Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita Danei Caras

In jos 
+17
adrianam
duduta190578
puffy80
Paunita
DannyElle
bubu
aura
ella06
DanaA
laurabv
Cora-Maria
Myosotis
popescugp
penelopa
leonor
Doini
Dana Caras
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 6:45 pm

E, uite ce frumusica este! Numai mirosul ei nu ma atrage Razz clown
Am vazut cateva exemplare la Gradina Tropicala, si ma gandeam la tine stiind ca o placi mult pe mandra Nelly Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2627208998

Hai sa-si tina florile mult si bine, si sa te fericeasca cu parfumul ei Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1992828207
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 7:29 pm

Multumesc Doini  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2627208998 , nu are inca parfum dar stiu ca urmeaza si mie imi place!  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1992828207
Si trebuie sa rectific ceva. Zygo e foarte parfumat, dar nu in primele zile. Se cam termina si floricelele lui. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 7:37 pm

De parfumul celor trei Zygo pe care-i am, imi este si mie dor  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2627208998 Unul dintre ei, mirosea 100% a piper proaspat macinat, iar ceilalti doi aveau un parfum minunat.  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2627208998 

Acum sunt pusi pe crescut puisori, lucru care ma incanta, spre deosebire de una din cele doua Nelly pe care le am.. Am una fara radacinute.. o dadacesc in speranta ca va face cateva  Rolling Eyes
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 7:47 pm

Sa creasca mari si sa infloreasca repede! In cateva luni 4-5, ar trebui sa ai flori! Nelly daca are radacinile compromise...e mai greu s-o pui pe picioare. Mult noroc! Sa se faca bine si sa faca cateva tije (neparfumate, pentru tine!)
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 8:05 pm

Asta cu neparfumate, m-a facut sa-mi stropesc monitorul Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeDum Sept 14, 2014 2:06 pm

Deoarece orhideele mele sunt oarecum "in concediu", lucreaza la radacini, frunze dar nu si la tije, am colorat iar balconul. Doar cateva mai au floricele care incep sa se treaca insa si ele. Asa ca, azi din Auchan am plecat cu ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeDum Sept 14, 2014 2:21 pm

Sunt foarte frumoase Dana, sa-ti traiasca! Prima imi place in mod deosebit, mi-am cumparat si eu una la fel si a murit si apoi inca una la fel si a murit si ea. Sad
Dar lasa ca tie n-o sa-ti moara e clar ca tu le tii cu farmece Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeDum Sept 14, 2014 2:34 pm

Multumesc Cora! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2627208998 Stiu ca o aveai, la tine am vazut-o si mi-a placut foarte mult. Imi pare rau c-ai pierdut-o, a treia oara va fi cu noroc.
Sa dea Domnul sa-i mearga bine, cand cumpar de la Auchan am o stangere de inima...
Farmece???? Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2945718842
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeJoi Sept 18, 2014 7:34 pm

Deci Dana fii atenta ca am un anunt important de facut: au adus cattleye la noi la Cora  bounce  
Stii cate ? 7, ca am fost de fata la fericitul eveniment si am fost asigurata ca sunt singurele.
Am luat eu una si Daniela, care a aparut rapid cand am sunat-o, una  Laughing
Pret 50 lei. Poze in curand in gradina personala.  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2302975194
Si am mai luat si o cambrie adusa proaspat , aveau 2, le-am luat desigur eu si Daniela.
Si mai sunt datoare cu o phala luata din Auchan unde m-am dus pana la urma sa vad ce a mai ramas dupa 15 septembrie.
Ce sa vezi, phale gramezi,si am luat-o si eu pe celebra pelorica pe care o aveti toti.  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 421221538
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeJoi Sept 18, 2014 7:52 pm

Si mai ziceai ca la voi n-aduc!  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1992828207   7 e un numar norocos  Rolling Eyes , asa ca ...e bine si-asa. Oricum au ramas si pentru altii. Laughing  Si cambria, si catt, si phale, sa fie toate bine si sa ai doar bucurii din partea lor! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1059784619  Si Danny, desigur! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1059784619
Ce ma bucur cand aud de noutati, de cumparaturi! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2147529457
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeVin Sept 26, 2014 6:36 pm

Draga Dana, asa nu se mai poate !
In sectorul orhidistic al acestui forum activitatea tinde spre zero de cand Doini si DanaA au disparut in ceata Neutral
Si in plus tu acum pui masa plina de dulciuri doar la altii !
Astept din partea ta propuneri de imbunatatire a situatiei Rolling Eyes
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 9:27 am

Draga Cora, de acord cu tine!  Twisted Evil  Trebuie imbunatatita situatia. Dar cum?  Rolling Eyes  Sa-ti spun ce stiu eu.
Dana are multa treaba. Intamplator ne-am intalnit zilele trecute la Baumax (unde in treacat fie spus, batea vantul la flori!). Am colindat impreuna pe la toate magazinele cu flori si ...acelasi vant peste tot. Asa ca, am mers la ea acasa, unde am vazut vande inflorite, cattleye inflorite, zygo inflorit, miltonii inflorite, phale frumoase...o adevarata incantare. Nu mai spun de raiul din curte, culori de toate felurile, flori de toate felurile(cu diverse parfumuri), copaci plini de fructe, intr-un cuvant FEERIC!  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1922459146
Bineinteles ca am certat-o ca nu ne arata poze, dar am inteles ca-i foarte ocupata. Copii, scoala, treaba in casa, treaba pe langa casa, animalute, ingrijirea atator flori...si timpul asta care trece asa de repede... Sad
Doini n-a disparut! Si acolo unde e...cu siguranta nu-i ceata! O astept cu drag sa se intoarca Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2422189467 si sa ne spuna povesti frumoase si sa ne arate poze.
Phalele mele asa cum am mai spus, sunt in "concediu".  Nu am vazut tije noi la niciuna. Doar doua  " cambrii" au tije. Una a ramas cu un singur bobocel (e mare, ar trebui sa se deschida) dupa un accident. Radacinile unei vandei au agatat ghiveciul care s-a rasturnat. Era singurul cu tija...Ghinion! Crezi ca daca aveam la ce sa fac poze, nu faceam? Nu le laudam? Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1992828207

Si ca sa nu mai plangi, am pus dulciuri si aici! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2422189467
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 10:41 am

Iti multumesc pentru raportul detaliat pe care mi l-ai oferit, apreciez foarte mult Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1239631719
Deci asa cu DanaA si Doini... E bine ca nu le-am pierdut cu totul sunt sperante de revenire
Am vazut poze de-ale DaneiA cu frumusetile ei,da nu intelegeam de ce ne-a parasit.
De Doini chiar nu stiam nimic. Banuiesc ca e in tarile calde dupa cum te-ai exprimat. Very Happy
Nici phalele mele nu misca nimic la capitolul tije,niiiimic.
Am doar o tija de la Sharry baby pe care o astept sa infloreasca si sa-mi miroasa iar balconul a ciocolata.  bounce  
Daca o gasesti de cumparat, Dana n-o rata!
Am remarcat si dulciurile,mersi  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2422189467
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 3:02 pm

Eu am luat masuri! Laughing
Pana diseara cred ca se deschide complet. E beallara, ghinionista care a ramas doar cu un bobocel. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ce mai e inflorit in balcon...Am pierdut multi bobocei la cele noi, astept sa faca altii la mine acasa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img:77ed]hŁŸ2$ą3720”Deschisa si frumoasa! Si...parfumata!
[img:3720][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [img:3720][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] principe, Marine et Dany veulent le faire lŕ [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] frumoasa intr-adevar, are o culoare foarte intensa Very Happy ę襹ßBen au centre aéré, les monos se posent moins de question et ça se passe assez bien.
Pour les élus, c'est tout ŕ fait ça, ils viennent en renfort pour qu'il aille en art plastique.
L'AVS de Męlent a ete arrętée dés la rentré
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 3:42 pm

Dana,la tine e vesnic sarbatoare! Very Happy cheers applause applause ieri am vazut in Cora o catleia faina,cu muuulte radacini aeriene,cu multi lastari vigurosi din care se zareau vreo 3 tije cu boboci,la 35 lei,insa am avut retinere,nestiind mare lucru despre ele...nici daca era un pret bun,culoarea era un bordo,caci avea o tija flori trecuta.pe mine ma da pe spate mult cimbidium..si -mi voi lua probabil curand iar..
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 5:15 pm

Aura, tocmai asta e problema! Lipsa sarbatorii, a florilor!
Nici eu nu stiam nimic despre cattleye cand le-am cumparat pe primele, in urma cu cateva luni. Doar ca iubesc mult lumina( la fel ca vandele!) si ca sunt grozav de frumoase. Unele, cu un parfum ametitor. Nici acum nu mi-am imbunatatit foarte mult cunostintele, desi am adunat destule. Oricum, nu mi se pare greu de ingrijit, dar nici nu mi-a inflorit vreuna de cand e la mine. Aici am cumparat multe cu 75 lei. Daca mai avea tije cu bobocei era foarte convenabil. Se spune ca e regina orhideelor. Daca ai multa lumina poti sa o iei fara grija. Cymbii vor aparea si ei in curand. Nu au aparut tije la cel pe care-l ai? Acum le prinde foarte bine diferentele de temperatura noapte-zi pentru formarea tijelor. Eu ii tin pe pervazul de la bucatarie. Ziua stau la soare, noaptea au frig, iar dimineata cand intram noi in bucatarie ne trebuie fular si caciula...Ar fi dragut din partea lor sa aprecieze sacrificiul meu, faptul ca sunt ferma pe pozitie (nu inchidem geamurile si ii las acolo desi mi se zice des sa iau "buruienile" si sa inchid geamurile). La doi creste ceva, nu-mi dau inca seama ce-i, tija sau pui.
Vandele tale ce fac?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeSam Sept 27, 2014 8:11 pm

Arata foarte bine balconul tau Dana Very Happy
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeDum Sept 28, 2014 10:27 am

Dana ,eu tin cymbi in curte/terasa.la fel vandele si dendro.cymbi inca nu au format boboci,au facut cate o floare ici-colo peste vara,dar atat.vandele sunt bine,cresc in radacini,mai putin ultima sosita,inca se acomodeaza...probabil,..a mai pierdut din radacinute,si parca si trunchiul s-a mai stafidit...sper sa supravietuiasca,sa intre pe format radacini inatai,apoi mai vedem..primele vande ,cele luate de la Doini,au avut un start foarte bun!cymbi eu am vazut deja,f.mari si plini cu flori la un pret rezon,dar mai aman achizitia lor,pt ca vreau sa-i am in preajma sarbatorilor... Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeLun Sept 29, 2014 10:58 am

Deschisa si frumoasa! Si...parfumata!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeLun Sept 29, 2014 11:00 am

Foarte frumoasa intr-adevar, are o culoare foarte intensa Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeLun Sept 29, 2014 1:24 pm

Multumesc Cora! Gradinita Danei Caras - Pagina 27 2422189467
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 7:08 pm

Alo, Dana baga pozele cu noutati ai nevoie de invitatie speciala ??? bounce
Ti-ai luat si parfumate si cu tije, scoate-le la inaintare imediat!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 1:43 pm

Cora, dar tu le-ai vazut deja. Sunt micute si neinflorite. Pun poze dupa ce vor inflori. Dana ar trebui sa se laude, sper s-o faca spre sfarsitul saptamanii. Maine sa-i tinem pumnii,  study   nu cred ca are nevoie, dar n-are ce sa-i strice. Succes, Dana!  Gradinita Danei Caras - Pagina 27 1059784619  Si-a luat vanda aceea albastra, a primit-o aproape inflorita.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 1:51 pm

Da, Dana stim , cunoastem ce are DanaA , ca avem si noi sunphoto si flickr Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitimeJoi Oct 23, 2014 1:54 pm

Si eu, care credeam ca-ti spun o noutate! Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 27 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita Danei Caras
Sus 
Pagina 27 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: