Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina Laurabv

In jos 
+21
Paunita
Cora-Maria
Dana Caras
geodezia
Marga
Karla
Tinkerbell
Carina
bubu
leonor
popescugp
penelopa
Vernil
Paulyna
ghana
Myosotis
ella06
stefana
duduta190578
Doini
laurabv
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 1:25 pm

Nasturium face paduchi, eu as zice sa nu te complici... incearca o combinatie cu o planta mediteraneeana, gen cimbru decorativ, lavanda sau agapanthe...
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 8:54 pm

Ma bucur ca ai fost pe la mine Karla  Gradina Laurabv - Pagina 14 1059784619  Gradina Laurabv - Pagina 14 1059784619  Gradina Laurabv - Pagina 14 1059784619 Muncesc muncesc ....sper sa se si vada in 2-3 ani.
M-am gandit  scratch si nu mai pun nimic la leandrii....macar sa aiba grija socrela de ei si sa ii ude. Azi le-am cumparat si farfurii la ghivecele lor, ca sa aiba unde sa stea apa. Harriet Newding nu am Suspect Suspect Suspect Am vrut sa mi-l cumpar anul trecut si nu stiu de ce am amanat. Na ce bine ca mi-ai adus aminte de el cheers 
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 9:12 pm

Laura daca vreodata o sa ai leandrii de vanzare te rog sa ma treci pe lista de asteptare!
Nastureii sa stii ca sunt buni, sunt plante companion si in gradina la rosii, vinete, ardei, atrag afidele, purecii de pamant dar o fac ca sa ocroteasca planta langa care stau. Eu pe langa rosii am padure de nasturei:)
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 9:20 pm

Si mie imi plac nastureii, am vazut la cineva tot asa intinsi pe scari...de acolo imi venise ideea cu leandrii, dar nu ma mai complic...oricum pe scarile ale curcula cutu si numai le-ar calca in picioare. Leandrii am vrut sa- tund in primavara asta, dar fiind iarna blanda unii din ei dau deja semne de inflorire si mi-a fost mila sa-i tai...dar in vara dupa prima inflorire ii tund drastic, pt ca vreau sa ii fac tufe pe toti...si atunci vorbim.
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 9:21 pm

Cand o fi Laura, nu e graba:)
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 12:27 am

Bubu ai gasit Arabella la Lidl ? Ca am si eu bujori  tongue 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 12:56 am

Am gasit Myo, dar inca nu e plantata. Nu stiu cum, dar nu apuc sa fac tot ce vreau nici cand sunt acasa...
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 7:46 pm

Si eu mi-am mai luat o clematita Polish Spirit si nu am reusit sa o plantez....maine voi fi toata ziua cu Roney, cu operatiunea castrarea si nu o sa pot face nimic.


Fetele mi s-a pus pata pe irisii asta  Gradina Laurabv - Pagina 14 421221538  iris iberica Rustavi, Elegantissima, Lycoris, Damascena si altii cu pata neagra....problema e ca nu gasesc nici unde de cumparat.....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Vin Mai 02, 2014 11:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 8:03 pm

Poate iti gasesc eu pe aici  geek 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 8:21 pm

Laura , sunt foarte frumosi irisi astia .Am tot vazut si eu pe facebook , cred ca in postarile din Serbia am tot vazut , am impresia ca sunt o specie mai salbatica si cresc spontan. la fel ca cei pitici ai lui Maryane .
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 11:37 pm

Nu stiu ce sunt dar im plac la nebunie....mai studiez scratch Doini asa urma sa fac ...sa caut pe site-urile din Olanda  king
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 11:56 pm

Si la mine inca 2 frumosi  Gradina Laurabv - Pagina 14 421221538  Gradina Laurabv - Pagina 14 421221538  Gradina Laurabv - Pagina 14 421221538 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]       [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 12:35 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 7:13 am

Merci Myo...cam scumput  king dar e o varianta. Suma minima vad ca e 100 lire si 24 lire transportul...


Pe cine intereseaza ceva de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Very Happy Very Happy Very Happy 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 7:17 am

waw ce plante interesante au astia  cheers  Fritillaria sunt mortale !!!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 4:45 pm

N-am studiat nimic din ce au pe acolo, din cauza de preturi. Ai si tu rabdare pan'la toamna.
Din Anglia pachetele fac cam doua saptamani, asa ca doar bulbii/rizomii cred ca ar rezista la drum.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 7:17 pm

Normal ca am rabdare....bani oricum nu mai am acum  dureri de cap dureri de cap dureri de cap 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 12:36 am

Karla a scris:
M-am plimbat prin toata gradina ta, Laura (adica prin toate trei).
pfiu  ce mai muncesti! pe rupte... bravo tie!

La leandri visez si eu, o sa-mi iau o caruta de "Harriet Newding", e preferatul meu...

Karla mi-am comandat Harriet Newding cheers , merci de inspiratie  Gradina Laurabv - Pagina 14 1059784619 
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:11 am

Foarte bine ai facut. Chiar voiam sa te intreb, ce ritm de crestere au leandrii? In cati ani obtii o tufa buna dintr un butas?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 9:59 am

... si, cum arata leandu' asta ... Harriet Newding ? Ca, doar v-am spus ca si eu sunt fun-leandru  Twisted Evil 
Am vazut la Dianadia niste leandri superbi, bicolori.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 10:28 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cred ca asta e
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 11:53 am

... sa fie roz simplu?
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 12:28 pm

Nu e Penelopa, e alb pur cu o dunga rosie foarte fina pe mijlocul petalelor. E foarte elegant pentru ca floarea  nu are forma aia de elice, ci petalele sunt ronde... bobocii sunt rozalii si mijlocul are reflexe roz in plina lumina.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 12:30 pm

de aproape:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aduce putin cu floarea de iasomia aia officinalis...
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitimeMar Mai 06, 2014 2:34 pm

Merci, Karla si Geo!
M-ati starnit, am dat de urma Laurei unde si-a comandat henrrietul, am dat si eu comanda, ca tot il avea in stoc si, ca sa nu se sperie singur in colet, am mai comandat 2 leandri:
- mrs. roeding
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- delibab
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina Laurabv - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina Laurabv
Sus 
Pagina 14 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Sicai
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!
» Gradina mea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: