Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina zoo-botanica

In jos 
+20
doinabacau
duduta190578
costieanuconstantin
gabriela60
Carina
gabi_gabriella
Doini
Mirela
Vernil
Mihai
simonaelena
Karla
Myosotis
codruta
bubu
georgiana
Rux
penelopa
stefana
Tinkerbell
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 11:41 am

Tinkerbell a scris:
In cazul asta .............o sa am de facut ceva pomeniri

Nici nu-i nevoie! Ia, uitat-te putin jos, in bara, si te vei convinge. Wink
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:33 am

Tync ti-am urmat sfatul si i-am hidratat pe ranunculusi si s-au facut frumusei asa mai seamana si ei a bulbi dar intrebare intrebatoare oare acum nu ingheata ca au atata lichid in ei?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 9:20 am

Nu îngheaţă, Gasbriela! E bine, totuşi, să pui şi nişte frunze uscate peste locul în care i-ai plantat. E posibil să răsară plantele până vine zăpada, dar stai liniştită că nu vor păţi nimic rău. Aşa s-a întâmplat la mine în singura toamnă când am pus ranunculuşi. Wink
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 10:50 am

Parca era inchisa gradina?
Nu, Gabi,nu ingheata
Baga-i in pamant si o sa fie ok
Eu iin ingrop cam la 10 cm adancime
Vezi pe plic daca e 10 cm sau 15?
Parca 10 si la lalele intre 10-15cm
La anemone se procedeaza la fel,se hidrateaza inainte
Parerea mea e sa ii pui intr-un fel de dreptunghi si cu anemone pe langa ei
Asa arsata ca un mic covoras si fac pata de culoare in gradina;daca ii pui in sir o sa se piarda
Bulboasele de primavara arata bine in grupuri cat se poate de mari
Am vazut in Germania cum puneau lalele sub forma de covoras
O sa radeti cum am stat eu mai bine de un ceas intr-un vant puternic si am urmarit cum puneau aia de la spatii verzi plantele
Cred ca saracii nu intelegeau ce fac acolo,or fi zis ca-s cine stie ce supervaizer
Lucrau foarte concentrati si rapid
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 1:41 pm

asa i-am si pus in grup dar anemone nu mi-am luat acuma.. merge si fara si lalelele le-am pus tot in grup
noroc ca toate au mers la 10 cm adancime ca am sapat cu ranga si cand te gandesti ca eu am udat toata vara
dar asta-i gradina unde nu am coropisnite deci nu-i asa afanat pamantul
si am mai avut si 3 bulbi de narcise interesante bulbii foarte mari iar ele fac o singura tija cu un glob de flori pe ea dar astea nu le-am pus in grup
si tot ieri mi-am taiat din gradina un buchet urias de trandafiri pentru ca noaptea a inghetat totul
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 3:59 pm

narcisele se pun pe marginea covorului de bulboase
Secreta o substanta toxica care alunga cartitele
Cartitele considera lalele sala lor de iarna
Intr-un an mi-au halit vreo cateva sute de bulbi de lalele
Eu pun lalalele in "cosuri"
Eu am si anemone de Caen si ranunculusi si umeaza sa-i si plantez(seria noua"
Sus In jos
costieanuconstantin




Numarul mesajelor : 223
Localizare : codlea
Joburi/Distractii : gradinarit , albine ,noutati
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 12:31 am

pai la mine au rontait si bulbii de narcise si leurda !!!!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 8:04 am

tu ai gradina mare Tink dar eu am o gradina mai micuta unde am pus lalelele si ranunculusii oricum e foarte ocupata cu de toate am 2 lilieci cu floare mov dar foarte frumoasa(au o floare mare) , am trei tufe dar mai mici (ca am scos din ei) de bujori roz ,trandafiri care au crescut de nebuni la 2 m inaltime ,lalele in afara de cele puse acum am narcise puse intr-un rand ele tivesc gradinuta pe o parte , am niste tufe de phlox intr-un colt , 2 tufe de leustean caruia i-a mers tare rau anul acesta , un fir de cerceii doamnei care a supravietuit ,4 crini albi pusi langa gard , cam 4 de crin portocaliu , si am pus anul trecut niste lalele negre si altele de diferite culori pentru ca eu in gradina nu aveam decat rosii dar cu floare foarte mare numai ca ce am pus eu anul trecut n-am stiut si le-am pus in linie. Am uitat ca mai am o Yucca are peste 3 ani si astept sa infloreasca dar am primit-o anul trecut si s-ar putea sa nu-i fi convenit mutarea , am o tufa mica de crin din ala de vara voi aveti si cu frunza variegata , am un lapsus , iar pe langa ambele parti ale gardului am ghiocei,viorele ,margaritar (destul de mult) si intr-un colt am pus o radacina de rabarbar sau rubarba cum ii zice in speranta ca se va prinde . Si parca ziceam ca am gradina mica . Am uitat ca mai am printre toate tufe mici de primule si myosotis. Da dar eu nu am cartite si in gradinuta asta nu am nici coropisnite .Chestia cu cosurile pentru bulbii de lalele si cred ca si pentru alti bulbi este foarte faina dar din pacate nu mi-am cumparat asa ceva si pamantul e cam tare ar fi complicat sa-l sapi sa pui cosuri probabil daca o sa am timp sa schimb ceva prin gradinuta atunci ar merge.Pai tu ai multe lalele Tink imi inchipui ce frumos arata gradina ta cand infloresc eu nu am 100 in toata gradina , dar prin florile pe care le am are mereu ceva inflorit. A si am o amre problema in fata casei pe spatiul verde de langa trotuar am trei copaci tuia care acum sunt foarte inalti si batrani si care-mi cam tin umbra dar au si ei farmecul lor.
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 9:15 pm

Tinkerbell a scris:
Parca era inchisa gradina?


O fi, da' io am sarit gardul Twisted Evil
Si sa faci bine sa nu-l inalti, ca am si io vreo doua gradini in care bantui din cand in cand
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 7:14 am

Tinkule ia sa-mi spui acum am vazut ca ranunculusii mei s-au facut frumosi si o gheruta din aia are mai multi bulbisori cate flori face o gheruta? una singura sau fiecare bulbisor?
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Noi 08, 2011 10:58 pm

Gabi sa stii ca nu stiu
Eu am avut si cumparati la ghiveci si aveau mai multe flori si am avut si pusi de mine din "gherute" si aia au fost mai saracuti
Gabi "cosurile nu le cumpar,ca as da faliment la preturile care sunt
Eu mi-am cumparat un sul de plasa de rabit
Am avut nevoie pt ceva si mi-a ramas cam juma de sul
din ala tai cam de un "cos de 80x80cm si las "margini de cos" cam de 5-10 cm
deci as zice ca tai cam patrate de 90-100cm,daca se cerdreptunghiuri ,le tai dreptunghi
Totul e sa nu uiti sa adaugi la bucata care ai masurat-o si marginile
Am ales metoda sa nu mai haleasca cartitele bulbi si pt usuratate
Cand trebuie sa scot bulbi la 2 ani ,nu mai tai bulbi
Marginile "cosulului" le marchez cu niste bucati de fier
Sap usor pe marginea cosului si apoi cu ajutor pt celalat capat salt bulbi si vad daca mai exista,daca am "bulbili si daca mai trebuie sa inlocuiesc ceva
Pun cosul la loc si inlocuiesc pamantul cu unul nou


Ultima editare efectuata de catre Tinkerbell in Joi Noi 17, 2011 7:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Noi 08, 2011 11:06 pm

Simono tocmai vroiam sa pun niste ghimpati pe gard sa nu se mai benocleze tot taranu colectivist
Pt lumea buna las un locusor secret de intrare si parola
Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 1198068053 parola o nemeresti tu
Sa nu apari la drum de seara cu un fante de trefla ca sa stii ca nu-i a buna
Pe langa catei,potai si blanoase mai am mai nou si o "parasuta"
Am o puiuta galbuie care face de 3 ori mai mult scandal cat caini si potaile la un loc
Cum nu-i convine ceva (asta inseamna orice ingradire a ce considera ea drepturi" se pune pe un scheunat de scoala si Perisul
Am zis ca sa fiu un pic mai libera sa am vreme sa-i trag o mama de bataie
Macar sa schelalaie cu motiv
Are si obiceiul sa te impinga sau sa te apuce de pantaloni
Pe blanoase le fugareste,vrea sa se joace cu ele si alea nici macar nu-si pun mintea cu ea s-o scuipe
De..............ca la Elfi acasa


Ultima editare efectuata de catre Tinkerbell in Joi Noi 17, 2011 7:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Noi 09, 2011 10:17 am

multumesc pentru ideea cu cosurile facute din rabit o sa incerc si eu toamna care vine
eu nu mai am catei pupaciosi dar am o gaina pupacioasa care vine cand o strigi , si de cate ori te vede vrea s-o iei in brate s-o alinti si e vorbareata
dar tot mi-e dor de un catel mare , mare si afectuos
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMier Noi 09, 2011 11:21 am

Nu vrei o caniche pupacioasa si un teckel pupacios?
vin la pachet
Bonus iti dau si sirena guraliva
Ce sa spun,in materie de gaini sunt mai mult decat reticenta
Mi-au mancat copilaria(adica vacantele)
Mie gainile imi plac la altii in curte si la mine sa nu ajunga decat oo sau sub forma de friptura si alte preparate
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Noi 10, 2011 9:19 am

multumesc Tink esti foarte draguta dar mai am un pechinez care sta in casa dar care nu prea e pe creanga lui si un caine de curte si amandoi sunt foarte egoisti.A si-l mai am pe tata care face cat toti un catel nou nu a fost in peisaj si nu s-ar acomoda cu el deocamdata.Gainile le-am luat pentru oaua ca de taiat nu ma lasa nimeni sa le tai ba ca le cunosc , ba le stiu cum le chiama , ba le-au crescut chestii din astea dar pe pupacioasa am primit-o dresata gata .Si m-am gandit eu ieri ca sa ma relaxez sa ma duc la plimbare in parc unde nu ai voie cu caini dar de gaini nu zice nik deci asta ar merge in lesa.Poate urmariti la stiri.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Noi 17, 2011 7:13 pm

Si eu credeam ca numai io ies cu pisica in lesa,la plimbare in parc(am facut-o acu vreo 15 in Herastrau cu un birmanez superb in lesa si cu o Mau egipteana alaturi de lesa)
Prima lor aparitie a fost de Paste in cosulet in Gradina Botanica cand aveau cam 2 luni el si 2 saptamani ea
Aventuri........................................
Acu plimbarile le facem doar la doctor ,ca altfel blanoasele au devenit mosieri cu acte in regula
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 3:17 pm

M-am gandit sa mai dau si eu nitel cu matura ca parca s-au facut niste panze prea groase
Din aventurile mele
Plantele s-au lenevit si cred ca stau sub plapuma ca mine
Am dendrobium nobile alb inflorit,cu cateva buchetele deschise cu cu o groaza de bobocei in diverse stadii,mai e o dipladenie rosie care ma bucura cu flori si o parte din violete
Piticutele (vb de violete) sunt cele mai harnice si-s pline de floricele
Niste pasi se fac ca ar avea si ele bobocei da nu ma bucura cu flori
Anthuriumi au flori,dar la ei e stare generala si in rest e liniste
Un hibi mare rosu a facut o floare imensa si parca si-ar lua concediu
Adeniumul si-a lepadat ultima floare
Ma deprima lipsa asta de flori
Pana si phalele care ar trebui sa se simta ,se codesc
M-am plans si la elf si la prieteni si lumea mi-a zis ca-mi aduce flori taiate
auzi la ei..............................ca sa mai muncesc sa spal si vasele
Ceva sugestii,propuneri(chiar si indecente suport azi)pt ca sa le fac sa infloreasca?
(astea ca sa-mi faca mie in ciuda infloresc in lipsa mea)
La mama am inflorite azaleleele,cameliile sunt cu boboci si gardeniile dau si ele semne
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 4:27 pm

Descântă-le şi zi-le de deochi, apoi le torni ceva gaz la rădăcină ...dacă vrei să înflorească Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 2945718842
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 5:11 pm

gazul il torn pe foc.............cand voi face foc ...pt vrajitoarele din Salem
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 7:21 pm

voi ce le faceti la gardenii in perioada asta ca a mea s-a umplut de boboci dar nu-i tine pe toti
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 10:36 pm

Daca vrei iti spun ce-i fac eu.... sa nu faca flori :)
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 1:25 pm

gabriela60 a scris:
voi ce le faceti la gardenii in perioada asta ca a mea s-a umplut de boboci dar nu-i tine pe toti
Poate ii trebuie ceva ingrasaminte scratch sau umezeala in aer....
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 1:45 pm

cred ca ai dreptate Myo nu i-am mai facut dus de cand am bagat-o in casa
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeLun Dec 12, 2011 2:05 pm

Io mai am o gardenie ,cameliile si azaleele in sera
sunt cam 8-10 grade acolo
Trebuie sa le aduc in casa si pe ele si muscatele
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:20 pm

Sa fac inventarul,am 3 phale noi si inflorite ,dintre vechituri sunt cam toate cu boboci si vreo cateva au si niscai keiki ;violetele sunt puse pe treaba,hibi la fel,azaleele si cameliile si-au dat si ele drumul,urmeaza gardeniile(ca am mai multe ghivece)
Bietele muscate au flori si bobocei
Am reusit si eu sa ingrop la adapost crizantemele nobilesi sa aduc in casa mare parte din flori
Mai am unele in sera si pana in anul nou ar trebui sa le gasesc domiciliu in casa ca totusi vine iarna
Am deschis lista cu vreri pt anul ce vine si pana acum e marisoara rau,de parca n-ar fi criza
Ceva noutati pe la voi,ca mai am nevoie de niste surse de inspiratie
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina zoo-botanica
Sus 
Pagina 15 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Anasstasiei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: