Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita protestanta :)))

In jos 
+7
Karla
Myosotis
geodezia
aura
Dana Caras
laurabv
Doini
11 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 9:03 pm

Hai ca s-a dat dracu! Am gradina cheers dar e una protestanta affraid
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 9:14 pm

clown E, hee!!! va sa zica, daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul conspira pentru indeplinirea visul tau..., chiar asa este!.. Dar, nu oricum, ci asa dupa sufletul tau, fireste! clown  In cazul meu, am primit o gradina de 400 mp, a unei biserici protestante clown  Asta, asa ca recompensa a sufletului meu zglobiu lol!


Pai ce treaba am eu cu pastarnacul? Gradinita protestanta :))) 2945718842 ca sa nu intreb ce treaba am eu cu protestantii... Protestez!
Gradinita protestanta :))) 1992828207 Gradinita protestanta :))) 2627208998 Gradinita protestanta :))) 1992828207
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 10:53 pm

Doini e pe bune ? treaba cu gradina ? Ca zau daca inteleg Gradinita protestanta :))) 1992828207
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 11:22 pm

Ma Laura, am o gradina pe mana, de 400 de mp de ingrijit cheers
Dar ce mama dracului stiu eu de gadini organice, ce stiu de gradini de legume, de morcovi si guli? clown


Ultima editare efectuata de catre Doini in Sam Sept 06, 2014 6:41 am, editata de 2 ori
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 11:25 pm

Pai ce e gradina de legume ?
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeSam Sept 06, 2014 7:44 am

Ma bucur Doini! Gradinita protestanta :))) 421221538 Lasa ca inveti tu si despre conopida si pastarnac! Daca nu merge cumva (ceea ce nu cred!), o dai pe orhidee! Gradinita protestanta :))) 1992828207 Iti dai seama ce rai ai avea acolo? Wink
Felicitari, va fi bine! Gradinita protestanta :))) 2627208998
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeSam Sept 06, 2014 8:23 pm

haha!hai ca ai reusit sa ma faci sa rad Doini!de ce tb.musai sa cultivi legume?trebuie sponsorizata biserica sau cum?nu poti pune ;un rand de mere,unu de pere ,altul de orhidee??si ce mai vrei tu?adica tu o gestionezi...da nu poti face ce vrea muschiu tau cu ea???
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeSam Sept 06, 2014 8:33 pm

na tu ia-o incet stai calma intii si intii ii intrebi ce vor pe urma asa pe margine pe unde e loc le zici ca ai dori sa pui si o rosa si un liliac sau mai stiu eu o planta care iti place dar usor nu tare asa ca sa para ca le ceri voie si pe urma cind or sa vada ca e frumaosa si o floare pe linga bunatati de la bunica or sa fie de accord ca incet incet sa devian gradina de flroi
sa iti mai zic ceva si gradian de legume iti va da fiori la fel ca o gradina de flori sa iti spun si de ce
este un intreg process de la pusul seminti in pamint pina culegi rodul sufletul tau va fi alaturi de fiecare planta fiecare saminta pe care o cultivi si te vei bucura daca saminta respective va prinde viata deci primeste gradina sta ca pe o provocare ca pe ceva frumos si util dar si ca pe un dar sufletului tau te vei bucura enorm de munca acolo in gradina cind vor culege rosiile .patrunjelul sau varza pastirnacul si ceapa din gradina ta
na nu te speria 400 mp nu e mult este cam un sfert din cit am eu iar mie cind sunt santoasa cei 1400mp de gradina putini
uf acum mi se pare asa mare dar lasa ca pina la primavera ma fac eu bine
deci draga mea bucurate de fiecare centimetru
gradinareala este atit de frumoasa de distractive si ca unsfat iati diprofozx pentru dureri de spinare
spor la treba ca trebuie sa faci curatenia de toamna si ca un sfat pune ceapa si usturoiul din toamna vei avea ceapa de paste verde si usturoi la fel si va creste mare si frumos poti pune si pastirnac acum in pamint precum si patrunjel mai poti pune de acum sa ai de craciun si de paste salata
fara mistp astea le pui de acum si ii vei uimi pe popi papistasi cu ce gradina frumasa va avea rominca de paste
deci spor la treaba
daca vrei mai multe ne intrebi si te invatam cu mare placere
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeSam Sept 06, 2014 8:51 pm

Gradinita protestanta :))) 2627208998 Da ma cochetelor, este o gradina ce se vrea gradina de legume. Sunt cateva fire de rosii chinuite si putrezite de atata ploaie, cateva fire de marar, pe care am pus eu ochii, ca il voi folosi atunci cand voi pune muraturi, cate o gulie, o sfecla rosie, niste varza giganta fara capatana dureri de cap , telina, tartacute te si cativa dovleci. Pe unul l-am primit eu, si mi s-a cerut sa fac ceva din el. Voi face o placinta Rolling Eyes

Va sa zica, in gradina, in acest moment, e harcea parcea. Gradinita protestanta :))) 2627208998 pot si voi pune si flori, dar nu cred ca ma voi apuca acum sa investesc foarte mult in ea, fiindca totusi nu este a mea plus ca intr-o buna zi ne vom muta la casa noastra.
Ma bucur in schimb ca am un loc unde sa ma recreez, sa trebaluiesc dupa sufletul meu si sa socializez cu celelalte doua fete care vin la gradina.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeSam Sept 06, 2014 9:01 pm

Super tare Geo! Habar n-am ce trebuie facut in perioada asta, asa e bine primit tot ce-mi spui cheers

Asta cu ceapa si usturoiul verde mi-a placut enorm. Dar trebuie sa caut arpagic, nu? Iar usturoiul poate fi luat din supermarket?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 12:52 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] In aceasta poza, sunt eu cu pstorul jocolor. Habar n-aveam ca protestantii astia au popi femei Gradinita protestanta :))) 2627208998. Lasand gluma la o parte, popa este o tipa foarte faina, are 32 de ani si ii place sa gradinareasca, desi habar nu are de nimic.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] In schimb, domnisoara cu sfecla rosie, este cea priceputa. king 

Data viitoare ma voi duce imbracta de scandal, dar le-am atentionat ca cismele mele de cauciuc, sunt Chanel geek
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 1:01 am

Aceste poze sunt facute in urma cu doua saptamani, cand am descoperit gradina. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sunt si doi smochini cracanati. Voi face mai multe poze si va voi intreba ce ar trebui sa le fac, ca au cam putine frunze. 

Am si o zona micuta cu rucola king De asta am uitat sa va spun!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 9:04 am

Abia acum vad ca te-ai procopsit cu o gradina. Si tocmai ziceam ca scrii putin Wink  N-are a face ca e protestanta. Poa'sa fie si musulmano-catolica - gradina sa fie. E cam dezastru pe acolo. Parca ar fi curtea mea  geek . 
Daca ai elan pune repede o brazda de salata, ceapa verde, baby-spanac, ridichi. Mai e timp, sa apuci sa culegi ceva frunze. 
Pentru rosii ar trebui un strat inaltat, ca sa nu mai stea in apa, la anul. 
Spor !
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 9:26 am

e minunata gradina!i-mi place nespus de mult,parca i-ti da senzatia ca apartii locului.de vis!Doini spor la gradinarit,si astept sa-ti vad prima recolta!abia astept! cheers cheers
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 2:18 pm

bun
spatiu este frumos este alee este
nu te mira de pastor am o fosta prietena aci in romanica a teminat teologia na si am inteles ca si la noi o sa le dea voie sa practice parca am vazut pe net si despre prima femeie popa la noi
acu nu mai sta vezi daca pe acolo pastrita poate face rost de ceva gunoi de grajd dar mai vechi asa de 2 ani putrezit va cam trebuie 3 -4 carute ca sa faceti gradina eco dupa care trebuie imprastiat sapat greblat si puse rinduri cu de toate radacinoasele poti pune chiar si morcov se va face mare si frumos na ar fi frumos sa le puneti asa morcov pastrinac salata pe urma poti pune la primavera si un rind de craite sau regina noptii sau mai frumos busuioc ca stiu ca se maninca prin zona busuioc sunt multe multe care se pot pune acum uitasem asa cum zise si Myo poti pune rdichi de luna de alea rosii si pina la craciun sa vedeti ce gradina frumoasa aveti cu de toate ca toamna va fi lunga si frumoasa am vazut pe drumul la herculane si soc inflorit mar si salcim clar toamna lunga
deci tinere sunteti frumoase sunteti spor la gradinareala ca vad ca o sa fie gradina voastra si cocheta
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 4:54 pm

Da, categoric nu conteaza ce religie eu fetele, sau ma rog biserica. Fac eu bascalie. Gradinita protestanta :))) 1992828207
Am o gluma cu Frenk care este catolic iar mama lui este protestanta si de cate ori ii cer sa faca ceva, el imi raspunde : "Protestez" sunt protestant... Ma rog..

Pai atunci ma voi duce sa cumpar seminte si sa ma joc dea gradinarul de legume saptamana viitoare. In prima faza, a ramas ca ne vedem doar de doua ori pe saptamana, martea si vinerea, dar sper ca in timp sa mi se deschida portile gradinii mai des. Fac cu bicicleta doar 5 minutea, asa ca e floare la ureche.

Imi voi muta clematitele, bujorul si ce mai am chinuit prin balcon. Poate mai spre iarna imi mut chiar si muscatele, fiindca pe aici muscatele sunt plantate in gradina.

Geo, gunoi de grajd nu cred ca avem cum sa aducem.. Gradina este in oras, asa ca eventual sa cumparam cu sacii din gradinarii. Oricum sunt zone care necesita sa fie sapate, dar "priceputa" a zis ca va pune ea nu stiu ce seminte de nu stiu ce p,anta care afaneaza pamantul! Ma, esti nebun? Protestez! lol! Lasa ca cumpar eu o sapa si cu ocazia asta fac si mischi.
Oricum pamantul in Olanda e mai mult nisip decat pamant. Este extrem de usor de lucrat..

Dar nu mi-ai spus, ceapa ca sa iasa, plantezi arpagic, nu? geek

Ce am omis sa spun este ca ce plantam mancam si donam celor care vor din legumele noastre jocolor

Apropo de popa protestant, ma distreaza de mor. Cand s-a prezentat, parea asa mandra ca ea este pastor. Draguta de ea, o voi face eu ortodoxa lol! (glumesc)
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeDum Sept 07, 2014 7:18 pm

da trebuie arpagic acum nu stiu daca cea alba si cea rosie cele lunguiete de apa  rezista peste iarna dar tu in prima faza sa iei din cea rotunda galbuie la coaja si rotund vorbesc de arpagic cea alba si rosie de apa se cheama nu am probat  pusa in gradina peste iarna ci doar vara  na da acolo 250 de grame poti face proba dar nu mai mult daca nu gasesti cu foile galbene-portocaliu ca pe la noi
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 9:43 am

Felicitari pentru gradinita, Doini. Sigur o sa ti iasa super...
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 10:10 am

Doini, in agricultura bio nu prea se foloseste sapa asa cum stim noi. E adevarat ca se poate afana pamantul cu anumite tipuri de plante care au radacini pivotante (gen morcov) si adanci.
Ingrasarea se face cu ingrasamant "verde" care actioneaza asemanator cu mazarea. De ex. semeni trifoi si inainte de a inflori, il intorci (cu sapa) in pamant. 
In general, orice buruiana pe care o intorci verde in pamant (fara flori/seminte) este un ingrasamant important. 
Gunoiul de grajd nu e obligatoriu. Poti face mranita si din resturi vegetale foarte simplu si usor. Cauta pe net.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 7:14 pm

De munca acolo nu gluma Doini. Eu as pune neaparat langa alee, tufe de lavanda si la primavara seminte de craite.


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Joi Sept 11, 2014 11:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeJoi Sept 11, 2014 12:14 pm

Myo draga imi place blogul tau tare frumos
lestul de plante la mine simplu le adun cu pamint le pun intr-un colt si toamna e taman bun de pus la flori
da pentru o gradina ? trebuie cantitate mare de buruieni
na lasa tu sapati gradina puneti ca am impresia dupa cite vad pamintul e  din ala bun nu e galbin galbin si frumos ca al meu
deci spor la gradinareala de-abia astept si eu sa ma apuc ..
Sus In jos
gomez99




Numarul mesajelor : 416
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : nu/nici macar
Stare de spirit : proasta
Data de inscriere : 28/04/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMier Sept 17, 2014 8:41 am

Doini, nu prea stiu cum e vremea pe acolo, da sigur e ceva mai blinda si probabil mai umeda. Zic asa:
dupa ce culegi ce culegi de toamna, presari ceva ingrasamint organic si sapi ce ai de sapat, ideea e ca se amesteca cu pamintul si peste iarna se disipa in sol.
porma faci niste brazde inalte si pui ce seminte se pot pune pentru semanaturi de toamna. e o teorie intreaga cum ca semintele care trec iarna in pamint dau plante mai viguroase.
porma acolo unde pamintul nu a fost lucrat 1-2 ani, semeni facelia. facelia asta aglomereaza azotul. e folosita ca prima cultura la destelenit si e si melifera (poate cumpara comunitatea si un stup, pentru polenizare :) ). cind facelia creste, o tai marunt si o incorporezi pe loc in sol, sau iti faci o zona de compost. As face o zona de compost oricum, si as pune buruienile din gradina si as mobiliza credinciosii sa aduca resturi menajere de acasa Razz
acu, partea de intrare in gradina as face-o cu flori, ca sa inalte spiritul Very Happy si m-as duce cu legumele mai spre capatul ei.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMar Sept 30, 2014 8:57 pm

Hai sa traiti oameni buni! Va multumesc ca v-ati spus p[arerea, si-mi cer scuze pentru lipsa raspunsurilor mele... Am fost plecata teleu Tanase :p

Gomez, zona de compost am facut, dar sa-i fereasca sa aduca resturi menajere, ca atunci PROTESTEZ geek

In gradina asta, mare lucru nu prea fac.. De fapt, nu suntem lasate de "bio-colega" . Ca sa intelegeti, eu si popa clown  tipam ca descreieratele cand ne alegem cu cate un paianjen prin par sau prin fata ochilor, iar ea vine repede sa-i salveze clown De omizi, viermi si alte nemernicii de insecte, ce sa mai spun Razz

Macar manac gratis salata cu rucola (ca avem muuulta) , le duc de fiecare data mancare romaneasca si ma simt bine, gandindu-ma ca impart pentru mama.. Ma chicotesc cu popa, care mi-a devenit prietana si cu care punem tara la cale jocolor  in fel si chip. Noua ne sta mai mult mintea la ce facem seara, in ce parc alergam sau mai stiu eu ce...

Astazi am fost la gradina cu agaricii. Am facut si cateva poze, dar ma scoate din sarite ca n-am rabdare sa le transfer. Sper ca in seara asta sa postez cateva.

Aa, sa nu uit!!! am cumparat cativa bulbi pe care vroiam sa-i plantez in partea din fata, dar nu ma lasa "bio-colega" sustinand ca bulbii mei, sunt tratati chimic What a Face geek


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mar Sept 30, 2014 9:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMar Sept 30, 2014 9:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Recolta de telina, pe care o oferim trecatorilor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Avem 3 astfel de Smochini (amarati) Ce as putea sa le fac sa arate mai bine tongue Idea

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Asta-i "melcul" meu cu plantute aromatice cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitimeMar Sept 30, 2014 9:09 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Dracusorii la sapat Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita protestanta :))) Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita protestanta :)))   Gradinita protestanta :))) Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita protestanta :)))
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: