Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 8:57 am

Buna dimineata!
In sfarsit, prima zi de primavara adevarata!!!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2147529457 
Soarele zambeste bland, trezindu-ne cheful de viata si de ... gradinarit! Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 421221538 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 10:43 am

Buna dimineata!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 11:20 am

Sa traiti sa infloriti  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 57490470 

Era o vorba: "orice minune tine 3 zile", asa pot spune si despre frumoasa vreme pe care am avut-o in Olanda.
Ieri erau 16*C, iar acum sunt doar 8   affraid  , un cer urat, dar macar nu ploua.

Dar ce conteaza, cand eu am in suflet soarele meu  cheers  sunny  cheers 

Va doresc o zi buna!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 1:08 pm

la noi cica de luni iar ploi macar sa pun in pamint rosele care o sa le iau
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 7:50 am

Soare,soare,soare si eu sunt racita moarta.Am foat racita,mi-a trecut si acum o fac din nou.Asta este.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:28 am

Tocmai cand ziceam ca de mine nu se prinde raceala,acum sunt terminata...
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:34 am

pai eu ce v-am zis lata am zacut un we intreg nu m-am ridicat din pat teroare
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:37 am

Dar ce aveti mai fetelor cu raceala asta? Dormiti dezvelite?  clown geek Laughing 

Buna dimineata! Ieri ma vaicaream ca e urata vremea, ca minunile tin trei zile, bla, bla, bla.. Intr-un final a fost soare si frumos, iar astazi este si mai frumos  sunny cheers 

Multumim pentru urari DanaC, si tu sa ai o zi minunata!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:43 am

la noi bate soarele drept in geam si ma apuca picoteala
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 12:07 pm

Buna , si la noi e soare, insa e rece si bate vantul. Virozele sunt nelipsite in aceasta perioada,. Sanatate multa tuturor si refacere rapida
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 12:21 pm

Multumim frumos! Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 12:30 pm

Ce te apunca Geo?  Suspect scratch Laughing 

Ghana, cum se simt fetitele?
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 1:17 pm

lene
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 1:30 pm

Pai cum sa se simta, cea mare are pneumonie, ambii plamani infiltrati, a schimbat antibioticul si incepe sa fie mai bine
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 1:40 pm

Mai ce porcarie!  Imi pare rau Geanina!
Dar cum naiba a ajuns la pneumonie cand era sub tratament si consultata de medic?

Multa sanatate, si sa se faca bine cat mai repede! Va imbratisez pe toate trei Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1239631719 

Geo, lasa lenea, ca nu te caracterizeaza  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2302975194


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mier Mar 12, 2014 2:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 1:57 pm

E pneumonie virala, si dupa o saptamana de antibiotic era mai rau, duminica m-a speriat tare ca nu mai putea merge pe picioare, asa sunt virozele astea urate tare, si trec greu. Multumesc
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 2:12 pm

Va doresc sanatate si insanatosire rapida!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 2:25 pm

Buna ziua,m-am saturat de frig,bate vantul tare de nu am chef sa fac nimic prin curte,si e multa munca acum,azi vroiam sa fertilizez trandafirii.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 7:14 pm

Ce le pui la trandafiri ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 7:21 pm

laurabv a scris:
Ce le pui la trandafiri ?

Terci  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1992828207 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 9:01 pm

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2945718842 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2945718842  Aha ! Terci ...study 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 9:05 pm

lol! Nu m-am putut abtine, desi am baut si o gura de apa rece, poate, poate imi trece lol! 

Deci, pune terci  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2945718842 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 9:08 pm

Fetele pt. imunitate va invit la un ceai de ghimbir cu ghimbir . E aromat si piscacios( daca mesteci bucatelele de ghimbir ), dar simti ca traiesti cand il bei cheers cheers cheers 



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Mier Mar 12, 2014 9:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 9:09 pm

Doini a scris:
lol! Nu m-am putut abtine, desi am baut si o gura de apa rece, poate, poate imi trece lol! 

Deci, pune terci  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2945718842 

Imi esti asa de draga Doini  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 10:14 pm

Si tu imi esti tare draga!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2480021943  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1059784619  Si ma bucur ca facem o echipa pe cinste aici, noi toate  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2302975194 

Bravo, tu cu ceai-ul tau. Eu nu beau ceai decat de "eliberare" Ma scuzati, dar asta e  geek 

Sti ma gandeam ca pe fetele noastre le apuca o astenie de primavara.. affraid dureri de cap Pe Geo raceala asta insotita de lene, cand de fapt ea este o balerina prin gradina, pe Paulina supararea cu vantul si ploile, Ghana este necajita cu fetitele...

Alooooo, hai sa ne bucuram!!! Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 2302975194  Sa trezim dracii pe craci si sa zbenguim de colo colo, ca suntem  cele mai frumoase, haioase si mai harnice, ba mai mult ca acum avem si ceai de ghimbir  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 1317549515
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 5 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: