Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Orhidee in magazinele din tara

In jos 
+6
stefana
DanaA
Dana Caras
DannyElle
Doini
Cora-Maria
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 2:40 pm

In Baumax multe phala la 30lei multe albe si roz-mov. Ei au mai primit, dar nu vor sa le scoata inca, pt. ca mai au multe de saptamana trecuta. Dar numai phala la capitolul orhidee.
In Practiker s-au adus cateva phala tot la 30 lei, dragutele cateva.
In Kaufland nimic, joi primesc marfa.
La Lidl nimic.
La Mr. Bricolaj, multe phala la 40 si la 45, multe din ele deosebite, dar mi se par cam scumpe.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 5:26 pm

Deci in OBI azi nenoricire mare !  bounce Au adus enorm de multe phale foarte frumoase ,diverse si deosebite la 24 si 30 lei. Plus dendro phale, vande 160 lei, onci ,milto si alte alea ! Vai ce mi-a placut. Nu am luat decat 3 phale dar mi-a mai ramas gandul la vreo 3 (poate ma mai duc)  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 421221538
Si la Auchan, slabuta marfa, dar am gasit miniMark cu 20 lei !  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2302975194 
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 6:16 pm

Si eu am fost in Hornbach Militari, doar sa-mi clatesc ochii, parol!
Erau multe interesante, DNobile pliin de boboci, Nelly Isler (mirosea frumos), DKingianum (parfumat) la preturi ca lumea Very Happy ( peste 50 lei).
Si phalenopsis obisnuite la 30 lei (ca n-are rost sa zic 29,99 lei Razz , una singura era pelorica dintre zecile expuse) plus o Vanda movulie la peste 150 lei...
Am luat totusi o prapadita phale fara flori la reducere (inca nu ocupa mult spatiu clown ), ca daca nu se vinde astia o arunca  Cool  (sper sa faca niste flori dintr-o ramificatie, peste 4 luni).
Pentru MiniMarkul ala as da o raita in Auchan. Care Auchan?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 6:41 pm

Stiu exact despre ce vorbiti doamna Stefana ca si eu am fost in Hornbach Berceni luni si tot o redusa am luat si eu  Very Happy  Vai daca stiam ca va intereseaza miniMark va luam eu.... Aveau vreo 5 (deci am lasat vreo 4 ) toti aratau bine. In Auchan Pallady la capatul tramvaielor 23,27,40. Sau metrou Nicolae Teclu.
Daca ajungeti acolo NEAPARAT sa intrati si la Obi e exact langa Auchan. Daca nu ajungeti va rog sa imi spuneti ca poate vineri trec eu din nou.


Ultima editare efectuata de catre Cora-Maria in Sam Mar 15, 2014 11:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 11:25 pm

Gata, mai sunt numai 3 in magazin  clown .
Desi Auchanul despre care spuneai este exact in celalalt capat al Bucurestiului, imediat ce a plecat sotul la meci m-am imbracat si am intins-o. Am avut ceva emotii pana sa ajung, era noapte, ploua marunt, balti la tot pasul, locuri aproape pustii... Dar magazinul mi-a placut, iar abundenta de orhidee m-a facut sa uit emotiile. Si am gasit iarasi kerrii  queen , frunza in forma de inima, la un pret imbatabil, 5 lei.
In concluzie, multumesc pentru pont, Cora  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 11:32 pm

Va rog sa o ajutati si pe Laura cu un mini Mark  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 11:39 pm

stefana a scris:
Gata, mai sunt numai 3 in magazin  clown .
Desi Auchanul despre care spuneai este exact in celalalt capat al Bucurestiului, imediat ce a plecat sotul la meci m-am imbracat si am intins-o. Am avut ceva emotii pana sa ajung, era noapte, ploua marunt, balti la tot pasul, locuri aproape pustii...  Dar magazinul mi-a placut, iar abundenta de orhidee m-a facut sa uit emotiile. Si am gasit iarasi kerrii  queen , frunza in forma de inima, la un pret imbatabil, 5 lei.
In concluzie, multumesc pentru pont, Cora  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619 

Sunt neam de traista dar m-am grabit sa scriu ce imi statea pe limba si am sarit peste felicitari si nu am scris despre bucuria pe care am simtit-o cand v-am citit mesajul  cheers Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 57490470 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2480021943 

Nu stiu cine e Kerrii  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 57490470 dar voi cauta pe google imagini  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 67172415 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05, 2014 11:50 pm

Stef, ai batut chiar atata drum  Very Happy  ? Eu acum 10 ani cautam atata o floare, acum m-am lenevit.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 12:54 am

Ehe Bubu, fuga asta, cica se numeste "orhidita"  clown  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2302975194 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2945718842 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 8:43 am

Ma bucur grozav doamna Stefana ca v-am putut ajuta. Dar in Obi de alaturi n-ati intrat?
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 11:05 am

bubu a scris:
Stef, ai batut chiar atata drum  Very Happy  ?  Eu acum 10 ani cautam atata o floare, acum m-am lenevit.
Am avut un MMark mai demult si nu m-am priceput sa-l ingrijesc  Neutral , mi-au "sticlit" ochii imediat ce am citit ca este pe undeva .
Nu a fost numa de drum, ci si de cat de tarziu era  drunken  . Noroc cu meciul de aseara, nu stiu ce explicatii as fi gasit sa plec dupa o orhidee la ora aia la capatul Bucurestiului.
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 10:55 am

Multumesc fetelor care m-au ajutat sa-mi indeplinesc o dorinta ,  aceea de a avea un Mini Mark .Laura ,Cora si Doini  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1239631719 

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 DSCN0672_001 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 DSCN0673_002Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 DSCN0674_003
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 11:02 am

Sa-ti traiasca Mariana draga, sa fie sanatos ! Dar la tine tuturor orhideelor le merge de la super in sus asa ca nu-mi fac griji  Very Happy
Meritul Laurei e de departe cel mai mare  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 4:02 pm

Sa te bucuri multi ani de el si sa infloreasca des si frumos!  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 5:33 pm

Ce bine ca a ajuns cu bine  cheers  cheers  cheers ...am avut emotii pt. ca niciodata nu am trimis o orhidee cu posta king  ia zi Paunita nu ai ras cand ai vazut cum am impachetat-o ?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 6:03 pm

Dragele mele,va rog eu frumos nu mai postati aici decat daca vedeti ceva orhidee prin tara, nu de alta dar imi sare inima din piept de cate ori primesc o notificare de la topicul acesta.
Cred ca e o oferta de orhidee pe undeva si nu ma gandesc decat cum sa ma imbrac mai repede  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2945718842 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 9:23 pm

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2945718842 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2945718842 Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 2945718842 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 11:45 am

Laura am avut o ezitare sa-ti raspund aici , ca nu vreau sa o ia din loc Cora  Laughing Sa sti ca nu am ras , am apreciat ca ai fixat planta foarte bine , incat a ajuns in cea mai buna stare  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 1059784619  cheers .
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 11:48 am

Bine de data asta te-am iertat Mariana ca erai datoare cu un raspuns  Very Happy 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 3:05 pm

S-au adus flori la baumax!
Phala la 30 si marunte la 20, cattleya la 75, oncidium la 70, cymbidium la 90....
Mi-am luat 3 catt magnifice, una are 2 culori intr-un ghiveci, au mai ramas galbene si portocalii, pe care mi le-as fi dorit, dar nu mai puteam...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 3:08 pm

Aoleu,aoleu ce ma suparati voi din Iasi pe mine  Laughing 
Sa-ti traiasca !
Sun si eu dar nu-mi fac sperante Sad 
DanaC esti imbracata si te pregatesti sa iesi pe usa ,nu?  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 9:37 pm

Daca vrei sa stii Cora, abia pe la 18 am vazut mesajul Danei! In 5 minute eram iesita pe usa! Si incepuse o ploaie afara...Si erau de-a balti...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 10:43 pm

Mai fetelor, dar nu-i drept! Vreau si eu Catt.  bounce  bounce   bounce 

Nu cred ca va puteti imagina, cat de mult sufar, de cate ori vad poza asta:
http://doini.sunphoto.ro/Sera_orhidee_Cattleya/94306566
Nu pot sa inteleg cum de nu am vazut-o  dureri de cap Dar, i-am facut poza si nu am luat-o  dureri de cap  dureri de cap  dureri de cap  dureri de cap  dureri de cap 

Nu stiu cum sa-l conving pe Frenk sa ma duca pana la sera  scratch Dar mai stiu ca nu pot pleca doar cu una  Rolling Eyes
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 10:49 pm

Da si mie imi place cea din poza ...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 10:58 pm

Cand am fost in sera, euforia mi-a luat mintile, si abia acasa am vazut-o in pozele facute.  affraid  Era sa nor de ciuda.
Visez sa o am, si imi mai doresc foarte mult, una ca cea fotografiata in gradina tropicala.  bounce
Sus In jos
Continut sponsorizat





Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Orhidee in magazinele din tara
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Orhidee
» Identificare orhidee
» Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)
» Papucul Doamnei - orhidee
» Specii si modele de orhidee parfumate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: