Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:07 pm

Cora, le-am schimbat substratul, si se usuca si cad cele care au fost inflorite. Boboceii cresc in continuare si chiar incep sa se deschida. Bine ca nu tin asa de putin cum am crezut. Cand vor inflori la mine randul viitor, sper sa stea mult timp inflorite. Merci!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2422189467 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:45 pm

Doini,e clar ca are conditii optime la tine!astept sa-i vad foarea..daca zici ca-i portocalie deja anticipez ca va fi superba..  : Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 7:53 pm

Pe mine m-au surprins frumoasele aste, cu perioada atat de scurta de inflorire...
Nu le-am deranjat cu nimic, de cand le-am adus acasa stau in acelasi loc, au lumina si caldura , le ud corespunzator, ba chiar asa cum Viorica mi-a spus, cu o usoara intarziere de vreo doua zile...
Un lucru nou am aflat tot de la Viorica, si anume,  sa am grija atunci cand pulverizez frunzele, sa nu pulverizez si pastaile, fiindca se usuca. Wink

Aura, o sti pe frumoasa asta. Este singura Cattleya portocalie pe care o am.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 2:22 pm

Deci nu mai merge asa Doini! Schimba-ti poza imediat cu una cu fata ta personala de aproape ! Ai vazut ce poza si-a pus DanaC ? Ai termen pana la sfasitul zilei!  Laughing 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 6:04 pm

deci,zau ca e super fain sa va vad in fotografie,simt ca sunt mai aproape de voi si voi mai aproape de mine,plus de asta, deja nu ma fac confuzii,asociez instant in gand fata si fotografia ,nu ca s-ar pune problema la tine Doini,a cofuziei,insa daca vad foto am impresia ca se creeaza o legatura mai apropiata....eu tot bat campii cu fotografia..  Very Happy dureri de cap 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 6:23 pm

Mersi de sustinere Aura  Very Happy
Da pe unde umbla Doini ?  Rolling Eyes 
Azi s-au intamplat chestii: DanaC si-a pus poza, Laura a gasit 2 miniMark...
Unde o fi dus-o Frenk de 8 martie? Cate orhidee si-a luat azi? bounce 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 11:45 pm

Cora-Maria a scris:
Deci nu mai merge asa Doini! Schimba-ti poza imediat cu una cu fata ta personala de aproape !  Ai termen pana la sfasitul zilei!  Laughing 

Am inteles, sa traiti sa infloriti  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1992828207 
Ma tin sa-mi schim poza inca de cand mi-a spus DanaA, dar am fost tare prinsa zilele astea, si de ce sa nu recunosc, poza din avatarul meu, imi descrie foarte bine personalitatea  dureri de cap 
Dar, cum spuneam, o voi schimba, cu una "sexi si rea"  afro   lol! 

Edit:
La mine este inca azi (23.12)  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1992828207 Asa ca am respectat termenul  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1992828207 

Cora-Maria a scris:
Ai vazut ce poza si-a pus DanaC ?  
Am vazut si am si dragalit-o  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2480021943 Are chipul bland, exact asa cum o simteam deja, de cateva luni bune  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1239631719


Ultima editare efectuata de catre Doini in Dum Mar 09, 2014 12:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 11:55 pm

Cora-Maria a scris:

Da pe unde umbla Doini ?  Rolling Eyes   

Doini umbla Telelu Tanse, dar acum, isi trage sufletul si face harcea parcea gradinitele voastre  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1992828207 


Cora-Maria a scris:

Unde o fi dus-o Frenk de 8 martie? Cate orhidee si-a luat azi? bounce 

De ieri de la pranz am inceput sa petrec ziua femeii. A fost si baba mea, vremea a fost superba, iar eu am fost maxim rasfatata  sunny king 
Am fost la matusa, apoi la o petrecere, unde pentru prima data in aproape 3 ani de stat printre olandezi,  pot spune ca m-am simtit bine  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2147529457 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2302975194 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Tim, cel mai bun prieten al lui Frenk
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Astazi a fost recuperare si plimbare la mare...  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 421221538 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Maine, va arat si ce mi-am luat  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1982394566
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:44 am

Frumusica foc!
Bine ca l-ai lasat pe Yoda in urma!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:50 am

Doini,fatooooo,sa nu te recunosc,asa "sexy si rea" si pe deasupra serioasa...reusita fotografia..  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1059784619 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:54 am

Da chiar ca e reusita fotografia !
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:09 am

Doini, pe tine oricum te stiu si din real! Esti o frumoasa, dar la tine si la DanaA nu se pune, ca sunteti foarte tinere  Razz 
Altfel, mie imi place mult poza in care te tii de paharul ala de vin  drunken 

Eeee, in conditiile date, se pare ca trebuie sa-mi schimb si eu poza... dar, imi trebuie ceva timp, ca vreau sa pregatesc o surpriza  jocolor 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:17 am

Frumoase poeze Doini, cele de la mare sunt superbe  applause applause applause 
Frenk e un dragut si jumatate, va potriviti cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:30 am

Doini esti o FRUMOASA!   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2627208998 
Ma bucur ca ai avut ieri o baba grozava, si ca te-ai distrat, si ca ai fost rasfatata! Meritaii din plin! Azi, e partea a 2-a, nu?  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2147529457
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:36 am

da,Penelopa,chiar asa,ar trebui sa-ti actualizezi si tu fotografia,bine,n'om mai fi noi sexy,da frumoase suntem...toate..eu asa va vad..  flower 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:48 am

aura a scris:
da,Penelopa,chiar asa,ar trebui sa-ti actualizezi si tu fotografia,bine,n'om mai fi noi sexy,da frumoase suntem...toate..eu asa va vad..  flower 
Nu contest, Aura  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:50 pm

Domnelor, ma scuzati ca tocmai in gradinita mea, am lipsit astazi (aseara am apasat pe oprirea urmarii topicului meu  clown )
Va multumesc frumos tuturor pentru complimente  Embarassed Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1059784619 Embarassed 

Eu de fel ma port exact ca in poza cu Yoda, adica exprim si afisez un suflet de copil.. Ma joc, fac glume, fac oamenii sa zambeasca, facandu-mi mare placere... Dar, cand sunt "in lume",  alta imi este atitudine, fireste  afro  sunt un om ca toti oamenii  farao Laughing

In semn de multumire pentru tot ce ati scris si in semn de scuze ca iar am tras chiulul, va arat ce am facut astazi, in pauzele de udat orhidee.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:30 pm

Ce frumoase si gingase sunt brandusele astea, imi plac tare mult. Am vazut si-n gradina Penelopei azi, si de vanzare pe strada.
Doini, toate complimentele sunt "pe bune" , reflecta doar realitatea! O fata foarte frumoasa!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 9:14 pm

Te pup Dana!

Si eu stiu crocusii drept branduse  cheers 
In satul in care am stat in ultimii ani, in tara, localnici le spuneau bermerei (sper ca am retinut bine) ori bermenei   scratch pirat Rolling Eyes Laughing

In seara asta, dar tarziu in noapte, voi pune pozele facute de prin cartier, in albumul de pe sunphoto. Am facut foarte multe  Cool flower 

Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 9:58 pm

Ce frumuseti Doini!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:25 pm

laurabv a scris:
Frumoase poeze Doini, cele de la mare sunt superbe  applause applause applause 
Frenk e un dragut si jumatate, va potriviti cheers 

Merci Laura Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 1059784619 
Voi pune pozele facute ieri la mare, intr-un album de pe sunphoto. Desi le fac cu tableta, ieri chiar ma chinuia talentul  clown drunken geek 
Poate de la paharele de sampanie Laughing drunken clown 

Cat despre potriveala cu Frenk, stiu si eu... sper si ma rog sa nu ma potrivesc si mai bine cu el, la cat de mult imi cade parul  cyclops Laughing Laughing Laughing 
Dar caracterele chiar ni se muleaza Wink  sunny afro 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:28 pm

Brebenei,sunt putin diferiti doar albi sau bleo,putin mai pufosi au niste perisori fini,cresc in zonele montane,sunt f.finuti si gingasi.o sa vad daca gasesc foto.crocusii astia sunt de vis asa in poienite intregi.bag de seama ca acolo Doini pana la vara vor fiprobabil rand pe rand tot felul de flori de sezon...pe alei..mereu o sarbatoare...mi-am propus sa ajung odata la sarbatoarea florarilor,din mai atunci cand carele alegorice fac parada/strazi. :-):-)  flower 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:31 pm

Lasa Doini ca pana la alopecie e cale lunga...:-):-) caderea parului poare fi cauzata si de stres,una din cauze...asa ca nu te stresa:-):-)
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:35 pm

Am reusit sa fac poze unei "bucurii", luate vineri  cheers 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astazi mi-am refacut si aranjamentul unde tineam Cymbi curgator. De fapt, pe el l-am scos afara pe balcon, impreuna cu fratii lui, iar in vas am pus cateva Phale.
Mare scofala nu am creat, dar de gura lui Frenk care ma tampeste de cap, ca de ce trebuie sa stam cu betele (tijele Phal-elor  sau cu "iarba" adica Cymbi), am facut schimbarile...
Cand voi fi singurica si linistita  dureri de cap , va voi arata si ce am mai facut sau am mai schimbat...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:42 pm

Bermeneii astia erau prin padurile din Corbeanca, iar localnicii ii adunau si vindeau in piata la Otopeni. Am adus si eu cativa de la padure si i-am plantat pe "mormant" Asa numea fostul, un colt din gradina... In fine..
Aici bulboasele fac mare parada pe scuarurile bulevardelor, peluzele sunt toate imbracate de branduse multicolore, astept lalelele sa apara..
Sper ca anul asta, sa nu mai ratez parada florilor, si nimic din tot ce am ratat primavara trecuta.

Asa este domn' Popescu, minunat!  cheers 

Da Aura, Doamne fereste de alopecee, desi chiar imi cade parul ca la balamuc.  Neutral 
Stiu ca stresul este unul din factori, dar in ultimul timp, Stres, este numele meu de familie  Laughing



Ultima editare efectuata de catre Doini in Lun Mar 10, 2014 12:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 13 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: