Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Specii si modele de orhidee parfumate

In jos 
+3
penelopa
geodezia
Doini
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 11:22 pm

Eeee, mai, Cora, avatarul e pentru iluzie optica si inducere in eroare  Cool
Acum, ca m-am deconspirat, nu pot decat sa va multumesc pentru aprecieri si sa va astept, oricand, in ograda mea!

DanaC, de munca ma cam ocup eu, in timpul ramas dupa serviciu si in we-uri, cu micul ajutor venit din partea sotului. De cele mai multe ori ma comport ca un robot  cherry   
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 2:30 pm

Mama, ce-as mai veni sa vad pe viu raiul tau, si sa ma simt grozav la tine, dar ma incurca niste km. Felicitari, si mai multe atunci(un marfar intreg, din alea de altadata!) Vrednica-i Doamne, toata stima si admiratia mea!  applause  applause  applause  applause  applause  applause  applause  applause  applause  applause
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 4:05 pm

Ei Dana draga, eu in raiul Penelopei am avut norocul sa fiu si sa le cunosc personal pe aceste vrednice gradinarese!  queen 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 4:10 pm

Poate la topicul asta ne mai ajuta DannyElle, ea e experta la orhideele parfumate!
Ia priviti aici o miltonidium pupukea primita in dar de la Danny!
[img]Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 12834492443_1f11aebb96 DSC_0016 by danaababei, on Flickr[/img]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 4:20 pm

Ce bine arata Very Happy  Ea are toate tijele acelea care se vad ? A ce miroase ?  bounce 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 4:24 pm

Da, ale ei sunt toate tijele!
Miroase a..... nu stiu ce sa zic, poate ne ajuta Danny!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 5:23 pm

Mai fetelor, dar voi vreti sa o iau razna?
Pai nu-i suficient ca vreau toti papucii din lume si toate vandele, acum vreau si miltonidium parfumat cu o padure de tije  dureri de cap 

Bestial arata Dana, daca mai e si parfumat, esti de alergat  Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 1317549515 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 5:28 pm

Hi, hi! Very Happy 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 5:34 pm

Ia uite cam cum arata la Danny!
[img]Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 12747795514_a2a2effaa3 Oncidium (Miltonidium) Pupukea Sunset by www.OrchidNature.com, on Flickr[/img]
[img]Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 12747795174_21112bf685 Oncidium (Miltonidium) Pupukea Sunset by www.OrchidNature.com, on Flickr[/img]
Ei? Eu le-am ridicat in sus, ea le-a lasat sa curga!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 5:56 pm

Sti, eu Muc cel Groaznic ma foiam si ma intrebam unde mai vazusem frumusetea asta..
Ehe, acu stiu, ca de cateva zile l-am admirat , am felicitat-o pe Danny pt el si fireste ca l-am adaugat la lista de dorinte  clown 
Sus In jos
DannyElle




Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Freelancer all the way
Stare de spirit : Happy, happy, joy, joy
Data de inscriere : 28/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 9:19 pm

Dana ma bucur sa il vad inflorit! Iti place parfumul? e putin ciudat, dar eu il ador, de dimineata in special. Acum tot balconul mirose numai a el Razz Ca o descriere, o sa sune aiurea dar aduce putin a tamaie.. atunci cand e dupa amiaza, dar dimineata e un dulce greoi, dar placut. In fine depinde de gusturi Very Happy cand o sa pot pune poze o sa impart cu voi parfumatele mele cu nume cu tot si descriere de parfum Wink
Sus In jos
DannyElle




Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Freelancer all the way
Stare de spirit : Happy, happy, joy, joy
Data de inscriere : 28/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 9:21 pm

Apropo Doini, ce geloasa sunt!!! Catt sunt parfumate? deci super!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 16, 2014 11:27 am

Cymbidium
mie astea imi plac si vandele ca nu prea stiam ce si cum da vazui aci
hm .. am draci in capatina ..stau potol sa termin cu masterul si bancile ...uf ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Specii si modele de orhidee parfumate
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: