Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Specii si modele de orhidee parfumate

In jos 
+3
penelopa
geodezia
Doini
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 12:45 am

La cerea Penelopei  Specii si modele de orhidee parfumate 67172415  Specii si modele de orhidee parfumate 57490470  Specii si modele de orhidee parfumate 2480021943  in ai recomanda cateva speci de orhidee parfumate am decis sa deschid un nou topic despre orhidee, de data asta, din cele parfumate  Specii si modele de orhidee parfumate 3730850031 

Cu toate ca sunteti destul de secretoase in a impartasi impresi despre aceste frumoase si misterioase plante, eu va invit pe toate cele care aveti orhidee, (ca de nu, va alerg pe toate de nu va vedeti) sa fiti mai generoase in povestit despre ale voastre si, daca aveti si specii si modele parfumate, sa le postati pozele si numele (daca il stiti) aici.  Specii si modele de orhidee parfumate 67172415 

Eu, am cateva care imi incanta nasul si nu numai  geek si voi incepe cu ce am, dar, voi posta in timp si despre cele mai citesc si aflu ca sunt parfumate.

Voi incepe cu:
Miltonia este o orhidee deosebita, care si-a primit numele dupa vicontele de Milton, mare iubitor si cultivator de orhidee. Miltonia are flori parfumate, care dureaza foarte mult fata de florile altor orhidee. Daca vreti orhidee parfumate cautati sa va luati Miltonia si veti deveni dependenti  geek

Specii si modele de orhidee parfumate Xuci


Specii si modele de orhidee parfumate Yfvm


Specii si modele de orhidee parfumate Mwzz

Cateva, din lume adunate.
Miltoniopsis Red Tide .. parfum puternic de trandafir  geek
Specii si modele de orhidee parfumate Hd4c


Miltonidium Bartley Schwarz
Specii si modele de orhidee parfumate Jnlp


Miltonidium Pupukea
Specii si modele de orhidee parfumate Ftdt


Miltoniopsis gerardo torres
Specii si modele de orhidee parfumate 53rx



Ma voi opri aici cu Miltonia, cel putin pentru un moment. Ideea este ca majoritatea sunt foarte parfumate  cheers


Ultima editare efectuata de catre Doini in Sam Dec 28, 2013 2:36 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 1:56 am

Cattleya-Numita si regina orhideeleor.
Poarte numele englezului W. Cattley care a deţinut una dintre cele mai bogate colecţii de orhidei. Florile sunt plăcut parfumate.

Acestea sunt parfumatele mele ale mele.
Specii si modele de orhidee parfumate Mml4

Specii si modele de orhidee parfumate E1u3
Specii si modele de orhidee parfumate Uxqn

Specii si modele de orhidee parfumate Km95
Specii si modele de orhidee parfumate Niuu
Specii si modele de orhidee parfumate Gzn8




Specii si modele de orhidee parfumate M5pd


Specii si modele de orhidee parfumate 8ej2


Specii si modele de orhidee parfumate 3yt3


Specii si modele de orhidee parfumate X0nu




Si aceasta specie detine foarte multe modele parfumate.  drunken
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 2:13 am

Orhideele Cymbidium cresc la altitudini de peste 2000 m. Florile sunt mari, frumos mirositoare, şi se păstrează mult timp (aproximativ 40 50 zile). I se mai spune şi orhidea barcă datorită formei de luntre.

Pene, tie iti plac plantele mari, arbustive.. Sunt Cymbi care cresc ca monstruletii. Uni ajung cu mare usurinta la peste 1.5 metri  cheers
Sunt orhideele carora le place foarte mult sa stea afara, la umbra pomilor. Le mai place si racoare, dat fiind ca ei in mediul lor natural cresc la altitudini mari. Pot fi tinuti afara pana toamna tarziu, pana la 5C, lucru care ii ajuta la dezvoltarea noilor tije florale. Asa dar, cred ca acesta specie, tie chiar ti-ar aduce satisfacti!  Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619

Specii si modele de orhidee parfumate Z9f8
Specii si modele de orhidee parfumate Jrqa

Unul din cei 3 pe care ii am, si care imi scapa numele acum, dar mi-l voi reaminti, este cel cu flori curgatoare, nu este parfumat dar, este asa de mare si de frumos  drunken Are in diametru, peste 1 metru  monkey 
Imi si imaginez cat de frumos s-ar dezvorla afara, in gradina ta Pene  Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619 

Eu il mai citesc pe "'nenea" asta, ca da indicatii bune si are niste Cymbi de invidiat.
http://www.collectorscorner.com.au/Orchids/Cymbidium1.htm

Edit: Mi-am amintit numele lui: Cymbidium Ice Cascade
Iar acestea sunt pozele cu el, imediat dupa ce l-am adus acasa.
Specii si modele de orhidee parfumate Y0xf


Specii si modele de orhidee parfumate Ujhx


Specii si modele de orhidee parfumate 13nj

Un link de pe google imagini cu el:
https://www.google.nl/search?q=cymbidium+ice+cascade&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FyC-Uu1nj5nQBfGtgZAP&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=657


Ultima editare efectuata de catre Doini in Sam Dec 28, 2013 3:00 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 2:18 am

Dendrobium cuprinde cateva mii de specii de orhidee, numele acestora simbolizand faptul ca sunt epifite: dendro =copac, bios = viata iar numele s-ar traduce prin orhideea care traieste in copaci
Dendro Nobile:
Cel mov, miroase a zambile  drunken
Specii si modele de orhidee parfumate ImageSpecii si modele de orhidee parfumate ImageSpecii si modele de orhidee parfumate ImageSpecii si modele de orhidee parfumate ImageSpecii si modele de orhidee parfumate Image

Eu pe ai mei i-am luat de la acest producator, cand am fost in serele lor  cheers 
http://www.dehoogorchideeen.nl/soorten.html
Plantele lor, se gasesc si in magazinele din tara.
Ce-mi place la ei, este ca fiecare sortiment are eticheta cu numele lui.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 3:47 pm

vezi sa nu ma alungi ca niste bete chele de alea am si eu si am si una cred dembroniu ca mi-a dat Vernila asa ca eu tot intru si ma uit aci sa stii
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 4:07 pm

Bine faci Geo  Specii si modele de orhidee parfumate 67172415 
Poate te molipsesc  Specii si modele de orhidee parfumate 1992828207 

Pai pune poze cu betele si cu Dendro, ca aparat ai, vorbareata esti, buna vointa ai, ele mai lipsesc. Le dam noi de cap ce sunt si ce nevoi au Wink
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 4:13 pm

hai ca le trag o poza miine ca acu se facu seara ma duc totusi sa incerc
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 7:14 pm

Bine faci! Abia astept sa le vad  Specii si modele de orhidee parfumate 1317549515
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 3:22 pm

http://geodezia.sunphoto.ro/anul_cu_flori_si_alte_alea__2013/94524981
http://geodezia.sunphoto.ro/anul_cu_flori_si_alte_alea__2013/94524984
asta este un pui de la Vernila noroc cu Gabriela ca a salvat planta mama
prima nu stiu cum ii zice da ii maninca ceva frunzele i-am dat cu din ala de gindaci si vad ca acum nu o mai ataca nimik
asa ca nu prea e de vazut mai nimik
de aia zic ca nu ma impac cu ... orhideele
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 3:48 pm

Nu te "impaci" ca esti foarte ocupata cu gradina  geek dar e o scuza de inteles la ce de legume si trandafiri ai Wink
Asa, spune-mi te rog in ce substrat sta Dendro? Din poza nu prea pare a fi scoarta.  scratch 
A doua poza, mare lucru nu prea se intelege ca e gasca mare acolo la tine, dar dupa frunzele inguste si lungi pare a fi un Cymbi sau o Miltonie.. ceva  Rolling Eyes 
Daca ai putea face o poza mai clara, dar si la partea de jos, ca sa vedem pseudobulbul, ar fi poate mai simplu sa ne dam seama.

Ambele au nevoie de lumina, cel putin acum, cand zilele sunt mai scurte si mai tot timpul cerul innourat. Pune-le in prim plan la geam Wink 
Dendro are mare nevoie de multa lumina! In principiu nu este o specie pretentioasa atat timp cat are parte de caldura, lumina si apa. Poate ceva atentie nu-i strica, dar la cate ai, cum sa te imparti si tu  cherry
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 3:54 pm

http://geodezia.sunphoto.ro/anul_cu_flori_si_alte_alea__2013/94524989
ia uite iti place
ii astept de citeva zile
lumina au acu ii las asa ca vad ca supravietuiesc sa iasa din iarna si oi vedea io ce fac cu ei
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 4:09 pm

Multam, de efort, Doini! Sa stii ca te urmaresc si iau notite  Twisted Evil  Incep sa iau calea orhideelor parfumate, renuntand la alte plante care ocupa loc in casa degeaba.
Si, da, imi plac plantele mari gen copacei, dar ce ma mai chinui iarna cu ele sa le gasesc un loc prin casa  pale 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 4:39 pm

Cu mare drag,  Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619 

Mai sunt multe de pus aici, dar mai intai, vreau sa ma mai documentez. 
Eu am 2 Oncidium (Sherry Baby care miroase a ciocolata Wink ) parfumati, sunt pusi la identificari, dar ii voi pune si aici si,  o "Cambria" care are o floare foarte frumoasa si mare, pe langa parfumul fin Wink 

Partea frumoasa la orhidee, e ca tin florile mult timp. Unele peste 8 sapatamani, iar Pahalele, care ma rog, ele sunt mai rare cele care au parfum, dar in principiu cele care sunt galbene sau au galben  Wink sa sti ca au si parfum.. Asa, sa revin ca m-am pierdut in idee  clown ele pot avea flori tot timpul anului, prin ramificatii sau prelungirea vechilor tije. Dar, tu sti asta, ca ai 9  geek
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 8:04 pm

Asa e! Si, daca ma gandesc bine, nici nu sunt greu de ingrijit, fac mai putina mizerie in casa decat celelalte plante carora le pica frunzele.
Am acum la toaate phalele tije noi florale. La 3 am chiar cate 2 tije.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 8:20 pm

Yuppie!  cheers  Esti o fericita cu cate doua tije  cheers Pai esti buna de dat sfaturi ma Pene, draga mea.   Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619 Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619 
Cand infloresc, sa nu uiti de mine, curioasa forumului  clown


Ultima editare efectuata de catre Doini in Dum Ian 05, 2014 10:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 8:24 pm

geodezia a scris:
http://geodezia.sunphoto.ro/anul_cu_flori_si_alte_alea__2013/94524989
ia uite iti place
ii astept de citeva zile
lumina au  acu ii las asa ca vad ca supravietuiesc  sa iasa din iarna si oi vedea io ce fac cu ei

Ce sa-mi placa mai coana mare?  Suspect  scratch  Ca ai incurcat borcanele  Razz si ai pus o poza cu hibilici   Laughing Care fie vorba intre noi, sunt foarte frumosi   cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeDum Ian 05, 2014 10:20 pm

Nu am de unde sa stiu daca acesti minunati Cymbidium din clip,  : https://youtu.be/gf0Flu8QNdY
sunt si parfumati, dar ce mai conteaza?  Eu ii gasesc mortali!!!!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 6:45 pm

Cea mai parfumata orhidee pe care o am, e o miltonie roz(un miltoniopsis), urmeaza cea alba pe care ai pus-o in capul listei. Nelly Isler, de asemenea e superba si ca floare si ca parfum. Tocmai mi-a inflorit, a 2-a oara de cand o am. Miltonidium Bartley Schawrz, de asemenea si floarea frumoasa (parca e de catifea) si foarte parfumata. Pacat ca nu pot pune poze, si asta imi este inflorita. Zygo, un parfum ametitor! Le -am avut inflorite la un moment dat, pe toate. Florile erau in bucatarie, dar parfumul se simtea de pe hol. Beallara, flori mari superbe, diferite modele, foarte parfumata. Colmanara Jungle Monarch, miroase a ciocolata, are niste floricele vesel colorate(asta infloreste in cateva zile, e ramificata foarte frumos!). Dendro nobile, cu un parfum mai delicat, dar foarte placut. Cymbi galben un alt parfumat. Ma mai gandesc, astea mi-au venit in minte acum. Ar trebui puse poze Doini, sa se vada florile cat sunt de frumoase.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 8:03 pm

Of Dana, ce terapie faci tu cu un asemenea parfum.
Eu cand am avut in acelasi timp inflorite orhidele mele parfumate (Miltoniile, Dendro Nobile si cattleya) am simtit ca e prea mult parfum exotic pentru un singur dormitor, si le-am impartit prin casa, ca sa fie parfum exotic si in living.. ca doar orice stimulent este bine venit, nu?  geek Embarassed clown 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 8:07 pm

Saptamana viitoare, (daca nu uit) iti reamintesc sa pui poze cu frumoasele tale parfumate, si daca in maxim doua saptamanai nu o vad pe Pene cu o orhidee parfumata, o alerg prin tot forumul Specii si modele de orhidee parfumate T123009

Cora si tu ai orhidee parfumate  Specii si modele de orhidee parfumate 1059784619  si tie iti voi reaminti peste o saptamana sa ni le arati  bounce
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 10:14 am

Pe mine nu ma deranjeaza mirosul puternic daca este placut! Dorma, fara probleme, si cu un buchet de crini regali in dormitor.  monkey 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 6:35 pm

Si unde am putea vedea si noi phalele tale Penelopa?  Very Happy 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 1:58 pm

La care plante te referi ?... la orhidee ?, ca din astea mai am vreo 5 amarate de phale, restul daruindu-le sau arancandu-le  monkey 
Dar, daca vrei sa-mi vezi albumele de pe sunphoto, iaca:
"penelopa.sunphoto.ro"

ps. am vrut sa pun direct ;ink-ul, dar nu merge momentan site-ul la mine  monkey 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:18 pm

Ce frumos e la tine, Pene! Cati trandafiri am vazut, si lalele, si violete, si niste catei dragalasi mici si mari si alte zeci de plante, multe habar n-am ce sunt, dar sunt asa de frumoase si colorate, casuta cu pasarele, e Peris sau Paradis acolo? De fapt cred ca-i Paradisul din Peris! Felicitari din toata inima Pene, nu stiu cine se ocupa cu ce-i de munca acolo, dar e o munca titanica! Mi-a placut foarte, foarte mult! Si nici jumatate din albume n-am vazut, si nici in gradina ta n-am ajuns inca, dar ma apropii!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:26 pm

Da, m-am uitat si eu la tine in ograda , Penelopa si mi-a placut.  Ba mi-a placut chiar si de tine ...pe matura (ca in poza din avatar sincer eu nu prea vedeam clar )Very Happy 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Specii si modele de orhidee parfumate Empty
MesajSubiect: Re: Specii si modele de orhidee parfumate   Specii si modele de orhidee parfumate Icon_minitime

Sus In jos
 
Specii si modele de orhidee parfumate
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: