Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina mea!

In jos 
+21
Doini
Karla
Carina
bubu
georgy
Vernil
duduta190578
sicamin
simonaelena
stefana
Tinkerbell
anasstasia
georgiana
doinabacau
Mariabt
doina
gabriela60
costieanuconstantin
penelopa
Myosotis
Marga
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
sicamin

sicamin


Numarul mesajelor : 389
Localizare : timisoara
Joburi/Distractii : drumetii ,gradinarit
Stare de spirit : destul de buna
Data de inscriere : 01/04/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 9:55 am

Marga ,eu care te cunosc si personal ,pot spune ca esti o femeie blanda si iubitoare dar si tare sufletista. Nu mai pune chiar totul la suflet si incearca sa traiesti si pentru tine. Gradina mea! - Pagina 3 1059784619
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 11:40 am

Mare dreptate ai Sica , asa ar trebui sa traim toti, sa ne iubim in primul rand pe noi si atunci si restul lumii ne va iubi.
Marga Gradina mea! - Pagina 3 1059784619
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 12:33 pm

multumesc Sica cred ca tu ma cunosti cel mai bine cred ca de aia sint asa frustrata ca eu am pus suflet in tot ce-am facut si am lasat loc de buna ziua si de aia sufar atita. Oricum tu Sica o sa ai o mare surpriza din partea mea ca de cind te-am cunoscut te percep ca pe sora mea si stii ce ma doare ca fetele astea toate care sint iubitoare de flori nu pot sa fie rautacioase au un har de la dumnezeu.
Sus In jos
sicamin

sicamin


Numarul mesajelor : 389
Localizare : timisoara
Joburi/Distractii : drumetii ,gradinarit
Stare de spirit : destul de buna
Data de inscriere : 01/04/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 12:57 pm

Marga ,fii tare ! Santem langa tine . Gradina mea! - Pagina 3 1059784619 Gradina mea! - Pagina 3 2480021943
Sus In jos
anasstasia

anasstasia


Numarul mesajelor : 124
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradinarit, lucrez goblenuri
Stare de spirit : incerta
Data de inscriere : 11/02/2012

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 10:00 pm

D-na Marga, trebuie sa fiti puternica. Gradina mea! - Pagina 3 1239631719
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 9:16 am

Fetelor multumesc frumos fetelor eu sint destul de puternica dar ca sa nu-mi supar baietii am tacut din gura nu am comentat cum fac alte soacre ca nu-mi place de ele sau sa le pun la lucru eu am facut tot si ele sau uitat la mine .intr-un cuvint nu m-am bagat in treaba lor si tot nu este bine.
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 9:36 am

Una este sa nu te bagi in treaba lor si alta este sa se amestece ele in treburile tale.
In locul tau m-as pune la masa impreuna cu ei si civilizat si fara scandal le-as spune ca este treaba mea si...... pace buna!
Ei sa isi vada de viata lor si sa te lase in pace. Baietii probabil te iubesc si vor intelege, iar sotiile lor nu vor avea de ales.
Nu stiu cum sunteti voi organizati, cel mai bine este fiecare cu "bucataria" lui. (in minte imi trece alta expresie, dar traduceti voi). Noi asa am trait cu socrii, ei nu mi-au facut mie nimic si nici eu lor. Cand au comentat ca imi cumpar prea multe flori le-am spus ca le cumpar din munca mea nu din pensia lor si cam aici s-a oprit discutia. Daca au comentat ceva ulterior nu stiu si nu ma intereseaza.
Practic avem in comun doar curtea si atat.
Acum sunt batrani si ii mai ajut, ina cand erau mai tineri nu le-am permis sa se amestece.
Nu mai lucra in locul lor, lasa-le fiecareia partea de munca sa si-o execute. Daca vor, bine-daca nu, le priveste.
Sa fii sanatoasa si sa treci cu bine peste aceste probleme!
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 9:59 am

Am discutat aseara cu sotul si ne-am propus sa nu mai raspundem la provocari .Iar cu nepotii noi il ducem si il aducem de la scoala si l-am intrebat de ce nu vine la buni si mi-a zis ca are de invatat. Nu am spus nimic dar si-a dorit foarte mult leptop si ma gindeam sa-i cumpar de ziua lui dar sotul meu mi-a zis sa-mi vad de treaba si sa fac ce vreau cu bani ca numai au deschis gurile si am cumparat tot ce au vrut. Atv la cel mare la cel mic gip din ala ce merge prin curte pleisteisen jocuri care unul este doua sute de lei si pentru ce ca daca buni cealalta ii aduce pufuleti si gaseste o jucarie de doi lei e mai fericit .Sint injectati cu buni cealalta. Simona zici sa nu mai lucrez in locul lor in fata casei am si eu terasa si ea la etaj este foarte mare eu pun flori sus eu le ud mii rusine de vecinii eu o spal ca daca spal la mine vine praful de sus ieri a tipat sotul la baiat macar acolo sa i-a zapada ca vine la noi .Stii ce mi-a spus vecinul de vis avis ,doamna dar de ce nu te ajuta nimeni toata treaba o faci singura am cautat sa le exchivez zice vecinul doamna nu au bunul simt cei 7 ani de-acasa. Copii mei sint de vina ca am incercat sa le spun si nu vor sa stea devorba omeneste .
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 10:37 am

Marga draga, te lupti cu morile de vant, din pacate. Vorbesc din experienta. De cate ori ma intalnesc cu fii-meu, fie si la telefon, apare cate o discutie in contradictoriu. Noroc ca inca nu s-a insurat (cu toate ca are deja 31 ani Very Happy ) Crezi ca vine sa ma ajute din proprie initiativa ? Nu. Adevarul e ca nici nu l-am chemat, decat de cateva ori in 6 ani. Sta la bloc in apartamentul nostru, adica in care am stat si eu pana sa ma refugiez la tara. Mai alaltaieri cand a nins in Bucuresti ne-a sunat sa intrebe ce facem. Il intreb - ce faci , nu poti sa mergi mai repede acasa (de la serviciu) ca se circula greu. Zice - NU ca tre' sa merg la dentist (asta e in centru langa stadionul Dinamo unde e foarte aglomerat) - pe un ton rastit ca adica ce ma bag eu sa-i fac planuri. A doua zi iar suna, vorbeste cu tat-su si il intreb ce a facut la dentist. Mai bine taceam - iar tonul rastit - N-am ajuns ca n-am avut unde sa ma parchez . Si de ce esti asa suparat, ca doar nu ti-am ocupat eu locul de parcare ? etc.etc. Ca si cum eu eram vinovata ca n-a ajuns la dentist cand in oras era situatia care era.
Asa ca, la tine, unde va loviti unii de altii tot timpul, nu ma mir ca apar divergente.
Incerc cat pot sa evit discutiile si intrebarile care banui ca il "deranjeaza" fiindca nu vreau sa il indepartez si mai mult. In definitiv e singurul meu copil si daca ma uit in urma am destule a-mi reprosa in ce-l priveste. Numai cand imi amintesc cat plangea cand il lasam singur in casa. Avea 8 ani cand ne-am mutat la bloc. Era in clasa a doua. Noi plecam la 5 dimineata si ne intorceam seara dupa ora 6, 7 . El singur toata ziua. Se imbraca, manca, etc. Cred ca vreo doi ani la rand, seara de seara, aveam aceeasi discutie. El plangea de nu mai putea, ca nu vrea sa stea singur, eu ii explicam ca nu se poate altfel.
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 11:49 am

Mai, fata mea are 20 de ani, inca nu si-a luat zborul de tot.
Este sufletul lui taica-su nu mai poate de dragul ei, daca deschide gura ca vrea ceva, imediat primeste.
De ani de zile le-am spus ca eu la batranete doresc sa locuiesc intr-o casuta undeva pe un deal unde am un teren mostenit de la parintii mei si unde am o priveliste superba. (ma tot visez stand pe terasa si admirand muntii). Intr-una din zile zice asta mica, cum ca ea vrea sa isi construiasca acolo o casa. I-am spus sa facem un duplex, pentru ca si eu vreau acolo si stie foarte bine ce doresc. Raspunsul ei a fost ca nu vrea sa locuiasca cu parintii si socrii nici in curte, nici macar pe aceasi strada.
Si atunci i-am spus clar ca acolo eu imi fac casa si daca nu accepta conditiile mele, n-are decat sa faca ce vrea, eu nu renunt la visul meu. Nu am de gand sa ma razgandesc, ca toata viata am muncit sa aiba ea tot ce-i trebuie, consider ca este randul meu sa fac ce doresc.Dupa ce termina facultatea consider ca m-am achitat de obligatiile de parinte si n-are decat sa-si ia viata in propriile maini si sa se descurce.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 1:29 pm

Marga a scris:
...numai au deschis gurile si am cumparat tot ce au vrut. Atv la cel mare la cel mic gip din ala ce merge prin curte pleisteisen jocuri .
Eu as zice ca nu-i chiar o politica buna asta drunken
Sunt obiecte cu care se joaca practic doar ei singuri, sau se lauda printre prieteni ca le au.
Nepotul meu a primit de la frate'su un elicopter teleghidat. Jucaria n-a rezistat, cred, nici o ora (si praslea al meu are unul... care inca rezista Very Happy ). In schimb cu jocul de Monopoly ne jucam toti cand ne adunam. Si sa vezi ce distractie pe noi!
Cred ca nepotului i-ar place mai mult sa se joace cand vine la voi, eventual sa va jucati impreuna ceva Wink . Sau sa iti arate ce chestii super stie el.

Myo, fii-miu cel mare cred ca si-ar fi dorit sa-l mai las singur in primele clase. Dar il lua bunica dimineata si il ducea la scoala (noi plecam la 7), apoi de la scoala traversa peste drum si statea cu bunicii pana sera cand il luam acasa. Zi de zi . Nici un minut de capul lui Neutral . Cel mic a avut bafta sa fie la semiinternat... tare mult i-a placut.
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 11:36 am

A inflorit astazi .Vi-l daruesc astazi de dragobete odata cu multa multa iubire.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 1:35 pm

Frumos din partea ta, Marga! Wink
Când mă gândesc că şi ai mei au toţi flori, dar e musai să-i ajustez în we ăsta!!!!
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 3:01 pm

Pene, pune in apa ce ajustezi. Poate unii din ei se apuca sa termine inflorirea.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 6:20 pm

Frumos hibilicul d-na Marga!
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 6:29 pm

marga, e tare frumos! Sa-ti traiasca!
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 6:30 pm

penelopa a scris:
Frumos din partea ta, Marga! Wink
Când mă gândesc că şi ai mei au toţi flori, dar e musai să-i ajustez în we ăsta!!!!
Sa nu ma uiti cu gator pride Embarassed
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 11:01 pm

Marga, abia acum am citit atent ce scrisesei la imaginea cu hibiscusul Embarassed .
Multumesc mult ca te-ai gandit la noi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 1:45 pm

Fetelor la noi este zi de primavara in toata regula am fost in oras acum am venit am trecut pe la dedeman si mi sa lipit o camelia de mina si sotul mi-a facuto cadou de dragobete .Dar nu prea stiu multe despre ea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
anasstasia

anasstasia


Numarul mesajelor : 124
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradinarit, lucrez goblenuri
Stare de spirit : incerta
Data de inscriere : 11/02/2012

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 5:16 pm

Ai vazut la dedeman si clematis? Este frumoasa camelia.
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 5:21 pm

Nu erau Anastasia la auchan am vazut de toate trandafiri am vazut clematite si aveau tot felul de arbusti aveau si camelie arbust care cred ca sta in gradina si aveau si foarte multi bulbi crini ,irisi gloxinie dalii ,
Sus In jos
anasstasia

anasstasia


Numarul mesajelor : 124
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradinarit, lucrez goblenuri
Stare de spirit : incerta
Data de inscriere : 11/02/2012

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 5:48 pm

Multumesc frumos.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:46 pm

Am intrebat-o pe prietena mea, Nina, care a avut multe camelii la un moment dat. Mi-a scris ca este bine sa o tii mai la racoare si sa o uzi destul de rar.
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 10:52 pm

Multumesc Stef pe eticheta scrie apa putina dar ii mai scrie ca-i place soarele direct asta pe eticheta romaneasca din magazin ca pe cea din olanda imi arata un soare taiat pe jumatate.Eu cu apa le-am avut acuma m-am lecuit si de tinut o sa o tin la mine pe birou ca mii tare draga.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 11:23 pm

Ea isi tine cameliile pe balconul care nu este incalzit, asa ca nu cred ca e bine sa o tii pe birou. Trebuie sa stea departe de orice sursa de caldura.
La mama ei, Japonia, este o planta de gradina.
Cu lumina, nu or fi tradus cum trebuie ai nostri, vrea multa lumina, dar nu soare direct, ca i se ard frunzele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina mea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina mea!   Gradina mea! - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina mea!
Sus 
Pagina 3 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sa am si eu gradina uite gradina lui Geo
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» GRADINA DE POVESTE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: