Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:08 pm

Hai sa traiti  cheers sa infloriti Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 57490470 
Si la mine este uratel astazi.. De dimineata a si plouat.

Ieri seara, am tuns-o pe Amarige  clown Rolling Eyes Probabil pana in vara, voi evita sa-i fac poze. Arata intr-un mare fel  clown 
Strauss e mai durduliu, si chiar si asa caprit, e tare tare simpatic.
Alegand sa-i tund eu, am economisit 100 de euro. De fapt am investit in masina de tuns, pe care deja am acoperit-o, si am si 20 de euro in plus.  cheers 
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:32 pm

Doini,tocmai ti-am admirat padurea de orhidee...toate sunt minunate,sa te bucuri de ele!
Cat despre ideea cu tunsul,e practica!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:48 pm

Va multumesc frumos doamna Doina  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 1059784619   Bine spus padure. Am intrecut limita  clown Rolling Eyes dar sunt tentatiile prea mari, si ma ispitesc cu mare usurinta  dureri de cap 

Este intr-adevar practica idea cu tunsul acasa, chit ca sunt capriti.  lol! Astept sa se mai incalzeasca putin, si tund si agaricii Wink
Fara spalat, taiatul unghiilor sau restul toaletarii, costa 50€. Pai, in cazul asta, economisesc o gramada.

Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 3:32 pm

O conluzie logica!
Cat despre padure...cea deasa e mai cautata...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 7:25 am

Buna dimineata! Mai placut ca ieri, cred ca apare si soarele.
Sa aveti o saptamana frumoasa, cu sanatate si spor la toate treburile!

Doini, arata bine bine, Strauss. Daca e la fel si Amarige, nu-i deloc rau. Iar in portofel, e chiar bine!
Randul viitor va fi si mai bine, asa ca succes si cu ceilalti copii.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 8:01 am

Buna dimineata dragelor si sa aveti o saptamana usoara cheers 
Doini pe masura ce te specializezi poti sa faci un busines din asta...ce zici ?
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 8:11 am

In alta ordine de idei am vazut in oferta de la Kaufland o chestie din aia de se catara trandafirii si clematitele pe ea...imi scapa acum denumirea...e la 25 lei. Oare merita sau dupa pret pare o jucarie ?
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 8:24 am

vezi din ce lemn e facuta
eu am facut una de juma de m pe 1m juma inaltime pt celamtite si am dat pe ea 50 ron parca anu trecut sau in 2012
dar e din stinghi groase serioasa tapana deja clematitele au incalecat-o
neata natiune
curatenii sapat dat afara flori
muncit fii-mea de s-a saturat
eu mai putin ca baba sufera la ....picior da oricium acum arata mai bine
cea ce ma poate bucura
mai ales ca a facut fata cam tot ce eu facem intr-o luna singura
na tinerata ..
a mobilizat gasaca si au facut rapid curatenii dat flori afara spalat geamuri perdele pus la loc spalat podele ..ce sa mai toata treaba
asa ca acum baba cu chestii mai usurele pot trece la gradina in voie
la noi a fost o tira ploiae adica asa de stropit a fost si un pic de vint
frumos ceata de dimineata acum rasari soarele
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 8:46 am

Buna dimineata .Astazi este o zi trista Sica a plecat pe drumul fara intoarcere .Dunnezeu s-o ierte si sa o odihneasca in imparatia lui .
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 9:39 am

Marga, am vazut ca ai postat ceva si veneam repede sa zic - Bine ai revenit. Cand colo, iata vestea mi-a taiat tot elanul. Dumnezeu s-o odihneasca !
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 9:50 am

Dumnezeu sa o odihneasca
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 10:40 am

Dumnezeu s-o odihneasca!
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 10:54 am

Myosotis a scris:
Marga, am vazut ca ai postat ceva si veneam repede sa zic - Bine ai revenit. Cand colo, iata vestea mi-a taiat tot elanul. Dumnezeu s-o odihneasca !
Multumesc Myo nu am plecat de tot dar nu mai intru asa des din cauza timpului scurt .
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 11:35 am

Nu pot sa cred ca Sica a plecat dintre noi...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 12:26 pm

Trista veste! Pacat.. Dumnezeu s-o odihneasca!
Sus In jos
adrianam




Numarul mesajelor : 50
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 28/03/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 12:46 pm

Dumnezeu sa o ierte!  Sad 
Condoleante familiei!
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 1:20 pm

Dumnezeu sa o odihneasca in loc cu verdeata  Sad 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 1:27 pm

Dumnezeu sa o ierte si s-o odihneasca!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 1:33 pm

Dumnezu s-o odihneasca.
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 2:46 pm

Dumnezeu sa o odihneasca! Condoleante familiei!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 08, 2014 8:23 am

Dumnezeu sa o odihneasca.
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 08, 2014 1:20 pm

Dumnezeu sa o odihneasca
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 09, 2014 6:19 am

Ei bine,in scurta ei calatorie,Sica a  a avut abilitatea de a-si apropia semenii,lucru nu tocmai simplu...
Iar faptul c-a suferit ata de mult,ar trebui sa ne dea de gandit...toate sunt bune si frumoase,atata timp cat ne putem bucura de ele...sa apreciem mai mult acest dar nepretuit,viata!
Toata firea  renaste... cu noi nu poate fi diferit,doar ca realizam mai greu acest lucru...as zice ca trebuie sa ne-aplecam mai mult asupra a ceea ce conteaza cu adevarat...
Fie ca Sica,purificata prin focul atat de crunt al durerii,sa fie printre ingeri!

Iertata fie-mi sugestia...familia ar trebui sa plateasca 40 de slujbe ,pentru ea,la cea mai apropiata manastire!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 09, 2014 8:26 am

Asa e Doina, cand suntem sanatosi nu apreciam acest lucru, si in general nu apreciam asa cum se cuvine, ca un dar de la D-zeu fiecare zi din viata nostra ! Mai avem cateodata o tresarire, ca in astfel de momente cand ne parasesc cei dragi...apoi intram din nou in obiceiurile nostre zilnice....
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 09, 2014 9:05 am

Buna dimineata.Aseara am fost la priveghi la Sica a fost pusa in capela in cimitir .Am intilnito si pe Geodezia si pe o doamna Monica care eu nu am cunoscuto pina ieri a fost si joana era si copilul lui Sica fratele ei sotul nasi si citeva personae care nu le-am cunoscut .Putin am vazuto pe sica pentru ca avea pus un Capac frigorific si nu prea se vedea inauntru .M-am gindit mult aseara dupa ce am ajuns acasa ii era foarte frica de moarte dar cum am vazut era cred ca impacata ca a scapat de viata asta chinuita mai ales ca ea a suferit asa mult .Nu am cuvinte sa ma exprim joi am vorbit cu ea si am intrebato despre flori il cordona pe Nelu unde sa puna brugmasiile scoase din beci ea le pune in fiecare an in gradina si acum nu mai scoate nici o vorba e trist .Ca sa vedeti ca nasa lui Sica de cununie a fost vecina mea la bloc si m-am inteles foarte bine o sa intreb de ea ca a mai facut sfestanie la Sica cred ca de sf, Ion ,si este foarte bisericoasa si ea si sotul ei o sa-i spun sa poarte cele 40 de slujbe .O zi buna si dz sa o odihneasca pe Sica imi va lipsi mult .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 13 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: