Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:08 pm

Colinda de colo colo, iar eu sunt pe urmele ei Laughing

Aura, noi toate te sustinem  universul meu - Pagina 25 2302975194 

Dar Bianca, Bianca, pe dupa ce tufa s-o pituli?  cyclops  Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:10 pm

Tu muncesti, iar noi te sustinem  universul meu - Pagina 25 2945718842 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:15 pm

Si eu ca si Aura: M U N C E S C!!!!! Ma doare spatele de mor!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:17 pm

E lasa draga ca si eu ma plimb si fac poze ca sa incant :lol:si nu ma mai plang  geek universul meu - Pagina 25 1992828207 lol!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 11:18 pm

Aaa, si mai fac si pe recrutorul, animatorul, antrenorul.. Mai zi si tu cateva  universul meu - Pagina 25 1992828207 lol! 
A sa nu uit, Trompeta  dansatoare universul meu - Pagina 25 2147529457 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 8:18 am

'neata.eeee vedeti?daca a-ti bananait pana tarziu pe aici??acu dormiti... Laughing Dana pt dureri de spate ia-ti o perna electrica,e minunata,o poti folosi si pt dureri cervicale,de burta,rinichi,ce mai ideala pt noi cele care stam la curte..  Cool i-ti relaxeaza muschii instantaneu si uiti de dureri...a doua zi o iei de la capat..cu treba carevasazica..  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 8:24 am

Doini,hai ca punem mana de la mana noi fetele ce stam la curte i-ti luam bilet si tu tusti in avion.te rugam vino in vizita pe la noi,acu cat nu e prea tarziu.. universul meu - Pagina 25 2945718842   universul meu - Pagina 25 2945718842 asta daca te plictisesti desigur..si facem noi sedinte foto aici...sexi...cu cazmaua ,cu trafaretu,cu pensula si bidineaua..  universul meu - Pagina 25 2092491260 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 9:35 am

Vai ce haioasa esti Aura  universul meu - Pagina 25 2945718842  Mersi ca m-ai binedispus de dimineata  universul meu - Pagina 25 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 11:45 am

S-a facut  cheers  Tot imi este mie dor sa sap gropi pentru trandafi, de am ajuns sa visez asta  drunken 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 6:18 pm

astazi mi-am luat muscate,15 ca sa ma satur..curgatoare,drepte.si tiroleze,petunii ,narcise,si zambilute.gata,mi-am umplut terasa cu flori, universul meu - Pagina 25 1982394566 ,nu mai cumpar,...saptamana asta..de luni ma apuc de treaba...ca sa am tupeu iar peste vreo saptamana..  universul meu - Pagina 25 2945718842 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 6:24 pm

va mai bambardez cu orhideea mea ca's tare mandra de ea .   universul meu - Pagina 25 421221538  .[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] probabil pana or sa-i treaca florile,s-ar putea sa o mai pun...[orhideea, la ce va ganditi???]   universul meu - Pagina 25 2302975194 universul meu - Pagina 25 2945718842


Ultima editare efectuata de catre aura in Sam Mar 15, 2014 6:30 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 6:29 pm

Doini a scris:
S-a facut  cheers  Tot imi este mie dor sa sap gropi pentru trandafi, de am ajuns sa visez asta  drunken 
vino Doini vino,si daca termin cu treaba pana atunci nu-i bai...stam la taclale,tu doar vino...  universul meu - Pagina 25 1059784619 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 7:50 pm

Aura , imi place mult terasa ta , ai umplut-o de culoare si parfum .E mult de munca , e nevoie si de un buget considerabil , dar cand te uiti in jurul tau si te vezi inconjurata de frumos , nimic nu mai conteaza .Cymbidium e superb , l-ai mai pus si in vasul ala frumos , chiar ar fi pacat sa-l tii doar pentru ochisorii tai  Laughing Am si eu inflorit acum unul roz , o nebunie , i-as face poze in fiecare zi  Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 8:29 pm

Da.Paunita,i-mi place mult de tot cymbidium,acesta e primul pe care-l am,dar deja e preferatul meu e bomboana de pe tort ca sa zic asa,,,ei intre atatea muscate nici nu avea cum altfel.:-):-)e adevarat,in fiecare primavara aloc o suma considerabila pt, reimprospatarea vopselelor a lacului/lemn,zugravit gard,eu nu prea pot trece muscate peste iarna si atunci i-mi refac stocul an de an.,si pe langa ele si alteflori....dar in definitiv pentru ce ne zbatem atat?nu pentru a ne face viata mai usoara si mai frumoasa.eu zic ca omul sfinteste locul.....ma bucur ca ti-a placut terasa mea....eee inca nu au inflorit piesele de rezistenta...de prin gradina..atunci sa vezi...astept sa pui foto cu cymbidiumul tau cel roz, cred ca-i un vis de frumos...astazi am vazut unul mare-mare roz-fucsia suuuperb....dar costa cat toate florile ce le aveam pe carut. ...nu m-am aventurat...plus ca mi s-a parut un pic exagerat pretul,...230 roni???cam mult pt.un cymbidium...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 9:46 pm

Ai de ce sa fii mandra Aura, ai un Cymbi foarte frumos  applause 

Sa te bucure noile floricele  flower
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 8:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]---aici o adresa de ingrijire optima cymbidium,cu un grafic/fiecare luna din an a temperaturii diurna si nocturna optima.mie mi se pare util si am zis sa-l vedet si voi.  tongue
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 2:37 pm

Aura, sa-ti traiasca toate florile pe care abia le-ai luat (si cele pe care le aveai, evident!), si sa se acomodeze repede noului mediu. Si mie imi plac gloxiniile, am vazut zilele trecute si greu m-am abtinut sa nu iau una roz, parca era o bombonica.
Cymbi e superb si e asa de mandru in vasul acela frumos, imi place tare mult. Mie, mi-a inflorit unul galben in iarna, a avut o tija, acum ii mai cresc 2. Sunt fericita! Ceilalti, isi tin firea mai departe!
De maine, am vazut ca te apuci iar de treaba, sa ai mult spor si sa fii sanatoasa!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:28 pm

multumesc Dana,esti o draguta  universul meu - Pagina 25 1059784619 da, mai am vreo 2-3 zile pana termin curatenia de primavara,doar sa mai fie asa frumos afara.sunt curioasa cu cymbi .sa vad cum o sa se dezvolte sau mai bine zis daca o sa se dezvolte frumos la mine.cu phalele m-am obisnuit ,am un dendro,vad ca a facut multi lastari noi dar din tijele vechi s-au uscat 2 ,astazi le-am taiat...nu stiu sa-lscot /terasa???am mai avut odata un dendro si tot asa cate putin cate putin s-a uscat....de aceea nu prea ma avant cu ele ca sunt destul descumpe si eu nu le-am ghicit ...  scratch 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:32 pm

Dana ,ma uit in albumul tau /flikr si pur si simplu sunt uimita de cat sunt de inflorite...insa am o curiozitate ce nu-mi da pace...din cate ai care este cea mai batrana...?care este cea mai valoroasa?cea mai rara?si care sunt reinfloririle la tine???[mai multe curiozitati.. Laughing .]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 4:17 pm

Aura, cea mai batrana era una mov, n-o mai am, am pierdut-o. Dar urmatoarrea, pe care mi-am cumparat-o singura e mai tanara cu 3-4 luni. Ea este [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Deci e din toamna lui 2011. A fost inflorita de cateva ori de cand o am.
Cea mai valoroasa, nu stiu dar cea mai scumpa a fost vanda asta. Era prima data cand o vedeam pe viu si am fost fascinata, am dat fara sa clipesc 350 lei, in octombrie anul trecut [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cu exceptia a 2-3 (care nu mi-au inflorit de cand le-am cumparat, desi sunt bine merci!), celelalte mi-au inflorit, ba chiar unele au facut 2-3 tije. Am si pierdut cateva phale, dar cand le-am regasit mi-am refacut colectia. Pe celalalt forum, sunt reinfloritele, de fiecare data cand a fost cazul, e un fel de jurnal al cumparaturilor si al infloririlor. Am avut norocul, sa-mi reinfloreasca unele despre care auzisem ca sunt foarte dificile, dar se pare ca dragostea noastra e reciproca, asa ca, sunt fericita!!!!
Cea mai rara? Pe toate le-am luat din magazine, asa ca cea mai rara...urmeaza sa apara, candva!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 4:34 pm

te felicit..esti o fericita...inseamna ca nu te-a prins de mult microbul orhiditei,din 2011 si pana acum ai strans deja 130-140 orhidee??wow !pai pot sa spun ca ai un ritm alergic..  universul meu - Pagina 25 2945718842 i-ti trebuie consecventa si multa determinare...uite eu recunosc ca nu as da 350 roni/orhidee.[.probabil mi-as lua altceva..]de aceea va admir...inseamna ca voi chiar sunteti colectionare ...bravo..la cat mai multe si sa fie vesnic floricioase..  applause
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:04 pm

Cand am implinit 50 de ani, in vara sunt 3 ani, mi-a cumparat-o fiica mea pe prima. Baiatul si sotul mi-au cautat materiale despre ingrijire, asa am ajuns pe forum. Dupa aia....i-am ciuruit, pe toti la buget  Laughing ! Imi cumparam cadou si le ziceam ca il consider de la unul, alta, asa ca am bifat cadouri cred ca pana-n 2020   Rolling Eyes  Cum zicea unul din casa ceva, imediat le spuneam ca ei sunt vinovati de nebunia asta a mea, doar nu eu mi-am cumparat prima orhidee  Evil or Very Mad  , nu eu am cautat sa ma inscriu pe forum  Evil or Very Mad  , asa ca....ei sunt cei care ar trebui sa se simta vinovati  Twisted Evil  si sa-mi multumeasca ca traiesc intr-un mediu plin de frumuseti exotice  applause !
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:25 pm

foarte bine,sa te tina 'virusul'pana la batranete..  universul meu - Pagina 25 2945718842 da..in ritmul asta..va tb sa-ti extinzi balconul..  universul meu - Pagina 25 1070322242 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:44 pm

Balconul, nu mai am cum! Dar camerele copiilor sunt luminoase, si ce le-ar mai prii florilor mele acolo!
Asa ca astept, sa plece la casele lor, sa se marite (24ani), insoare(27ani)... universul meu - Pagina 25 2147529457 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 5:46 pm

Ce haioasa esti Dana  universul meu - Pagina 25 2945718842 
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 25 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 25 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: