Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 10:38 pm

pai eu am cam lipsit ca m-am apucat de un curs de mediatori si a trebuit sa invat putin si am dat examenul la Craiova si mi-ar fi fost rusine sa iau nota prea mica asa ca...am invatat.Acum mai am sa ma autorizez si sa-mi amenajez biroul.Si apoi ca si voi toti astept primvara.
Am vazut o emisiune cu o plantatie de pomi in Canada unde pomii erau taiati de jos de tot avea fiecare ceva lastari si arata ca udau pamantul dar tot uscat ramanea.Si spunea ca solul este argilos si argila este compusa din niste placute care se dispun unele langa altele si apa nu mai are cum sa treaca printre ele.Tipul a luat o galeata cu ap[a cu ceva in ea si a udat o bucata de pamant si a pus un pix pe cea udata de el si alt pix pe alta neudata de alaturi.Si au dat drumul la un aspersor 1/2 ora.Apoi au luat proba de sol cu o chestie asa ca un burghiu cu lingura la mijloc unde ramane pamant si a demonstrat ca in partea unde nu a pus el solutia din galeata apa patrundea superficial pe cand in cealalta era ok.Si a spus ca solutia de Ca face ca placutele alea de argila sa se aseze in asa fel incat sa lase intre ele culoare pe unde sa patrunda apa.Si spunea ca dupa ce irigi cum trebuie pamantul trebuie sa-l imbunatatesti cu ce-i lipseste.Si asta vezi dupa tipul de plante ce cresc pe el.Asa este si la mine solul asa ca mai cumpar ceva delcamag si-l imprastii prin gradina.Mi-a promis cineva ca-mi da sa citesc o carte cu ce plante cresc si unde in functie de compozitia solului dar o sa caut si pe net.Daca gasiti ceva...spuneti si altora.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 10:16 am

Buna dimineata,felicitari D-na Gabriela,la cat mai multi clienti! Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 1059784619 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 3:42 pm

Buna ziua, pe ziua de azi!  Wink ... daca tot n-a trecut nimebi pe aici  clown 
E urat afara si tare imi este dor de zilele insorite din februarie!  monkey 
Am de plantat, mai ales ca vineri fetele suntem libere, dar ce sa faci pe o vreme ca asta???
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 4:40 pm

Eu sunt prezenta Razz Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 1059784619 Ma gandesc cu groaza duminica prin namol sa pun trandafirii si sa mai si ploua,parca vad socrii uitandu-se crucis la mine Laughing 
Sus In jos
costieanuconstantin




Numarul mesajelor : 223
Localizare : codlea
Joburi/Distractii : gradinarit , albine ,noutati
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 5:08 pm

gabriela 60: solutia respectiva se cheama " fluidizant betoaneMLSFN " se poate face pe baza de calciu sau amoniu,se fabrica pe la giurgiu apoi pe la bucuresti.
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 6:48 pm

Felicitari D-na Gabriela 60.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 8:54 pm

Multumesc leonor.Multumesc si pentru fluidizant.O sa citesc despre el.Si la noi inca mai ploua.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 8:56 pm

multumesc dle popescugp
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 9:51 pm

Gabriela, stai ca te felicit si eu bounce Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 57490470 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 11:42 pm

Laura ai un pm
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 12:12 am

Gata am rezolvat  Embarassed 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 12:19 am

Ce te-am mai alergat prin tot forumul Laughing dar stiu ca am facut-o spre binele tau Wink  farao 
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:50 am

Multumes ,multumesc! O zi buna va doresc si fara ploaie ca nu se mai opreste.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 8:03 am

mama ce mai ploua ..toata nopatea a tras am butoiul de 200 plin de apa ..macar de asta m,a bucur ud plantele cu apa de ploaie ..aseara am adta afara o passi ca se uscase aproape de tot .. trebuie s aii schimb vasul ca are vreo 4 Ani in ala si nu mai vrea sa faca flori
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 11:43 am

Ziua buna,ploua si bate vantul,duminica e sarbatoare cum pun eu trandafirii... Embarassed 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 2:02 pm

Buna ziua, si aici e vreme urata, ceata si burnita.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 3:06 pm

La mine in curte ar trebui sa ies cu barca, dar cum n-am, cred ca umflu un colac  clown 
Cel mai tare ma enerveaza ca bietii caini sunt murati si mocirliti, desi au unde sta la adapost.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 3:12 pm

Vor un dus!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 4:41 pm

Azi am luat la Baumax niste panselute,pot sa le plantez in gradina sau mai astept putin?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 4:56 pm

Ale mele stau deja afara pe balcon, dar nu cred ca raspunsul meu te ajuta  clown 

Intr-o alta ordine de idei..
Fetelor, daca gasiti niste bani pe jos si nu este nimeni in zona.... Ce faceti in acea situatie?  drunken 
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 5:58 pm

Depinde cati bani Doini  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 6:14 pm

Si eu zic la fel, depinde!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:26 pm

50€  clown Cool

Edit:
Pe drumul asta, mai exact  monkey    Rolling Eyes  clown 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Doini in Joi Mar 06, 2014 11:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:48 pm

Paulyna a scris:
Azi am luat la Baumax niste panselute,pot sa le plantez in gradina sau mai astept putin?
daca nu ploua plantati-le cu curaj...si noaptea daca anunta 2-3 grade puneti o folie ceva /ele..  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 8:02 pm

eee.Doini,pana si cel de sus i-ti face cadou de martisor...  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 2945718842  nu se face sa refuzi...nu-i frumos...  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 1982394566 ia-ti ceva de ei..ceva ce sa-ti aduca aminte de dar..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 2 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: