Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 8:25 pm

Sunt rupta de oboseala si zgariata, si n-am terminat. Oare cum s-or descurca fetele cu gradini mari, sau cu trandafiri multi ( adica mai multi ca mine) ?


Din an in an mi se pare ca-mi ia mai mult taiatul trandafirilor si eu tot nu ma opresc... Saptamana asta ar trebui sa vina cativa de la Maria-clematite si normal ca n-am facut gropile. Cred ca dupa ce termin imi trebuie concediu de odihna Very Happy .
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 9:16 pm

He,he Geo, la mine florile caisului mai au putin si se scutura.
Acum vad ca si nectarinul se pregateste sa infloreasca
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 11:38 pm

Fetele daca taiati trandafirii si aveti din astia care cresc 1,5-2 m, rezistenti la boli si temperaturi joase sa nu aruncati lastarii...ii vreau eu. Vreau sa-mi fac gardul mult visat din trandafiri....am tot cumparat dar campu-i maaaaaare.  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 2422189467 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 2422189467 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 2422189467 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 12:15 am

na ma Laura tu acu zici ca eu am taiat cleoampele de 2 saptamini ? macar ma tragi de mineca la mai -uinie dupa prima inflorire ..asta daca vrei ceva de la mine imi pare rau ca nu ai spus .. macar sa stiu pt toamna daca vrei ceva sau acum dupa prima inflorire
climberi
paul tronson
cecil bruner
astia 2 flori mici roz si nu remonteaza
baronul este floare mari si remonteaza slab sau depinde cita apa are am observat daca are apa multa si a 2-a inflorire e frumoasa daca nu mai putin
variegata
elful
si unu rosu cu floare mare e posibil crysler
rambleri am unu rosu se face ditamai monstru e o floare englezeasca dar nu pot spune ce este
ma da chiar imi pare rau ca am taiat mult anu asta din ei ca crescusera tare rau
pe paul tronson la ciumpavit unchiu de ma apucasera draci cind am vazut cum mi-a taiat rosa crescuta cu atita grija 3 ani de acoperise in sfirsit gardu
asa ca daca te va tenta ceva in mai dupa prima inflorire spui
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 8:26 am

Off si mie imi pare rau ca nu am deschis gura mai repede...eu ma tot uit dupa forstitia, la mine inca nu a inflorit...asa ca am dormit in papuci. Nu-i nimic, iti mai aduc aminte in august.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 8:40 am

Buna dimineata!  flower  Aici e soare, senin si nici vantul nu mai bate! E destul de rece insa!
Sa aveti o saptamana cu spor la treaba, sa fiti sanatoase si fericite ca va infloresc pomii si florile din gradini!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 10:06 am

Multumim, DanaC, de urari! Chiar avem nevoie de ele! Eu, mai ales, care sunt cam in urma cu gradinaritul  monkey 
In acest we a fost soare, dar a batut rau vantul la noi si n-am putut face ceea ce imi propusesem.
Prin urmare, si eu va doresc spor la treburi gradinaresti!!!!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 2:32 pm

Laura sa ma tragi si pe mine de maneca in august, sigur coafez trandafirii si atunci.

Eu anul asta n-am asteptat forsithia ca aveam muguri mari, inca putin si dadeau frunzele.
Sus In jos
Lian

Lian


Numarul mesajelor : 39
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : economist/multilaterale
Stare de spirit : optimism debordant
Data de inscriere : 12/03/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 4:05 pm

Super poze ai facut, draga Doini!
Multumim, ca ne delectezi ochii cu-asa frumuseti!
Sus In jos
Lian

Lian


Numarul mesajelor : 39
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : economist/multilaterale
Stare de spirit : optimism debordant
Data de inscriere : 12/03/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 4:05 pm

Super poze ai facut, draga Doini!
Multumim, ca ne delectezi ochii cu-asa frumuseti!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 7:11 pm

Iar tu draga Lia, esti o draguta Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 2480021943
Sus In jos
Lian

Lian


Numarul mesajelor : 39
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : economist/multilaterale
Stare de spirit : optimism debordant
Data de inscriere : 12/03/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 8:45 pm

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 8:46 pm

bubu a scris:
Laura sa ma tragi si pe mine de maneca in august, sigur coafez trandafirii si atunci.

Eu anul asta n-am asteptat forsithia ca aveam muguri mari, inca putin si dadeau frunzele.

Merci Bubu Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 1059784619 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 9:24 am

Buna dimineata! sunny 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 9:29 am

neata soare frumos vreme de munca deci spor
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 9:33 am

Buna dimineata!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 9:36 am

Buna dimineata!
Soare si foarte frumos la Iasi!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:13 am

Buna dimineata! O zi cu spor la toate sa aveti!  flower 
Aici a plouat aseara si inca e innourat.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:19 am

Buna dimineata!
Ma pregatesc sa mai fac o sedinta foto cattleyelor, ieri am facut poze la repezeala ca sa vi le arat mai repede!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:53 am

Buna dimineata,si aici a plouat si a fost un vant puternic noaptea,cum vad ce este soare si se anunta o zi frumoasa de primavara perfecta  sunny 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 9:11 am

Buna dimineata, pe ziua de azi care, cica ar fi Ziua mondiala a fericirii! monkey 
Tocmai m-am contrazis cu colegii mai tineri, care incearca sa ma convinga ca azi trebuie sa fiu fericita, indiferent de probleme, iar eu incerc sa le explic ca fericirea se simte, nu se impune  farao
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 9:44 am

soare in sfirsit
cica azi ziua = nopate
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 1:28 pm

Ziua buna! flower 
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 5:06 pm

A inflorit caisul, sper sa nu vina ceva ger si sa raman fara fructe!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 6:26 pm

Aprilie si mai vor fi ploioase,dupa seceta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 8 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: