Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:16 pm

Iti spun eu, cate una din fiecare  universul meu - Pagina 30 2945718842  Pai ce, numia eu sa o iau razna dupa Vande  universul meu - Pagina 30 2627208998 universul meu - Pagina 30 1992828207 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:23 pm

Spune-mi te rog, cum a reactionat domnul cand i-ai pus-o pe a oua in brate?
I-ai aratat o poza cu ea din sera?
Asta este:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:46 pm

"domnu" a ramas ca pisica aia care se uita'n calendar sa vada in ce zi se mananca peste.. universul meu - Pagina 30 2945718842 pe el il fascineaza marimea lor...si faptul ca pe aici nu exista asa ceva...ti-am zis ca daca e vb de flori el e cu hei rup!-ul intr-o vreme avea pe cineva ce-0i aducea flori..el stie de unde si cand venea cu ele la poarta ..pe 'domnu'il voia,nu pe carcotasa de mine... universul meu - Pagina 30 1992828207 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:47 pm

deci DOINI,a mea nu-i asa de rosie..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 12:02 am

Pai ce iti tot spuneam mai Aura!  geek  Florile ajung asa dupa cel putin 10 zile! 
Vezi ca am descris asta si in topicul nou deschis, am facut-o si la albumul tau de pe Sun Photo Wink
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 12:21 am

aha..deci am o vanda cameleon... Wink 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 12:56 am

Laughing Da! Toate sunt cameleon in primele 10 zile! Iar asta este cea mai frumoasa parte, veti fi martorii unui show total  afro
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:47 am

Au ajuns vandele !!!!  universul meu - Pagina 30 2092491260  universul meu - Pagina 30 2092491260 
Aura sa fie sanatoase si sa te incante in fiecare zi cheers Am ras cand am vazut ca i-ai scris lui Doini ca nu sunt asa inchise la culoare, si la mine asa a fost prima reactie !

Sa ne arati poze cu ele si daca gasesti pt. cea mare vase de sticla sa-mi zici si mie de unde  dureri de cap dureri de cap dureri de cap 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 7:45 am

Neata sa va bucurati de ele ca sunt tare frumoase
Draga Aura eu mi-am propus cind o sa am parale sa imi iau 10 buc
din fiecare culoare cite una buc cele portocalie ,albastru,  mov ,galben ,rosie si alb vor fi la mare favor dupa care vor urma cele harlechin  dar mai intii cele unicolor ..
sunt niste frumuseti ..


Ultima editare efectuata de catre geodezia in Lun Apr 28, 2014 9:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 8:19 am

Draga Aura, ma bucur mult pentru tine si-ti inteleg euforia! universul meu - Pagina 30 1922459146  Sa fie sanatoase si fericite alaturi de toate florile minunate pe care le ai! Sunt superbe iar spectacolul de abia incepe. In fiecare zi vei admira aceleasi flori de alte nuante. Si da, categoric ai dreptate mai trebuie si galbena si portocalie! Eu nu-ti pot spune care e mai frumoasa ca sunt indragostita de amandoua  in egala masura!
Poti sa le iei si vaze pentru perioada rece, acum stii ce anume le trebuie.
Doini, ai facut fericite si alte fete!  universul meu - Pagina 30 2302975194  Sa ti se intoarca inmiit toata bucuria si fericirea noastra!  universul meu - Pagina 30 2422189467 Valabil si pentru Frenk, ca are si el o contributie consistenta!  universul meu - Pagina 30 2422189467

Brindusa, superbe si ale tale!  applause  applause  applause Sa te bucuri multi ani de frumusetea lor!  flower 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 8:44 am

Laura,pai eu am vazut vase mari de sticla cam peste tot,si in piata la mag. turcesti,[sticla cam naspa,da ieftine]si in Bam-boo,si la Kika,si la Hornbach,si-or mai fi,na,dupa buget,...Geodezia,asa cum zici tu,toate odata,e riscant,pt ca e greu cu monetaru...[zic eu]..si risti sa nu...mai bine asa...batraneste...pic cu pic se face mareee...eu stau putin cumintica si-o mai comit prin iunie...pana la sf.de an..sunt increzatoare... Dana,am hotarat asa[azi-noapte ca tot am adormit cu ele-n gand]le voi lua vase mari frumoase,si de sarbatori cat tin sarbatorile 1-2 saptamani le voi aseza in vase si le voi pune prin casa...asa..strategic...sa oftic poporu... geek va multumesc tuturor ca mi le admirati si ma incurajati,caci nu-i asa??/datorita voua..am acum aceste minunate flori in casa...anul trecut nici nu ma gandeam ca in scurt tip vor fi in posesia mea aceste flori...[bine acum sunt fericita acum ca mi-am mai indeplinit un vis...strelitia..] Very Happy
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 9:06 am

gata,la locul lor..[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]...ma bate gandu sa formez un after-scool din vande  dureri de cap 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 9:11 am

asa asa frumos foc
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 10:41 am

Aura , sa-ti traiasca frumoasele vande si sa-ti infloreasca cat mai des ! Sunt superbe !
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeLun Apr 28, 2014 6:26 pm

Eu le-am botezat..una e  PLAY. .cealalta...QUILTY...Razz  universul meu - Pagina 30 1059784619
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 11:15 am

... si, reactioneaza cand le spui pe nume  Very Happy ... dau din radacini  Laughing 

Sa stii ca am plantat cataratoarea la radacina unui measteacan tanar si am ingradit-o cu bete, sa nu se dea cateii la ea. Merci!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 12:53 pm

penelopa a scris:
... si, reactioneaza cand le spui pe nume  Very Happy ... dau din radacini  Laughing 

Sa stii ca am plantat cataratoarea la radacina unui measteacan tanar si am ingradit-o cu bete, sa nu se dea cateii la ea. Merci!
da Penelopa,echivalentul lor in parfumuri,acestea fiind 2 din preferatele mele.ma bucur ,sa vezi ce-i face nesteacanului,sa aiba putina umbra jos la radacina...si eu am plantat pomisorul,astazi,pana acum a stat in butoiulcu apa de ploaie,urzici si lastari salcie...pt hidratare,si-a revenit spectaculos!  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:29 pm

mandrele au stat afara toata ziua astazi...[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url][url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:31 pm

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url][url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:36 pm

Dar de ce au pozele tenta asta ferzuie ca de extraterestii? Laughing 
Of of, asa ce as vrea sa le tin si eu in copaci  cheers  Am clar o dambla cu asta.
Aura, te rog din suflet sa le faci poze zilnic!
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:39 pm

Superbisime cum le spun eu! De joi o sa stea si ale mele afara:)
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 10:43 pm

ce ochi ai Doini!!!!de vultur...ai dreptate asta e terasa mica acoperita cu fibra de sticla cu tenta verzuie pt a filtra soarele arzator de vara... clown astazi fiind momente din zi cand se innora brusc,eu nefiind in preajma lor,nu am vrut sa risc sa le scot /terasa mare,in caz ca le ploua sa nu le strice florile...
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 11:19 pm

aura a scris:
Laura,pai eu am vazut vase mari de sticla cam peste tot,si in piata la mag. turcesti,[sticla cam naspa,da ieftine]si in Bam-boo,si la Kika,si la Hornbach,si-or mai fi,na,dupa buget,...Geodezia,asa cum zici tu,toate odata,e riscant,pt ca e greu cu monetaru...[zic eu]..si risti sa nu...mai bine asa...batraneste...pic cu pic se face mareee...eu stau putin cumintica si-o mai comit prin iunie...pana la sf.de an..sunt increzatoare... Dana,am hotarat asa[azi-noapte ca tot am adormit cu ele-n gand]le voi lua vase mari frumoase,si de sarbatori cat tin sarbatorile 1-2 saptamani le voi aseza in vase si le voi pune prin casa...asa..strategic...sa oftic poporu... geek va multumesc tuturor ca mi le admirati si ma incurajati,caci nu-i asa??/datorita voua..am acum aceste minunate flori in casa...anul trecut nici nu ma gandeam ca in scurt tip vor fi in posesia mea aceste flori...[bine acum sunt fericita acum ca mi-am mai indeplinit un vis...strelitia..] Very Happy

Pai si draga mea vanda cea mare iti incape in vre-o vaza din asata care zici sa se gasesc ? Eu am tot cautat si nu am gasit...asa am ajuns la solutia de compromis deocamdata....in cos  king 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 11:32 pm

pai daca gasesti una la vreo 60cm inaltime nu ar intra???
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 12:35 am

In cazul Laurei, iti spun eu, doar un acvariu poate fi de folos. Laughing nu tine de inaltime, ci de latime.. Are niste anaconde de radacini Laughing poate o cada, o piscina! : geek 

Am ochi buni  cyclops Dar chiar si verzulii arata foarte bine! Le-ai stropit preventiv pt paianjeni? Nu uitati ca vin direct din sera!!! Pot avea musafiri nedoriti!
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 30 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 30 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: