Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 3:05 pm

pai asa cum am zis 300 pina la tm inca 130 pina la szheghet prin sinnicolau parca ii zice si cu inca atit retur ...fac cam 860-900 km
macar acum stiu drumul nu ma mai ratacesc
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 11:27 pm

Am incercat si eu de 3 ori cu cycas, mai ales ca am aflat ca e una din putinele plante preistorice care au rezistat pana acum, dar a murit de fiecare data. Fiindca am depasit nr. de poveste (3 incercari  pirat ), nu ma mai risc  No
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:10 am

penelopa a scris:
Am incercat si eu de 3 ori cu cycas, mai ales ca am aflat ca e una din putinele plante preistorice care au rezistat pana acum, dar a murit de fiecare data. Fiindca am depasit nr. de poveste (3 incercari  pirat ), nu ma mai risc  No
Penelopa,sincer,nici nu stiu ca-l am..creste singurel..mai pretentios e phoeonixul..am mai avut unul si mai mare ca asta..l=am pierdut...si washingthonia sunt fitosi..cycasul e cel mai cuminte..nu renunta,,,
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:06 pm

da la palmieri tot cherchezul este sa ii lasi intr-un loc sa nu muti toata ziulica la ei
eu ii tineam pe la umbra dar mult mai bine le merge la soare
Pene si la mine a fost a 2 a incercare dar la-m luat mic mci dintr-un metro si a crescut saracu mai mult nebagta in seama ca primu a murit de prea bagat in seama
acum in sfirsit il mutai in alt vas si e in plin soare treaba lui sa se descurce
el si brugmansiile ... ee ca si prea multa bagare in seama le omoara am vazut eu
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 1:17 pm

am 2 suporti atarnatori,albi frumosi ,in forma de inima,oare merge sa suspend vandele in ei si sa le pun atarnate la terasa...e prea frig inca pt ele afara??? suportii arata asa..[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]...  scratch 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 2:34 pm

Deci, NU! 
Lasa Vandele in cosuletele lor, ele oricum au sistemul de agatat  jocolor
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 3:57 pm

AHA...am inteles...da nici in vase de sticla???ca in casa atarnate de ceva n-as putea decat in bucatarie sa le tin atarnate de galerie ca-i metalica..din otel ceva..
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 6:09 pm

Aura sa vezi intai daca incap in vazele existente!  Laughing 
Dar daca ai conditii ar fi pacat sa nu le lasi libere, afara!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 6:30 pm

am emotii...parca as avea vreun examen...  Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 8:06 pm

Te inteleg, acusica ajung si scapi de emotii!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:07 pm

Gata au ajuns:-):-):-)imediat foto:-):-):-)
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:18 pm

fetelor incerc sa fiu modesta da nu pot,sper sa nu va suparati /mine...stiti vorba aia...tot tiganu-si lauda odrasla,asa si eu/...am cele mai frumoase vande...[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] asta e cea comandata,Dark nu stiu cum...o sa le invat eu pana la urma...  universul meu - Pagina 29 421221538 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:23 pm

iar asta e cea de a doua ,ca sa nu se simta stinghera prima i-am luat colega de camera [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  universul meu - Pagina 29 1317549515 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:27 pm

iar tu Doini...esti o mare figura!!!!!!de-asta ziceai tu ca amarylisii sunt undeva prin Austria...hihihi...mersi mult ,mult...o sa-i vezi infloriti la mine...si-or sa-ti trimita pupici de aici din tara...iar cel mare are deja 2 boboci...sunt superbi!!multumesc pt.tot efortul tau si-ti raman indatorata,cand vei avea nevoie de ajutor te rog sa te gandesti prima oara sa ma cauti /mine universul meu - Pagina 29 2422189467   universul meu - Pagina 29 2422189467
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:34 pm

Sa-ti traiasca vandele Aura , sa te bucuri de ele multi ani  Very Happy
Si daca vrei sfaturi suntem aici sa te ajutam.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:35 pm

Aura, sa-ti traiasca, sa-ti infloreasca si sa te bucuri de ele , multi ani de acum incolo.
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:37 pm

Sa va traiasca vandele si sa bucurati de ele mult timp de acum incolo:)
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:40 pm

hehehe...le asteptati si voi nu-i asa??/eu abia asteptam sa le iau in brate...va trebui acum sa-m iau una galbena pt contrast...multumesc fetelor pt urarile voastre,sper sa petrec impreuna cu ele muuulti ani de acum inainte!  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:41 pm

Brindusa a scris:
Sa va traiasca vandele si sa bucurati de ele mult timp de acum incolo:)
 Brandusa spune-mi pe nume ...te rog.  Very Happy de altfel am inteles ca si tu ai luat.si tu sa te bucuri de ele multi ani de acum incolo!  cheers 
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:44 pm

aura a scris:
Brindusa a scris:
Sa va traiasca vandele si sa bucurati de ele mult timp de acum incolo:)
 Brandusa spune-mi pe nume ...te rog.  Very Happy  de altfel am inteles ca si tu ai luat.si tu sa te bucuri de ele multi ani de acum incolo!  cheers 

Am luat si eu o himba gold si una no name- am uitat numele ei:)
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 9:47 pm

Mai om drag mie, ce emotii am avut si eu.. Ufff si inca mai am, ca maine pleaca catre alte destinatii cele care sunt acum la sorela.

Arata foarte bine Vandele tale, si sper sa se acomodeze cu bine! Sa te mandresti mult si bine si sa te fudulesti zi de zi cu ele, ca ai cu ce  universul meu - Pagina 29 1982394566 

Sa nu ai emotii in privinta culorilor! Se vor inchide in fiecare zi, pana vor ajunge florile la maturitate.

Dar uite ce propun, ca tot vom vorbi despre ele, eu chiar acum voi deschide un topic.. Ma tin de orea mult timp sa o fac..

Cat despre Amaryllis, era chiar culmea sa nu ti trimit tie! Ai avut mai multa grija de ei, ca mine Laughing Stiu sigur ca le voi afmira florile la tine! Hai sa-ti spun ceva, unul sigur este alb Laughing ca tot ai tu o colectie de Amatyllis albinosi  universul meu - Pagina 29 1992828207 

Si in incheiere, sa sti ca inca de anul trecut stiu ca am un orieten de nadejde, si iti multumesc ca imimesti aproape  universul meu - Pagina 29 2422189467  universul meu - Pagina 29 1239631719
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 10:03 pm

Brindusa a scris:
aura a scris:
Brindusa a scris:
Sa va traiasca vandele si sa bucurati de ele mult timp de acum incolo:)
 Brandusa spune-mi pe nume ...te rog.  Very Happy  de altfel am inteles ca si tu ai luat.si tu sa te bucuri de ele multi ani de acum incolo!  cheers 

Am luat si eu o himba gold si una no name- am uitat numele ei:)

Brandusa, a doua Vanda se numeste Divana Lilac and Aubergine
Iar a doua ta Vanda Aura, este Red Spot, este o frumusica foc!!!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 10:03 pm

dap..acum il las nitel sa respire...si mai apoi[pt ca stiu sigur ca si din vacanta voi veni cu portbagajul plin cu flori]va trebui sa mai faci tu un efort sa-mi trimiti una fix ca cea pe care o are DANA C.cred ca sanderiana gold..sa fie contrast cu cele 2.. da pe mine tot ma mananca sa le iau vase de sticla pt toamna-iarna..cand vor sta in sufragerie,sa le pun in valoare..  tongue 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:05 pm

Minunate!!!
Sa te bucuru mult si bine de ele, da musai trebuie si una galbena!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitimeDum Apr 27, 2014 11:09 pm

musai!musai!asa zic si eu bounce cea mai galbena dintre cele galbene..sau portocalie  scratch bounce multumesc Dana..
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 29 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 29 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: