Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 11:01 am

Superstitiile nu sunt sustinute nici de relogie!
Important e sa nu crezi in ele si atunci nimic rau nu se poate intampla.
Toate plantele sunt creatii benefice ale Naturii, trebuie doar sa le iubim si sa ne folosim, cu discernamant, de ele.

Aura, calele tale sunt foarte harnicute, fiindca si tu ai fost harnicuta! Ale mele abia au rasarit  Rolling Eyes 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 3:57 pm

e nu se poate casa fara flori ba se poate ..sa vedeti voi muma de flori de plastic la niste cuconeturi ... am ramas cu gura cascata .. ma intrebau daca eu am asa flori ..nici nu puteam sa vorbesc  
au zis ca ce sa se mai chinuie cu florile ca mor ca de ce sa  stea ele sa le ingirjeasca asa ca mai bine flori de plastic
am plecat cu coama vilvoi tot innainte
alea sigur nu emana energii negative  flower
sa va inveselesc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si  niste irisi pt Pene
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
unu galben care l-am sutit de la un bloc si acum ma incinta cu galbenu lui
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 4:08 pm

Super irisi, Geo! Shocked Multumesc, din astia n-am  Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 5:33 pm

ai mai Geodezia ca m-ai facut sa rad...auzi..ai plecat cu coama valvoi...haha...Penelopa si eu am kale din acelea de abia ies si infloresc tarziu in vara,sunt de soi,eu am galbene si mov-pruna parca si roz,nu mai stiu,dar astea sunt cele clasice,fac morcovi in pamant si se inmultesc...iarna le pun repaos,nu se trece frunza...si primavara pana sa dea alte frunxze...se iveste bobocul!daca-ti plac i-ti pot darui.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 5:35 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asta e catarator???vai ce frumos este!!!o sa caut si eu daca e catarator.e superb!si ultimul pus de tine,cel galben m-a topit!mie i-mi plac tr.galbeni..
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 6:47 am

Florile si animalele sunt aducatori de energie. Oamenii aduc energie negativa cat cuprinde. Noi aveam un prieten care atunci cand ne intra in curte era bataie generala. Cainii o luau razna, gainile bateau cocosul, gascanii urlau si se luau la bataie, totul tinea pana cand pleca. Am observat asta de cateva ori si am impus embargou ca nu se mai putea affraid 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 7:27 am

Mare este gradina lui Dumnezeu  king 

Eu sunt curioasa: cum arata cercetatorul dubios, care a descopetit el ca plantele si in mod special orhideele, sunt vampiri energetici. Laughing 
Eu am peste tot Vanda!  farao Ma intreb cum as putea arata   drunken supta de energie Laughing 
Sa va spun:  atata bucurie si energie am cand le ating radacinile lungi si frumoase, cand descopar noi tije, cand plina de  admiratie privesc o floare nou deschisa.. Ehe, am si martori care imi observa energia pozitiva pe care mi-o dau orhideele Wink 

Dar stiti ce cred? Soacrele sunt vampiri energetici  Twisted Evil
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 8:11 am

affraid affraid 
la mine cumnata ca soacra saraca era femeie cumsecade
Aura ala mic mic (asa are florile mici cit un ban de 5 000 vechi )si cind se deschide este cit jumate din alba este cecil bruner si da este catarator si face mii de flori
am sa pun poze cu citeva inflorite acum ca de ploile astea nu se deschid nici rosele
este o frumuste cind se deschide si el si paul tronson si mai am un rambler roz am sa il pozez si pe el cind o inflori
pot sa iti trimti crecute cind vine sotul la licenta in bucale din cei 3 - bine pot sa iti trimit mulllti butasi ca pina atunci va trece prima inflorire si voi poza si poti sa alegi ce vrei
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 9:32 am

multumesc Geodezia ,esti o draguta..  universul meu - Pagina 36 1059784619 universul meu - Pagina 36 1059784619 mai vedem, poate gasesc pe aici.de cumparat..am luat cativa in aceasta primavara,sa vad ce flori vor face ,, scratch vreau din cei ce fac flori tot anul ,nu doar odata primavara si atat.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 9:45 am

Doini,"cercetatoarea dubioasa "in prima faza m-a socat,ca mai apoi sa ma enervez..pt ca stii ca gandeam???pai cum puii mei sa-ti placa florile daca tu mai tot timpul esti plecata de acasa ori prin tara ori pe afara ori prin oras,..ca nu gateste si mananca in oras...dar la banii ei,ca sta mai mult decat exelent la capitolul finante ar fi putut sa-si umple casa cu plante si flori,de care ar fi vrut ea...ca avea cu ce sa le cump.direct mari gata crescute.insa nu-i plac!!..ca tb.ingrijite... de..plimbarile costa ,parfumurile si hainele case de moda renumite,viata high-class...nu ca aduc energie negativa!!ma lasi....i-mi venea sa-i zic in fata....de aceea nici nu am o relatie apropiata cu madam [cu toate ca ne vedem zilnic,]ca nu-i genu meu 100/100...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 9:54 am

Brindusa a scris:
Florile si animalele sunt aducatori de energie. Oamenii aduc energie negativa cat cuprinde. Noi aveam un prieten care atunci cand ne intra in curte era bataie generala. Cainii o luau razna, gainile bateau cocosul, gascanii urlau si se luau la bataie, totul tinea pana cand pleca. Am observat asta de cateva ori si am impus embargou ca nu se mai putea affraid 
Brandusa eu am o prietena,de ani de zile de prin '86 despre care mi-a spus alta persoana care a intalnit-o la mine in casa ca e plina de energie negativa,ca se hraneste din campul meu energetic ,insa eu nu simt asta ,are faze cand ma cam enerveaza,are momente cand ma suna si-mi pune pe umeri toatte nemultumirile si supararile ei de ma tine cate 1 ora si ceva la telefon,are momente cand simt invidie,adica-si doreste si ea ce vede la mine,dar per total ma impac bine cu ea...[asta dupa ce si-a invatat cateva lectii...si incearca sa nu le mai repete..]...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 2:20 pm

de vreo saptamana am o privighetoare ce ma viziteaza zilnic..si canta..si canta..de ma incanta cu trilurile ei..acum am vazut-o si cautand/net am aflat ce este.....am lasat socata ..sa stau s-o ascult..pana nu-si iazborul...vine de cateva ori/zi...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 5:30 pm

aura a scris:
calele mele...acum au inflorit acestea,mai tarziu prin vara urmeaza cele mov-pruna si cele galben cu ochi bordo.. [url=[url=http://postimg.org/image/gfnhlerdf/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].

Este adorabila Cala alba! Mi-am amintit ca spuneam ca-mi voi lua si eu una  Embarassed

E si normal sa vina privighetoarea, la Gradina botanica a Aurei  king 
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 9:51 pm

aura a scris:
de vreo saptamana am o privighetoare ce ma viziteaza zilnic..si canta..si canta..de ma incanta cu trilurile ei..acum am vazut-o si cautand/net am aflat ce este.....am lasat socata ..sa stau s-o ascult..pana nu-si iazborul...vine de cateva ori/zi...

Asculta dimineata devreme si seara tarziu atunci canta cel mai frumos! Avem si noi una si seara ma lupt cu tantarii sa o ascult!
Sus In jos
Brindusa

Brindusa


Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradina
Stare de spirit : cu bobocii dupa mine
Data de inscriere : 27/04/2014

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 9:55 pm

Aura eu sunt o persoana foarte radicala cand vine vorba de ce se intampla la mine in curte, sunt nonviolenta in persoana si cand vad animalele agitate ma apuca damblaua!
Sotul meu spune ca am chi(nu stiu daca am scris corect) pozitiv toate trag la mine in gradina sau unde sunt eu, sa ma vezi cu hoarda dupa mine!:))
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 10:53 pm

Da,asa este Brandusa,dim.devreme pe la 6.30 cand ies/terasa ea canta...si o mai face in cateva reprize peste zi.acum ca am vazut-o o urmaresc si cred ca si noaptea sta in brad. Acolo doarme.am vazut-asta seara, innoptase si era in brad,deja e mai curajoasa,coboara mai jos,si nu mai fuge cand ies cateii in curte.am si 2 gugustiuci....si impreuna cu canarul si perusii...terapie curata..ce-as mai putea dori???
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 11:00 pm

Fetelor voi faceti socata???sirop de soc???eu tocmai am facut 10 kg.e sezonul socului si toata casa niroase a soc si musetel,caci am flori puse la uscat.urmeaza teiul,sunatoarea..menta...baiatul meu nu bea ceaiuri la pliculete,decat natural. Eu nu am pretentii mie i-mi place si cel din comert la plic.
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 11:28 pm

Aura si eu fac la fel :) Socata nu am facut inca , dar urmeaza , insa am fost cu fiica mea si am adunat flori de soc pentru ceai .Nici noi nu bem ceai la pliculet .Plimbarea facuta ca sa adunam soc a fost o adevarata desfatare pentru suflet .Dealul era plin cu arbusti de soc infloriti si salcami la apogeul infloriri .Am stat cu Raluca in liniste sa auzim zumzetul albinelor din salcami :)Si noi adunam toate plantele pe care le-ai enumerat tu , iar anul trecut am cules si macese , iese un ceai extraordinar de bun , mai devreme am preparat unul pentru fiica mea .
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 11:35 pm

 universul meu - Pagina 36 2422189467 Mandruto, sa imi opresti si mie o carafa de socata!!!!  universul meu - Pagina 36 2422189467 

Daca tot stam la sueta in gradina ta Aura, sa va mai spun ceva despre mine, desi cred ca stiti deja, prea multe  universul meu - Pagina 36 1992828207 
Eu sunt radicalista! Cand mi se ia de cineva, mi se ia de tot si pentru totdeauna. Nu mai exista acea fiinta pentru mine, si nimeni si nimic nu ma poate face sa-l mai privesc.
Pe cat par de naiva si de copilaroasa, pe atat pot fi extrem de rea si de intoleranta, cand vine vorba de cineva care m-a ranit, care a fost nedrept cu mine, sau atentie, mi-a privit urat animalele. Este suficient chiar si atat!
V-am mai povestit ca l-am dat pe finul fostului afara din casa, cand mi-a spus sa-mi inchid animalele in garaj, cat sta el in vizita si cand a facut prostia sa spuna ca cei care iubesc animale si florile sunt oameni rai, am tinut sa-i arat ca are dreptate, si i-am aratat drumul.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 11:43 pm

Ah...ce va invidiez Paunita....bu am mai fost pe deal dupa culesul de soc, subatoare,culegeam si macris,daca stiti ce-i ala,pelin, macese,nici nu mai stiu cate,stiam toate ierburile. ..acum ilcumpar din piata...dar ce mult mi-as dori sa umblu dupa el /dealuri.acasa, la casa parinteasca,peste drum de casa mea incepea dealul...urcam niste trepte sapate in pamant de tata pana in varf,unde ne indestulam cu fragi...toata ziua eram /coclauri..mi-e dor de acei ani!mergeam si dupa bureti si ciuperci cu maica-mea si alte femei din sat.acum nu mai cunosc la ciuperci care cum...doar champinion si pleurotus ce mai consum,dar ce bune erau ghèbele murate,si buretii de roua!!!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeVin Mai 16, 2014 11:53 pm

Da Doini i-ti opresc,caci eu fac sirop,asta sta si iarna pus la sticle.e ca si siropul de brad sau visine,capsuni,etc.eu nu-s asa radicala,in general sunt toleranta,si mereu caut sa las o portita. ...pe animale nu am avut nici o nelamurire cu nimeni,doar toti i-mi stiu meteahna si nu au incotro,ma iau la pachet!de-a cursul anilor toti si-au luat cate un caine,de unde sareau in sus ca arsi cand ai vedeau  pe ai mei,acu au ciocu mic..[ca de nu,...joc de glezne!haha].insa cand e o petrecere mai la zile festive ai tin inchisi, iarna de obicei.vara nu pot ca vor in curte la joaca.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeSam Mai 17, 2014 12:02 am

Doini,oamenii rai se iubesc doar pe ei!nu au de unde si nu pot darui iubire si atentie altora.nu pot creste o floare caci nu vad frumosul din ea...nu pot creste un animal caci nu vad ce suflet curat si insetat de iubire au...si daca reusesc sa "iubeasca "un om o fac ori din nevoie,ori din orgoliu,ori constransi...parerea mea:-)..
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeSam Mai 17, 2014 12:43 am

E, Aura, am ajuns la concluzia ca eu nu sunt Iisus sa intorc obrazul. Tocmai oamenii m-au facut sa devin intoleranta.  Nu pot tolera durerea provocata de nedreptate si de rautate, nu pot tolera minciuna, invidia si nebunia.  Nu vad de ce as trece cu vederea astfel de situatii, si sti de ce? Pentru ca nu vreau sa-mi fac viata urata! De acea e bine sa nu te legi sufleteste, prea mult de oameni! Nu?
Poate cand eram mai mica, lasam de la mine si uite ca tot am fost dezamagita, tocmai ca aveam incredere ca greselile, rautatile, nu se pot repeta.. Naiva nu?! E stop.. Chiar nu mai tolerez rautatea nimanui!  
Invidie, nici in gluma nu imi mai suna bine, tocmai pentru ca am vazut ce poate sa faca reala invidie a oamenilor.
Imi pare rau cand sensibilitatea, bunatatea, bunele intentii, sinceritatea, pot fi luate in bataie de joc!  

Dar hai sa trecem la soc, ca asa ce ma bucur si eu de el. universul meu - Pagina 36 2627208998 Toata Haga este parfumata de soc si liliac in perioada asta. :!1:As culege si eu soc, macar sa-mi fac  pofta, dar parca imi trebuie drojdie proaspata nu?  scratch 
Sunt asa de nerabdatoare sa stam de vorba la o socata universul meu - Pagina 36 1059784619
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeSam Mai 17, 2014 8:24 am

Scuze ca scriu acum despre socata in gradina ta Aura.Eu o fac si fara drojdie dar are nevoie de 7 zile sa fermenteze.Pun cateva boabe de orez.7 flori de soc 1kg zahar,o lamaie taiata felii si o lingura sare de lamaie.A si din zahar ard putin sa-i dea culoare.Am vazut ca a inflorit si la noi dar eram asa de obositi cand veneam de la tara ca nu ne-am mai oprit sa culegem.
Oamenii care iubesc plantele si animalele nu sunt oameni rai iar cine vine intr-o casa unde sunt animale si impune reguli este prost crescut.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitimeSam Mai 17, 2014 8:49 am

Doini eu nu fac socata,fac sirop de soc.pui putin in pahar si completezi cu apa minerala.tine mai mult siropul .dar eu nici la socata nu pun drojdie.drojdie il fermenteaza si-l transforma in vin,il acreste.pui doar soc lamai si zahar.dai la soare sau sursa de caldura si in 5-6 zile gata socata.pt sirop daca vrei i-ti dau reteta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 36 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 36 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: