Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 8:20 am

Vandana mea nu a avut nici un musafir dedorit . Si de radacinile ei, ca se zic, nici in cos nu incap trea bine  universul meu - Pagina 31 1992828207 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 9:09 am

Aura, mai faci si altceva sau stai si le admiri toata ziua?  Laughing 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 9:25 am

Dana cu siguranta mai fac si altceva..chiar acum mi se termina rasfatul la 9.30 si pana pe la 4-5..abia de am timp sa stau la masa...printre ele dau o fuga,caci dupa atata timp am ochiul ager,la o privire de ansamblu vad ce si cum,stiu care tb.vizitata musai...in rest..spor la munca!!!!ca sa putem avea marunt de alte vande..  universul meu - Pagina 31 421221538   dureri de cap 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:02 pm

fetelor...asta ce este???cumva o radacinuta noua???[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  si au mai spart in cateva locuri dar sunt mai mici..  cheers  Very Happy


Ultima editare efectuata de catre aura in Dum Mai 04, 2014 10:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:08 pm

Doini ma intrebai ce fac vandele???uite.. [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:11 pm

si asta..[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] sunt afara de cand le-am luat ..doar vreo 2 -3 zile noaptea in casa..apoi nici noaptea..stau /terasa acoperita..iar cand ploua le ploua si radacinile lor...vad ca le place..in zile senine le dau cu fas-fasul de cateva ori/zi...eu zic ca-s vesele..deci ne-am imprietenit!  cheers   tongue dupa ce se vor trece florile le voi transfera /terasa mare neacoperita dar umbrita de trandafiri cataratori..  Wink 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:15 pm

eu le-am insemnat ultimele frunze cand le-am primit..pt a le urmari evolutia,si deja au mai luat cativa mm..deci cresc..  applause 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:24 pm

Aura, pare a fi radacina Wink
Dar stai sa-ti spun: Arata bestial agatatele cocotatele!!!!! Sa pui pozele pe facebook  bounce bounce bounce 
Superba clematita din spatele mandrei Red Spot  cheers 
Spune-mi esti mandra de ele?Te fudulesti in fata musafirilor Laughing  universul meu - Pagina 31 1992828207 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:34 pm

da..,...le plac nespus..gen wowwww!!!!...da ma enerveaza cumplit ca nu stiu nimic despre ele...n-au vazut..nu le cunosc valoarea nici estetica nici...nu stiu cat sunt de rare si mai greu de procurat...nu-si dau seama ca nu oricine are asa ceva...cu toate ca vad la mine destule plante rare...dar sunt 2 fete/sun cu care ma intalnesc in oras la cate o cafea si mai crosetam una -alta...care chiar le-au admirat cinstit!care sunt in tema si care le apreciaza just.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:44 pm

Pai pune si tu link-ul pe sun photo aici, ca sa-mi creasca si mie inima de bucurie!  cheers 
sa ma fudulesc si eu cu fuduleala ta Laughing

Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 11:27 pm

evolutia vandelor mele aici.. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 8:12 am

Superbe, Aura!  Shocked  Se simt bine, cresc, esti o fericita!  cheers  Sa le mearga bine in continuare!  applause 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 9:12 am

Da, radacini sunt (sau este ca la tine toate pozele apar duble  Very Happy )
Arata super vandele tale si e incredibil ce evolutie a culorii au .
Dupa ce nu vor mai avea flori si le muti, vezi sa fie tot foarte insorita zona.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 9:30 am

da fetelor,Dana si Cora,le place la mine..de fapt ar fi fost curios sa nu le placa ..din moment ce eu le iubesc...si au vazut si ele ca toate ma plac...prob.nu au vrut sa faca nota discordanta...ar fi fost cu muult in inferioritate...hehe..vad ca si frunzele au mai crescut,si intradevar cea red spot are florile intr-o continua schimbare de ton culoare...as fi vrut sa fie mai vie culoarea ,dar e frumoasa oricum. e vanda ce puii mei!  universul meu - Pagina 31 1992828207 universul meu - Pagina 31 2422189467 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 3:01 pm

Aura cum e culoarea la cea rosie? Mai rosie sau mai spre grena? Eu as vrea una mai spre rosu, oscilez intre 2.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 3:05 pm

Minunat se simt vandele la tine! universul meu - Pagina 31 1059784619 
Dana, iar te mananca de niste vande? Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 5:11 pm

Dana, recunosc ca DA!  Rolling Eyes  Imi place cum merg astea de la Doini si parca, parca incep si la cele vechi sa apara niste radacinute, minuscule dar ceva apare!
Tu? Rezisti? Pana in iunie cand le aduce Doini, ai timp sa te hotarasti, ca eu o vreau azi pe una, maine pe alta, poimaine mi se pare grozava inca una, ma uit in album iar, adaug, tai si uite-asa trece timpul! Si m-a starnit si cu catt din alea cu flori uriase si dantelate si parfumate! Vezi ce chin pe capul meu?  Laughing
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 5:16 pm

Eu bine ca nu mai am timp sa deschid laptopul, ca dealtfel ma starnesc si eu. Bineinteles ca as mai vrea si eu una alta, dar cu banii stau mai prost.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 5:21 pm

De ce crezi ca si eu adaug, tai o iau de la capat... universul meu - Pagina 31 2945718842 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 11:19 pm

 Hai mai fetelor ca dupa Urzeala Tronurilor, ma relaxez in Universul Aurei, cu voi universul meu - Pagina 31 1239631719

Aura, sa faci poze de aproape florilor Vandei Red Spot, si daca se poate sa le redai cat mai adevarat.. Suntem curioase sa vedem evolutia culorilor.
Ce mi s-a spus mie, este ca vara, nu-i ca iarna Laughing hai ca glumesc si eu universul meu - Pagina 31 1992828207 Dar, culorile florilor nu sunt la fel de intense ca cele din vara, tocmai datorita puterii luminii.  universul meu - Pagina 31 2627208998 Stati!! Si nici la fel de mari.
Sunt convinsa ca lumina din sera este perfecta pentru ele si categoric sunt mult mai frumoase culorile la ei ca la noi.. dar... nu mi-oi invige un bec in frunte ca sa le si luminez acum  universul meu - Pagina 31 2945718842  Ce tampita sunt, dar am un chef de ras..

Aura, indiferent cat de prinsa voi fi, iti spun de pe acum, ca tin musai sa vin in vizita la tine! Vreau sa vad minunatia aia de curte plina de flori si diverse aranjamente, vreau sa beau o limonada cu menta si sa-mi dai o portie de Tiramisu .. sa mai zic ce mai vreau? geek

Dana, mai avem timp cel putin 20 de zile, tot sa facem liste  cheers  Eu am motive sa ma duc in sera si sa-mi cresc colectia fara ca Frenk sa inteleaga, si tot asa  cheers Laughing 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 7:41 am

'neata!acum dormiti toate??pai dep..daca azi -noapte zburdati /aici...hehe..azi o sa-i fac foto vandei afara ,la lumina naturala.o scot /terasa neacoperita sa nu influenteze culoarea policarbonatul de-i pus /terasa mica.incerc sa surprind culoarea cat mai aproape de natural.Doini,ce patisi???despre ce Urzeala tronului vb???mie i-mi place evolutia vandelor de pana acum,chiar si cimby si un dendro sunt afara/terasa si vad ca evolutia lor e super ok.cimbi are 2 lastari care cresc vazand cu ochii.si dendro are mici umflaturi la toate nodurile si a dat vreo 5 pui..vedem..  cheers Doini,esti invitata mea...te astept cu mare drag,si cu bratele deschise!  universul meu - Pagina 31 1059784619 tu doar vino!!!care-i perioada de stai in tara??pana pe cat iunie??eu vin cred /10 iunie din concediu.[vrei ceva de acolo??]  universul meu - Pagina 31 3248139268 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:08 am

Umflaturi? Bobocei de flori, felicitari!
Da Aura, poze afara la lumina naturala, te rog!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:49 am

red spot..culoarea cat mai fidela [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:50 am

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:50 am

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 31 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 31 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 31 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: