Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Aug 08, 2013 3:54 pm

Da adenium ala e bestial are si multi ramuri e fff frumos
la mine pe sunphoto nu apare decit copy si copy shortcut
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Aug 08, 2013 4:03 pm

Nu-i asa ca e frumos.?l-am luat de la o fata de pe sun nu stiam ce culoare este m-a incantat ca este mai mare pt ca am mai cump 2 tot de pe sun dar mititeii de ei pana vor face flori cred ca devin bunica:-)asta in conditiile in care fiumeo nici nu e insurat:-):-):-)asa ca l-am luat orbeste ca sa spun asa...si cand l-am primit eram putin sceptica in privinta lui arata ca vai de el dar i-am dat ghiveci nou pamant nou alta casa alta stapana si el mi-a intrecut asteptarile:-):-):-)are o culoare rosu bordo cu int alb. ..de vis....il ador e VIP la mine in curte..:-):-):-)
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Aug 08, 2013 4:03 pm

Da, la ele ma refeream!
Faptul ca te intereseaza astfel de activitati, inseamna ca e un inceput promitator Wink 
Intr-adevar, unele creatii merita toata atentia Wink 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Aug 08, 2013 4:23 pm

Da...mai caut inspiratie pe net..si astea le-am salvat pt ca pe unele chiar vreau sa le fac..ex.cosuletul impletit de paine ma incanta de pus pe masa cand am oaspeti...mai sunt cateva pe care vreau sa le fac...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 3:27 pm

aici pt colectionari..hibiscusi din toata lumea....[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu-i detin dar m-au fascinat nici nu am stiut ca pot exista atatea soiuri...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 3:28 pm

si aici adenium [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta este al meu.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 3:35 pm

la inceput cumparam flori si plante fara sa stiu nimic despre ele...era dragoste la prima vedere ..si pt ca erau soiuri amestecate cu unele faceam greseli pt ca le puneam in locuri gresite ba prea soare ba prea umbra ba prea multa apa ba deloc asa ca am pierdut multe de-a lungul anilor...insa mi-am achizitionat carti m-am documentat iar acum pot sa spun ca nu mai am pierderi plus ca am curaj sa-mi achizitionez plante dintre cele mai sensibile..deci astea sunt manualele mele..[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 4:07 pm

Merita investitia in carti!
Cand am fost in tara mi-am luat si eu cateva printre care si pe "Gradini si plante de interior" Mi-a fost recomandata de un om tare drag mie universul meu - Pagina 4 1059784619 
Tot atunci mi-am mai luat si "1000 de idei pentru gradina ta" , "Trandafiri parfumati" a lui Wagner, "Expert in cultivarea trandafirilor" ,"12 luni in gradina" "Gradini ingenioase" care are 60 de planuri usor de realizat si imi place teribil acesta carte! Si inca doua carora nu le-am retinut numele...
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 4:13 pm

Si eu mi-am luat cateva carti, dar n-am apucat sa citesc niciuna monkey 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 4:18 pm

doini gradini ingenioase si 1000de idei pt gradina ta e ceva de ele?adica pe langa idei amenajari i-ti dau informatii despre plante?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 7:02 pm

In Gradini ingenioase ai informatii despre plantrea plantelor propuse in proiectel, nevoile ei de intretinere. Eu o consider buna!
Si 1000 de idei pt gradina ta pentru ce am luat-o eu de asemeni o consider folositoare Wink partea de idei si de amenajare pt mine ste bine venita.
Gradina imi lipseste in schimb clown 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 7:54 pm

ooof!nu le putem avea pe toate doini...eu i-mi doresc asa de mult o curte maaaare...cand vad curtile la fete mo oftic rau ca a mea e asa mica..a fost odata mare 500m dar..am umplut-o cu constructi.dar ..o sa ma razbun.ni-am propus eu si sotul cat traim sa ne luam pe langa bucuresti o casauta cu ceva teren vreo 1000-1500mp.si atunci sa te tii.el vrea toate pasarile pamantului incepand cu rate...si eu livada pomi fructiferi si bineinteles flori!
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 8:45 pm

Aura o parte din hibiscusii pozati pusi de tine eu am avut ,dar fiind cam fitosi in cam 6 ani cate unul doi m-au parasit fie ca nu am stiut cum sa-i pastrez,fie ca s-au imbolnavit( incepeau sa se usuce incepand de la varf si nu i-am mai putut salva,chiar daca ii scurtam pana la materialul sanatos) fie i-am primit gata sucombati de la olandezi sau belgieni.Sa dea D-zeu sa traiasca ce mi-a ramas si unii sunt detul de mari,si sa mai pot face manevre cu ei primavara si toamna.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 8:54 pm

sper sa va traiasca pt ca sunt cu totul speciali de colectie..acestia sunt de la prietenii mei de pe facebook colectionari in adevaratul sens.intradevar nu erau dezv prea mari insa in mediul acela sere din japonia filipine cresteau exelent..cred ca ei scot aceste soiuri prin polenizari artificiale si atunci nu sunt atat de robusti si rezistenti bolilor..
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 9:44 pm

gradini suspendate..pt doini...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Aug 09, 2013 9:46 pm

nu merge..de pe facebook intra..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeSam Aug 10, 2013 2:34 am

aura a scris:
gradini suspendate..pt doini...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Multumesc Aura! universul meu - Pagina 4 1059784619 universul meu - Pagina 4 1059784619 universul meu - Pagina 4 1059784619 
Marturisesc ca intrasem in panica astazi cat nu le-a mers site-ul What a Face 
Imi doresc teribil de mult cateva astfel de module si fireste ca le vreu pe cele mari.. lacomia bate-o vina!
Trebuie doar sa gasesc si o metoda convenabila de a intra in posesia lor.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 10:44 pm

Aura, ce floare este asta?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Este superba poza aceasta!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 10:53 pm

doini cea de care ma intrebi se numeste cobeea este o plnta anuala din seminte creste ff viguroasa as putea spune ca este f invadatoare..face flori mari in forma de palnie si tin cam 3 zile,,,pe caldura asta...este primul an cand o am si eu...nu miroase dar daca vrei sa-ti faci o perdea vegetala este ideala
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 10:55 pm

florile tale ce fac?te bucura cu floricele?sunny 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 10:55 pm

daca erai mai aproape i-ti umpleam balconul de flori...universul meu - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 11:06 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 11:08 pm

O draga mea ce mi-ar placea si mie sa fiu mai aproape!!!
Floricele mele sunt in principiu bine, clematitele sunt cu floricele.., poate maine daca nu uit le fac cateva poze, Pink Fantasy e harnicuta la fel ca si in primul val. O am pe Temptation bonlavioara dar o tratez cu dragoste si chimicale Very Happy 
Passiflorele in schim mi-au facut perdea verde dar de inflorit nu prea...., probabil ca le lipseste caldura...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 11:10 pm

pai i-ti trimit eu ...cate grade vrei?ca sunt generoasa cand e vorba de grade celsius...cel putin 2 saptamani mai pot oferi...Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 11:14 pm

Pai acum sunt 13 grade la mine... Si talpile imi sunt sloi. Mai devreme am facut un dus ca sa ma mai incalzesc pale asa ca poti da vreo 10 grade cel putin !
Stam cu usa balconului deschisa pt ca pisicii sunt afara iar Brutus asteapta aricii Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 4 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: