Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 1:57 pm

eu am terminat o serie ,fac alta!la mine se bea sirop de soc ,de muguri de brad de salcam trandafir si de visine,mai mereu. eu usuc soc si am tot anul...iar de restu i-mi pregateste sora an de an.in august ma duc sa le iau.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 3:36 pm

Multumesc frumos, Aura!
N-am facut niciodata, acum e prima data. Fac de trandafiri in fiecare an, mie imi place. Si de visine. Cel de muguri de brad stiu ca-i bun pentru tuse, n-am facut dar am baut undeva.
Din socul uscat faci ceai?

Cora, am auzit de cutremur. La mine nu s-a simtit. Te-ai speriat, l-ai simtit?
Infloreste preferata ta, sunt foarte curioasa daca a ramas la fel. Nu-mi dau seama deocamdata.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 4:55 pm

aura a scris:
amarylis primit de la Doini odata cu vandele [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]]

Dar ce i-ai facut de a si inflorit?  scratch  Ai mei inca mai au putin, si imi este teama ca vor inflori chiar cand voi pleca  dureri de cap 
Cei mici dau semne bune si ei?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 5:01 pm

De speriat nu m-am speriat dar m-am ingrijorat un pic ca desi nu a fost puternic, a fost foarte lung. Stateam la masa si se misca camera cu mine si nu se oprea. Eu stau la 9 si am resimtit la maxim daca pot spune asa. "Pacat" ca eram in bucatarie si nu in camera, acolo as fi vazut lustra cum se balangane si ar fost fost mai...thriller !  Laughing 

Deci infloreste in sfarsit Dana, de-abia astept ! Very Happy

Foarte frumos amarylisul Aurei  Very Happy
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 5:17 pm

hello!amarylisul are 3 tije cu flori!!!3[.sper ca se vede.].ce sa-i fac Doini???l-am pus in ghiveci de cum l-am primit cu putina apa...si in soare cu el.ceilalti abia acum dau semne,pana ma intorc sper sa vad miscare.. [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 6:19 pm

Super fain, 3 tije ca la expozitie  universul meu - Pagina 39 2627208998 Vezi, se vede ca ti l-am dat cu toata inima  universul meu - Pagina 39 2422189467   universul meu - Pagina 39 2302975194 Dar si tu le cunosti chichitele Wink La cate zile ii uzi cand sunt in plina crestere? Eu o fac cand imi amintesc  dureri de cap  si astfel pamantul este mai tot timpul uscat.
Sper sa reusesti sa-i ingrasi si pe cei mici si sa ne bucuram impreuna de florile lor.  universul meu - Pagina 39 2302975194 
Sti, mi-ar placea sa gasesc un fermier si sa campar direct de la el bulbi. Asa, ca sa mai maresc taraba  jocolor Pai nu?
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 7:01 pm

da..musai sa gasesti bulbi la un fermier..trebuie sa ai marfa dvesrsificata/taraba...nu??pt toate gusturile si toate buzunarele...adica ,daca nu are  de vande,are de bulbi si tot nu  pleaca omul cu mana goala!apa??pai daca sunt afara..nu apuca sa li se usuce pamantul..totul e sa aiba drenaj bun...fara farfurie sub ghivecisi pamant usor,eu pun 3 parti mranita si 1 parte nisip...stii eu pe vremuri aveam produse si pt maruntisul
pe care trebuia sa-l dau rest...si multi refuzau restul mai voiau cate ceva ce se incadra...ba de multe ori mai desfaceau portofelul..totul sa se simta bine tot omul..si cel ce are de unde...si cel ce are mai putin.. cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 8:15 pm

Marfa diversificata, dar exclusivista  king Si cu numar de produse impus, ca altfel nu este rentabil  jocolor sa am "taraba" 
Asa ca din pacate nu ma adresesz decat unora,  iar aceia in primul rand trebuie sa perceapa "niste lucruri". 
Bulbii astia de Amaryllis sunt mare figura, dar sunt scumpi ei deja prin magazine, de acea imi trebuie un fermier.  Basketball 
Stiti ce mi-ar placea sa descopar? Un fermier de bujori  cheers Hai si irisi pentru Laura  universul meu - Pagina 39 1059784619
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 9:55 pm

Da da  universul meu - Pagina 39 2092491260 universul meu - Pagina 39 2092491260 universul meu - Pagina 39 2092491260 universul meu - Pagina 39 2092491260 universul meu - Pagina 39 2092491260 
Bujori si irisi  universul meu - Pagina 39 1982394566 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 10:54 pm

Da, bujori neaparat, ca am o pata pusa si de irisi n-am loc  Very Happy .
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeSam Mai 24, 2014 11:02 pm

Laura, sa iti spun ca am descoperit absolut intamplator o sera de muscate? Miercuri dimineata am fost in Rotterdam, si la intoarcere spre Haga am luat-o pe un alt drum, nu pe autostrada si cand colo, ce sa vad, o sera de muscate  jocolor  geek 
Ma si gandeam cat te voi umple de muscate toata viata Laughing

Bubu, am eu o sera de bujori si de Hortensia foarte aproape. Dar din cate pare, sunt specializati pe flori taiate. In primavara cand am fost la campurile de zambile si narcise, am descoperit un lan de bujori  king 
Avem timp sa le facem pe toate  cheers
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeDum Mai 25, 2014 12:31 am

bubu a scris:
Da, bujori neaparat, ca am o pata pusa si de irisi n-am loc  Very Happy .

Sunt si irisi pitici  Basketball 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 3:16 pm

Doiniiiii!!!!uite ce  amarylis am!! [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  se numeste chery nymf,si e urias! mersi Doini pt.asa un crin frumos!!  universul meu - Pagina 39 1059784619 universul meu - Pagina 39 1059784619 


Ultima editare efectuata de catre aura in Lun Mai 26, 2014 3:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 3:18 pm

aici cumnata-mea indragostita de el... [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 3:32 pm

 universul meu - Pagina 39 67172415 Ma bucur enorm!!! universul meu - Pagina 39 1982394566  Este dupa inima ta, absolut superb si cu florile asa de mari universul meu - Pagina 39 1982394566 !!!  universul meu - Pagina 39 421221538 

Cati ai in total? Ce zici daca te apuci de facut o colectie, dar numai asa mari de expozitie.
Apropo, pe asta l-am luat de la expozitie, de la Keukenhof  universul meu - Pagina 39 67172415 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 3:42 pm

da.mai vreau dar nu rosii ca am destui...si nici albi ca si dintrastia am.portocalii,roz,verzi,si orice combinatie,de culori.vezi de aceea va inteleg /voi cu orhideele pt ca si eu am slabiciunea mea... Very Happy vezi ca a plecat documentul catre destinatie.scriu aici si pe m.p.suni tu sau sun eu??maine dupa pranz,intra in posesie.sa fie aproape de telefon.  cheers
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 3:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 4:42 pm

Suna tu te rog universul meu - Pagina 39 1059784619  Eu ii trimit mail  Cool 
Sa iti dea Dumnezeu sanatate si bucurii dupa miile de ganduri pe care ti le-am transmis de-a lungul acestor zile de cosmar!!!  universul meu - Pagina 39 1059784619 

Iti voi trimite toate modele lumii de bulbui de Amarillys, pentru ca mi-am amintit aseara, exact casa fermierului de unde i-am luat pe cei mici (amaratii de ei, ca nu am stiut sa-i ingrijesc)

Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 5:02 pm

ce frumos e Geodezia si al tau!!l-am admirat si pe sunphoto.frumos ca un fluture!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Mai 26, 2014 7:43 pm

E o frumusete! Are o culoare superba! Si crinii imi plac foarte mult!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 12:25 am

Helloo!!!am reveniiit!gata cu vacanta.. mi-ati lipsit! universul meu - Pagina 39 1059784619 am selectat cateva fotografii si am facut un album/sun.daca vreti sa vedeti unde am fost,intrati! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre aura in Lun Iun 09, 2014 12:30 am, editata de 2 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 12:27 am

maine dimineata o sa o sun si eu pe Doini ,sa vedem cum facem poate ne vedem!  cheers
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 8:23 am

Bine ai revenit printre noi Aura cheers cheers Frumoase locuri ati vizitat  applause 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 8:40 am

laurabv a scris:
Bine ai revenit printre noi Aura cheers cheers Frumoase locuri ati vizitat  applause 
bine te-am gasit Laura!  universul meu - Pagina 39 1059784619 da,asa este sunt locuri foarte frumoase acolo,insa in acest an am fost puuutin dezamagita,...prea multi romani dornici de fala...cu muzica la maxim in masina si parcate cu tupeu prin centrul statiunii,blocau accesul la tot pasul..unde te uitai erau masini de RO.pe serpentine faceau concursuri de depasiri,la terase erau galaciosi,pe plaja se alergau si tipau cat  ai tineau plamanii,se strigau unii pe altii de la distanta...ce mai .insa ignorand acest aspect,insula e de vis!am adus lastari de leandri roz si rosii,ai pun la prins,daca reusesc sa-i prind i-ti dau si tie.tecile cu semintele sa stii ca erau plesnite si goale,unele deja putrede.erau de anul trecut caci anl acesta e prea devreme de seminte.altfel i-ti aduceam cu drag.  universul meu - Pagina 39 1059784619
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:57 am

Bine ai venit Aura ne bucuram ca te-ai simtit bine si ca ne-ai tinut la curent cu tot ce faceai pe acolo Very Happy 
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 39 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 39 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: