Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita Danei Caras

In jos 
+17
adrianam
duduta190578
puffy80
Paunita
DannyElle
bubu
aura
ella06
DanaA
laurabv
Cora-Maria
Myosotis
popescugp
penelopa
leonor
Doini
Dana Caras
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:08 am

Da de ce sa nu le arati? Sunt minunate! Eu as pune un afis si la poarta, sa intre lumea sa mi le admire! Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:16 am

La tine pot fi admirate si din strada, daca le agati in copaci. Gratis!
Eu, in schimb, pot cere o taxa!  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2945718842 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:19 am

Prefer si eu cu taxa, asa gratis... si cu autoservire... Ti-am zis ca anul trecut mi s-au furat 5 phala din curte!
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:25 am

Dana sunt superbe , ar fi pacat sa te bucuri doar tu de frumusetea lor . Mai arata-ni-le si noua ,sa ne clatim privirea  Laughing 
DanaA mare grija la vandele din copac , daca au reusit sa-ti fure cinci phale , cu trei vanda le va fi mai usor si sunt si mai ispititoare  Laughing 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:35 am

Cred ca m-as duce la politie daca s-ar intampla asta!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 11:40 pm

Ce am mai ras, desi parca nu e de ras.. Cum ma Dana sa iti fure Phalele din curte. Pai daca il prindeam cred ca-i rupeam mainile. 
Ai grija de Vandute, sa nu le lasi in curte si sa pleci.. 

DanaC, te rog frumos sa pui poze cu toate florile. Zilnic sa puneti poze, ca aveti motive maxime de mandrie  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1982394566  Eu una, nu mai pot de bucurie sa le vad, si sunt convinsa ca noi toate ne bucuram de frumusetea si eleganta lor.

Eu cat mai am Vandutele inflorite, vreau sa fac o super sedinta foto  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 Si sa fac un album separat pe flickr, cu Vandute. Se poate nu? Sa fac o galerie separata..  scratch
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 04, 2014 7:57 am

Mariana, sigur ca nu vreau sa ma bucur doar eu de frumusetea lor. De aceea, va arat asa de multe poze.  Laughing 
Doini, la cat de multe si deosebite ai tu   applause , ar fi chiar un pacat sa nu le faci vedete. Asa ca, fa-le poze si pune-le in album special!  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1317549515
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 04, 2014 7:59 am

Ce frumoas sunt  applause applause applause .
In fiecare zi e un nou spectacol Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2302975194
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 04, 2014 8:08 am

Merci Laura  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1059784619 , adevarat spectacol!
Tu cum stai la capitolul asta? " Vanda- Spectacol Divin?"
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:01 pm

Imi ramasese inima la ea si nici nu stiam cat e de parfumata. Dupa ce-am mirosit-o, n-am mai lasat-o jos, asa ca, de azi face parte din familie. Florile sunt uriase, au 13 cm, si pe lungime si pe latime, iar parfumul dumnezeiesc.
Dana, mai erau 2 (una nu arata bine!), dar pretul e tot intreg.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:05 pm

Norocul meu ca nu ma prapadesc dupa florile albe (deci nivelul de invidie e mai scazut  Laughing ) ca altfel arata super super Dana, sincer nu inteleg cum se aduc asemenea minuni la Iasi...
Sa-ti traiasca si sa-ti parfumeze balconul  Very Happy  A ce miroase ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 2:26 pm

Yuppy ce frumoasa este Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1922459146
Daca nu ma insel, este exact ca a mea. Parfumata, si floare mare  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 57490470

Bine ca ai luat-o Dana, ca de nu, sigur nu mai dormeai, nu mai mancai, nu ma aveai stare  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1317549515 
Eu cel putin, asa as fi facut  dureri de cap 

Sa te bucuri mult si bine de ea, sa fie sanatoasa si infloricioasa.  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 57490470  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 67172415  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2480021943 



Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 3:49 pm

Multumesc frumos Cora! Nu stiu cum sa-l definesc. Lacramioare, frezie, trandafir, un amestec, dar e extraordinar de frumos, iar florile sunt foarte mari. Mai erau 2 cu mai multe culori, nu erau parfumate, plantele aratau mult mai bine, dar asta alba m-a vrajit, desi nu arata extraordinar ca planta.
Am uitat s-o pun si pe asta, nu-i alba!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doini cred ca e la fel ca a ta. Tu a ce zici ca miroase?
Am vrut sa astept poate le pun pretul redus, dar nu am vrut sa risc dupa ce am vazut cum miroase.
M-am gandit mereu la ea si mi-a parut rau ca n-am luat-o atunci cand am vazut-o prima data.

Va multumesc pentru urari! Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 4:03 pm

Ete tronc. Eu nu prea ma pricep sa definesc mirosurile, desi am un nas periculos  clown (miros tot) Laughing

Stiti cand tot spuneam eu ca cea portocalie miroase a piersici.. Acum mi se pare ca miroase a caise  clown Rolling Eyes 

Vai Dana cat imi place reinflorita   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1922459146 Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 
Iti fura ochii  drunken 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 4:09 pm

Nu-i reinflorita, e noua.
Reinflorita e asta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 5:09 pm

Da, da eu m-am prins ca e  noua ca ti le stiu pe dinafara Laughing 
Cea noua e mortala ! Very Happy
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 5:40 pm

Da, si mie mi-a placut. Am vazut-o, am analizat-o si am pus-o la loc. Cand eram aproape de casa sa platesc, m-am intors dupa ea si-am luat-o.
Posibil sa primeasca marfa noua, prea mare era agitatia cu facut loc altora, curatenie.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 5:42 pm

Pai se pregatesc de Florii  Very Happy  In mine se dau lupte greco-romane daca sa ma duc in pelerinaj saptamana viitoare sau sa o sar si sa ma duc doar peste o saptamana pentru oferta de Paste...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 5:59 pm

clown si inflorita este frumoasa, dar noutatea este fantastic de frumoasa  Shocked king drunken 

Cora, ai stat cumintica destul timp, cu sa nu te duci si saptamana viitoare  bounce Eu abia astept sa vad ce iti vei lua  cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 06, 2014 6:08 pm

Cora, cineva imi sopteste ca te duci si de Florii, si de Paste.  Laughing Sa ai noroc si sa gasesti ceva frumos! Marca Cora!  Shocked 
Merci Doini!  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 1059784619 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 8:42 am

Super frumoasa, poate le reduc pe cele vechi daca primesc marfa!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 11:00 am

Radacinile sunt efectiv terminate, putrede si pline de apa. Pe cea cu frunzele galbene, sa n-o iei, cred ca e si mai terminata ca asta pe care am luat-o. Mai este una alba, s-ar putea sa fie floarea ceva mai mica (sau poate mai creste), arata cel mai bine dintre toate 3.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 11:05 am

Multumesc!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 11:07 am

Draga Dana,daca planta arata bine,adica psb sunt grasunei nu zbarciti,ai mari sanse sa-si revina cattleya ta chiar daca dupa ce tai toate radacinile distruse nu mai ramane cu nimic. O iei si o sprijini cu un betigas intr-un ghiveci cu substrat nou,o pui la soare si pulverizezi din cand in cand substratul.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitimeLun Apr 07, 2014 1:47 pm

Cora, firisoarele ale subtiri le-am lasat, nu stiu daca o ajuta cu ceva. Am pus-o in substrat nou si e ajutata sa stea dreapta de tutorii florilor. Deasupra arata bine si are cateva radacini care nu erau inauntru, acelea sunt bunisoare. Sper sa-i creasca altele, ca prea e frumoasa. Are un inceput de crestere, mica, nu stiu ce e radacina sau puiut.
Multumesc pentru ajutor  Gradinita Danei Caras - Pagina 15 2627208998 , te tin la curent cu evolutia si daca e nevoie tip dupa ajutor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita Danei Caras
Sus 
Pagina 15 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: