Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Orhidee in magazinele din tara

In jos 
+6
stefana
DanaA
Dana Caras
DannyElle
Doini
Cora-Maria
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 11:03 pm

of nesatula esti exact ca mine,DanaC,DanaA... Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 2945718842 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 11:06 pm

Pai, nu ziceam eu ca cine se aseamana se aduna?  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 1317549515  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 2302975194  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 2092491260  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 1239631719 

Sa iti spun ce eforturi fac pentru Vanda Sanderiana Pink? Cate telefoane am dat, cate ore stau sa o caut pe net, etc  dureri de cap
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:57 pm

La magazin au mai ramas galbene (a fost Adina.) Nu-mi vine sa cred ce repede s-au vandut.
Vezi Cora? De aia Baumax-ul nostru are grija de noi!  Laughing 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 9:00 pm

Sa stii ca incep sa cred acum ca la Iasi e vanzarea mai mare...Nici vorba sa se fi vandut asa repede la noi. Desi Baumax-ul la care merg eu e intr-un Mall am fost de fiecare data surprinsa sa vad ce slaba clientela la plante era  Neutral  Deci ne meritam soarta,asta e  Sad
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 6:56 pm

Azi, la Baumax-ul nostru erau iar cattleye, tot 75 lei. Mi-a ramas inima la una alba care abia inflorea. Era mare floarea, de fapt bobocii erau mari, mai mari decat la celelalte care mai erau acolo.
Phale 30 lei, nimic deosebit.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 6:58 pm

Of,of ce sa zic ma fac ca nu vad partea cu cattleyele  Neutral 
Pai cred ca pana de Florii nu mai apare nimic deosebit...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 7:18 pm

Vai de mine, iar au adus cattleye? Nici nu ma mai duc, sunt falita si cu datorii pana peste cap. De, daca imi plac de mor vandele...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 7:21 pm

Una alba, mi-ar placea. Dar ai dreptate, acum asteptam vandele.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 18, 2014 4:49 pm

Nu s-a mai scris de mult pe-aici Very Happy . Adica nimeni, alo Iasiul, nu a vazut ceva interesant de Paste?
Numai eu umblu de nebuna pe o ploaie cu spume dupa orhidee ? Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 1992828207 
Deci asa diferente mari ca marfa intre 2 Auchan-uri din acelasi oras nu ma asteptam sa vad.
La Auchan Titan phale putine mai banale ca niciodata albe,visinii si galbene, toate uni.
La Auchan Pallady, nebunie! Phale enorm de multe foarte diverse si deosebite.
Toate marfa proaspata de azi. Am luat 2 dragute,imediat le pun in albumul balconului meu Very Happy 
P.S. Maine merg la Baumax si gata pelerinajul de Paste Wink 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 18, 2014 7:54 pm

Cora la Baumax/Vacaresti am fost eu ieri,nimic ,nimic,marfa veche,nimic nou,am inteles ca se retrag /piata noastra...aveau muulte reduceri ,dar nu si la flori...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 18, 2014 8:36 pm

Serios??? Chiar ma mira ce spui Rolling Eyes  Eu am sunat la Baumax Berceni , ca acolo merg eu, au adus marfa maine ma duc cum am zis Very Happy

Da ai dreptate, acum am citit pe net,cica decid pana la sfarsitul lui aprilie daca se retrag...
Obi se retrage si el....
Ei asta e, deci pleaca tentatia  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 2:21 pm

N-am mai reusit sa ajung pe la magazinele cu flori, asa ca nu stiu daca au mai aparut noutati. Afara e cald, frumos dar ma doare gatul si tusesc...si nici nu stiu daca e deschis azi sau nu. Poate aduc marfa noua pentru Georgete!

Deci e clar, Auchan Iasi e infratit cu Auchan Titan!  Wink
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 2:28 pm

Ce-mi faci tu mie Dana ? Pai nu am zis ca dupa Paste nu ma mai duc dupa orhidee,macar pana la Sf Maria?  Neutral 
Dar fiindca la Baumax cand m-am dus au zis ca orhideele vin dupa Paste, ma gandeam sa trec totusi maine pe acolo....
Si acum tu imi aduci aminte de sf. Gheorghe??? Adica sa fac un tur mai amplu,nu? Rolling Eyes
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:31 pm

Pai, asa ziceam si eu! N-ar fi un pacat capital sa-ti scape vreuna?  Laughing Se iarta tot ce-i intre Pasti si Inaltare!  Twisted Evil 
Ce sf. Maria?  Evil or Very Mad  Pana atunci mai este Elena, Paula, astea asa rapid mi-au venit in minte!  Laughing
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:46 pm

Nu stiu ce sa zic... Adica ar trebui sa am o limita,nu? Ca si spatiul din balcon a avut si el o limita  Neutral 
Poate doar la Baumax sa merg daca vor sosi maine orhideele  Rolling Eyes
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 2:26 pm

Azi, am fost pe la magazinele cu flori. La Baumax, aceleasi orhidee, nimic nou. Am vazut una pelorica, 2tije, planta frumoasa 80 lei. (Cora, e cea pe care o vrei tu, dar e exagerat de scumpa! https://www.flickr.com/photos/96947236@N03/12885859764/
La Praktiker, phale proaspete 30 lei, cateva dragute. La Kaufland phale cu 1, 2 tije, nimic special.
La Carrefour, phale 25 lei, 2-3 miltonii grena, 1colmanara Jungle Monarch,1 dendro phale roz frumos, beallara(era singura cu florile ofilite, nu stiu de care era ca m-ar fi tentat.) Costau 40 lei.
M-am plimbat, am admirat si n-am cumparat nimic(m-au tentat 2 din Praktiker!)


Ultima editare efectuata de catre Dana Caras in Joi Mai 01, 2014 5:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 4:20 pm

Mersi frumos Dana de informare  Very Happy  Dar desi poza pusa de tine nu se poate deschide deci nu stiu despre care phala e vorba, ai dreptatate 80 de lei e prea mult.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 5:17 pm

Remediat!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 01, 2014 5:24 pm

Aoleu,chiar asta era ?  Sad Of,of...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:09 am

Ieri s-au primit orhidee la Baumax. Cattleya (era una galbena cu floare uriasa!), cateva "cambrii", dendro nobile alb si dendr. phale grena, phale albe si albastre.
La Praktiker, miltoniile costa 15 lei (grena cu flori mari si parfumate).
In Carrefour erau mini cu 10 lei, cateva feluri.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:13 am

Cand Doamne iarta-ma le-au primit, ca eu am fost ieri pe acolo si nu era nimic nou! Evil or Very Mad 
Ar trebui sa-mi plateasca astia motorina!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:14 am

Multumesc Dana. Ma bate gandul sa-ti interzic sa mai anunti cand baga cattleye la Baumaxu tau ca deja ma afecteaza psihic  Neutral 
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:21 am

Cora-Maria a scris:
Ma bate gandul sa-ti interzic sa mai anunti cand baga cattleye la Baumaxu tau ca deja ma afecteaza psihic 
Si Baumaxul de la noi ce prezinta? As mai incerca si eu timid cu Cattleya (as inghesui-o printre cele din balcon), dar ma gandesc ca o sa vina iarasi canicula  Neutral
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:25 am

Doamna Stefana, la noi la Baumax nu s-a mai vazut picior de cattleye din epoca de piatra  Laughing 
De cand a inceput nebunia asta la Baumax Iasi cu cattleyele , la noi nu au adus niciodata !  Shocked 
Am investigat situatia - adica intrebat seful de raion- si mi s-a spus ca sunt scumpe si nu se cumpara dar la Iasi aduce fiindca acolo se cumpara  Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 15195598 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:58 am

La Baumax s-au adus in jur de 13-14. Eram intamplator acolo, am asteptat sa le dea jos ca sa le vad pe toate. Catt erau destule imbobocite doar, ce era inflorit aveam deja. Cea galbena imensa m-a tentat, daca simteam ca-i parfumata...o luam si ramanea soacra-mea fara cadou  Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Orhidee in magazinele din tara   Orhidee in magazinele din tara - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Orhidee in magazinele din tara
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Orhidee
» Identificare orhidee
» Aranjamente cu orhidee si nu numai ;)
» Papucul Doamnei - orhidee
» Doini si aventurile, dupa noi orhidee :)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: