Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 7:56 pm

Dana, iti marturisesc cu mana pe inima, ca sunt inca atat de emotionata, incat chiar imi este greu sa-mi adun emoriile si ideile.
Eu nu am astfel de probleme, as palavragi cat e cerul de mare, dar acum, stau ca fraierica in fund si ma uit la ele, ma mai uit si in gol  clown  retraind acele emotii, iar si iar.  drunken 

Am apucat sa fac cateva poze, cat a fost Frenk plecat.
Are el o samanta de gelozie, iar de dimineata, cand m-a vazut la prima ora rimelata si rujata, s-a aprins ca un cocos Laughing
Mi-am schimbat si bluza, ca zicea ca e prea scurta desi nu era, mi-am pus esarfa la gat, dar s-a luat de mine ca de ce m-am dat cu J' adore  dureri de cap m-a pus sa imi pun o geaca lunga Laughing ete tronc, ca doar nu imi puneam si vual de cap Laughing

Gata, trag o gura mare de aer in piept si ma apuc sa transfer pozele (va anunt de acum, ca nu sunt foarte multe) si, sa imi adun si emotiile, si ma apuc de scris.

Sa sti scumpa mea Dana, ca astazi, ba chiar si nopatea trecuta, am rugat Universul sa reusim cat mai repede sa ne putem muta la casa, ca deja e gradina tropicala apartamentul nostru, iar eu, tot mai vreau, mai mult si mai mult Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 2999181239
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 8:00 pm

Sunt cu un ochi pe tine si unul pe serialul care mi-a inceput  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:36 pm

Primul episod, a fost scris  geek  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1059784619 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma puc acum de postat Vandutele noi.  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1982394566 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:41 pm

Ehe, si sar putin peste episodul doi (cel care urmeaza la Aventuri) si va arat podoabele mele  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1982394566 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa cum puteti vedea, are doua tije  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 421221538 

Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:46 pm

Urmatoarea:  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 421221538 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce incerc sa va arat prin aceasta poza, este faptul ca are doi keiki mici si bibilici  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1982394566 
Va sa zica vreau gemenasi am gemenasi, dar de Vanda  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 2945718842 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:51 pm

Urmatoarea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:57 pm

Urmatoarea..

Sunt turbata de frumusetea volanaselor.  drunken 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 10:00 pm

Toate sunt frumoase, dar a doua e preferata mea  Very Happy  Mi se pare mie,sau nu sunt xxl acestea ? Par mai...normale  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 10:04 pm

A doua, este angelica!  drunken 
Si astea sunt mari, nu la fel de mari ca cele luate acum doua saptamani, dar mari sunt Laughing cheers
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 10:11 pm

mie i-mi plac muuult de tot ultimele trei.sunt superbe!Doini o sa-ti faci un zid numai de vande...  Laughing .atat de multe ai!si cu siguranta ca vei mai gasi si alte culori...minunate flori ,si mie i-mi plac tare mult. bounce ..cam cat tin florile in conditii optime?? scratch 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 10:14 pm

Ma bag si eu in vorba Aura. La mine florile vandelor tin 2 luni.
Si Doini, a 3a , cea galbena e Golden Magic.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 11:06 pm

Asa au tinut si la mine cele pe care le-am avut intrecut. Intre 6-7-8 saptamani 

Cora, te rog frumos sa ma crezi ca nu am retinut numele. In general am o problema cu numele, iar in ultimul timp, si mai si...

Dar este cu flori mari si asa de sclipitoare  drunken 
Voi verifica numele maine, si le voi adauga in albumele mele.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 12:31 am

Vai Doini ce frumoase sunt  applause applause applause applause  INCREDIBIL  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 421221538 
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 8:28 am

Sunt superbeeeee,vai ce frumuseti !!!!
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 9:03 am

Nu pot sa cred  Shocked Sunt superbe toate ! Cea cu volanase e preferata mea .
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 10:23 am

Superbe,sa-ti traiasca!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 11:41 am

Ce frumoase, sunt! Shocked  applause  applause  applause  Sa-ti traiasca si mamele si copiii lor, sa te bucure cu o padurice de tije si florile sa tina pana te plictisesti de ele!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 2480021943 
Ti-as spune care-mi place cel mai mult, dar iar "tipa "Cora c-o plagiez! Laughing Si mie, mi se pare de-o frumusete deosebita!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 11:55 am

Asa sa fie fetelor,  cheers sa-mi traiasca si sa ma faca tot timpul fericita, asa cum am fost ieri.  sunny 
Va multumesc frumos!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1059784619 

Mi-am baut cafeau cu ele, am ascultat muzica frumoasa, Shalimar mi-a readormit in brate, in loc sa ceara afara.. Va sa zica, e Zen Garden la mine in casa  farao Toata lumea este relaxata, mai putin Frenk care se tine de tachineala, mai nou, mi-a promis ca in viitoarea casa, voi dormi in sera Laughing , ea servindu-mi drept casa. 
Dar lasand carcoteala la o parte, ii plac si lui foarte mult. L-am surprins cand admira florile celei galbene Wink 
Sunt turbata de cap, asa de mult imi plac, asa de diferite sunt de ce imi imaginam, de ce stiam ca au pe site, etc..

Sa fim iubite!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 2302975194
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 11:35 pm

M-ai omorat! dureri de cap 
Sunt superbe, n-am sapot dormi la noapte! Poate puii aia ii romanizezi!
Sus In jos
puffy80

puffy80


Numarul mesajelor : 13
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Gradinarit
Stare de spirit : :)
Data de inscriere : 14/03/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 9:04 am

Draga Doini, nici nu stiii ce emotii imi dai cand mai apari cu noutati. Ce pot sa spun ca o mare iubitoare de Vande decat ca sunt absolut superbe, a doua e pe sufletul meu si m-am mai linistit cand am vazut ca pe cea galbena si pe cea cu volanase le am si eu. Mi s-a mai potolit inima, ca o luase la trap rau. Sa te bucuri cu tot sufletul de frunusetea lor!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 3:13 pm

Dana, sa dea Dumnezeu sa creasca mari si puternici micutii keiki si face ce vrem noi cu ei  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 1059784619 
Si dormi linistita Dana, ca desi am mai spus asta intr-un mesaj, eu chiar ma voi apuca de vandut Vanda. Daca iti doresti ceva, doar trebuie sa imi spui, si vedem noi cum facem.

Bianca, imi intelegi emotiile si apreciz foarte mult! Asa simt si eu cand le privesc. Desi sunt ale mele, ma furnica pielea si mandria imi iese prin toti porii.
Yellow Gold pare sa aiba un parfum. Asa e si la tine, sau am luat-o pe campii?
Angelica, miroase a ghiocei, de asta sunt sigura., Dar Yellow Magic are un miros mai puternic.

Mai am eu o chestie trestie in maneca, dar nu voi spune mai mult, fiindca vreau sa o realizez mai intai si abia dupa voi topai de fericire pe aici. Asa ca, emotii cred ca va voi mai da  Rolling Eyes  pirat 

Ma bucur ca o ai pe "volanata" . Ii sti si numele?
Florile pe care le-am vazut eu in buchet, erau mult mai mari, dar domnul Helderman, mi-a spus ca se vor mai creste in timp. Apoi, domnul cu care am stat mult de vorba, mi-a spus ca e posibil sa am o clona, iar florile sa nu fie la fel de mari ca cele pe care le vand ca flori taiate.
Apropo, o singura floare de Vanda, costa 5 euro  Shocked (nu toata tija)

Apropo de luat campii, cred, ca astazi, Frenk vrea sa ma duca pe campurile cu narcise  bounce 


Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 3:31 pm

Distractie placuta!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 3:42 pm

Iti multumesc Dana  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 2480021943  Vad ca ma tine in suspans  dureri de cap  ce-i mai place sa ma tachineze  dureri de cap

Am terminat de scris aventura   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 67172415 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 57490470 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
puffy80

puffy80


Numarul mesajelor : 13
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Gradinarit
Stare de spirit : :)
Data de inscriere : 14/03/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 6:00 pm

Galbioara mea nu e parfumata, iar volanata mea este aceasta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 8:06 pm

Bianca, ce bine ca-i sti numele! Dar stai putin, este si aceasta parfumata? Dupa nume asa deduc  scratch 
Ce ma bucur ca o ai si tu! Este asa de frumoasa  sunny 
Eu le tin in plin soare si poate astfel i-am simtit parfumul galbioarei, stralucitoarei  cheers 

Nu am ajuns la lanurile de narcise, dar ne-am distrat printre dunele impadurite (nu am retinut numele locatiei) am fost pe plaja, ne-am jucat cu agaricii, am primit 3 buchete de frumusele lalele, etc..
Voi pune cateva poze in albumul "Duminica in familie"
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 19 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 19 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: