Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina zoo-botanica

In jos 
+20
doinabacau
duduta190578
costieanuconstantin
gabriela60
Carina
gabi_gabriella
Doini
Mirela
Vernil
Mihai
simonaelena
Karla
Myosotis
codruta
bubu
georgiana
Rux
penelopa
stefana
Tinkerbell
24 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 1:25 pm

iaca ma "insurubai" si io p-acilea
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 1:27 pm

Sa ma lamuriti si pe mine cum e cu bobi ca sa stiu daca ma apuc de o afacere la scara larga
Cu datu in bobi stau mai prost ,trebe sa ma mai exersez,da cu batutul campilor sunt magistra Twisted Evil
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 5:02 pm

Pai, hai, povesteste despre zoo-botanica ta Basketball
Ce traznai iti mai face Pufarina ? Patrocle e OK? Pe mîțe nu le cunosc personal (decat pe motanul ala "fioros" ), asa ca da detalii din proprie initiativa cand ai vreme.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 6:12 pm

Pufarina e o bestie rozatoare,mi-a ros sabotii de gradina,palaria de gradinarsi a inceput sa atenteze si la manerele ustensilelor mele de gradina(ca vreo 2-3 perechi de manusi deja le-a terminat)
Patrocle a descoperit cum sa evadeze din curte si are "nunta" cu catelele din vecini
Preferata lunii e o "mustacioasa" vagaboanda,de 3 ori mai inalta decat el care sta in poarta(adica cu masa e arondata tot la noi)
Blanosul e putin racit si cam mofluz
Birmaneza a devenit o batausa de prima clasa si "secera" in cale orice pisica de curte
Seniorul case,birmanezul trepied troneaza pe canapea ,singurul pisoi acceptat sa doarma noaptea cu mama in camera
PB (printesa gasita si care a avut probleme cu coada) e ok,tocmai a iesit din calduri si iese in curte doar cu mama si gardata de blanos(birmanezul mic,care e castrat)
mai am inca o piticanie ,din pisicile de curte,carea fost mozolita de Pufarina si a racit
Drept care troneaza pe pat in bucatarie ca-i bolnavioara
Semi birmanez si una neagra cu sosete si mustati albe au luat in stapanire pragul casei si cum e frig sau le e foame se instaleaza acolo si deja treci la probe olimpice sa intrii sau sa iesi din casa
In rest ce sa zic.......pisicile ii orneaza in modul cel mai interesant masina maica-mii sau daca e soare si cald si eu sunt in gradina,pe o raza de maxim 2 m gasesti 20 de "gramajoare de blana" torcand fericite(asta in cazul in care nu se hotarasca sa mi se instaleze in brate )
Daca sunt neprevazatoare si ma ridic de pe scaun la intoarcere il gasesc ocupat si se uita la mine cu priviri pline de repros(cine pleaca la plimbare pierde locul de onoare) si nu-s deloc dispuse sa-mi cedeze scaunul inapoi
Cred ca mi-au inspectat fiecare ghiocel,violeta,toporas,primula,narcisa sau zambila care a inflorit anul asta in gradina
Trandafirii i-am tuns(sper sa citeasca "desteptii" si sa se oripileze de ce scriu;azi am vazut cand am intrat ca era invazie de vizitatori)in acompaniament pisico-cainesc
Din cauza asta am inceput sa separ gradinitele cu garduri
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 10:21 pm

"Desteptii" nu (cred) au aflat de clubul nostru si, oricum, n-au timp de noi fiindca "acolo" pana si ei intra ca ... vizitatori. Laughing A ramas "mintea luminata" sa reciteasca teoria geneticii trandafirilor ca sa -si poata creste singura planta pe care o are: o orhidee! Gradina zoo-botanica  2945718842

Elfuto, norocul tau ca n-ai fost azi la mosia de la Snagov ca am fost prin zona (la plantat pomi in padurea Snagov). Dar, mai bine mergeam sa sar parleazul si sa-ti jumulesc niscaiva clematite si vreo 3 rodo. Gradina zoo-botanica  1992828207
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 8:04 am

Iaca o noua gradina . Atipica. Zoo-botanica. Hehehe. Ce-mi place.
Si imi place si mai mult faptul ca ,din motive obiective o sa ti rasara garduri prin gradina.(Glumesc ,evident Tink)
Asa a fost si la noi. Initial ,doi ani ,am rezistat fara. Pagube importante,munca degeaba,bani aruncati. Cateii au invins. In timp ,au inceput sa rasara Gardurile. Nesuferite dar necesare. Asa e. Asteptam ca peste vreo doi ani sa le ridicam ,ca poate cateii mai imbatranesc si se potolesc.
Deocamdata sint in anul doi de gradinarit desi trecura patru.

Pene,fii barbata ... si nu mai fi rea. Eu nu-s.
Si recunosc ca mai dau o raita cind si cind pe acolo. Si prin alte parti. Ca doar am marturisit ca-mi plac spatiile in aer liber. Ideea este insa sa te simti bine pe unde ajungi. Si cred ca se vede cu ochiul liber ,in cazul meu ,unde .
Ca si tie iti plac plimbarile ,dupa cite vad. Gradina zoo-botanica  2945718842
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 8:50 pm

N-apucai sa va povestesc ca m-a mancat limba si i-am zis maica-mii ca imi oferise cineva sa cumpar niste copacei........drept care m-am ales cu 13 copacei si am impazit vita cu ei si am mai mutat si un piersic(erau de mutata 5 si iar aman pana la toamna)
Am de mucat din sera liliacul de la PENE si o iasomie de iarna si de plantat vreo 40-50 de ghivece de primule si vreo 15 de ranunculusi si un pin pitic si un arbust -merisor si ca mi-ar mai trebui vreo 4-5 spinari la sapat
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 8:56 pm

Rux cand ma vazusi tu pe mine tipica,ca atunci sigur eram bolnava
Pene ai uitat sa mentionezi ca "geniala si super calificata si atotstiitoarea" a citit cartea despre trandafiri a lui Wagner ca sa invete sa ingrijeasca orhidee(sa nu uitam sa mentionam ca si aia e primita de pomana si nu cumparata ,adica o alegere proprie)
Rux nu-i rea,e doar o buna observatoare
Cand cineva care are o singura planta in ghiveci in casa incepe sa-ti dea lectii despre migdalul tau din curte si alta "stiutoare" iti povesteste despre migdalul pe care nu-l are in curte dar a citit pe net si apoi se plange ca o pui la punct ,mi se pare firesc sa reactionezi
Eu n-am curiozitati sa dau raite,dar comentarii pot face
Daca nu insista Pene eu vroiam sa ma retrag din vara si sa-mi sterg gradina si contul
Singurul lucru de care imi pare rau e de gradina si de poze
Poate am noroc si au nevoie de spatiu si-mi sterg gradina
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 9:05 pm

Clopotzico (sper ca nu te-ai suparat ca te-am "tradus"), imi place stilul in care povestesti!
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 9:21 pm

Nu Georgiana ,nu ma deranjeaza
Nu-s chiar asa sensibilicoasa ca o mimoza
Stiam eu ca se gaseste cineva care sa-mi aprecieze calitatile de scorpie........sefa(musai ca altfel imi cade rangul) Laughing
Las ca-ti fac capul calendar cu dihaniile mele (blanoase,canine si potaiile)
Avand in vedere ca posed 4 caini(mari) ,2 potai ,vreo 20 de blanoase de curte si vreo 4 blanoase de casa ,din care 3 birmaneze si o frumusete stradala si ca mai am arondati la masa vreo 3-4 catei de prin vecini(mustacioasa a devenit cateaua mea de dincolo de poarta si are si un admirator roscat,foarte misto) o sa ai parte de o saga mai ceva ca "In cautarea timpului pierdut"
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 9:26 pm

eu nu va cunosc de mult, am intrat aici printr-o intamplare, cautam niste informatii despre hibi si am vazut ca e forum activ....asa ca nu stiu care sunteti sensibile si care nu, dar ma obisnuiesc eu
PS: In cautarea timpului pierdut mi-a placut, asa ca ma gandesc ca imi vor placea si povestile despre animale
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:07 pm

Pai ne-ai gasit bine,suntem dracoase si mintoase si cum ploiestiul nu-i chiar la capatul lumii poti sa ne si vezi
Iti povestim Mama Pene si cu mine de locul nostru favorit "La cruci"
Sper sa nu te sfonezi si sa te oripilezi din cauza de denumire
Pene e "parizianca de Peris" iar io-s "mosierita de Snagov"
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:23 pm

Nu cred ca ati patit ceva asemanator cu mine
Niste amici,foarte simpatici si stiindu-ma pasionata de gradinarit,s-au gandit sa-mi faca cadou de ziua mea ..........ghici ce?
O sa va tavaliti de ras!
au venit cu tartacute cu cate 10 rasaduri de ardei/gogosari/capia/vinete/rosii
ambalate frumos fiecare "cosulet )cu caserole
uite am trait s-o apuc si p-asta
Ce s-au gandit oamenii,e criza,are gradina ,papa legume bio - hai sa-i facem un pustiu de bine
Tot aveam eu de umplut sera cu paharele cu castraveti si dovlecei,telina,sfecla,etc
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:24 pm

Asa ca primele rasaduri si-au luat locul in sera (care deocamdata e plina cu florile de casa
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:27 pm

Tinkerbell a scris:
Pai ne-ai gasit bine,suntem dracoase si mintoase si cum ploiestiul nu-i chiar la capatul lumii poti sa ne si vezi
Iti povestim Mama Pene si cu mine de locul nostru favorit "La cruci"
Sper sa nu te sfonezi si sa te oripilezi din cauza de denumire
Pene e "parizianca de Peris" iar io-s "mosierita de Snagov"

de la ploiesti mai sunt inca 30 de km, dar nu-i capatul lumii
pai inseamna ca sunteti de neam nobil....parizianca....mosierita....super!
abia astept sa povestiti desppre locul preferat Very Happy
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:30 pm

Tinkerbell a scris:
Nu cred ca ati patit ceva asemanator cu mine
Niste amici,foarte simpatici si stiindu-ma pasionata de gradinarit,s-au gandit sa-mi faca cadou de ziua mea ..........ghici ce?
O sa va tavaliti de ras!
au venit cu tartacute cu cate 10 rasaduri de ardei/gogosari/capia/vinete/rosii
ambalate frumos fiecare "cosulet )cu caserole
uite am trait s-o apuc si p-asta
Ce s-au gandit oamenii,e criza,are gradina ,papa legume bio - hai sa-i facem un pustiu de bine
Tot aveam eu de umplut sera cu paharele cu castraveti si dovlecei,telina,sfecla,etc

nu m-as fi gandir in veci sa fac asa cadou Very Happy
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:32 pm

Vezi ce inseamna omul practic,s-a gandit sa ma scuteasca de o cheltuiala
Sa ma vezi pe mine in iunie ce mananc rosii din "cadou" Cool
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:40 pm

dar o parte din recolta nu se intoarce la prieteni?
eu asa faceam cand aveam gradina...si toata lumea ma vizita si imi era prietena Very Happy
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:46 pm

nope!
Am avut grija sa tin locatia secreta sa nu-si faca tot poporul "cuib" de gratare la mine in curte
In plus orataniile mele nu-s dispuse sa-si strice siesta cu musafiri
ele cand s-ar odihni latite prin gradina? Wink
Iar bunastarea lighioanelor e pe primul plan(nu zic cat de "bucuroasa " ar fi maica-mea sa ii traga cineva de legume,copacei sau sa-i rupa din floricele; cat e de mica sa vezi ce i-ar fugari afara din curte)
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:50 pm

Tinkerbell a scris:
nope!
Am avut grija sa tin locatia secreta sa nu-si faca tot poporul "cuib" de gratare la mine in curte

o idee tare buna!
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:54 pm

Asa m-am gandit si eu cand fostii colegi de catedra ai maica-mi dadeau ghes sa se invite la gratare si la aer curat la noi
I-am zis maicva-mii cva daca face greseala trag gard si-mi delimitez gradina mea proprie si pun caini pe oricine intra acolo(n-aveam de gand sa fac pe bucatarul si pe chelnarita pt domni profesori,chiar si universitari)
Mai ales ca daca imi comenta cineva lighioanele isi risca viata
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:17 pm

pe mine nu ma deranjeaza sa am musafiri, dar sa fie poftiti de mine, nu sa ma invadeze
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:25 pm

Problema e ca nu-mi placeau colegii maica-mii
In plus m-ar fi pascut slugareala si chiar nu-mi doresc in we in loc sa ma balacesc in pamant si in mocirla cu plantutele sa stau sluj si sa frec in casa farfurii si pahare
Am patit-o cand a fost maica-mea operata,acasa la ai mei
Pt ca era aproape de facultate,cum aveau pauza la ore se infiintau cica sa se intereseze de mama
Si o stateam in picioare de pe la 10 pana seara pe la 6 servind bauturi,sprituri,gustari si facvand de mancare ca la cantina
nu multumesc!
nu mai vreau sa-i vad
am mai patit la o petrecere cand fiind sarbatorile de anul nou m-a sunat pe mobil o prietena si i-am zis sa vina la ai mei(parintii mei se cunosteau cu mama ei,eu fusesem colega de fac cu frati-su,eram prietene bune) si cand a venit ,nevasta unui coleg de al maica-mii s-a bosumflat ca eu imi invitasem prietena in casa parintilor mei
de atunci am zis ca nu vreau sa-i mai vad in ochi,si cand sunt eii in vizita eu nu mai calc pe la ai mei
culmea ca si pe mama o deranjase faza si nu i-a mai invitat
Cel putin o data pe luna erau in vizita la ai mei,ai mei au fost o singura data la ei in casa in vizita deci s-a taiat macaroana
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:28 pm

de oameni din astia trebuie sa te feresti!
cum adica de ce mi-am invitat prietena la mama acasa?
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:35 pm

nu ma intreba pe mine!
s-o fi ofuscat ca n-am invitat-o la mine acasa
eu nu mai stateam la ai mei
nu stiu ce a fost in mintea ei,o fi crezut ca il fura asta pe barbata-su
prietena mea a fost civilizata,i-a pupat pe ai mei,a adus flori si cadouri pt mama(era ziua ei) si dupa aia ne-am retras in alta camera sa suetam si noi de una de alta si sa-i lasam pe ce-i "batrani" sa vorbeasca de ale lor
si am revenit mai tarziu cand ne-a chemat mama la tort
i s-o fi parut ca i s-a micsorat portia din cauza prietenei mele
cert e ca de unde se lalaiau,brusc a inceput sa vrea sa plece si a zorit-o pe mama cu servitul mesei(pana a venit prietena mea facusem eu pe chelnarita)
si acum dupa vreo 15 ani de la intamplare ma mai enervez
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina zoo-botanica  Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina zoo-botanica
Sus 
Pagina 1 din 21Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: