incearca ceva ca nenea ala de la cosmote cu oile ...hm da nu prea ii reuseste


Ultima editare efectuata de catre geodezia in Joi Mai 08, 2014 10:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 9:33 am

Neata!
Omu e teroare, am ras de m-am prapadit Laughing Laughing Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Mai 08, 2014 3:32 pm

Da, ""cu-ceputa"" lui verde, m-a distrat si pe mine  Razz  Nea`Cuceritoru` Dar nici pustoaica nu se lasa si-l atata  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 2627208998

Mai fetelor, la mine ploua astazi.. este chiar uratel, dar nu ma pland ca am umbrela  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 1992828207 
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 7:33 am

Buna dimineata,eu sunt in spital de alaltaseara cu baiatul!Azi implineste un an mititelu si noi stam in spital!Sa aveti o zi buna!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 8:03 am

La multi ani, sa fie sanatos, sa aiba noroc, sa fie fericit si voi parintii sa fiti mandri de el! Si de fetita! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mai 09, 2014 2:24 pm

La multi ani, sa creasca mare, sanatos si norocos!  cheers 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 24 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 24 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: