Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 8:42 am

Neata,la noi soare si cald. Azi cred ca voi pune niste seminte prin gradina
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 9:12 am

'Neata, si de la mine, printre stropi si nori!
Uff, m-am saturat de atata ploaie!!! A crescut iarba in curte, pana la genunchi. Daca nu se potoleste ploaia asta, nu vom mai putea tunde iarba, decat dupa o coasa.
N-am reusit sa pun semintele de anuale, dar am pus ieri, de sf. Gheorghe, seminte de busuioc, fiinda asa am inteles ca e bine sa le semeni, de sf. Gheorghe.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 10:20 am

Buna fetelor.M-am saturat de ploaie si ploua in continuare torential.Si am un reumatism plimbacios....
Si am niste lalele frumoase si niste crini cam mici dar sper sa nu-i innece apa asta.Si toti pomii mei fructiferi din curte au rod.Asta-i un fel de rasu plansu.Ma bucur de flori si pomi si cand ma uit pe geam ma apuca depresia.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 10:23 am

Gaby stai calma ca mai ploua inca 3 zile
fetelor am vazut la anthesis niste flori frumoase foc dar scumpa rau saminta
ati auzit de floarea asta Lisianthus
de ce e asa scumpa saminta ca e tare frumoasa
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:37 am

Eu n-am auzit decat acum, de la tine, apoi mi-am adus aminte (dupa ce-am citit si vazut planta pe Net) ca am vazut-o la Hornbach, inainte de Paste, dar am crezut ca e ranunculus. Era, insa, mare si bogata ca sa fie ranunculus, am citit eticheta si n-am retinut numele ei ... am retinut pretul foarte mare. Mi s-a lipit de mana, insa, de la acelasi raion, o clematita deosebita, plina de flori mici, albe, numita "Joe" ... abia acasa, dupa ce-am cautat-o pe Internet, am realizat ca am luat o clematita de ghiveci, care trebuie adusa iarna in casa  affraid 
Cam tot asa sta treaba si cu Lianthus asta al tau, Geo, asa ca, mai stai potolita cu vanatoarea dupa plante necunoscute!!!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:45 am

stau ca e scumpa rau dar am vazut pozele si e superba na acu stau calma ca mi-o ajunge si mie asteptam, gommerul
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:51 am

lisianthus-planta de ghiveci,tb.protejata iarna,e cultivata pt flori taiate,pt buchete,e deosebita..eu am cumparat doar buchete cu lisianthus..nu miros dar sunt taare frumoase si tin mult. Very Happy 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:51 am

fugi ispito si de ce nu ai luat si tu seminte ... ne bagi in boala
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:55 am

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]


Ultima editare efectuata de catre aura in Joi Apr 24, 2014 12:12 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 11:57 am

da e frumos foc ca asa este si in pozele alora ..da asa scump na ..numai sa ne adunam mai multe ca imi pica ceru pe mine nu alta
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 12:03 pm

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]cel albastru e lisianthus
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 12:35 pm

vazui vazui ... ma ofticai da ce sa faci asta e realul
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 4:04 pm

Apropo de seminte,pe intai aprilie am pus seminte de margarete africane sau osteospermun,cumparate la Baumax,si azi le-am repicat,sper sa fie toate culorile ca sunt tare frumoase.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 7:29 am

Si eu am cumparat in buchete dar nu am stiut cum se numeste,Este frumoasa sar sunt mai multe culori.
Eu acum m-am hatarat sa-mi pun seminte de barci ca o sa am nevoie in curand.De trei zile-mi iese apa in baia de la parter,de ieri a patruns si in beci.Vreau soare..... sunny macar desenat sa-l vad.
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 7:58 am

Ploua ,inorat  Sad 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 8:09 am

ca peste tot
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 8:16 am

Eu as vrea ca ploai asta draguta sa ma lase si pe mine sa-mi vad unicul bujor arbustiv inflorit Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1992828207 ....atat vreau. In rest nu ma deranjeaza, chiar imi place  cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 8:22 am

Buna dimineata! Nu ploua, dar e innourat! Si eu il astept! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 11:00 pm

Azi n-a plouat, dar a fost destul de racoare! Mi-a convenit, ca a fost sarbatoare si nu aveam cum munci prin gradini. Voi recupera, insa, maine ... daca nu ploua, binenteles, mai ales ca astept o comanda de la Plant Shop (Levi) cu phlox subulata (tarator) pentru aranjamentul unei borduri.
Am o tufisoara de la el de acum 2 ani si-mi place mult cum se comporta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:30 am

  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 2945718842 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 2945718842 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 2945718842 Deja la postarea mea de mai sus scrie "ieri", deci, la culcare cu mine  Sleep 
Noapte buna, copii! Very Happy 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:31 am

Noapte buna  Sleep 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:36 am

Pene si eu astept o comanda de la Levi maine. Mi-a promis ca-mi trimite phlox subulata bleo, ca-mi lipseste la colectie. Nu indraznesc inca sa ma bucur dar din toamna il frec pe bietul om cu floxul bleo.
E o planta draguta (phlox subulata) si cand vrea ea infloreste si toamna.


Am vazut azi la Hornbach phlox, arata jalnic si era 15 lei...
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 9:10 am

Buna dimineata la mine e soare Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 1982394566 Poate se deschide si bujorul meu arbustiv...Doamne ce-mi mai doresc sa il vad inflorit. E primul si unicul bobocel pe anul asta...nici nu vreau sa-l las mult pt. ca vreau sa-si dezvolte radacina pantuta mea! dureri de cap dureri de cap dureri de cap
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 10:21 am

Buna dimineata, anul trecut am comandat si eu mai multe culori de phlox subulata doar unul a trait
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 10:53 am

Ce tufa frumoasa !
Eu am pus azi de dimineata la incoltit seminte de brumarele...astea cresc tot asa mai mici, dar nu stiu daca rezista peste iarna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 19 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 19 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: